Beyaz Tene Hangi Saç Renkleri Yakışır Cevabı

Beyaz ten rengine hangi saç renkleri gider1

Herkesin merak ettiği hangi ten rengine hangi saç rengi yakışır
Bu konuyu daha iyi anlatabilmek için ayrı ayrı ele aldık. Bir kuaför olarak kendi fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

İlk olarak beyaz ten rengini ele alalım. Beyaz ten renginden sıkılmış olabilirsiniz belki ama bence saç rengi seçimi için dünyanın en şanslı bayanları beyaz tenliler diyebilirim.

Çünkü beyaz ten rengine bütün renkler yakışıyor. Yıllardır kuaförlük yapmaktayım beyaz tenli müşterilerime en uç renkleri bile boyama yaptığımda yakıştığını gördüm. 


3 4 5

 

 

 

 

 

 

 

Beyaz ten rengine bakır renk yakışır mı? Öyle bir yakışıyor ki anlatamam örneğin Nikol Kidman beyaz ötesi bir ten rengine sahip oda bakır saç renginin bazı tonlarını kullanmakta bu kadar şık bu kadar gösterişli bir saç rengi olamaz. Bakır saç rengi beyaz ten rengi ile inanılmaz uyumlu. Şiddetle tavsiye ederim. 

6 7 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 8 9 10

 

 

 

 

 

 

 

  Resimlerde gördüğünüz gibi bakır saç rengi beyaz ten ile çok mükemmel uyum sağlıyor. Açık bakırdan koyu bakır saç rengine kadar bakırın tüm tonları çok yakışıyor beyaz ten rengine.

11 12 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 14 15 16a

 

 

 

 

 

 

  Burada da bakır karamel saç renginin beyaz ten ile buluşmasını görüyoruz. Bakır karamel saç rengi de beyaz tenli bayanlara çok yakışıyor ve sıcak bir hava katıyor. Sizde korkmadan bakır karamel tonlarını kullanabilirsiniz.

159785834XX00097_19th_Annua 85th Annual Academy Awards - Arrivals 19

 

 

 

 

 

 

 

 

 20 Screen Actors Guild Awards 22

 

 

 

 

 

 

 

 23 24

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyaz Tene Çikolata Kahve Yakışır mı?

 Gördüğünüz üzere çikolata kahve ve bakır kahve tonları beyaz ten ile çok uyumlu. Hatta aralara balyajlar da mükemmel oluyor. Son yıllarda çikolata ve bakır kahve saç renkleri oldukça moda. Beyaz ten rengine sahipseniz çikolata kahve yada bakır kahve saç rengini yaptırmak için fazla düşünmenize gerek yok. Gerçekten yakışacaktır tavsiye ederim.

26 27 28

 Premiere Of Sony Pictures' "House Bunny" - Arrivals30 31

 Koyu kestane yada siyah saç rengini bana göre beyaz tenli olmayan biri asla yaptırmamalı. Çünkü siyah yada koyu kestane saç rengi sadece beyaz tenlilere çok yakışıyor.

 Örneğin siyah saç rengi ya da mavi siyah saç rengi benim hiç sevemediğim hatta hiç tavsiye etmediğim bir saç boyası rengidir. Fakat beyaz tenli birine mavi siyah saç rengi bile inanılmaz yakışıyor. Hatta beyaz ten renginin dışındaki ten renklerine hiç yakışmıyor .

32 33 34

 

 

 

 

 

 

 

 

  36 41

 

 

 

 

 

 

 

 

 42 43 45

 

 

 

 

 

 

 

  Beyaz tene sarı saç. Bu konuyu anlatmasam da olur diyeceğim ama hadi yinede anlatalım. Beyaz ten rengine sarı saç çok ama çok uyum sağlıyor. Hem saçın rengi hem de ten rengi açık olunca biraz solgun görünmenize neden olabilir. Bu nedenle mutlaka makyaj yapmanız gerekecektir.

 Sarı saçın çekiciliği pembe tonlarla yapılan makyajla birleşince tam bir genç kız havasına girecektir. Ayrıca sarı ve sarının bütün tonları beyaz ten rengine yakışacaktır.

46 47

 

 

 

 

 

 

 

 

 47 51

 

 

 

 

 

 

 

 Beyaz tene röfle yakışır mı? Çok ama çok yakışacaktır. Beyaz ten rengine sahipseniz ve röfle yaptırmak istiyorum diyorsanız korkacak bir şey yok hemen yola çıkın ve röflenizi yaptırın. Çünkü beyaz ten rengine röfle kusursuz yakışıyor.

