Sarı Saçın Dip Boyası Nasıl Yapılır?

 

Sarı saçın dip boyası 2Sarı saçın dip boyası 3Sarı saçın dip boyası 4Sarı saçın dip boyası 5Sarı saçın dip boyası 6Sarı saçın dip boyası 7Sarı saçın dip boyası 8Sarı saçın dip boyası 9Sarı saçın dip boyası 10Sarı saçın dip boyası 11Sarı saçın dip boyası 12Sarı saçın dip boyası 13Sarı saçın dip boyası 14

 Sarı saçın dip boyasını yapacağız. Sarı ve röfleli bir saça dip boyası nasıl yapılır nelere dikkat edilmelidir sizler ile paylaşacağız. Fakat unutmayın bizim burada verdiğimiz tariflerin aynısı başka bir saçta uyguladığınızda ton farkları olabilir.

 Çünkü herkesin ana saç rengi aynı değildir. Kimi insanın ana rengi kumral iken kiminin ana saçı kömür karası olabilir. Bu nedenle bir saç boyasını hazırlayıp 3 ayrı bayanın saçlarına sürseniz üçünde de aynı tonda renk çıkmayabilir.

 Kaldı ki sarı saç dediğiniz zaman 10 dan fazla sarı saç rengi bulunmaktadır. Kumral sarı, dore sarı, platin sarı gibi sarının birçok tonu bulunmaktadır. Tek bir sarı saç rengi yoktur yani.

 İşte bu nedenle sarı saçın dip boyası için vereceğimiz boya numaraları başka bir saçta aynı ton çıkmayabilir. Biz genel olarak sarı bir saçın dip boyası nasıl yapılır bunu sizler ile paylaşacağız.

 Bu dip boyası yapacağımız saçın aralarında röfle bulunmaktadır. Dip rengi kestane tonlarında ve biraz fazla uzamış durumdadır.

 Müşteri dip boyasında turuncu yansıma istememektedir. Daha çok kumrala yakın bir sarı tonunda dip boyası istemektedi

 Resimlerde de göreceğiniz üzere dip boyası fazla uzamıştır. Ben kuaför olarak sarı saçın dip boyasının bu kadar uzatılmasını tavsiye etmiyorum.

Nedeni sarı saçın dip boyası iki parmak kadar uzamış olur ise saç boyandığı zaman baş derisine yakın 1 cm kadar olan kısımın rengi daha çabuk açılır 2 cm den uzun olan kısım daha geç açılır. Dolayısı ile böyle bir saçın dip boyasında bir bant dediğimiz çizgi oluşabilir.

 Peki neden baş derisine en yakın olan kısım daha çabuk açılır? Bunun iki nedeni vardır birinci nedeni saçın yeni ve taze oluşu ikinci nedeni ise baş derisinin doğal sıcaklığıdır.

 Bilirsiniz sıcaklık saç boyasının daha hızlı çalışmasına neden olur. Yani başımızın kendi sıcaklığı nedeni ile dipler her zaman açık renklerde daha çabuk tutar ve açılır.

 Başka bir örnek vermek gerekirse doğal ve uzun bir saçın tamamına dipten uca kadar 9.0 gibi bir renge boyasanız saçın en dibi 1-2cm civarı daha açık diğer yerleri bir ton daha koyu tutar. 

 işte bu nedenlerden dolayı sarı bir saç renginiz var ise her ay düzenli olarak dip boyası yaptırmanızı tavsiye ederim.

 İki üç santim kadar uzatırsanız saç renginiz tek renk görünmez.

 Ben burada müşterimiz dip boyasında kızıllık istemediği için yoğun küllü bir sarı tonu kullanacağız. Çünkü bu kadar uzamış bir dip boyasına normal bir sarı tonu kullanır isek diplerde turuncu bir yansıma verebilir.

 Örneğin beyazı olmayan resimde ki gibi bir saçın dip boyasında 8.3 yada 9.3 gibi dore sarı kullanırsanız diplerde hafif bir turuncu yansıma verebilir. Fakat yüzde 50 den fazla beyazı olanlar için dore sarılar isteğe bağlı kullanılabilir.

 Kullandığımız saç boyası Koleston Perfect 9.11 numara.

 Koleston saç boyasını plastik bir kaseye sıkıyoruz. Ardından %12 lik oksidan 50 gram, % 9 luk oksidan 20 gram ilave edip karıştırıyoruz. Ben bir tüp koleston saç boyası için 60-75 gram civarı oksidan ilave ediyorum. Saç dibi çok siyah ise sadece %12 lik oksidan kullanın.

rengarenk

 Karıştırdığımız saç boyasını diplere sürüyoruz. Yaklaşık olarak 45 dakika sonra saçı yıkıyoruz. Sarı saçın dip boyasını tamamlamış olduk.

 Diyelim ki sarı saçın dip boyası için boya numarası olarak koleston perfect 9.11 bulamadınız bunun yerine koleston perfect 9.11 e en yakın olarak koleston 9.1 yada koleston 8.1 olabilir.

Yalnız 8.1 kullanılacak ise ben sadece %12 lik oksidan kullanırdım. Çünkü 8.1 tonu daha koyu olduğu için sadece %12 lik tercih ederdim.

 Marketlerde satılan koleston saç boyası ile koleston perfect saç boyası farklıdır aklınızda olsun. Biz koleston perfect saç boyasının 9.11 numarasını bu dip boyasında kullandık. 

 Makalemizi beğendiğinizi umuyoruz…..

196 yorum

 1. Saclarimi verdiginiz tarife gore boyadim renk harika oldu oncelikle paylasiminizdan dolayi cooooooook tesekkur ederim.Resimdeki bayanla sacim hemen hemen ayni KOLESTON PERFECT 9.1 50 ml %12lik 20 ml %9 luk oksidan koydum ve renk inanilmaz oldu

  • :)) Çok şükür ki olmuş. Çünkü saç boyarken her bayanın saç rengi farklı olduğundan sıktığınız boya numaraları aynı olsa bile farklılıklar gösterebilir. Yani kimi bayanın saç rengi çok siyahtır kimi bayanın saç rengi kumraldır bu nedenle her iki bayanın saçına 9.1 saç boyası sıksanız birinde açık birinde koyu renk çıkabilir.
   Bu nedenle çok şükür dedim. Beğendiğinize sevindim..Hoşçakalın..

 2. mrb,
  bende tarif ettiğiniz gibi saçıma dip boya yapmak istiyorum.koleston perfect küllü platinitemin ettim.ancak %12’lik oksidanı hiç bir yerde bulamıyorum. kozmetikçilerde hep %6 veya %9 luk oksidan var. ne yapacağım?

  • Koyu renkler açılırken ister istemez biraz biraz turunculuk oluyor. Bu tip dip boyalarında kızıllık kalmaması için her zaman küllü renkleri tercih ederim. Saçınızın açıklığına göre 9.1 8.1 7.1 gibi tonlerı tercih ederim. Örneğin bazı markalarda 9.11 yada 8.11 gibi renkler var bu renklerde kızıllık vermeyen renklerdir. Açık renk isteniuorsa dip boyası 9.1 yada 9.11 gibi bir saç boyasına % 12likoksidan ile hazırlanır ve boyanır. Dip boyasında turunculuk vermez fakst unutmayın ki oryal ile açılmış bir saçın dip boyası, boya ile yapıldığında fark olacaktır. Hoşçakalın

 3. Bende saçımı dediğiniz tekniklerle boyadım ama saç boyamın markası naturigin . çok memnunum bu markadan . kolestonuda denedim, ama bu markadan daha iyi sonuçlar aldım. hem doğal ve yyüzde yüz organik bi saç boyası denemenizi tavsiye ederim 🙂

 4. benim saçımda şuan bu durumda. Yanlız benim saçım daha platin. Diplerim ise resimdeki kadar uzun. Ben daha açık bi kumral ile ombre istiyorum. Bebe kumralı gibi bi renk. Kendi saç rengim ise koyu kestane. Bunu yakalayabilmek için davines mask 12.1 yada 11.1 markasını kullanmayı düşündüm. 12 lik oksidan ile. Hemen altı içinde 8.4 ile pigmentasyon yapıp üzerine 9.11 ile boyasam acaba acaba dip ile aynı rengi yakalayabilirmiyim. Ombre otururmu sorun çıkarmadan? Şimdiden çok teşekkürler. 🙄

  • Yani bilgili olduğunuz kesin ama platin sarısı olan yerler için yorum yapmayacağım. Çünkü platin sarısı saçı daha dore bir boya ile pigmentasyon yapmak gereklidir bunu da bir kuaför yapmalıdır. (BAKINIZ PLATİN SARISI SAÇI KUMRAL BOYAMAK KONUMUZ) Ama dipler için Davines mask 11.1 % 12 lik olsidan doğru tercih olduğunu düşünmekteyim.

   Yapmak istediğiniz işlem evde yapılabilecek bir işlem değil:)) Bence iyi bir kuaföre gitmelisiniz.

 5. Merhabalar. Makalenize bayıldım. Ben 8.1 koleston boya ile diplerimi boyuyorum. Ancak boyadan önce palette açıcı ile saçımı açıyorum. %9’luk oksidan kullanarak koleston 8. ile boyuyorum. Merak ettiğim siz açıcı kullanmadan nasıl bu rengi yakalayabildiniz? %12lik oksidanın mı faydası oluyor bu rengi yakalamaya? Çünkü ben açmadan yapınca koyu kahverengi olmuştu. Teşekkürler şimdiden.

  • Evet % 12 lik oksidan saçı daha güzel açtığı için bu tip saçlarda %12 lik oksidan tercih ediyorum. Ama saç çok koyu siyah ise tabiki bu kadar açmak boya ile zor olabilir. Resimdeki saç daha kumral bir saç rengidir bu nedenle saçın rengi güzel açılmaktadır.

   İpucu olarak eğer açıcı kullanmadan saçı daha iyi açmak isterseniz 15-20 günde bir dip boyası yapmak daha iyi olacaktır. Çünkü dipler ne kadar uzar ise saçın renginin de açılması o kadar zor olur. Ayrıca saç çok siyah ve zor açılan bir saç tipi ise 8.1 yerine 9.1 tercih edilebilir yada 11.1 gibi renkler çok koyu siyah saçları 8.1 e oranla daha iyi açacaktır. Oksidan % 12 olmalıdır % 9 luk kahve tonunda saçı açar. Hoşçakalın…

 6. Benimde.diplerim bu kadar geldi.. fakat ben %12lik oksidanla.benim sacim fazla acilacak vr ben diplerimim fazla acilmasini istemiyorum sacim acik kumral zaten %9 luk.oksidan bana yeterli olur degil ?

