Bal Köpüğü Saç Rengi


Bal Köpüğü Saç Modelleri Karamel saç rengi

 Bal köpüğü saç rengi son yıllarda oldukça talep gören moda renklerden biri. Sizlerde az çok moda saç renklerini takip ediyorsanız son yıllarda platin sarısı saç renklerinin artık pekte talep görmediğini bilirsiniz.

 Tercih edilen sarı saç rengi olarak balköpüğü sarısı oldukça moda. Balköpüğü saç rengi de zaten sarı saç renginin bir tonudur. Aslında koyu sarı da denilebilir. Çünkü sarı saç renginin dore tonlarda olanlarına da balköpüğü tonları arasına girer.

 Benimde son yıllarda gözüme oldukça sıcak görünen balköpüğü saç rengi tonlarına birlikte bir göz atalım.

2005-eva-mendes-40072303_326827967419324_1535963079_n146736-320x410-light-caramel-hair

 

Bir numaralı resme bakarsanız açık kahve tonlarında saç renginin üzerine yapılmış balköpüğü tonlarında balyajlar görmekteyiz. Fakat balköpüğü balyajlar o kadar sık yapılmış ki saça uzaktan baktığınızda balyaj yerine düz boyalı gibi görünmekte.

 İki numaralı resim ve 3 numaralı resimde de yine açık kahve tonlarının arasında balköpüğü yada bal sarısı balyajlar mevcut. Oldukça başarılı ve güzel olmuş. Bir konuya dikkatinizi çekmek isterim 1 ve 2 numaralı resimler de oldukça esmer tenli bayanlar bal sarısı tonlarını kullanmışlar. Yani bal köpüğü saç rengini esmer tenli bayanlara çok yakıştırıyorum, tavsiye ederim.

6513030_f5206513078_f5207056758_f520

4 numaralı resimde yine balyajlı bir balköpüğü saç rengi görmekteyiz. 5 numaralı modelimiz için tam anlamı ile balköpüğü tonu diyebiliriz. 

6 numaralı model için ise bal sarısı tonu demek daha doğru olacaktır.

7056763_f52020121015_084109_imageblondes-blake-lively-rose-gold

7 numaralı saç modelinde karamel yansımalı bir bal köpüğü saç rengini görmekteyiz. Bakır saç renginin yansımaları olan bu tip tonlar daha çok karamel saç renginin  bir tonudur aslında. 8 ve 9 numaralı modellerimiz de bal sarısı saç rengi demek daha doğru olacaktır.

caramelblondehaircolor2009 caramel-hair-colors-1 caramel-hair-colors-5 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Burada 11 numaralı resimdeki saç rengi mükemmel diyebilirim. O kadar yumuşak bir renk olmuş gördüğünüz gibi. Dikkat ederseniz örneğin 10 numaralı saç rengi gözünüzü biraz yoruyor. Fakat 11 numaralı saç rengi sıcak doğal bir balköpüğü tonu. Tavsiye ederim.

12 Numaralı saç modelinde göreceğiniz gibi yine esmer ten renginde kullanılan 2 tonlu bir çalışma görmekteyiz ve açık saç renkleri esmer tenlilere yakışmaz fikrinin burada çürüdüğünü görmekteyiz. Doğru renkler kullanıldığında esmer tenli hanımlarda açık tonlarda saç renklerini gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Dark_Golden_Blonde_Hair_7 dark-blonde-jennifer-aniston-0610-mdn dianna_300x400_1

 

 

 

 

  

 

 gisele-bronde-hair-721x1024 Gisele-brown-balayage-hair golden-medium-blonde-hair

 Burada da 16 numara ve 17 numaralı resimlerde saç uçlarına atılmış balköpüğü tonlarında balyajlar görmekteyiz. İnanılmaz derecede doğal bir havası var bu saçların. Uçlara doğru daha yoğun diplere doğru daha seyrek bir şekilde balyajlanmış. Çok başarılı.

haarfarbe-caramel-1-420x540 haarfarbe-caramel-6-420x540 hh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 Numaralı model de bal sarısı denilebilir,fakat tam anlamı ile bal sarısı saç rengi diyorsanız 21 numaralı model mükemmelin ötesinde. Bu model de dikkat edin diplerde hafif uçlarda yoğun balyajlar görmektesiniz. Bu tarz saç boyama tekniğine yurt dışında ombre deniyor. Koyudan açığa doğru yumuşak bir geçiş. Çok profesyonel bir çalışma 21 numaralı model.

