anasayfaSaç Boyama, Dip Boyası İşlemi Detayları › Sarı Saçın Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Sarı Saçın Dip Boyası Nasıl Yapılır?


 Sarı saçın dip boyasını yapacağız. Sarı ve röfleli bir saça dip boyası nasıl yapılır nelere dikkat edilmelidir sizler ile paylaşacağız. Fakat unutmayın bizim burada verdiğimiz tariflerin aynısı başka bir saçta uyguladığınızda ton farkları olabilir.

 Çünkü herkesin ana saç rengi aynı değildir. Kimi insanın ana rengi kumral iken kiminin ana saçı kömür karası olabilir. Bu nedenle bir saç boyasını hazırlayıp 3 ayrı bayanın saçlarına sürseniz üçünde de aynı tonda renk çıkmayabilir.

 Kaldı ki sarı saç dediğiniz zaman 10 dan fazla sarı saç rengi bulunmaktadır. Kumral sarı, dore sarı, platin sarı gibi sarının birçok tonu bulunmaktadır. Tek bir sarı saç rengi yoktur yani.

 İşte bu nedenle sarı saçın dip boyası için vereceğimiz boya numaraları başka bir saçta aynı ton çıkmayabilir. Biz genel olarak sarı bir saçın dip boyası nasıl yapılır bunu sizler ile paylaşacağız.

 Bu dip boyası yapacağımız saçın aralarında röfle bulunmaktadır. Dip rengi kestane tonlarında ve biraz fazla uzamış durumdadır.

 Müşteri dip boyasında turuncu yansıma istememektedir. Daha çok kumrala yakın bir sarı tonunda dip boyası istemektedir.


Previous Image
Next Image

info heading

info content

 Resimlerde de göreceğiniz üzere dip boyası fazla uzamıştır. Ben kuaför olarak sarı saçın dip boyasının bu kadar uzatılmasını tavsiye etmiyorum.

Nedeni sarı saçın dip boyası iki parmak kadar uzamış olur ise saç boyandığı zaman baş derisine yakın 1 cm kadar olan kısımın rengi daha çabuk açılır 2 cm den uzun olan kısım daha geç açılır. Dolayısı ile böyle bir saçın dip boyasında bir bant dediğimiz çizgi oluşabilir.

 Peki neden baş derisine en yakın olan kısım daha çabuk açılır? Bunun iki nedeni vardır birinci nedeni saçın yeni ve taze oluşu ikinci nedeni ise baş derisinin doğal sıcaklığıdır.

 Bilirsiniz sıcaklık saç boyasının daha hızlı çalışmasına neden olur. Yani başımızın kendi sıcaklığı nedeni ile dipler her zaman açık renklerde daha çabuk tutar ve açılır.

 Başka bir örnek vermek gerekirse doğal ve uzun bir saçın tamamına dipten uca kadar 9.0 gibi bir renge boyasanız saçın en dibi 1-2cm civarı daha açık diğer yerleri bir ton daha koyu tutar. 

 işte bu nedenlerden dolayı sarı bir saç renginiz var ise her ay düzenli olarak dip boyası yaptırmanızı tavsiye ederim.

 İki üç santim kadar uzatırsanız saç renginiz tek renk görünmez.

 Ben burada müşterimiz dip boyasında kızıllık istemediği için yoğun küllü bir sarı tonu kullanacağız. Çünkü bu kadar uzamış bir dip boyasına normal bir sarı tonu kullanır isek diplerde turuncu bir yansıma verebilir.

 Örneğin beyazı olmayan resimde ki gibi bir saçın dip boyasında 8.3 yada 9.3 gibi dore sarı kullanırsanız diplerde hafif bir turuncu yansıma verebilir. Fakat yüzde 50 den fazla beyazı olanlar için dore sarılar isteğe bağlı kullanılabilir.

 Kullandığımız saç boyası Koleston Perfect 9.11 numara.

 Koleston saç boyasını plastik bir kaseye sıkıyoruz. Ardından %12 lik oksidan 50 gram, % 9 luk oksidan 20 gram ilave edip karıştırıyoruz. Ben bir tüp koleston saç boyası için 60-75 gram civarı oksidan ilave ediyorum.

rengarenk

 Karıştırdığımız saç boyasını diplere sürüyoruz. Yaklaşık olarak 45 dakika sonra saçı yıkıyoruz. Sarı saçın dip boyasını tamamlamış olduk.

 Diyelim ki sarı saçın dip boyası için boya numarası olarak koleston perfect 9.11 bulamadınız bunun yerine koleston perfect 9.11 e en yakın olarak koleston 9.1 yada koleston 8.1 olabilir.

Yalnız 8.1 kullanılacak ise ben sadece %12 lik oksidan kullanırdım. Çünkü 8.1 tonu daha koyu olduğu için sadece %12 lik tercih ederdim.

 Marketlerde satılan koleston saç boyası ile koleston perfect saç boyası farklıdır aklınızda olsun. Biz koleston perfect saç boyasının 9.11 numarasını bu dip boyasında kullandık. 

 Makalemizi beğendiğinizi umuyoruz…..