  • Boya numaraları önemli fakat içerisine koyduğunuz oksidanın % kaç olduğuda önemli örneğin 8.1 saç boyasına % 6lık oksidan ile karıştırıp saç boyarsanız 8.1 % 6 lık ile saçı ancak 1 tona kadar açacaktır. bilginiz olsun. Sarı saç elde etmek için % 9 ve % 12 lik oksidanlar kullanmaktayız.

 7. Merhaba saçlarımı açık kumral rengine boyadım. Sizin yaptıgınız dip boyanın renginde saç istiyorum verdiginiz ölcülerle karışım mı yapmalıyım yoksa %9 luk oksidan yeterli olur mu sarı saç istiyorum 🙂

  • Resimdeki bayanın saçları çok çabuk açılan kumral tonlarında bir saç olduğundan % 9 luk tercih ettim. Ama ana rengi daha koyu olanlarda % 12 lik oksidan ile karıştırıp boyama yapıyorum.

 8. Saçlarımı sari renge boyatali 4 _5 oldu asıl rengi siyah şu an diplerinden siyah siyah çıktı çok çirkin duruyor ne yapmam gerekiyor yaptırdığı yere gittim bizim yapacağımız birsey yok dediler bu kadar kısa sürede böyle olması normaldir evde kendim dip boya yapabilir miyim

  • Şimdi saçınızın dipleri 4-5 gündemi uzadı orayı anlayamadım ama 4-5 günde ise çok minik bir uzama olabilir yarım cm den az olması gerekli. Tabiki evde boyama yapabilirsiniz fakat ben şimdi saçınızı göremediğim için şununla boya diyemem. Ama bu sayfadaki saça benziyor ise 9.1- 8.1 gibi bir saç boyasını %12lik oksidan yada saçınızın ana rengi kumral tonlarında ise % 9 luk oksidan ile karıştırıp boyama yapılabilir. Sarı saçın dip boyasını çok uzatmayın 1 cm geçmesin. 1 cm uzayınca hemen boyanmalıdır. Bu arada sarı saçınızın tonu daha dore bir sarı ise 9.0 yada 8.0 gibi numaralar ile boyanabilir. Eğer saçınız baya açık sarı ise 9.0 yada 9.1 ile boyansa daha iyi olabilir. Hoşçakalın

 9. Dip boyası yaptıgınız rengi tüm saçıma boyamak istiyorum. Suan acık kumral-kumral renginde boyalı saçım var. Tüm saçımın bu renk olması icin üstüne hangi boya ve oksidan kullanmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz Kendim evde boboyamak istiyorum

  • Esra hanım saçınız boyalı bu nedenle boyalı saçı yine saç boyası ile ancak kapama işlemi yapabilirsiniz açma işlemi yapamazsınız. Çünkü boya boyayı açmaz. Bu nedenle bu tip komple değişimleri iyi bir kuaförde yaptırmanızı öneririm.

 10. Merhaba dibi gelmiş roflelı saclarımı once sac acıcıyla dipleri acıp yıkayıp kuruttuktan sonra palette 10.1 acık kullu sarı ıle boyadım fakat dipler de turunculuk ve çiğlik var nasıl giderebilirim yardımcı olurmusnz lutfen

  • 9.1 yada 8.1 saç boyasını sulandırıp diplere cila yapmak gerekli.
   Yarım tüp boya
   Çok az oksidan % 6 lık bir yemek kaşığı kadar
   yarım çay bardağı civarı az daha fazla olabilir çeşme suyu
   Karışıp diplere cila yapılacak
   15 DK SONRA DURULANACAK
   Durulanmadan önce röfleli olan yerlere saç kremi sürülmeli yoksa oralara küllü cila bılaşacaktır.
   Hoşçakalınnn.

 11. Mrb hasan bey sacim platin renkte fakat ck sari olduğundan üstüne kahve tonunda bir kaç paket atmisti kuaforum dip boyami kendim yaktim iki aydir palette10.1 ile ne kadar doğru bilemem sonuç karemelimsi bir ton oldu benim saçımda önlerde cok beyaz var ve bu boyayla kapanmiyor sizden istediğim koyu bir ton değil dillerin hem acik platin sacima uygun hem de beyazini kapağa bilecegim bir renk onerirmisiniz dip boyama icin

  • Malesef açık sarı saç boyaları beyazı kapatmaz sadece gizler. Tamamen kapatmak için oryal ile açıp sonra boyamak lazım. Oda saçınızı yıpratacaktır. Biz bu gibi durumlarda 15 günde bir boyamayı ve bir ton daha koyu ton ör:9.1 gibi bir boya ile % 9 luk oksidan tavsiye ederim. Ama 15 günde bir boyamak kaydı ile. Yani dipler tam uzamadan boyama yapılabilir. Nispeten beyazlar daha çok kapanacaktır. Hoşçakalın..

 12. Merhaba benim bir sorum olacak saçlarım platin yoğun röfleli 9.11koleston perfectile dip boyası yapmak istiyorum fakat sarı olan yere bıya değerse mavi gri veya yeşil lenme olurmu saçımda ?

  • Sarı platin tonlarda ise yeşillenme olabilir. Bu nedenle 9.11 platin olan yerlere değmezse iyi olacaktır. Biz bu gibi durumlarda platin olan yerleri saç kremi ile kremleyip ondan sonra dip boyayı yıkıyoruz nispeten daha az grileşme oluyor. Oda birkaç yıkamada akıyor zaten. Birde 9.11 saç boyası % 12 lik oksidan ile boyandığında aşırı grileşme yapmaz hafif yapar.
   Bu nedenle çokta korkmanıza gerek yok diyebilirim. Hoşçakalın

 13. Merhaba ben bu sekilde dip boyami yapiyorum ama kendi sac tonum koyu kahverengi oldugu icin kizillik birakiyor ve %12 lik oksidanlar sacimi kurutuyor.Bu islemi farkli bi oksidasyonla ve kizillik kalmadan nasil yapabilirim . Cevabiniz icin simdiden cok tesekkurler

 14. selam ben sacimi bole sari olsun istiyorum bole ama tutturamiyorum casting 801 boyadim garip reng oldu sariya nasil boyaya bilirim.saclarim zayif seyrek cok o yuzde amonyaksiz tercih ediyorum boya

  • Sarı saç rengi amonyaksız boyalar ile elde etmek çok zor. Bu nedenle yine kaliteli normal saç boyaları tercih edebilirsiniz. Örneğin Loreal yada Davines gibi bir saç boyası tercih edebilirsiniz.

 15. merhaba benim saçımda röfle var fakat saçım senelerdir röfleden çok yıprandığı için kuaförüm dip boyası yaptı.ama benim istediğim küllü kumral olmadı.kendi saçım koyu kestane ve kalın telli.saç dibim karamel gibi birşey oldu.küllü kumrala nasıl çevirebilirim?şimdiden teşekkürler.

  • Saç renginiz çok koyu ise küllü kumral olması çok zor. Ama karamel de olmaması lazım. Tam anlamı ile küllü kumral olması için o saçın rengini saç açıcı ile açmak daha sonra küllü kumral ile boyamak gerekli.

   Fakat biz yinede saçının açılmasını istemeyen müşterilerde saçının tonuna göre 7.11 — 8.11 yada 9.11 gibi yoğun küllü kumral renkler ile saçı boyuyoruz. Bunun gibi yoğun küllü kumral renkler de turuncu yansımalar pek olmaz. Yada daha az olur. Hoşçakalın

 16. merhaba bu kadar detaylı yardımcı olmanız cok guzel ve benımde sıze sorum olucak.saclarıma sarı rofle yaıldı ve aralarda ınanılmaz turunculuk olusu cıla attırdım işe yaramadı.matrıx mavı sampuanını aldım umarım işe yarıcak,şimdi tekrar kuafore gıdip guvenemıyorum.sacımın dibi koyu kahve ve devamında sarı rofle geliyor bana fıkır versenız kendım yapsam ve diplerı boyarken sarı roflelerın ustune tasırırım buyuk ıhtımal sorun olurmu

  • Şu inanılmaz turunculuklar olan yerler tekrar paketlenmeli. Mavi şampuan kısmen turunculukları alır. Fakat platin olan yerlerin renklerini de değiştirebilir. Dikkatli kullanmak gerekli.
   Dip boyası açık renk olacak ise röflelerin üzerine taşması çok sorun olmaz ama yinede fazla fazla taşırmamaya özen gösterin.
   Ama dip boyası koyu olacak ise o zaman daha özenli sürülüp saç yıkanmadan önce röfleli olan yerlere bolca saç kremi sürüp öyle yıkanır ise röfleleri korumuş olursunuz.

   • Teşekkürler cevabiniz için, peki dip boyami ne yapsamda kizillik olmaması gerekir.Ben kendim nevaklor ultra acici ile acitim birakip kendi dip renginim gelene kadar actigim yer zaten koyulasti cok acmadim sanki koyu karamel tonu gibi oldu.Kullu kumral ile boyasam sarilarada degicek ister istemez yesillenme olur diye korkuyorum yada olurmu size sorsam, kuafor malzemesi satan yer bana matrixin 11 a cok acik kullu sari ve nevaklor yesil boya verdi o renkten cok az kat dedi komle saclarimi boyasam sizce nasil olur, ben boyayi hazirladim cesaret edip boyuyamadim, sizdem rica etsem hani sari roflelerin cok kapanmasina gerek yok dip boyam kullu kumral tonlari istiyorum bana bu konuda fikir verebilirmisiniz hasan bey yada sizin onerebilceginiz boya renkleri olurmu
    Simdiden teşekkür ederim size, cvbinizi bekliyorum

    • Saçı görmeden birşeyler söylemek çok yanlış. Ama ancak şu şekilde yardımcı olalım.
     Küllü kumral ile röfleli saç komple boyanır ise röfleli olan yani sarı olan yerlerde yeşillenme veya gri tonlar olabilir.
     Yeşil saç boyası da saçınızın açık olan yerlerinde kesinlikle yeşillenme yapar.,
     Dip boyası için 8.11 9.11 koleston perfect gibi renkler kullanıyoruz kızıllık yapmaz.