Hilary-Duff-1 Honey_Blonde_Hairstyle_19 honey-blonde-beyonce-0610-mdn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

honey-blonde-sienna-miller honey-hair-color-6 How_To_Highlight_Dark_Brown_Hair_12

 

 

 

 

 

 

 

 

 25, 26 VE 27 bu üç resimde de göreceğiniz gibi balköpüğü saç rengi oldukça genç bir hava da katıyor kullanıcısına. Bilirsiniz sarı saç 3-4 yaş büyük gösterir fakat balköpüğü saç renginde böyle bir sorun yok. Aksine oldukça genç ve havalı bir stil yaratıyor.

jennifer-aniston-pelo Julia-Roberts-long-blonde-curls leona-lewis-hairstyles

 

 

 

 

 

 

 

 

oder_doch_eher_so_ Picture_Of_Blonde_Hair_Color_3 Rose Byrne - balayage hair- Hair Romance

 

 

 

 

 

 

 

 

32 numaralı saç modeli benim son yıllarda tavsiye edeceğim sarı saç rengi de diyebiliriz. Bu dönem dorenin daha hakim olduğu sarılar mode demiştim 32 numaralı resimde tam bu dediğimi ifade ediyor.

 33 numarada daha çok uçlarda karamel tonlar kullanılmış. 33 numaralı resim benim beğendiğim favori saç renklerim den biridir. Çok doğal ama kaliteli bir görüntüsü var. Şiddetle tavsiye ederim.Tam bir karamel saç rengi.                                            

shawn-johnson whitney-port-hairstyle1

 Bal köpüğü ve bal sarısı saç rengi yaptırmak isteyen hanımlar tereddüt etmeden yaptırabilirler. Oldukça doğal ve sıcak bir görüntüsü var. 

 Çok ta genç ve havalı bir saç rengi. Ayrıca balyajlar ile de saça hareket katarak bu saç rengini de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

 Son olarak dikkat ettiniz mi bilmem ama esmer ten rengine de beyaz tenli hanımlara da çok yakıştığını gözlemledik.

  Son günlerde özellikle saç uçlarına balyaj şeklinde de çok talep gören balköpüğü saç rengi; zannediyorum modasını hiç kaybetmeyecek…

95 yorum

 1. siteniz çok güzel olmuş.benim size bir sorum olacakti.yazınızdaki 33 numaralı resimdeki saçı yaptırmak için epeyi uğraştım ama malesef yapan çıkamadı.tam pes etmişken sizin sitenizdeki yazıyı gördüm.acaba dip rengi ne uç rengi ne bana bu renkleri elde edeceğim markalarıyla birlikte boya numaralarını verebilir misiniz teşekkürler

  • Teşekkürler. Boya numarası vermek doğru değil nedeni herkesin kendi saç yapısı farklı bu nedenle saç boyaları herkeste farklı çıkabilir. Ama genel olarak bakacak olursak çikolata kahvenin üzerine karamel balköpüğü tonlarında balyaj işlemi uygulanmış. Dipler seyrek ve ince paketlenir iken uçlar daha yoğun balyajlanmış gibi görünüyor. Bu da yumuşak bir geçiş sağlıyor. Boya boyayı açmaz bunu unutmayın. Bu nedenle ton olarak zemin rengi koleston 6.77 civarında aralarına ise dore sarı tonlarda balyajlanıp koleston perfect 8.77 gibi bir ton ile cila yapılmış gibi görünüyor. Ama siz bu numaralar ile bir işlem yapmayın çünkü saçınızın zemin rengi herşeyi değiştirir. Demedi demeyin iyi günler..

   • saçlarımı kuaförüm açtı ortaya kızıl bir saç çıktı 8numarayla boyadı daha da kızllaştı.bir türlü 33 numaradaki gibi bir zemin elde edemiyorlar.koleston 6.77 koyu olmazmı bu turuncu saça uygulasam renk ne olur.koleston pefect mi

    • eğer saçlarınız çok turuncu olmuş durumda ise 7.1 gibi bir renk ile turunculuk azaltılabilir. 6.77 zemin olarak söyledim yani üzerine balyaj atılınca koyu durmaz ama balyaj atılmayacaksa tabi koyu olacaktır. Ben yine aynı şeyi söyleyeceğim saçı görmeden yorum yapıyorum bu yanlış sizi yanlış yönlendirebilirim. siz sadece saçlarınızı boyamak istiyorsanız balyaj atılmadan 7.77 ile 7.1 yarı yarıya karıştırıp boya yapabilirsiniz. turunculuk azalacaktır. Tatlı bir kahve tonu olacaktır.

