Kaynak mı Çıtçıt mı Avantaj ve Dezavantajları

 

yarimay-citcit-0 Çıtçıt mı Kaynak mı Hangisi İyi?

Son yıllarda saçına ek saç yaptırmayan kalmadı sanırım. Doğal yollarla saçları uzatabilmek ise oldukça güç. Yani ortalama bir saç ayda 1 cm kadar uzadığını varsayalım belinize kadar bir saç uzatmak yıllar sürebilir. 

 Fakat günümüzde kısa saçlı hanımlar kaynak saç yaptırarak yada çıtçıt taktırarak çok kısa bir zaman diliminde saçlarını uzatabilirler. Bana göre düzgün yapılan bir saç ekleme işlemi oldukça şık sonuçlar verebilir. Düz saçın sadeliğini dalgalı saçın büyüsünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hanımlar merak ediyor kaynak saç mı, yoksa çıtçıt saç mı, almalıyım diye. İşte tüm yönleri ile kaynak ve çıtçıt saçların avantaj ve dezavantajlarını sıralıyorum. Bir kuaför olarak her iki saçında artılarını eksilerini sizler için sıraladık. Aklınızda en azından bir fikir oluşturur.

 Sizlerin günlük hayatta kullanmanıza göre bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

 Kaynak saç derken boncuk kaynak veya mikro jel kaynak saç ile 8 parça çıtçıt saçı mukayese ediyorum bilginiz olsun.

 Eğer her gün kuaföre gitme imkânınız yok ise  kaynak saçı öneririm çünkü çıtçıt saçı, başınıza tek başına yerleştirmek
zor olacaktır. Birini aşağı birini yukarı iyi dengeleyemezseniz, saçın en aşağıdaki duruşu eğri olabilir.

 (Bu arada Kaynak yada çıt çıt almak isterseniz bizim de alışveriş yaptığımız bir siteyi sizlerle paylaşalım.çünkü gerçek saç bulmak çok zor. Bu nedenle gerçek saç satan modapedia.com resmi sitesini tavsiye ederiz. Biz sürekli alıyoruz açma boyama gibi işlemler yapıyoruz çok ta memnunuz. Hem hesaplı hemde güvenli bir site. Modapedia.com resmi sitesine buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. güvenle saç alabilirsiniz.)

 Fakat sürekli kuaföre gidiyorsanız çıtçıt tavsiye ederim. Çünkü boncuk saçla banyo yapmak saçları taramak dolaşmış saçları açmak ya da başınızda aşağı yukarı 150-200 tane boncukla uyumak zor olabilir. Fakat akşam çıtçıt saçınızı çıkarır mışıl mışıl uyursunuz.

cit-cit-sac Çıtçıt saça bir maşa dalgası yaptırsanız akşam çıkaracağınız için ertesi gün dalgalar bozulmamış olacaktır. Tekrar taktırıp kullanabilirsiniz. İki defa saç yaptırmak zorunda kalmazsınız.

 Hatta yıkamazsanız o dalgalar 5-7 gün bile kalabilir. Fakat boncuk kaynak sabaha bozulabilir ya da bozulmasa bile yıkamak zorunda kalsanız ertesi gün tekrar fön çektirmek zorunda kalabilirsiniz.

 Çıtçıt saç sürekli başınızda durmadığından çok sık yıkamazsınız bu nedenle boyalı ise boyası akmaz. Fakat boncuk kaynak saç sürekli başınızda olacağından her yıkamada solacak ve hepsini boyatmak zorunda kalacaksınız. Saçlarınız daha çok olduğundan fazla boya parası vereceksiniz.

 En önemli bir detay daha var mesela kaynak saçı aşağı yukarı 1 yıl civarı kullanabilirsiniz daha sonra saçlar eskiyecek ve azalacaktır.

Yani 1 yıl civarında kullandıktan sonra kaynak saçı yeniden almak zorunda kalabilirsiniz. Fakat çıtçıt daha uzun ömürlü kullanılan bir saç ekleme sistemidir.

Çıtçıt akşamları çıkardığınız için sık sık yıkama yapmanıza gerek kalmaz. Ertesi gün takmak istemezseniz takmazsınız böylece kullanmamış olursunuz. Buda daha geç eskimesine yol açar. Yani çıtçıtı sık sık boya yada maşa gibi işlemler yaptırmazsanız 2-4 yıl arası kullanabilirsiniz.

 Boncuk kaynak yada kaynak saçlarınızı bugün kullanmak istemiyorum deme şansınız yoktur. Çünkü tamamını söktürme işlemi yaptırmanız gereklidir. Ama çıtçıt saçı bugün kullanmak istemiyorum deme şansınız vardır. Hatta hangi gün kullanmak isterseniz o gün kullanırsınız. 

 Kaynak taktırırsanız istediğiniz zaman atkuyruğu toplama yaparsınız. Çıtçıt saçı atkuyruğu yapmak için kuaföre gitmeniz gerekebilir.

 Bildiğim detayları sizler ile paylaştım. 

 Hanımlar sizden bir ricam var. Soru sormadan yorum yazarsanız çok sevinirim. Örneğin çıtçıt yada kaynak kullanmışsanız sizin bu konudaki yorumunuzdan diğer bayanlarda faydalanabilir. Şimdiden teşekkürler….

(Bu arada Kaynak yada çıt çıt almak isterseniz bizim de alışveriş yaptığımız bir siteyi sizlerle paylaşalım.çünkü gerçek saç bulmak çok zor. Bu nedenle gerçek saç satan modapedia.com resmi sitesini tavsiye ederiz. Biz sürekli alıyoruz açma boyama gibi işlemler yapıyoruz çok ta memnunuz. Hem hesaplı hemde güvenli bir site. Modapedia.com resmi sitesine buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. güvenle saç alabilirsiniz.)

 

1 yorum

  1. Kesinlikle kaynağı tabsiye etmiyorum saçlarım kosa diye yaptırdım çok gür saçlarım vardı 1 senedir kaynak kullanıyorum çıkarıp taktırdığımda inanılmaz derecede saçlarım döküldü yine kullandım boşverrrrr yeniden çıkar dedim üstünden bayağı zaman geçti kaynaklarımı tekrar çıkarttırıp taktıracaktım ki kuaför çıkardı dediki ben bu kaynağı tekrar takmam saçlarıma bi dokundum fare kuyruğu gibi incecikkkkk o bir kucak saçım artık yok

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*