  • Bir tüp boya için bir ölçü oksidan kullanılır. Yani 60 ml bir saç boyası için 60 ml oksidan kullanılacak. Saçınızda beyaz yok ise 7.1 kullanmayın. Eğer % 50 den fazla beyaz far ise 7.1 ile 9.1 yarı yarıya karıştırılarak KULLANILABİLİR.
   Eğer saçınızın şu anki rengi sarı ama dipleri siyah ise sadece 9.1 ile dip boyası yapılır.

   Ben şimdi buradan saçınızı görmeden ne diyebilirim.

   Dipler çok siyah ise 9.1 saç boyasına % 12 lik oksidan kullanırım. % 9 luk oksidan saçın rengini çok açmaz .

   Dipleri açarken hafif bir turuncu yansıma olabiliyor çok siyah saçlarda. Bunu azaltmak için 9.1 saç boyasının içine çok az 7.1 ilave edilebilir.

   Yani bir tüp 9.1 saç boyasına, çeyrek tüp 7.1 ilave edilebilir. Hoşçakalın

   Saçı görmeden konuşmak çok yanlış. Saçınızı görmeden verdiğim bilgiler doğrultusunda bir işlem yapmanız sizin sorumluluğunuzda dır. Bilginize. Hoşçakalın

 17. Merhabalar. Ben 8.1’i %9’luk oksidan kullanarak saçlarımı boyuyordum. Tabi önce saç diplerimi yoğun açıcılarla açıyordum. Bu renkten sıkılıp 1 ton koyusunu istedim. İsteğim renk şu resimdeki gibi. http://a.abcnews.com/images/Entertainment/gty_taylor_swift_jc_150127_16x9_992.jpg

  Bunun için yine saç diplerim geldiği için önce yoğun açıcı ile saçımın rengini açtım ve bir ton düşük olacağına inandığım 7.1 ile %6’lık oksidanı karıştırıp saçımı boyadım. Ama saçım inanılmaz koyu oldu!!!! Bu resimdeki renge ulaşmak için ne yapmam lazım. Lütfen acil yardım edin. Aklıma şunlar geliyor saçımın rengini yine açıp 8.1 i %6 lık oksidan ile mi kullanayım, yoksa 7.1’i %9’luk oksidan ile mi kullanayım. Açık sarıdan bıktım ama resimdeki gibi bir sarı istemiştim. Kopkoyu bir renk değil 🙁

  • Merhaba. Evet tekrar açmak gerekli. Ama saçınız zaten yıkanarak açılır. Ama açıcı ile tekrar açarsanız ki yıpranabilir dikkat edin açarsanız. 7.1 YADA 8.1 gibi bir renk ile cila işlemi yapın derim. Şöyleki saçınız sarı tona geri geldi ise yarım tüp 7.1 saç boyasını sıkıp içine % 6 lık oksidan 30 ml kadar ilave edip bir çay bardağı kadar çeşme suyu ilave edilir. Islak fazla suyu havlu ile alınmış saça hızlıca karıştırılır. 10 dk sonra durulanır krem yapılır.
   Bu şekilde hem saç diplerinizde zarar görmez hemde çok koyu olmaz.

   Bu arada resimdeki saç çok küllü değil kumral sarı tonlarda. Eğer sarı saçın üzerinde turuncu yansıma yok ise 7.0 ile de cila yapılabilir. Aynı cila işlemi 8.1 yada 8.0 ile de yapılabilir.

   Saç açıcı ile açılmış saçlara % 9luk oksidan kullanmaya gerek yoktur. Tam tersi oksidan gücü daha düşük olmalıdır. Yoksa saç aşırı yıpranmaya başlayacaktır.
   Hoşçakalın..

  • Selam. Saçınızın rengine bağlı koyu sarı var açık sarı var dore sarı var. Müşterinin saçı dore sarı ise 10.0 yada 9.0 gibi renkler kullanıyoruz. Ama müşteri dorelik yada turunculuk istemiyorsa 8.1 – 9.1 yada 8.11 – 9.11 gibi renkler tercih ediyoruz. Açık sarılar için % 12 lik oksidan koyu sarılar için % 9 luk tercih ederiz. Hoşçakalın

 18. Mrb.sacimin kendi rengi koyu kestane.sacimialtin karamel ve kullu sariyla karistirip boyuyorum. Ustunde sari ışıltılarım var. Bugday tenliyim . saci i kullu sariya boyasam yakisirmi, diplerim ile saclRim arasinda renk farkliligi olurmu? Yesillenme olurmu? Sacimin kullu bir renk olmasini istiyorum lutfen ydimci olun…

  • Tek tek açıklasam daha iyi olacak
   1) Eğer saçınızda sarı balyajlar var ise küllü sarı boyandığı zaman balyaj olan yerlerde biraz gri bir ton hafif yeşillenme kesinlikle olur. Ama daha çok grileşme olur.
   2)Buğday tene kumral yakışır sorun olmaz esmer tenlere çok tavsiye etmiyoruz.
   3)Renk farklılığı konusunda ise biraz uzunca anlatacağım. Şöyleki saçınıza sürmek istediğiniz boyanın tonu örneğin 8.1. Ama siz daha önce 7 tonlarında boyama yapmışsanız dipler daha açık olacağından ton farkı çok olur.
   Başka bir örnek vermek gerekir ise Koleston 8.1 ile 8.7 saç boyasını karıştırdınız ama bundan sonra 8.1 ile boyamak istiyorsunuz. Bu olabilir dipler ile çok fazla ton farkı olmaz.
   Ama unutmayın sarı balyajlar da komple boyanır ise grileşme yapabilir. Hoşçakalın

 19. Hasan bey yogunsunuz ama cevabiniz gelmeden yine sorum olucak walla perfect 9.3 ile 8.3 ile pigmentasyon yapsam diplerde turunculuk olmaz dimi ve sari forfleler kotu renk olurmu, ustune 911 ile boya yapmakmistiyorum saclarim rofleli diplerim koyu kahve
  Cevap verebilirseniz inanin cok sevinirim diplerim geldi korkumdan boyayamiyorum

  • Sizin yapmanız gereken şu özlem hanım. Röfleli saçın dip boyası için yapılacak renk o saçın aralarındaki röfleli olmayan yerlerin rengi ne ise o renk dip boyası yapılmalıdır.
   Örneğin saçınız kumraldı ve üzerine röfle yaptırdınız sizin bu durumda yapmanız gereken dip boyası yine kumral olmalıdır.
   Başka bir deyişle eğer sizin saçınız kumral idi ve röfle yaptırdınız bu durumda saçınızın dibini sarı tona boyama yapamazsınız. Yine kumral boyanmalıdır.

 20. Kolay gelsin.. ben kuaföre gittim dipler kumral uçlar omre olsun istedim ama saçımı komple açtı daha sonra küllü kumral ile boyayıp araya bir iki ton ışıltı kattı .Açıkçası istediğim renk bu değildi ama tanıdıkdı ayıp olmasın diye de birşey demedim daha sonrada sevdim biraz yeşil oldu ama zamanla oturdu şimdi de dipleri geldi rekte resimde ki bayanın saçını çok andırıyor loreal excelans 9.1 boya ile boyamamı tavsiye ettiler tekrar yeşil olur diye korkuyorum sizce uygunmudur.şimdiden teşekkürler

  • Slm. 9.1 uygun görünüyor anlattıklarınıza göre. Çok yeşerme olacağını düşünmüyorum. Sadece balyaj olan yerlerde 9.1 yeşillenme yada grileşme yapabilir. Zaten balyajlı olan yerleri de boyama yapmazsınız.
   Dipten gelen siyah saçı 9.1 ile boyama yapınca yeşillenme asla yapmaz. Yeşillenme oryal ile platine yakın açılmış saçları küllü renkler ile boyama yaparsanız yeşillenme yapar.

 21. bu arada şimdi karşılaştırdım resimdeki bayala saç rengimi benimki birazdaha küllüve platinleri okadar belirgin degil uçlarada daha sonra cila attıgından renk birazdaha güzel ve küllüden uzak

 22. Kolay gelsin hasan bey öncelikle sizin gibi bilgisini paylaşmaktan çekinmeyen profosyonel biriyle karşılaştığıma çok memnun oldum. Kısa zamandır yurt dışında bi arap ülkesinde yaşıyorum. Burdaki kuaför lerle ilgili hiç bi bilgim yok Saclarim da çok yıpranmış olduğu için herkese güvenim de yok malesef.neyse fazla uzattım. Saclarim platin tonlarında çok sık boya gibi duran bi rofle var. Dilerim fotolarda ki model bayanın ki kadar uzun diyebilirim. Dip rengim koyu kumral. Evde dış fırçası ile eşime boyatmayi düşünüyorum. Bir sitede koleston açıcıyi rofle seti veya istediğiniz renkte bi külü sarı ile karistip boyayin diye okumuştum ve bana kolay gelmişti. Ama hala arastiriyorum Sizin bana tavsiyen iz nedir acaba çok merakla bekliycem cevabınızı.

  • Merhaba. Bildiğiniz gibi saç boyası saçı oryal gibi açmaz. Ama oryal gibi saçı yıpratmaz. Bizim önerimiz sarı saçların diplerini oryal yani saç açıcı kullanmadan açmak için o saçı 15 – 20 günde bir en açık sarı saç boyası ile boyamak. Yani dipler yarım cm uzadığında hemen boyanır ise çok çabuk açılır ve oryal kadar asla yıpratmaz.
   Ama dipler 1 cm den fazla uzadığında o saçı sadece saç boyası ile açmak da oldukça zordur.

   Siz röfle gibi diplerde platin olsun diyorsanız saç açıcı ile dipleri açmak gerekli. Bu işlemi evde asla yapmayın derim. Çünkü saç açıcı platin olan yerlere değerse kopma yapar.
   Ama boya ile açıldığı kadar açılsın platin olmasına gerek yok diyorsanız 9.1 gibi bir saç boyası ile % 12 lik oksidan ile karıştırarak boyama yapılabilir. Ama tabiki platin renkten koyu olur bilginiz olsun. Bence platin saçın dipleri kumral tonlarda olunca çok güzel oluyor. Bu nedenle ben saç boyası ile boyanmasını öneririm. Tabi ki takdir sizin. Çünkü kimi bayanlar dipleri de platin seviyor.

 23. Mrb tek tek cvp veriyosunz tsk ederim kendi adima elimde 6 parca siyah renk postijim var evde acma islemi yapmak istiyorum kestane cikolata kahve gibi bir tona cevirmwyi dusunuyorum ne yapmam gerek acaba.birde evde koyi kahve sacimi market boyalariyla boyadigimda renk hep koyu kahve oluyo istedigim renk cikolata bronz kahve tonlari ne tavsiye edersiniz.sacim ve postijleri bir butun yapmam icin.kolay glsn.hayirli isler.