     • öncelikle tekrar teşekkür etmek istiyorum hem bana yardımcı olduğunuz hemde böyle güzel bir site açtığınız için zira internette bu kadar aydınlatıcı fikir veren bir yer yok.fotoğraf yükleme şansım olsaydı yükleyip sizden fikir alacaktım.saçımın rengi sizin siyah saçı açmış renginizle aynı.ben saçımı açık doğal bir kumrala boyatmak istiyorum malesef kuaförler bunu başaramıyor ya siyaha benzeyen bir kumralla çıkıyorum ya da bu defa olduğu gibi turuncu kızıl yansımalı bir kumralla.hatta kumralla yakından ilgisi yok.ombre yapmayıda ince röfleyle karıştıran kuaför kurbanı da oldum.saçımda yüzde elli beyaz var beyaz tenli renkli gözlüyüm.sizden ricam bu saçımı doğal açık kumral nasıl yapabilirm

 2. Merhabalar ben sizlerden rican benim sacim kizil ama sacimi bal köpüğü karamel yapmak istiyorum bana bu konuda yardimci olurmusunuz sipariş verip evde kendim boyamak istiyorum tesekür ederim

  • SLM. Kızıl saç saç açıcı ile açılmadan karamel renge dönmez. Bu nedenle evde saç açmak çok tehlikeli olabilir. Benim tavsiyem iyi bir kuaför bulmanız ve ona yaptırmanız. Daha sonra dip boyalarınızı evde kendiniz yapabilirsiniz.

  • Merhaba öncelikle beyaz tenli olduğunuzu söylemişsiniz bu nedenle balköpüğü dahil bütün saç renkleri size yakışır. Beyaz tenli hanımlar çok şanslılar bakırdan kızıla siyahtan patlıcan moruna kadar tüm saç renkleri beyaz tenli hanımlara yakışıyor.
   Tek sorun şu ki platin sarısı saç rengi; içerisinde (kuaför dili ile) kızılın tüm pigmentleri yok olduğu için tekrar başka bir renge çevirmek için karışımlar hazırlanmalıdır. Örneğin platin sarısı bir saçı çikolata kahveye boyarsanız gri kahve kumral karışımı çikolata ile alakası olmayan bir renk çıkar. Bu nedenle ilk boyanızı uzman bir kuaföre gitmenizi ve orada yaptırmanızı tavsiye ederim.
   Pigment yüklemesi gerekli olabilir.
   Kusura bakmayın yardımcı olamadım. Platin sarısı saçlar kullandığınız saç boyasının aynısını vermez dikkatli olmak gerekli. Kumral sıkarsınız gri çıkar. Bakır sıkarsınız pembe olabilir. Kesinlikle ilk boyanızı mutlaka bir kuaför arkadaşımız yapmalı. Hoşçakalın..

 3. merhabalar,
  saçlarımın doğal rengi siyaha yakın koyu kahve. koyu bakır kahve rengine boyattım. şimdi renk değişikliği yapmak istiyorum. 8 ve 13 numaralardaki rengi istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhabalar. Şu anda bakır kahve gibi ise saçlarınız bu renkler için iyi bir kuaföre gidip saçlarınızı açtırmanız gerekli. Saç açtırmak deninde hanımlar korkuyor ama iyi bir kuaför saçı yakmadan açabilir. Bu renklerde sizin şu anki saç renginizden açık olduğu için saçınız uzman bir kuaför tarafından açılıp boyanmalıdır. Hoşçakalın

  • Merhaba. Eğer saçlarınız kahve tonunda boyanmış ise mutlaka karamel saç rengi için açtırmanız gerekli. Fakat korkmayın biraz açma işlemi yapılması yeterlidir. Bu nedenle kendinizin açma işlemi yapması çok zor. Bir defalığına iyi bir kuaföre yaptırmanızı öneririm. Daha sonra kendiniz boyama yapabilirsiniz.
   Saç boyası ile boyanmış bir saçı daha açık tonlara çevirmek için tekrar saç boyası kullanmanız doğru değildir. Boya boyayı açmaz. Ama saç boyası ile açık renkler kapatılabilir.

