Yarım ay mı Çıt çıt mı? Hangisi Kullanışlı

yarim-ayYarım ay mı, (8 parça)çıt çıt mı? Hangisi daha kullanışlı ve avantajları dezavantajları nelerdir. Bir Kuaför olarak sizlerle paylaşalım.

 Bu arada sizde hangisini almak isterseniz onu seçersiniz. Çünkü yarım ay saç ile çıt çıt saç genellikle aynı fiyatlarda satılmakta. 150 TL ile 400 TL ve 700 TL arasında fiyatlar isteniyor.

 Çıt çıt saç(8 parça) ta yarım ay saç ta gramı ve uzunluğu ile  fiyatı belirleniyor. Yarım ay saç mı almalıyım yoksa 8 parça çıt çıt saç mı almalıyım? Evet bu sorunun cevabını anlatıyorum. Unutmayın yarım ay saç tek parça ve çıt çıtlı dır.

  Birde 8 parça çıt çıt saç vardır bunun ikisini kıyaslama yapacağız. Çıt çıt 6-8 parça saçtan oluşan takma bir saç uzatma biçimidir. Bu nedenle 8 parça çıt çıt ı saçınıza yerleştirmek zor olabilir fakat yarım ay tek parçadır başınıza takması daha kolaydır. Sadece bu açıdan bakıldığında yarım ay saç daha avantajlı durumdadır. yarimay-citcit-08 parça çıt çıt saç eğer saçınız biraz katlı ise daha avantajlıdır. Çünkü yarım ay biraz kısa katı olan saçlarda doğal görünmeyebilir.

 8 parça saç dağınık yerlere takıldığından yerleştirirken gizlenebilir. Katlar biraz olsun saklanabilir. Yarım ay daha az katlı saçlara daha iyi uyum sağlamaktadır.

  Örneğin bir düğün yada özel bir davete katılacaksınız ve saçlarınızı topuz yaptırmak istiyorsunuz.

 Eğer ilave saç gerekecek ise 8 parça çıt çıt topuzlarda rahatlıkla kullanılabilir. Parça parça olduğundan ihtiyaç gerektiği kadarı kullanılabilme avantajına sahiptir.

 Fakat yarım ay çıt çıt saçı topuz yapılacak bir saça eklemek çok zordur. Hatta genel olarak hiç kullanılmaz. Büyük ve tek parça olduğundan topuzun içine saklamak çok ama çok zordur. Bu gibi durumlarda 8 parçalı çıt çıt daha avantajlı durumdadır.

 Genel olarak katı az ve sürekli düz fön sevenler için yarım ay saçı tavsiye ederim. Fakat çok fazla dalgalı ve maşalı saç seviyorsanız 8 parça çıt çıt saç daha iyidir. Saçınızın rengi çok renkli ve birazda bozuk örneğin renk dalgalanmaları var ise 8 parçalı çıt çıt daha iyidir.

 Aralara serpilerek takıldığından renkler birbirine karışacak ve daha doğal görünecektir. Fakat saç rengi karışık durumda olanlara yarım ay saçın rengini de bu saça uydurmak zor olacağından bu nedenle aradaki fark rahatsız edebilir.

çıtçıt-yarımay-18 parça çıt çıt saçı eğer sizin saçlarınızın yanları daha dolgun görünsün istiyorsanız tavsiye ederim. Çünkü yanlara ayrıca takabileceğiniz 2
çıtçıtlı parçası vardır. Fakat yarım ay saç yan kısımlara tam yetişmeyebilir. Özel yapım olanlar hariç. Çok önemli bir konu daha var yarım ay saç ağırdır çünkü tek parçadır. Eğer her gün sürekli kullanıldığında takılan yerlerin yeri değiştirilmez ise o kısımlarda ağırlıktan kaynaklanan dökülmeler yapabilir.

 Özellikle yarım ay saç kullanan bayanlara tavsiyem yarım ay çıtçıtın üzerindeki çıt çıt sayısını arttırmalarıdır. Örneğin bir yarım ay saç ta bazen rastlıyorum 3-4 tane klips yani çıt çıt oluyor.

 Bu 3 klips bütün saçın ağırlığını taşıdığından takılan yer de bir süre sonra saç dökülmesi yapar. Bu nedenle klips sayıları mutlaka arttırılıp ağırlık merkezleri dağıtılmalıdır.

 Şöyle düşünün 2 kiloluk bir poşeti bir parmağınızla taşımak mı daha kolaydır yoksa 5 parmağınızla taşımak mı daha kolaydır.  6 tokalı almaya dikkat edin.

 Şimdide konunun en önemli kısmına geldik. İster yarım ay saç olsun ister çıt çıt saç hangisini tercih ederseniz edin en önemlisi saçın gerçek olup olmadığıdır. Piyasada çok fazla sahte saçlar var. Boya tutmaz balyaj olmaz. Hatta maşa bile yapılmaz. 

 Bu nedenle bizler her zaman saç aldığımız ve çok memnun kaldığımız modapedia.com cit-cit-sacu tavsiye ediyoruz. Gerçek saçlar boya ve röfle yapılabilen mükemmel kalitede çıt çıt ve yarım ay saçlar mevcut. 

 Bir kuaför olarak tavsiye ederim. Saç her yerden alınmaz. Biz buradan alıyoruz. Çok memnunuz. 

  Modapedia.com üzerinden 6 tokalı yarım ay çıt çıt alabilirsiniz. En kullanışlı olan modeldir. Aşağıdaki modapedianın yarım ay çıt çıt sayfasından bakabilirsiniz. Modapedia.com resmi sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha aydınlatıcı olayım örneğin 8 parça çıt çıt saç ta ortalama 19-20 adet klips bulunur. Yarım ayda 4 tane civarı vardır aradaki farka bakarmısınız? Aynı ağırlıktaki iki saçın birini 19 klips taşıyor diğerini 4 klips bu nedenle 4 klips üzerindeki ağırlık çok fazla buda saç dibine asılma yapacağından aynı yere sürekli takılan yarım ay çıt çıt o bölgede saç dökülmesi yapabilir.

 Yarım ay saçların üzerine ek klips ilave edilmelidir. En az 5-6 klips olmalıdır. Yukarıda sayfasını verdiğim sitedeki saçlar %100 gerçek insan saçıdır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Zaten 7 gün iade hakkınız mevcut. Beğenmezseniz iade edersiniz. Ama iade edebilmek için saç üzerinde herhangi bir değişikli yapmamanız lazım.

Yani boyama, yada kat kestirme gibi bir işlem yaparsanız iade almazlar. Bunun dışında güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir sitedir. Direk yurtdışından halka kuaförlere verilen neredeyse toptan fiyatından alabilirsiniz. Modapedia.com resmi sitesine buraya tıklayarak gidebilir istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 Son sözüm yarım ay saçı kendiniz başınıza 8 parça çıt çıta oranla çok daha rahat takarsınız.  Yapmanız gereken sizin saçınızın durumuna hangisi uygunsa onu almak.

Sizler için yarım ay çıt çıt saç ile 8 parça çıt çıt saçın avantaj ve dezavantajlarını sıraladık. Sizin için uygun olana daha kolay karar verebilirsiniz. Tekrar görüşmek dileği ile…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*