  • Postişler doğal mı yoksa siyah boya ile boyanmış mı? Siyah boya ile boyanmış ise saç açıcı ile açılması gerekli daha sonra boyanmalı. Ama postişler doğal ise Koleston perfect 8.7 % 9 luk oksidan yada %12 lik oksidan olabilir. Postişin bir tutamında deneme yapılabilir.
   Saçınızın durumunu bilmiyorum onun için bir şey diyemem. Ama postiş başka saç sizin saçınız başka bir saç olduğundan aynı boyayı bile kullansanız farklı renk çıkar. Bence iyi bir kuaföre gidip yaptırın derim. Hem sizin hemde postişin renklerini birbirine dengelesin.

 24. Merhabalar saçlarım röfle ydi ama diplerim geldi kuaförler mahvetti evde kendim dip yapmak istiyorum hangi boya kullanmam gerek uçlarım sarı dipleri çokta koyu degil diplerim 1 parmak var yardımcı olurmusunuz acil cevap

 25. Merhaba hasan bey sacimi Palette 9.1 ve % 12 oksidan la boyadım sacimin rengi turuncuya çalan çok açık bi kahverengi oldu. Pas rengi gibi. Benim saçlarım platin diplerim ise koyu kumral di siyaha yakın. Bu aşamadan sonra istediğim küllu sarı ya ulasmam icin gerekenler nelerdir. Teşekkürler.

 26. Merhaba bir sitede daha küllü elde edebilmek için bi yemek kaşığı su bir tatlı kaşığı kadar da saç kremi ekleyin küllü boyaya diyordu bi daha ki boyamamda denemek istiyorum bi zararı olur mu acaba

  • Bir zararı olmaz. Boyaların içine konan su ve saç kremi saça zarar vermez. Sadece az miktarda rengin daha koyu olmasını sağlar. Nekadar çok su ve saç kremi koyarsanız renginiz de o kadar koyu tutacaktır. Ama bir yemek kaşığı çok fazla etkilemez. rahatlıkla kullanılabilir.
   Genellikle su ilave edildiğinde oksidanın derecesi düştüğü için saç daha küllü olur. Ama sarılığıda daha azalır. Örneğin bir boyada % 12 lik oksidan kullanılıyor ise içine konan 2 yemek kaşığı su %12lik oksidanı %10 yada %9 civarına düşürebilir.
   Sarı saçın dip boyasında daha küllü sarılar elde etmek için 11 li renkler tercih edin. Örneğin 8.0 yerine 8.11 yada 9.0 yerine 9.11 gibi renkler tercih edilmelidir. Hoşçakalın.

 27. Merhaba bnm saclarim röfleli dipler cikinca biraz kiralim dip rengi die 8.1 koleston kullandm ama dipler resmen kızıl oldu simdi ne yapabilirim dipler kızıl diğer yerler rofleli lütfen yardım

 28. Merhaba ben koyu kumral sacimi kolston 8.1 e boyadim bir ay sonra sari ostedigim icin 8.1 le 11.1 i karistirdim %9 luk oksidanla ama yinede sari degil tam turuncu gibi görünüyor ne yapmaliyim sari olmasi icin simdiden tesekkürler hangi nmralara boyayayim 9.1 ile 12.1 i karistirsam %9 luk oksidanls resimdeki hibi sari olur mu

 29. Merhaba ben koyu kumral sacimi once 8.1 le boyadim cok acilmadi sari istedigim icin bir ay arayla 8.1 le 11.1 i karistirip tekrar boyadim %9 luk oksidanla aralarda sari isilti var ama turunculuk yogunlikta ben sari istiyorum rrsimdeki gibi acaba hangi nmralarla boyamaliyim 9.1 ile 9.0 karistirip boyasammi yada 9.1 ile 12.1 mi sari olurmu turunculuk gidermi

 30. Merhaba dün kuafor sacimi aciciyla acip 10.1 ile 9.1 e boyadi cok cok acik sari oldu istedigm kumral renklerdi ne yapmaliyim koyu kumral yapmak icin hemen boyanirmi yeserme olmaz mi sokaga cikamiyorum acil yardim

 31. Merhaba benim sac dibimde bu bayaninki gibi. Dediginiz gibi ben igora royal 8.11 ile 60 ml %12lik oksidani karistirip surdum fakat sac dibimde dorelik oldu rengi koyu acik olmadi ne yapmam lazim

 32. Merhaba Hasan bey. Hayranlikla tum yazilarinizi okudum. Bu kadar profesyonellige ragmen, bu nebze sabirla ve her konunuzda herkesi cevaplamaya calismaniz taktire şayan. Benim guzel bir roflem var. Platinden az koyu. Kuaforum tam platine acmiyor. Cunku daha uzun olsun istedigimde yipratmami istemiyor. Diplerimi de 8.1 ve cok az 7.0 karistirip; %6 oksidanla boyuyorum ben. Simdi sorum şu: ben bu dip boyayi degistirmeden (cunku baska sehire gittigimden cok miktarda stok yaptim) 1 corba kasigi su karistirarak dibi boyasam, son 10 dk.si da sizin cila icin bir kac corba kasigi daha su ekleyip altlara sursem; dibi turunculastirmadan grimsi kullu ile, platinlerimi de bozmadan hafif gumusumsu parlatabilir miyim? Yani millet gumusluk grilik istemiyor ya. Bende aksine kullumsu bir gumusluk istiyorum ki, saclarimi yipratmadan platine ulastirmisken diplerini de simdiki 8.1 den az saha acikimsi kullu dogal birsye yapmak. Kendi sacimmis gibi… cevaplarsaniz sevinirim.

   • Tüm yorumlar denetimden geçmeden yayınlanamaz. Bunun nedeni çok nadir de olsa uygunsuz yorum yazan işgüzar kişiler oluyor. Bu yorumlar ve argo yazılar siz değerli ziyaretçilerin karşısına çıkmaması açısından kontrol edilip sonra yayınlanıyor.
    Birde fırsat buldukça cevap yazıyorum bu nedenle erken cevap bekleyenler lütfen yorum yapmasınlar. Anlayışınız için Teşekkürler

 33. Merhabalar. Benim saçımda sarı sık röfleli. Dip boyam 1 ayda hemen geliyo. Kuaförümde sürekli bu kadar kısa sürede dip boyama yapamam saçın yıpranır paket izi kalır diyor. Benimde saçım çok sık röfle dısardan bakıldığında ilk boyattığımda yani, düz sarı gibi duruyo ama değil sık röfle. Kendi saç rengim yani dipten gelen orjinal rengim koyu kestane. Ben bu durumdan çok rahatszm 4 5 ay geçmeden boyamıyor kuaförüm. Dip boyam az gelse bile ne önerebilirsnz rengini açmak için ne yapılması gerekiyo lütfen yardımcı olun bu durum beni rahatsz ediyo 5 ay boyunca dibim çıkmış şekilde dolanıyorum

 34. Merhaba,

  Daha önce de yazdım…..benim saçım şu an farklı renklerde…diplerimi nevacolor 9,13 ile boyadım, uçlarda balyajlı ama çok açık olmayan sarı tabi o sarı olan yerlerde hafif grileşme oldu…şimdi saçımı tatlı doğal duran bir sarı yapmak istiyorum…saçımın bu renklerinden sonra ne yapmam lazım, tekrar boyamadan önce grileşme için birşey yapmalımıyım tüm yazılarınızı okudum neredeyse…9’lu yada 10’lu renklerle boyayıp oluşacak truunculuk için de cila mı yapmam lazım ve hangi numara ve hangi boyayı kullanmalıyım..keşke bursa da olsaydınız….:((((

 35. Merhaba. Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler. Benimde sacimda rofle var. Kuaforum rofleli sacimi komple8.3 ve 8.33 karistirip boyadi. Sonra kendim daha acik tona boyadim. Ve şu an baya acik rengi ve biraz koyulassin istiyorum. Acik kumral boyasam yesil olur dediler bal kopugu dusunuyorum oda turunculuk yapar dediler. Ve istedigim renk acik bal kopugu rengi hangi boyayi kac numara kullanmaliyim. 8.3 ve 8.33 ile karistirdigi ren guzeldi ve roflem bozulmadi ilk bastan kapandi ama tekrar cikti meydana yani ben o rengi nail tutturabilirim kendim boyamak istiyrum yardimci olursaniz sevinirim simdiden co tesekkurler

 36. Hasan bey benim saclarımın ucunda siyah renk vardı ben röfle yaptrdm kendi ana sacımın olduğu yerlere cok güzel röfle girdi siyah olan yerlerdeki röflem turuncumsu bi renk aldı daha fazla acamadılar herneyse smdi de dip boyam geldi nasıl bi renkle diplerimi boyatabilirim yardımcı olurmusunuz

 37. merhaba hasan bey.Bilgi paylaşımınızdan dolayı cok teşekkür ederim öncelikle. Ben yaklaşık 1 yıl önce saçımı mavi siyah boyamıştım. fakat boya saçımdan 2-3 ay sonra aktı tamamen. kendi saçıma geri döndüm(koyu kestane). geçen ay açmak istedim saçımı biraz. ve kestane olan görünümünü küllü yapmak istedim. bu yüzden çok araştırdım ve bir markanın (koleston değil), 8.11 küllü kumralını kullandım %9 luk açıcı ile. hatta boya kuaförlerde yoktu ve bulamadığım için internetten aldım. iyi bir marka.ve boyattım. fakat sonuç bakırımsı bir renk oldu. inanamadım! üzerine başka bir markanın sadece kül grisi yazan boyasını kullandım. nispeten istediğim saç oldu fakat bu boya da tutmuyor. 1 hafta içinde 2 kez boyadım. hemen akıyor ve 8.11 yaptığım renk yeniden ortaya çıkıyor. ne yapmalıyım? istediğim renk gri bir kumral tonu. kızıllık ve bakırlık kesinlikle istemiyorum. koleston perfect 9.11 ile 0.11 karıştırsam ve %12 lik oksidan koysam yakalayabilir miyim grimsi rengi? ya da sadece 0.11 mi kullanmalıyım?

