Roaccutane Kullanırken Ağda Yaplırmı ?

roaccutane Roaccutane kullanan hanımlar için çok önemli bir uyarı yapacağım. Bildiğiniz gibi roaccutane sivilce tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Başka tedavi edici özelliği var mı bilmiyorum.

Fakat sivilce tedavisi için kullanan müşterilerimden aldığım bazı bilgilere dayanarak bilinçsizce kullanmanın çok tehlikeli olabileceğini öğrendim. Hatta bizde nasibimizi aldık mutlaka bu yazıyı okuyun sizinde başınıza gelmesin.

Örneğin çocuk yapmak isteyen bir müşterimin doktoru roaccutane ilacını çocuk yapmak isteyenlere asla önermediğini hatta kendisine sakın kullanma dediğini söylemişti bana. Demekki çok önemli yan etkileri olabilir.

 Kesinlikle hafife alınmayacak bir ilaç olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer Roaccutane kullanacaksanız internette yaptığınız araştırmalara dikkat edin, birçok kirli bilgi dolaşmakta okuduğunuz her şey doğru bilgi olmayabilir. Bu ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanın derim. Bizim başımıza gelen çok önemli bir durumu da sizler ile paylaşacağım.

 Ben müşterilerimde sivilce için roaccutane kullananları gördüm ve bir konuda sizleri uyarmak istedim. Başımıza geldiği için sizlerinde başına gelmesin diye bu bilgilendirme yazısını yazıyorum.

Sivilceleri için Roaccutan kullanan bir müşterimiz vardı ve gerçekten de yüzünde çok fazla sivilce bulunuyordu. Zamanla bu sivilceler gerçekten de yok oldu. Dikkat ettiğimde dudaklarında sürekli soyulmalar oluyordu. Roaccutane kullanan bir çok müşterim de de dudaklarda soyulmalar görmüştüm.

Ama bilmediğimiz çok önemli bir şey başımıza geldi. 
Bahsettiğim sivilce için roaccutane kullanan müşterimiz kaş bıyık aldırmaya gelmişti. Bayan arkadaşımız kaşları aldıktan sonra sir ağda ile bıyıkları aldı. Bıyıkları aldı almasına ama o bölgedeki derinin üstünü de ağda kağıdında gördüğümde başımdan kaynar sular döküldü. 

Yani bıyık bölgesindeki derinin ince bir tabakası da soyulmuş oldu. Bıyık bölgesi kızarmıştı bayanın.Roaccutane tıp dilindeki yan etkilerini bilmem doktor değilim kuaförüm ama sanırım ciltte de özellikle dudak bölgesinde kurumalar soyulmalar yapabiliyor. Üstüne de ağda gibi bir işlem yapılınca zaten hassaslaşmış durumda olan cilt tamamen soyulabiliyor. 

 Tabi bu olay 3-4 sene evvel başımıza geldi. Bu yazıyı yazmadan önce ağda yapan arkadaşlar ile tekrar görüştüm. Roaccutane kullanır iken yüz bölgesine asla sir ağda yapılmasın diyorlar. Hatta Roaccutane kullanan bir bayanların özel bölgesine ağda yapıldığında tahriş olanlar olduğunu söylemekteler. Fakat kol ve bacak ta herhangi bir tahrişe rastlamadık diyorlar. 

 Gördüğünüz gibi teninizi de oldukça hassaslaştıran bir ilaç roaccutane.

Siz siz olun roaccutane kullanıyorsanız ağda işlemine ara verin derim. Biz kuaför olarak roaccutane kullanan hanımlara hiçbir şekilde ağda işlemi yapmıyoruz.

Ben ilaca herhangi bir karalama yapmıyorum sadece bu ilacı kullanır iken ağda yaptırmayın diyorum çünkü başımıza gelen bu kötü deneyimi sizlerinde yaşamasını istemiyorum.

Şu gerçeği de söylemeden geçemeyeceğim. Roaccutane kullanan müşterilerimde gerçekten sivilcelerin yok olduğunu gördüm. Hatta sivilce için roaccutane tedavisi olan müşterilerimde sivilcelerin geçtiğini hatta uzunca bir sürede sivilcelerinin çıkmadığına şahit oldum. Uzunca bir süre dediğim 3-5 yıl gibi. 

 Değerli hanımlar başımızdan gecen kötü bir deneyimi sizler ile paylaştık ki başınıza gelmesin. Hoşçakalın…

 

“Roaccutane Kullanırken Ağda Yaplırmı ?” üzerine 9 düşünce

  1. SLM. Öncelikle mutlaka doktorunuza danışın. Bizim araştırmalarımız tedavi bitiminden en az 3 ile 6 ay sonra ağda yapılabileceği yönünde oldu. Biz 6 ay sonra diyoruz. Daha önceden sorun yaşadığımız için 6 ay bize daha güvenli geliyor. Gerçekten de 6 ay sonra herhangi bir problem ile karşılaşmadık. Geçmiş olsun.

    1. Bir uzmana görünmekte fayda var. Bizimkiler bu gibi durumlarda bepanthen kullanıyorlar. Ama siz kullanın demiyorum bir uzmana görünün derim. Ayrıca güneşte kalmamaya özen gösterin derim.
     Belli bir süre sonra geçiyor ama siz yinede bir doktora görünün. Leke kalmaması açısından önemli.

 1. az önce aynı şey başıma geldi. hatta şuan ellerim titreyerek yazıyorum. ve ağlıyorum. yzm kıpkırmızı. zombi gibi oldum. siz siz olun yapmayın :( o ağda yaptığınız müşternzin yüzünde iz kalmış mı ben bunu merak ediyorum. inşallah cevap verirsiniz :(

  1. Sürekli Bepanthen krem kullandı iz kalmadı. Ama ben illaki bunu kullanın diyemem. Mutlaka cildiye doktoru görmeli. Bu sıralar güneşten uzak durun.
   İçiniz rahatlarmı bilmem ama müşterinin yüzünde hiç bir iz kalmadı. Çok geçmiş olsun.

  1. Ben iz kaldığını görmedim. Ama dikkat edilmez ise kalırmı bilmem. Güneşten bu aralar uzak durun derim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>