 4. boyle aciklayici anlatimlarinizdan dolayi tesekkur ederim.ben beyaz tenliyim gozlerim ela azicik cillerim var.yillardan beri sacimi kendim boyarim acarim hic sikinti yasamadim.kizil tonlari kullandim hep degisim yapmak istiyorum.bal kopugu yada kullu kumral bana yakisirmi.bi arada tarcin bakir dusunmustum.sizce uc renkten uyani hangisi bana.yada siz ne onerirsiniz cevabinizi bekliyorum…

  • Merhabalar. Beyaz ten rengi hafif ciller var diyorsunuz ben olsam açık bakır saç rengini tek geçerim. Beyaz tende harika görünüyor. Hafif çiller de var diyorsunuz bakır saç rengi tam size göre. Hangi tonu derseniz açık bakır, Bakır sarı gibi tonlar. Hürrem bakırı gibi tonlar hepside mükemmel olacaktır.
   Küllü ve kumral tonlar dan uzak durun derim sizi solgun gösterecektir. Son olarak dore sarı saç renkleri de size oldukça yakışacaktır. Lakin ilk tercihim bakır saç renginden yana olacaktır. Bakır sarı ikinci tercihim. Üçüncü ise dore sarı tonları.
   Örneğin Nocele Kidman, Julia Roberts, Christina Hendrics, Rachel MCAdams gibi beyaz tenli ünlülere bir göz atarsan genellikle bal sarısı, dore sarı, bakır saç renginin tonlarını tercih ettiklerini ve ne kadar yakıştığını görebilirsin. Hoşçakal

 5. Cok tesekkur ederim size gercekten istedigim cevabi buldum.evet kararimi verdim ve tarcin bakir almistim zaten enkisa zamanda uygulayacam.acmam gerekecek tabi acinca sari olacagi icin bakir rengi tutar heralde zaten bu tondaki renkler uygulanmasi icin zemin rengin acik olmali diye biliyorum.biseydaha sorsam acma islemi yaparken icine bitkisel yag katsam sac yipranmamasi icin olurmu oneriniz varmi?Uzun oldu biraz tekrar tesekkurler

  • Yani bana kalırsa saçı evde açma işlemini yapmak çok zor ve tehlikeli ama siz yinede ben halledebilirim diyorsanız o başka. Bende saç açıcının içine bitkisel yağlar koyuyorum zaman zaman. Fakat yıpranmasın diye değilde daha dengeli açılsın diye açıcıyı hazırlar iken bir yemek kaşığı hatta 2 yemek kaşığı kadar ilave ediyorum. Saç daha güzel açılıyor.
   Birde saç açıcı saça sürülür iken çok hızlı olmakta fayda var çünkü ilk sürdüğünüz yer hemen açılmaya başlayacaktır. Ayrıca saç açıcı boyalı bir saça sürülür iken eğer diplerden doğal saçlar uzamış ise önce boyalı olan bölgelere sürülmelidir. Çünkü boyalı saç doğal saça oranla çok daha geç açılır.
   Hadi kolay gelsin…

 6. tesekkur ederim tekrar ben evde cok actim sacimi tabi surekli degil belli araliklarla yaptim.zaten sacim oldukca kisa uygulama da hizli ve kolay oluyo bazen de annemden yardim alirim.evde yag karisimim var melisa dereotu badem yaglari koysam olurmu.siz kendiniz sac boyarmisiniz evde marka oneriniz varmi.ben hep garnier ve palette kullandim koleston da guzel renkler var ama koyu cikiyormus hep.

  • Ben genellikle halis zeytinyağı tercih ederim. Palette nin renkleri güzel bakırları da güzel beğendiğim bir saç boyası markası. Bu nedenle tavsiye ederim. Koleston da güzel ama bildiğinden şaşma derim. Kafa karıştırmaya gerek yok:)

 7. Yine ben SIKILDINiz benden artik ama bisey daha soracaktim.annemin beyazlari cok palette 6.0 a boyardik hep.busefer degisiklik yaptik nevacolor cikolata kahveye boyadik beyazlar kapanmadi aceba boyadanmi yoksa renktenmi.paletteye boyarkende kapanmiyordu tam onereceniz renk varmiydi

  • Aslında en inatçı beyazlar dahi 6.0 ile kapanması lazım. Loreal Excellence çok iyi bir saç boyası. Tavsiye ederim. Çikolatalarda koleston 6.7 ve 7.77 çok başarılı saç boyaları.