 38. Merhaba suan berbat durumdayim saclarim da turuncu yansimalar vardi sizin boyadiginiz renk hosuuma gitti 8.1 boya aldim %12lik oksidanla tamamini boyadim renk cok guzel oldu denize gittim geri geldigimde saclar tekrar turuncu sonra 11.1ile boyama yaptim yeserdi sonra platin sariyla cila of of dimdi berbet durumdayim dipler turuncu altlar acik renk simdii elimde 8.1 boya var napiyim ki aklim karisti sacim yiprandi uyuyamiyorumm yardim lutfen

 39. Merhaba bnm saclarimda yogun rofle ve aralarda platinlerim var kendi sac rengim kestane rengi diplerim oldukca uzadi dip boyasi yapmak istiyorum kozmetik satan bi yerde8.0 acik kumral 9.0 acik sari ve 8.1 acik kullu kumral ve yuzde 9 luk oksidan onerdiler aldim fakat boyamakta kararsizim turunculuk istemiyorum ne yapmam lazim bu aldiklarimla istedigim sonucu elde edermiyim?

  • Bakın öncelikle sizin platin sarısı olan yerlerin yanındaki diğer renk yani röfle olmayan yerler ne renk şu anda. Yapmanız gereken doğru işlem sizin saçınızın röfle olmayan yerleri ne renk ise dipleri o renge boyamanız gerekli. Yoksa saçta 3 renk olur. Ama ben illaki dipleri biraz açmak istiyorum diyorsanız ve kızıllıklar da sorun ise. Sadece 8.1 yada 9.1 ile boyama yapılmalı. 9.0 yada 8.0 diplerde dore yada turuncu yansıma verebilir.

 40. Hasan bey merhaba
  Benim saclarim rofleli diplerim koyu kumral en son dip boyami 8.1 loreal majiral %6 20 volume ile 30 dk boyadim.. Ama kullu olmadi hafif ozellikle isiga bagli bi turunculuk var..
  Turkiyede yasamiyorum ordaki kuaforume sordum 8.11 ile dene dedi..
  Sizce ne yapmaliyim??
  8.11 boyarsam gidermi turunculuk?
  Yoksa Iki rengi karistirmalimiyim??
  Tesekkurler

 41. merhaba hasan bey,
  benim saçım su anda fındık kabuğu renginde,oriel ile açıp üstüne 11.1 ile boyamak istiyorum.hafif sarılı platin olmasını istiyorum fil dişi kadar açık değil ama.ben açtıktan sonra 11.1 ile cila yaparsam istediğimi elde edebilir miyim.8.1 veya 9.1 yerine 11.1 le cila yaparsam nasıl renk çıkar.şimdiden teşekkür ederim

  • Evde saçınızı açmanızı önermem. Birde evde platin rengine kadar saçı açmak imkansız ama siz eğer bunu başarabilirseniz yani platin olursa saçınız 11.1 yerine 10 numara gibi bir ton ile cila yapılabilir. Zaten oryal ile açılmış saça boya değil cila yapılsa daha iyi olur. küllü renler platin sarısında grilik verir bu nedenle 11.1 küllü istemiyorsanız önermeyeceğim. Fakat dip çıktığında oryal ile açmayacaksanız eğer dipler 11.1 ile % 12 lik oksidan karıştırılarak boyanabilir.
   Yani 10 numara gibi bir renk ile cila yapılabilir. Bu arada platin kadar açamazsanız ve dorelik turunculuk kalmışsa saçta o zaman 11.1 yada 9.1 gibi renkler ile cila yapılırsa daha makbul olur.

 42. Hasan bey. Bende mersinliyim ancak su an orada degilim. Ayrica bulundugunuz yerde bu kadar icten, bilgili ve bilgisi paylasna bir kuafore de sasirdim desem yeridir:)))) bilgiler cok yaridmci oldu. Daha oncede yazidm ama yayinlanmadi. Neyse simdi yeni soruma gelelim. Benim sacim cok acik olmamak kaydiyla platin rofleli. Tabani da 8.1 ve 7.0 karisimli guzel bir kullu. Hic turunculuk yok. Birsey daha eklemek siterim arkadaslarikin turunculuklairni sizin cila yonteminizlede cozdum:)) simdi ben bu dip boyamdna memnunum bu ayni kalmak kaydiyla alti gumusumsu yani grimsi sari yapmak istiyorum. Oncelikle bu tabana yakisir mi? Ve nasil yaparim. 11.1 ile cila yonetimiyle platinlerime dolayisiyla dip haric tum sacima vurayim diyorum. Ne dersiniz….

  • Merhaba röflenizi küllüleştirmek mi istiyorsunuz. Eğer doğru anladıysam 9.1 saç boyası ile cila yapılırsa röfleler daha gri tonda olacaktır. Sizin zemin renginizde 8.1 ve 7.0 olduğuna göre yakışacaktır. Ayrıca sulu cilayı diplere sürsenizde hiçbirşey olmaz korkmadan heryerine hızlıca sürmek gerekli. Biryere az biryere çok olmaz. Heryerine aynı anda hızlıca sürüp 2-5 dakika içinde durulanmalı.
   Ama unutmayın küllü gümüş renkler soğuk renklerdir. Çirkin olur demiyorum ama azıcık soğuk gösterebilir teninizi bilginiz olsun.

 43. Merhaba öncelikle hanımlara bkdr yardmcı oldgnz için tesekkür etmk isterim..benim sarı röflelerim var onları braz dha yoğunlaştrdgm için dip boyam cok gzl bi ton olmasına rgmn göxüme koyu gelior bebek sarı oldgu içn dip boyayıda bebek kumralı istiyorum ..normalde 8 artego ile boyuyorlardı..su an yurtdxında yaşıorm burada revlon daviness fln var.. Revlon 8 koyu gldi bna 9 la karstrttm.. 9 un 1/4 ü kondu ama bn yinede dha acık istedgm için yuzde 9 lukla sırf revlon 9 koydum boyadık çok gxl oldu ama ışık vurunca dore yansıor..dha acık nasl yapablirm ne dore istiorum nede küllü.. Bebek kumralı olsn istiorum.. Grekirse fotoda atablirm mail verirsenz.. Tesekkürler

 44. Slm. Beni de cevaplarsanız sevinirim.ben saçımı kuaförde açıcı ile açtırıp 8-4 kahve köpüğüne boyattim daha sonra kuaför malzemeleri satan yerden aynı boyayı aldım evde kendim boyadım ama koyu oldu,boya markası:Schwarzkopf vital. 20 lik oksidan kullanıyorum.dogal saç rengim kahverengi. Acaba aynı rengi tutturmak için ne yapmalıyım??

  • Saçınızı açtırıp boyattığınız da tabiki açık renk tutacaktır. Bu nedenle 8.4 saç boyasına 20 lik oksidan koyu çıkarır. En az 30 luk oksidan kullanılmalı. Ama unutmayın oryal ile açılmış olan yerlerde ton farkı mutlaka olur.Hoşçakalın

   • Cevap için çok teşekkür ederim 🙂 20 lik oksidan olsun diye kuaför söylemişti yoksa ben anlamam,iki tüp boyaya iki tane 20 lik oksidan koyuyorum, bunu yazmayı unutmuşum; o iki tüp boyaya iki tane 30 luk oksidan mı koyayım ?Bunu da cevaplarsanız çok memnun olurum.

 45. Iyi günler saçlarımda sık röfle vardı ve diplerimi epey uzadığından bugün boyattım fakat diplerinde Turunculuklar oldu ve platin sarısı yapıldı çok acık renk oldu ve hiç hoşuma gitmedi en kısa sürede sizce hangi renge boyatsam kumral olur yada dip boyasını nasıl kumral yapabilirm

 46. İyi günler,
  Saçlarım platin ve bal köpüğü,balyajlı sayılır. orjinal rengim siyah. dipler için10.1 boya aldım ama %12lik oksidanın yıpratmasından korkuyorum. çünkü iki kez oreal uygulandı ve cokyıprandı. siz ne önerirsiniz?

  • Boya ile oksidan saçı koparacak kadar yıpratmaz. % 12 LİK OKSİDAN İLE ORYAL karışınca saçı yıpratabilir.
   12 LİK oksidan ile saç boyama yapacaksanız saçlar bir iki günlük kirli olursa daha iyi olur. Dipler temiz saça göre daha az tahriş olur.

   Oryal değmiş yerlere bu karışımı sürmeyin sadece siyah olan yerlere kullanın. Birde dipler boyanınca saçı yapıştırmayın araları açık kalsın. Geriye doğru yapıştırılırsa diplerde çok turunculuk oluyor. Hoşçakalın.

 47. Slm. Yazılarınızı takip ediyorum. Sarı balyajlı dibi 7.1 olan saçlarımı son kuaför gidişimde oldukça açık boyadılar. Hiç memnun kalmadım. Oryalle açmışlardı turunculuk oldu sevemedim. Bende siZin sarı saçı kahverengine döndürme yazısına güvenerek matrix 6w ve 6bc karıştırarak boyadım gayet ii oldu sarılar yeşermedi. Tabi biraz kızıllık hakim. Şimdi üstüne küllü bi renk ile cila yapsam uçlardaki eski sarılar yeşile mi döner sizce?? Sevgiler mine….

 48. Merhaba saçlarımın diplerin uzunlugu resmindeki bayanın dipleri kadardı oriel ile açtırmak istedim yanmaya dayanamadım saati dolmadan yıkandı….turuncu kaldı uçlar platin sari çok kötü oldu…..turuncu olan yerlere kolestonun yada palettenin platin sarışından sürsem uçlara yakın olurmu….yada orielle tekrar turuncu yerleri açtirsammi….

