Palette 6.65 Saç Boyama Resimli

DSC_0016Palette 6.65 saç boyası ile dip ve uç boyama yaptık ve sizler ile paylaştık. Ben palette 6.65 göz alıcı kahve saç rengini beğendim. Yalnız ana tonu 6 ile başladığı için biraz koyu bir kahve saç rengi. Eğer saçlarınızın ana rengi çok siyah ise biraz koyu bir kahve rengi elde edersiniz. 

 Sarı bir saçın üzerine 6.65 göz alıcı kahve sürerseniz daha açık bir kahve tonu elde edersiniz. 

 Bugün burada dipleri uzamış kahve tonunda bir saçın dip boyasını ve daha sonra uçlarını boyama işlemi yapacağız.

Dip boyası yapacağımız saçın uzayan kısmı 2 parmak kadar uç rengi zaten kahve tonunda. Her ne kadar boyanın içerisinde %9 luk oksidan olsa da 6 ile başlayan bir kahve tonu olduğundan dipler yarım ton daha koyu olacaktır.

 Resimlerde gördüğünüz gibi dip boyasının hemen arkasındaki ton 7 numara ile başlayan bir kahve tonuna eşit.

Bildiğiniz gibi saç boyalarının başındaki renk küçüldükçe boyanın rengi koyulaşır büyüdükçe boyanın rengi de açık olacaktır. Örneğin 6.65 göz alıcı kahve diye geçerken 8.65 kahve köpüğü diye geçer yani 8 ile başlayan saç boyası daha açık bir renktir.

DSC_0011DSC_0010 DSC_0012 

 DSC_0013DSC_0014

Gördüğünüz üzere dipleri uzamış rengi biraz solmuş ve açılmış. Palette 6.65 saç boyasını sıkıyoruz ve içinden  çıkan %9 luk oksidan ile karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı diplere sürüyoruz. Saçın diplerini güzel bir şekilde boyadıktan sonra 30 dakika bekliyoruz. Ardından saçın uç kısımlarını boyamak için diplere su sıkıp bir eldiven ile karıştırıyoruz. 

 Su sıkma işlemini boş bir sprey şişesi yada çiçeklere su sıktığımız bir püskürtücü gibi bir şey ile yaparsak daha kolay olur. Hiçbir şey bulamazsanız  cam sil şişesi gibi bir şişe ile de saça su sıkabilirsiniz. 

 Diplerine su sıktığımız saçı eldiven ile karıştırıp dipteki boyayı uca doğru bir tarak yardımı ile çekiyoruz.

 Burada eğer başka bir tüp boyamız var ise o boyayı % 6 lık oksidan ile karıştırıp uca sürebilirsiniz. Benim saça su sıkmakta ki amacım bir tüp boya ile saçı boyamaya çalıştığımız içindir. Ayrıca zaten saçın uçları da kahve tonunda olduğu için sorun olmayacaktır.

 Önemli bir not: Eğer saçın uçları sarı yada hiç boya yok ise bu tarif ile boyanmaz. Benim verdiğim tarif saçın ucunda zaten kahve boya var ve sadece dipleri uzamış bir saçın dip boyasını yapıyoruz. Eğer boyanacak saçın durumu resimlerdekinden farklı ise boya kutusundaki kullanma talimatlarına bakınız.

Her neyse, dipteki boyayı uca çektikten 15 dakika sonra saç yıkanabilir . Ve sonuç resimde gördüğünüz gibi olacaktır. Palette 6.65 i ben beğendim güzel bir saç boyası.

  Ufak tefek beyaz saçları da güzelce kapatmış gayet başarılı bir saç boyası…

DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020

  

3 yorum

  1. Merhabalar benim asıl saç rengim koyu kestane. Sacim 6.4 ile bir buçuk ay önce boyanmısti tabi ki sacim bakir kizil olmadı istediğim renk de bakır kızıl değildi zaten. Ben kızıl Yansımalari olan bi kahve istiyordum. Sanirim sacim koyu renk olduğu için kuaförum böyle bi rengi tercih etti. Simdi dip boyam geldi ve uclardaki renk de kahve görünüyor sacimi hiç boya yokmuş gibi tamamen 6.4 e boyasam hem dip boya sorunumu hem de uclardaki rengi halledebilir miyim? Yoksa saçlarım bakira mi döner? Ne yapmaliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Simdiden Teşekkürler

    • 6.4 bakır kahve saç boyasıdır. Yani bakırlık aktığında geriye sadece kahvesi kalır. Siz kızılı olan bir bakır kahve istiyorsanız majirel 6.46 gibi bir boya seçmelisiniz. 6.46 da hem bakır hem kızıl saç rengi mevcuttur.
      6.4 ile de dip uç komple boyasam olurmu demişsiniz olur hiçbir sorun olmaz. Ama 6.46 daha kızıllı bir bakır saç rengidir. Hoşçakalın…

  2. Benim saclarımda kızıl kahve gibiydi cok çabuk aktı ve sonuç hoşuma gitmedi bende palette altın karamel ve yoğun bakır aldım nasıl karıstıracağımı bilmediğim için altın karamele direk boyadım sonucu ise diplerim turuncu kızıl uçları ise daha güzel bi renk oldu renk cümbüşü oldu yani anlicanız açık kahveye boyasam şimdi nasıl olur turunculuklar falan kapanırmı diplerindeki lütfen yardımcı olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*