 Benim bu konuda küçük bir ipucum olacak röfle düşünüyorsanız çok beyaz bir röfle yaptırmayın derim. Beyaza yakın yapılmış bir röfle ile beyaz ten rengi yan yana geldiğinde solgun ve hasta gibi gösterebilir.

 Daha dore tonlardaki röfleler beyaz ten rengine daha çok yakışıyor. Ayrıca daha dore tonlardaki röfleler yaşınızı da büyük göstermez

49 52 53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

61 62 63

 

 

 

 

 

 

 

 

 Örneğin patlıcan moru viole dediğimiz bir saç rengi. Bizzat kendim boyadım beyaz tenli bir müşterime inanılmaz yakıştı. Patlıcan moru saç rengini ilk defa beyaz ten renginde sevdim hatta bayıldım diyebilirim. Şunu da ilave etmeden geçemem o müşteri patlıcan moru saç rengini boyattığı ma pişman oldum dedi:-) nedeni her gittiğim yerde soruyorlar bu saç renginin numarası kaç diye, tamam çok güzel de herkese cevap vermekten bıktım demişti. 

64 65 66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 67 68

 

 

 

 

 

 

 

 Gördüğünüz üzere ben konunu başında beyaz ten rengine sahip bayanlara bütün saç renkleri yakışır demiştim. Bakıyorum da mavisinden tutunda pembe saç rengi bile beyaz tenli bayanlara çok ama çok yakışıyor. Bu nedenle, saç boyası seçimi konusunda beyaz tenli bayanlar dünyanın en şanslı bayanları diyebilirim demiştim.

 Sizlerde gördünüz hemen hemen bütün renkleri sizler ile paylaştım ve hepsininde çok yakıştığını gördük. 

 Ama son yıllarda bakır ve bakır kahve tonlarını tavsiye ederim oldukça popüler. Çikolata kahve ve karamel saç renklerini de beyaz tenlilere tavsiye ederim. Hoşçakalın…

a3

 69

9 yorum

  • Beyaz tenli bayanlara bütün renkler yakışıyor balköpüğü de yakışır. Balköpüğü esmer tene tavsiye edilen renklerden biridir. Ama beyaz tene yakışmadığı anlamına gelmez. Örneğin bakır kahve saç rengi esmer tene çok yakışır ama beyaz tene de bakırın her tonu yakışır. Sorun şu ki esmer ten rengine her renk yakışmıyor ama beyaz tene tüm renkler yakışıyor.
   Beyaz tenli hanımları sadece küllü renkler biraz solgun gösterir. Soğuk bir hava verir. Ama yinede yakışır. Bence balköpüğü de yakışacaktır. Çok beyaz tenli iseniz bakırın tonlarını da daha sonra deneyin derim mükemmel oluyor beyaz ten rengine. Hoşçakalın…

 1. Merhaba ben buğday tenliyim 29 yaşındayım yıllardır sarı kullanıyorum bir çok rengide denedim siyah rengi çok denemek istiyorum ama yakışırmı karar veremedim siyah olduğu için birde mavi siyah mı sadece siyahmı kararsızım şimdiden teşekkürler

  • Merhaba. buğday tenede siyah gider ama beyaz tene çok güzel oluyor. Kararsızsanız size tavsiyem peruk satan bir yere gidin siyah bir peruk deneyin çaktırmadan:) yakışıyorsa boyayın. Şunu unutmayın ama yıllardır kuaförlük yapıyorum ve şuna çok rastladım. yıllardır sarı kullananlar başka renklere pekte alışamıyorlar:))

 2. Merhaba beyaz tenli yeşil gözlüyüm 22 yaşındayım 2 sene bakır tonları kullandım ve çok doğal durdu herkes kendi saçım zannediyordu tam oturmuştu sanki son 1 senedir kahve ve en sonda siyah kullandım hepsi çok yakıştı ama bunlardan sıkıldım artık yeni bir renk istiyorum. Hazır yazda geliyo Ya bebek kumralı ya da koyu küllü kumral istiyorum sizce yakışır mı acaba çok mu solgun durur diye korkuyorum?

  • Beyaz tenli ve renkli gözlü olduğunuz için kumralların hepsi yakışır. Korkmayın. Aralarada hafif balyajla hareket verilebilir daha sonra tabiki.
   Sorun şu en son siyah kullanmışsınız bu durumda o saç kumrala dönermi. İyi bir kuaföre gidin. Hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*