  • Malesef açık renk boya ile o kısımlar artık açılmaz. Tekrar oryal sürmek gerekli. Tavsiyem çok yanıyorsa başınız 3 gün saçınızı yıkamayın daha sonra açma yaptırın.% 6lık yada % 9 LUK OKSİDAN saçın durumuna göre kullanılmalı. % 12lik sakın kullanılmasın. Açmadan sonra boya ile cila yapmak gerekebilir. Zaten onu kuaför bilir. Kızıllık olursa 9.1 gibi kızıllık yoksa 9.0 gibi bir boya ile cila yapılması gerekebilir. Şart değil ama sadece gerekebilir. hoşçakalın

 49. Merhaba saçlarım sarı 3 kez dip boya yaptırdım ama küllü yapmadı kuaför. Şimdi diplerimde baya gelmiş durumda. Ben küllü olsun istiyorum altlar sarı dip boyası olan kısımlar karamel gibi. Şimdi hem bu karamelleri hem de gelen diplerimi aynı tonda tutturabilirmiyim küllü olarak doğal olması açısından kendim nasıl yaparım şimdiden teşekkürler

 50. Merhaba yıllardır röfle kullanıyorum. Fakat geçen ay diplerde ki turunculuk yüzünden Palette 3.65 çikolata kahve yaptım, ama koyu oldu biraz. Tekrar eski halime dönmek istiyorum fakat kuaför oraelle açıp boya yapacak mış, fiyat 180 tl dedi. Fiyatı geçtim açıcı saç derimi yakıyor ve kabarcıklar oluşuyor. Sadece doğal görünmesini istemiştim. Bu da ombre gibi oldu. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  • Bakın 3.65 çok koyu bir renk. Koyu olan kısmı 3 ile başlamasından kaynaklanıyor. Yani neredeyse siyaha yakın. Bu nedenle saçınızı açmadan boyatamazsınız. Ama korkmayın bir defa boyama yaptığınız için çabuk açılır. İyi bir kuaföre giderseniz halledecektir. Diplerde kabarcık olmaması için çok az uzatıp ana renginize değmmeden yarım cm geriden açıcı sürülebilir. Ayrıca en az 2 günlük kirli bir saç ile gitmenizi tavsiye ederim.
   Hoşçakalın…

 51. Hasan bey merhaba herkese cevap vermeniz cok guzel tsk ederiz.benimde sorum olacakdi.saclarim platin rofleli dip boyamk evde yapmak istedim.kuafor daha once 8.1 yapmisti. Ben evde 9.1 palette ve 9 luk oksidan ile yaptim.ama turunculuk oldu.kullu renk diye tercih ettim ama farkedilir duzeyde turuncu vr kizillik oldu malesef.bunun uzerkne ne boyamami onerirsiniz.ongun sonra tekrar boyayacagim.yine 9.1 yapip 12 lik oksodanmi kullansam sjmdiden tsk edrrim

  • Saçınız çok koyu ise kızıllık olur. 8.1 e %12 lik kullansanız daha mantıklı gibi. Ama 9.1 e % 12 de olabilir.
   %9 LUK saçı çok açmayacağından koyu kalacaktır. Doğru olan şu platin röflenin arasındaki renk ne ise o renkle boyanmalı aslında. Birde 8.11 yada 9.11 gibi renkler daha az kızıllık verir. Örneğin koleston perfect de bu renkler olacaktı. Hoşçakalın

 52. Merhabalar hasan bey. Annemin saçları kulak hizasında önlere 5 6 paket balyaj atmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum. Şu an saç rengi 7.0 7.1 teni beyaz. arası uçlarına sarı, küllü sarı tonlarda atmak istiyorum. 7 tonlara ne renk balyaj uygun olur? İgora marka kullanıyorum. Oriel kullandıktan sonra açtıgım yerlere boya sürmeli miyim ( boya istediğim tonda mı olmalı küllülük vermek isterken yeşillendirmeyeyim.) yeterince açılmışsa boya sürmeye gerek yok mu? Ya da en son tüm saça cila mı uygulamalıyım? Eğer 9 ya da 10.1 tonlarda balyaj düşünüyorsam ne yapmalıyım?

  • Saçlar güzel açılır ise biz cila yapmıyoruz. Cila için saçta kızıllık var ise yapılmalı.
   Özellikle küllü cila isteniyorsa 9.1 gibi bir ton uygundur. Ama unululmamalıdırki küllü renkler soğuktur yaşlı gösterebilir.
   Oryal ile % 9 luk açıcı uygun gibi görünüyor.
   Ama beyaza yakın sarılar isteniyorsa % 12 lik te kullanılabilir. Ama yakıcı bir karışımdır. Siz daha önce böyle bir işlem yaptınız mı?
   Örneğin yıpranmış bir saça bu karışım uygulanır ise saçı koparabilir.
   Bilemedim. Evde yapmayın derim.
   Hoşçakalın…

   • Cevabiniz icin cok tesekkurler. Kendimi astim ve rofle yaptim cok guzel altin sarisi sık sık atılmış roflelerı oldu ve hic yıpranmadı. Bu işlemi daha önce yapmadım ama yetenekli sayılırım. Şimdi saçlarına 3 ay sonra tekrar röfle attırmak istiyor annem. Rengini platinden koyu, küllü bir sarı istiyor. Direkt normal röfle yapar gibi mi tüm saca( röfleli yerler dahil) prosedür uyguluyoruz yoksa saç uçları daha açık sarıya dönerken dipler de o kadar açılır mı? Bir de oryal uygulamasından sonra sadece cila işlemi mi uygulanır? Yoksa normal küllü sarı boya hazırlanıp boyanabilir mi?

 53. Merhabalar yazınız cok guzel hatta bu yazıyla birlkte kuafore gitmeyi düşüyorum ..benimde saclarım platin ve her defasında turuncu bir dip boya ile karsılasıyrum ..o yuzden bende uzun bi sure uzatmaya karar verdim dip röflesi yaptırıyrum cok sık ..kuforünuz nerede ve izmirde bildginiz önerebileceginiz kuafor varmı?

  • izmirde Metin Soydan isminde bir kuaför var mersinden gitmişti. Buradan hala giden müşteriler var ve çok memnunlar.
   Birde ben izmir narlıderede askerde iken Alemdar kuaför çok konuşulan bir kuafördü. Gidenler çok överdi. Sanırım oda çok iyi bir salon.. Hoşçakalın

 54. Saçlarının uçları sarı az bir kısımda kaldı saçların omuzlarında diğer yerleri ben boyadım a ildi bal kopugunun turunculu hali ama 9/1 ile 12lik oksidan ile boyarsam turunculuk gider mi

  .

 55. Merhaba saçlarım 4 5 yıldır platin sarısı ve dip boya yapmaktan sıkıldığım için ombre yapmak istiyorum fakat hangi kuaföre gittiysem saçın önce koyu renge boyanıp sonra uçlara sarı atıldığını söyledi böyle olduğu zaman saçlarımın daha çok yıpranacağını biliyorum ve boyanında oturması lazım sizin bi öneriniz varsa yardımcı olur musunuz?

 56. Merhaba yazınız gerçekten yararlı olmuş, benim sorunum şöyle; saçlarım sarı renkte fakat açıla açıla kötü çiğ bir renk oldu. Şuan 2- 3 cm de dipten koyu kahve saçım çıktı. Sarıdan kurtulmak için ne yapabilirim dibimi boyatmadan bölüm bölüm boyatarak ombreye döndürebilir miyim? Siz ne önerirsiniz?

 57. Hasan bey merhaba benim ana rengim mümkün koyukestane sacimi 6.1 e boyuyordum sonra evde birgün cildirip mavi toz oryalle açtım turuncu oldu ertesi gün tekrar açtım ve 10_1 palette boyadim sonra dipler çıktı tekrar 10_1 palette ile boyadim oksidan 9 no çıkıyor kutudan.dipler güzel durdu fakat uçlar biraz gri ve soluk oldu. İkinci dip uzayında 10_1 ve 10_2 yı karistirdim dipler soğan kabugu gibi turuncu karamel uçlar yer yer turunculu platin oldu.ben komple küllü platin istiyorum aslinda ne yapmalıyım? Teşekkürler

  • Dipler saç boyası ile küllü platin olmaz açıcı ile açmak lazım ama önceden açılmış yerlere 9.1 gibi bir saç boyası ile cila yapılırsa kızıllıklar giderilebilir.
   Bu arada oryal ile açılmış bir saçın dipleri boyanır iken 9 luk oksidan yetersiz kalır bence yani koyu sarı olur bu nedenle en az 12lik oksidan gerekli bana göre. Ve oldukça küllü bir sarı renk tercih edilmelidir. 9.1 10.1 gibi

 58. Merhaba Hasan Bey, ben 2 cm dip boyasi gelmis açılarak cig sarı olmus bir saça sahibim. Artık sarıdan kurtulmak istiyorm bir bant oluşmadan saçımın üstünü açık kahve boyatıp altlarını da suanki boyalı sacım gibi ombre bıraksam aralara da acik kahve paket attirsam sizce nasıl olur ya da olur mu? Siz ne önerirsiniz ?

 59. Cevabınız için teşekkürler öncelikle.niye bu kadar işi evde yapıyorum biliyormusunuz gittiğim her kuaför benim değil kendi istediğini yaptı.ve hep yıka düzelir 1 ay sonra uzar gibi cevaplar aldım.hem istediğim gibi olmuyor hem mutsuz çıkıyorum birde üstüne para öde..en azından kendim yaptım diyorum.Sizin gibi bilgili sebep sonuç ilişkisini bilen kuaföre rastlamadım.istanbulda iyi salonlar bile bende hüsran yarattı.Baktım ama adres göremedim.ben size gelmek istiyorum.

 60. Cevabınız için çok teşekkürler birşey daha sormak istiyorum dip boyası yaparken 10-1 12 likmi 9 mu oksidan turunculuk olmadan daha iyi açar?yani ne fark eder renk olarak?elleriniz dert görmesin Hasan Bey teşekkürler işiniz daim olsun ..😀

 61. merhaba hasan bey benim sacımda kullu kumral dip uzerıne acık sarı balyaj vardı sadece uclarda. sarılar kayboldu ben sacıma sarı rofle attırdım cok hoş dogal oldu rofle yıkandıkca aktı suan sarılar koyulastı küllü sarı kumral gibi tatlı renk oldu. ama diplerden 4 cm koyu kestane saclarım cıktı. kızıllık turuncu olmadan hangi renge boyamaliyim evde yapmak istiyorum.