   Aşırı beyazları olan saçlarda kumral boyar iken örneğin 6.0 boyanacak ise çeyrek tüp kadar 6.3 ilave edilmelidir. Beyazlar çok daha iyi kapanır ve saç fazla yeşillenmez.

   Yine aşırı beyazları olan saçlar çikolata kahve tonlarına boyama yapılır iken çeyrek tüp kadar bakır kahve örneğin koleston 6.4 ilave edilir ise beyazlar çok daha iyi kapanır ve saç daha çikolata kahve görünecektir.

   Örnekler şu şekilde olmalı örneğin saçlar koleston 7.77 boyanacak ise çeyrek tüp 7.4 ilave edilmeli ama 6.7 ile boyanacak ise çeyrek tüp kadar 6.4 ilave edilmeli.
   Kumrallarda 6.0 boyanacak ise çeyrek tüp 6.3 ilave edilirken 7.0 boyama yapılacak ise çeyrek tüp kadar 7.3 ilave edilmeli.

   Bu tarif beyaz saçları çok olanlar için geçerlidir. Beyaz saçı olmayanlar bu tarifi uygulamasınlar.

  • Selamlar. Ben bakır saç boyar iken sadece dip boyası yapmam. Saçın komple hepsini bir boyarım. Çünkü saçların dibi ayrı ucu ayrı boyandığında renk farkı olabiliyor. Bu nedenle ben olsaydım dip uç hepsini aynı anda boyama yapardım.
   Ama bir çikolata kahve saç renginde dip boyası yapmak yeterli olacaktır. Bakır saç renkleri böyle değil hepsi bir boyanmalı. Yada dipler boyanır boyanmaz uçlara da beklemeden hemen saç boyası sürülmelidir.
   Bakır saç renkleri bu şekilde boyandığında renk farkı çok fazla olmuyor.

  • Nesrin hanım şimdi sultan bakırına boyama yaptım demiştiniz daha önce ama saç tuttumu tutmadımı bilemediğim için ben saçınızı görmeden size hatalı bilgi verebilirim. Yani genel olarak cevap veriyorum size Şöyle alt alta seçenekleri yazalım siz karar verin.

   Eğer saçınızı sultan bakırına boyamadan önce açıcı ile sarı yapıp daha sonra sultan bakırına boyama yaptıysanız dipleri önce açmakta fayda görüyorum.

   Yok direk saçınızı açmadan boyama yaptıysanız o zaman dipleri direk boyamakta fayda görüyorum. Yani dip uç aynı anda.

   Birde örneğin saçınız çikolata kahve idi siz sultan bakırına boyadınız böyle bir işlemde çikolata kahve olan yerler sultan bakırını hemen almaz daha koyu görünür. Bu saçın dip boyası yapılır iken sultan bakırı ana renge daha iyi tutacağından dip ve uçlarda farklılık olacaktır. Bu saçın dibi boyanır iken sultan bakırı tek başına sürülmemelidir. Çünkü dipler çok fazla turuncu yani bakır tutacaktır. Bu tip saçlara ise diplere sultan bakırı yarım tüp, yarım tüp 7.0 yada 7 numara karıştırılarak boyanmalı ama dibin hemen ötesine uçlara kadar sultan bakırı tek geçilmelidir.

   Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü saçı görmeden size yanlış bir şey aktarmaktan korkarım. Bunu sürekli söylüyorum ama hanımlar da hep sormaktan vazgeçmiyorlar.

   Bir saç boyasını alın 5 hanımın saçını aynı boya ile boyayın mutlaka 5 hanımın saçında da ton farkları olacaktır. Ana renkler durumu çok değiştirir. Neyse hoşçakalın..

  • Bence olur. zaten beyaz tenli bayanlara en çok yakışan renk diye birşey yok çünkü tüm renkler beyaz tenli hanımlara çok yakışıyor. Sarı saçı da yaptırabilirsiniz. Gülben Ergen saç rengide çok güzel olabilir. Kısa saç zaten çikolata kahve olmamalı daha frapan renkler tercih edilmeli. Sarı kızıl ve bakır gibi. Hoşçakalın

 8. baska sitelerde boyle aciklayaci anlatan yazilar yok.narin arkadasim olur o bulmus sitenizi banada onerdi… cikolata kahve olan sacimi acsam kolestonun kullu kumrali var boyasam yakisirmi olurmu saci acinca acik kullu kumralimi tercih etmeliyim yoksa koyusunumu.