 62. Merhaba. Benim saçlarım dore sarı fakat çok fazla renk farklılığı var açık sarı koyu sarı hatta ara ara bakirliklar var. Saç rengimi ten renge esitlemek için ne yapabilirim acil yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 63. Hasan Bey merhaba saçlarim sarı sık röfle iki sene oldu kullaniyorum degistirmek istiorum iki parmakta dibim geldi ana rengim koyu degil acik kumral gibi bisey loreal 01 cok cok acik sari aldim boyamak istiyorum sizce nasil olur diplerde turunculuk olur mu ve bi hafta sonra falan alt tarafta oryal oldugu icin boya akar mı

 64. Hasan Bey Merhaba

  Sacim sari rofleydi kuafore bakir karemel dedim olur dedi komle acti biyadi 2 yikamada akti birdaha boyadi ama iki yikamada oda akti dipler bakir kremel bile olmadi nerdeyse o kadar kotu oldu uclarda sariya donuk halde.ben kendim kullu karemel istiyorum acaba acik karemelin icine ne ekliyebilirim kullu bir tonu olsun diye yada kullu kumral yapsam direk olurmu
  Simdiden tesekkurler Hasan bey

 65. Merhabalar oncelikle elinize emeğinize sağlık çok basarilisiniz sac konusunda.saçlarım boyasız koyu kahve guneste kızıl kızıl yansimalari var.resimdeki bayanindip rengini veya dore sarı tonları istiyorum kızıl yansima degilde dore yansima parlak bir koyu sari tonu olsun yeterli.bunun icinde koleston perfect 11.11 veya davines mask 11A kullanmayı düşünüyorum uygunmudur

 66. Merhaba öncelikle bu güzel yazıyı hazırladığınız için teşekkürler evde boya yapmak isteyenlere baya yardımcı oluyorsunuz benimde sorum şöyle 2 gün önce saçlarımı koleston röfle setiyle boyadım daha doğrusu uçlarını boyadım şuanda saçımın yarısı yani üst kısımları koyu kestane uçlarıysa turuncu dore tonlarında ben dipten uca doğru açılan saç istiyorum yani dipler koyu kumral uçlarıysa sarı olsun saçımın büyük oranı koyu kestane sizin verdiğiniz bu tarifi komple uygulasam nasıl olur acaba uçlar yeşerir mi dipler oryalle açılmadığı için yine turuncu mu olur lütfen cevaplar mısınız

 67. Hasan bey merhaba.sabriniza hayranim.benim saclarim aralarinda platjn sari mevcut.malum dipler cikti saclarimin dibi kestane kumral gibi 9.11 perfect buldum ama oksidan koleston % 9 50ml yazıyor bunun tamamini mi kulanacagim.ilginize cok tşkler

  • 60 ml boya için 60 ml oksidan kullanılır. ayarı budur. ama 10 ml e kadar çok önemli değil. yani 60 ml boyaya 70 ml oksidan boyayı bozmaz. ama 60 ml boyaya 50 ml oksidan az olur. yinede bişey olmaz ama oksidanın boyadan az olması açık renklerde hafif yarım ton koyu çıkarabilir.
   siz 1+1 kullanın en güzeli. yani boya kadar oksidan.

 68. Slmlar..benimde size bir sorun olacak..benim kendi saçın koyu kumrali yaklaşık 1 ay önce acik kumrali boyattim tabiki önce oriyelle açtılar..ama bana koyu geldi acik sarıya dönmek istiyorum..boyadan 15 gün sonra loreelin 10.0 boyasını kullandım..çok açılmadı..tekrar oriyel kullanmadan saçımı nasıl acik sari yapabilirim..şimdiden tesekkurler

 69. Hasan bey merhaba,öncelikle teşekkürler burdan bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için.platin saç dibini direk 10-1 9 luk oksidan açınca turunculuk oluyor 12 ilk oksidan turunculuk yapmazmı?birde diplerimide oryalle acınca üstüne kullanmam gereken boya 10-1 12lik mi 9 luk mu doğru tercih olur yada 9-1 yine 12 yada 9 luk oksidanmı.turunculuk dorelik kızıllık olmasın istiyorum.markette satılan boyalar yerine tüp boyalar dahamı iyidir sizce yani renk açısından ?

  • Platin bir saçın dip boyası için sadece saç boyası kullanacaksanız 9 luk oksidan olmaz koyu kalır en az 12 lik olmalı. 9luk %80 civarı beyaz varsa taman ama yoksa en az 12 lik olsidan kullanılmalı.
   Bu durumda kızıllık 12 lik oksidan da da olur ama daha sarı görünür 9 luk oksidana göre.
   Sizin seçiminiz profesyönel bir saç boyası olsa tabiki daha mükemmel sonuçlar çıkar. Örneğin benim çok beğendiğim koleston perfect profesyonel saç boyası bu konuda oldukça iyi.
   Ben olsam platin bir saçın dibini boyarken koleston perfect 12.11 ile 9.11 i yarı yarıya karıştırıp %12lik oksidan ile sadece siyahlara sürülecek şekilde boyardım. Bu renkler saçı açarken küllülük veren renklerdir.
   Oryal ile dip açma yapılmasını tavsiye etmem. bir süre sonra saçlar kopmaya başlar.

   Koleston perfect saç boyası her yerde olmaz eğer güvenli bir yer arıyorsanız bizim de alışveriş yaptığımız saçhane.com resmi sitesine buraya tıklayıp boyanızı satın alabilirsiniz.

 70. Mrb saclarimi siyaha boyadim ve ondan once karamel rengiydi tekrardan evde Ombre yapmak istuyorum dore kahve ve uclari sari tonlarinda olsun istiyorum bunu nsl yapcgm ana rengimde siyah

 71. Selam merhabalar benim sac rengim kumral ancak boyle cok sari olmayan cok da kahverengi olmayan ama goreninde sarisin diyebilecegi bir renk biliyor musunuz. Kuafore sordugumda gercek sac rengimin 7 oldugunu soyledi sizce hangi rengi yapmaliyim

 72. Merhabalar saçımı röfle yaptirdim fakat üst kisimlari beyaza yakın oldu ve çok kötü görünüyor ne yapmam lazim buarada saçına cila atmadı kuaför neden sizce

 73. İyi güzel oturup bi yazı yazmışsınız da neden insanları kandırıyorsunuz kardeşim o kopkoyu saçın rengini sadece 9.11 ile o renge getirmek zor hatta imkânsız hele ki yüzde 12 lik oksidanla ve o boyayla o saç direk tupruncu olur el insaf yani biliyorum bu yazımı paylaşmazsınız ama yine de yazmak istedim müşteri topluycam diye burda insanları umutlandırıp kandırmayın

 74. Merhaba benim saçlarımın kendi rengi kumral krepeli balyaj attırıyorum fakat son 2 yaptırışımda sık röfle oldu ve rengi platine döndüdün saçımı boyattım röflelerimi koyu istedim kuaförüm olmaz dedi ve yine uçların renginde platine yakın dipten röfle attı aralarda kendi doğal saçım var ve turunculuk olmadığı için cila atmadı fakat dipteki sarılar biraz çiğ oldu bunun için cila gerekirmi zamanla otururmu renk cila yapmak istesem ne önerirsiniz teşekkürederim

 75. mrb benim dogal sac rengim kullu kumral.sacimi iki kere actim suan altin sarisi gibi ama ben bu renkten memnun degilim daha acik sari icin ne.renk boyamaliyim .sacima tekrar acici uygulamak istemiyorum.tesekkurler

 76. Merhaba iyi çalışmalar dilerim.benim saçım yoğun olmamakla çerçeve röfle vardı 1 yıldır koleston 12 açık sarı ile tüm boyuyorum dipleri yıkandıkca turuncu oluyor doğal olarak aralarda eski röfle öncesi yapılan boya olduğu için oralarda dore Hepsinin aynı tüm sarı olması için ne yapmalıyım diplerini de aynı boya ile boyuyorum onun turuncu olmaması için ekleyeceğim bir renk varmı 12 oksidan demissiniz boyarken 12 oksidan mi eklemeliyim ayrıca aralardaki dorelik için dün koleston 12 renk acıcı aldım parça parça dore olan yerlere sürüp sonra koleston 12 boyamla boyamalimiyim ilginiz için teşekkür ederim

  • Kısaca şöyle özet geçeyim. bir saçı boya ile açarken en üst sınır sarıya geldiğinde turunculuk yapar. Bunu hangi boyayla yaparsanız yapın yinede turuncu yansımalar olur. Ama en az turuncu yansıma veren boyalar tercih edebilirsiniz örneğin 9.11 gibi yoğun küllü sarılar daha az kızıl yansımalar verecektir.
   Özellikle 10.0 yada 9.0 gibi içinde kül rengi olmayan sarılar çok turunculuk verir.

 77. Merhabalar Hasan Bey, kolay gelsin. Saçlarımı platin yaptırmıştım. Kökleri resimdeki bayanınki kadar siyah gelmişti ancak beyazım çok ön tarafın %50si beyaz. Saç derim ilk açma işleminden sonra yıprandığı için oryalle tekrar açtırmak da istemedim. Palette in 3 tona kadar açan boyasından kullandım. Şu an siyah olan kısımlar pastel bir kahve tonunda. Dün kolestonun 9.1 boyasını aldım, oksidanın yüzdesi yazmıyor. Saç diplerime sürsem daha düzgün bir renk elde edebilir miyim..beyazlar belli olmasın diye platin yaptırmıştım şimdi daha çok belli oluyor ne yapmamı önerirsiniz? 🙁

 78. Hasan bey merhaba
  Son soruma cevap alamadim belliki yogunsunuz
  Ben sizden cevap gelmeyince matrix 9AG ile biyadim guzel oluyor fakat koyulasiyor diplerim uzayina kadar matrix 10 p ile boyasam nerden baslamaliyim acaba enseden ilk dipler sonrasinda mi uclara gecsem acaba sizden fikir alabilirsem sevinirim
  Iyi calismalar …

 79. Benim saçım çok açık platin dipleride çok az uzadı ama ben seçimin rengini bir ton koyulastirmak vede dip boyami yapmak istiyorum hangi rengi kullanmaliyim ve nasil boyamaliyim şimdiden teşekküler

 80. Hasan bey benim saçından boya yok ana rengim çok siyah değil kumral tonda bende açık kulli yapmak istiyorum hangi boya ve kac lik oksidasyonlarile yapabilirim.kizillik olusurmu peki

 81. Meraba sacim kestane rengi dedikleri renk.saniyorum 8.1 ile 7.1 i karistirip uclara krepe yapip sacima sursem sacimda hafif isiltilar olurmu bilgi istiyorum sacimda boya yok turunculuk keisnlikle istemiyorum

 82. Hasan bey merhaba. Saçlarım. 7.40 daha sonra 7.43 bakır kumral dı. Üzerine 8.0 ve 7.1 boyadım. Yapmak istediğim şey ise kendi rengine yakın bir renk bulup o renge uyumlu bir sarı ile krepe yaptırmak ve uzun bir süre öyle kullanmak. Saçımı yeni boyadım heralde yıkadıktan bakır lar çıkacak ortaya. Sizce sarı krepeyi yaptırıp koyu kumral dip boyasi ile mi kapatmayım bakır lari yoksa uygun tona getirip öylemi yaptirmaliyim krepe işlemini. Ve eğer uygun tona getirmem gerekiyorsa ne ile ulaşabilirim. Kendi rengim kumral ama dipler koyu çıkıyor tabı kestane gibi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Umarım anlatabilmisimdir.

 83. Merhaba çok güzel bilgiler verdiğinize inanıyorum uzman bir kuaför olarak size somak istediğim şudur.
  benim ana saçım kumraldır bn siyah yaptım şu anda açtım rengini platin e boyadım amaciyak bir sarı oldu henüz bir ay olmadı ne yapabilirim

 84. Cevap gelmediğine göre ,
  anlaşılan epey yorulmuşunuz sağlık olsun bn yinede sizden umudumu yitirmedim
  Sizinde bildiğiniz gibi200 den 300 den aşağıröfle yok bizde kendi işimizi yapalım dedik teşkler saygılar bizden..

 85. Mrb bilgilendırdığınız için size tesekkur ederim benim şuan saçım platın sarısı yeni dip boyası yaptırdım kuaförüm benden 150 tl aldı zaten sacımı platın yapmsk içinde 500 tl almışdı sizden rıcam ben kendım dıp boyamı nasıl yapabılırım kaç ayda bır yapmalıyım kendi ana saç rengim kumral nasıl dip boyası yapmak gerekır hiç bilmiyorum kuaforede her ay para vermek istemiyorum iyice yazarsanız sevınırım tekrardan tesekkurler

  • Siyaha boyanmış saçlar sarı renge kadar açılmıyor ama bir defa boyanmış ise yani üst üste değilde bir defa siyaha boyanmış ise açılabilir. Üst üste defalarca siyaha boyanmış saçlar sarı renge dönmez. İyi bir kuaföre gidip bir tutam saça deneme yapılarak en doğru cevap alınabilir. Hoşçakalın.

 86. Merhaba sacim rofle gibiydi aralari acmak istedim turuncu oldu napmaliyim uclarinin hepsi sari olsun istiyorum 8.1 8.0 karistirdim cila icin surdum ama gitmedi turunculuk napmaliyim

  • Yani saçınızda röfle vardı aralardaki koyu olan yerleri açmak istediniz o kısımlar turuncu oldu doğrumu anladım. Eğer böyle ise işiniz çok zor. şöyleki eğer 8.1 ile cila yaparsanız kızıllıklar azalır ama röfleli olan kısım aşırı küllü olabilir. Sizin yapmanız gereken iyi bir kuaföre gidip röfle olmayan yerleri de paket yaptırarak açtırmanız gerekli. Hoşçakalın.
   Not: Tüm site ziyaretçilerimizin dikkatine sitemiz hobi amaçlı yapılmış bir sitedir. Ziyaretçilerimizin bazıları sorularına acil cevap bekliyor, biz ise fırsat buldukça yanıtlıyoruz. Bu durumdan dolayı şu şekilde yorumlar ile karşılaşıyoruz.
   HAYDİİİİİİİİİİİİ
   CEVAP VEREN YOKMUUUUU
   ÇOK MU ZOR Bİ CEVAP VERMEK!!!
   gibi yorumlar bizi üzmekte bu nedenle acil cevap bekleyen ziyaretçilerimiz lütfen yorum yapmasınlar.Çünkü aynı gün cevap verilmeyecektir. Hoşgörünüzden dolayı teşekkürler.
   Ayrıca sizlerde kıymetli bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

  • Benim anladığım bazı yerler platin bazı yerler turuncu sarı ise, platin olan yerler o kısımlar gri olabilir bu nedenle öyle söyledim. Bunu göze alıyorsanız tamamına 8.1 ile cila yapılabilir. Hani bir yeri düzeltirken başka bir yeri bozmayın diye. Ama geneli turuncu sarı ise o zaman 9.1 yada 8.1 ile cila yapılabilir.

 87. Merhaba Hasan Bey.Saçım şu anda tek renk sarı platin kadar beyaz sarı değil.Diplerim koyu kestane fakat önlerde alna yakın olan kısımlar beyaz.Saçımın uzayan diplerinde sarı rengi boyayla yakalayabilmek için ne yapmalıyım?tam boya rengi ne oranda karıştırmalıyım yazarsanız sevinirim.%12 oksidan diyorsunuz ya bunu da %9 oksidan kullanarak fakat oranını arttırarak yapsak,%12 ye denk gelirmi.Şimdiden bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

  • Öncelikle belirtmeliyim ki saçınızın sarı olan kısmı oryal ile açılmış ise boya ile o tonu yakalayamazsınız. Ben saçı görmeden yorum yapmam doğru değil ama genede bildiklerimi kısaca aktarayım. Eğer saçta koyu renkler hakimse sarı renge getirmek için en az 9.0 ve 9.1 gibi tonlarla 12 lik oksidan kullanırım.
   Eğer müşteri dore sarı sevmez ise 9.1 gibi küllü sarı kullanırım.
   Eğer müşterinin saçı kumral gibi yani çabucak açılacak ise %9 luk oksidan kullanabilirim.
   Hiç dore yada hafir turuncu yansıma istemeyen müşteriler için 9.11 yada 8.11 gibi tonlarda kullandığım olur. Hoşçakalın

 88. Merhaba,
  Saçlarımı palette renk açıcı ile açtım. Uç kısımları daha koyu kaldı ama saçlarım bayağı beyaza yakın açıldı. Ama tabi ki turunculuk vardı. Turunculugu alması için 10-1 yani küllü bir renge boyadım. Üstleri griye çok yakın oldu ama bir kaç yıkamada aktı. Şu an platin bir sarı olsun istiyorum külsüz. Saçımda küllü renkler ara ara var. Külsüz 10 ya da 11 e boyasam saçlarimda yeşillik ya da mavilik olur mu? Bilgi verebilir seniz sevinirim. Teşekkürler.

  • 10.0 numara da kül yok. Olabilir. Ama şu an mevcut olan küllü yerleri 10. 0 platin sarısı renge çevirmez. Bekleyip kül olan yerler yıkandıkça akacak. Yada akmıyorsa hiç sulu açıcı ile biraz kül rengi kusturulabilir. Bunu da kuaför yapsa iyi olur.
   Açıcı ile açılmış saçlara çok fazla işlem yapmayın saçlarınız kopabilir. ⚠

 89. hasan bey merhaba öncelikle sabrınıza nazik cevaplara çok teşekkürler. ben röfleli saçlarıma uygun olarak diplerimi küllü istediğim için 8.1 koleston perfect le boyayacağım ayrıca oksidan da almam gerekiyor mu?
  web sitesinde 1000 ml olarak satışda diğer sorum sarılarıma cila için arkadaşım 9.3 +su+ %20 lik oksidan önerdi ne dersiniz 6 dk bekletecekmişim si hiç %20 den bahsetmediniz teşekkürler çok naziksiniz

  • Yani dipdeki siyah saçı sarı renge çevirmek için %20 lik olmaz. 20 lik oksidan saçın rengini açmaz ki. birde su ilave edilmesi demiş buda 20 lik oksidanı dahada aşağı düşürür. sanırım arkadaşınız sarı olan yerleri boyamak için tarif vermiş.
   Dip deki siyah saçlar için röfleye uyum sağlaması açısından biraz açık olması lazım. en az 30 luk oksidan olmalı. Ama siz açık istemiyorsanız 20 lik te olabilir. yani kumral tonları yeterli ise 7.1 ile de boyanabilir.
   Lütfen kızmayın da ben bu nedenlerden dolayı soru cevaplamak istemiyorum. çünkü siteye gelenlerin ana saç rengini görmüyorum, beyaz saçı varmı bilmiyorum. katalogtan bir renk göstermek kolay, ama ben sizin tariften tahmin yürüterek sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. ve içimden hadi yanlış bişey tarif edersem korkusu ile cevap yazıyorum:)))) neyse
   Oksidan olarak aynı marka olmasa da olur parfümerilerde küçük oksidanlar dan alınabilir. Hoşçakalın…

 90. Mrblar bn saçlarımı kahve renginden platıne dogru geçirmeye başladım ortalama 1 senedir azar azar dibe vurmadan açma işlemi yapıyorum her bir kızıllıkta küllü renklerle kapatıp dinlendiriyorum yanlız suan tıkandım. Bn soguk sarı fildişi tonunda bir saç istıyorum saclarım dibe dgru paketlı sekılde sarı alt uclara dogru ise sarı oldu tamamı yanlız uc kısımlar ve arka iç kısımlarda turunculuk var be elimde nevacolor 11,9.1 ve 10.01 boyalar %9 ve 12 lik suyu bulunmakta ve dıp orjnal rengim ise koyu kumral cikamı atsam nasıl atsam direk mı hepsini boyasam kafam cok karıştı

  • anladığım kadarı ile saçınızı açarken bazı yerlerde turunculuklar kalmış. Bu turuncu yansımaları azaltmak için elinizdeki 9.1 ile cila yapılabilir.
   Saçı görmediğim için ne kadar doğru bilgi verebilirim bilemiyorum ama elimden geldiğince yardımcı olayım. Saçınızın sarı olan yerlerinde platin sarısı tonları var ise tamamına cila atmayın çünkü turuncu olan yerler küllü olsun derken platin gibi olan yerler de gri renk alabilir. Bu nedenle sadece turuncu olan yerleri cila yapılabilir. Cila için %9 ve %12 çok yüksek değerler ben cila için %3 civarı oksidan kullanırım.
   %9 luk oksidan bir ölçü, aynı ölçü ile 2 tane çeşme suyu cila için 9 luk oksidanı % 3 civarına getirir yeterlidir. yarım kadar yada 3te bir 9.1 boya yeterli cila için.
   Saçın tamamı cila olacak ise yarım tüp yeterli olur yada saç uzunsa bir tüp te olabilir.
   Cila cıvık olabilir. Islak fazla suyu havlu ile alınmış saça uygulanır. 5.10 dk içinde durulanır Yada duruma göre 15 dk da bekleyebilir. Hala kızıllıklar varsa cila tekrar yapılabilir. Cila sarı saçın üzerindeki turunculukları azaltır. Ana rengin üzerinde turuncu renkler var ise o kısımları etkilemez. Saça zararı yok denecek kadar azdır. Hoşçakalın..

 91. Merhabalar açıklamalarınız çok güzel bende saçıma açık sarı röfle yaptırıyorum dip boyamı garnie 111 kullanıyorum yazınızı okuduktan sonra 9.11 ve %12 oksidanla denemeye karar verdim diplerim siyah ama beyazlarım da var umarım sonuç iyi çıkar tşk ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*