  • Genç hanımlara küllü saç renklerini önermiyoruz. Biraz soğuk ve solgun gösteriyor. Daha çok yoğun beyazı olan hanımlara küllü ve kumral saç renklerini öneriyoruz.
   Eğer yaşınız genç ise (hoş tüm hanımlar hep gençtir zaten:) küllü renkler tercih etmeyin derim. Fakat saç rengini açma işlemi yaptığımızda saçta turuncu yansımalar kalmış ise küllü saç boyaları ile bu turuncu yansımaları yok etmek için kullanıyoruz. Yani açma işleminin üzerine bir defalık kullanabilirsiniz.

  • Platin sarısı saçıboyarken pigment yüklemesi yapmak gerekebiliyor. Bunedenle ilk boyamanızı iyi bir kuaförde yaptrmanızı öneririm. Çünkü platin sarısını boyar iken kumral renk boyarsınız yeşil çıkar çikolata kahve ile boyarsınız gri bir renk olur yani zordur boyamak.
   Bunedenle ilk boyanızı iyi bir kuaförde boyatın derim. Hoşçakalın

 9. Merhaba.koyu sari arada serpme balyajlarim olan beyaz tenli renkli gözlü bir bayanim..sacimi 11 yada 23 nolu resimdeki renklerde istiyorum.Genelde palette kullaniyorum..Bana hangi renk numarasini önererirsiniz ? cok tesekkürler

  • Palette de sizin tarifinize en yakın renk 8.65 kahve köpüğü rengidir. Kullandınız mı diye sorarsanız hayır kullanmadım ama başka renklerini kullandım ve çok beğendiğim bir markadır palette. 8.65 kahve köpüğü de anlattığınız saç renklerine çok yakın bence.

   Fakat bir ayrıntı var. Eğer mevcut saç renginiz 11 ve 23 nolu resimlerdeki saçlardan koyu ise saç renginizi açtırmanız gerekecektir. Fakat değilse 8.65 kahve köpüğü uygun gibi görünüyor.

   Koyu düşer diye düşünüyorsanız 8.0 ile karştırabilirsiniz. Yani örneğin 1 tüp 8.65 + yarım tüp 8.0 gibi.

   Bizler saç rengini görmeden tahmini yorumlar yapıyoruz bu doğru değil aslında. Dilerseniz bir tutam saçınıza deneyerek boyama yapabilirsiniz.Hoşçakalın.

 10. merhaba saçlarım da yoğun beyazlama var.bembeyaz değil.saçımda kızıllığı sevmiyorum.beyazları da iyi kapatması için hangi küllü tona boyayabilirim.koleston 6.1 ile boyadım renk koyu olmakla birlikte güzel ama uçlara doğru daha açık olmasını istiyorum. uçlara daha açık bir boyayla karışım yapabilir miyim?

  • merhaba.. evet uçlara 7.1 küllü kumral kullanabilirsiniz.
   6.1 den daha iyi beyaz kapatan saç boyası 5.1 olur ama zaten siz 6.1 için koyu diyorsunuz. Bu nedenle 5.1 daha koyu olacaktır. Öyle görünüyor ki 6.1 e devam edeceksiniz. Ama uçlar için 7.1 kullanabilirsiniz. Hoşçakalın

 11. Merhaba ben sacimi evde boyamak istiyorum çünki kuaförler güzel boyayamiyor lar. Benim saç rengim 3 4 cm kendi saç rengim yani kumral altları açık kahve 11 ve 19 numaralardaki saç renklerini çok beğendim en çokta 19 numara buğday tenliyim boyalarin numaralarindan hiç anlamıyorum yardimci olursaniz çok sevinirim

  • Merhaba 11 nolu resimde de balyajlar var 19 nolu resimde de sarı balyajlar mevcut. Bu nedenle bir kuaförden yardım almanızı öneririm. Bütün kuaförler de kötü değildir. Belki birkaç talihsizlik başınıza gelmiş olabilir fakat iyi bir kuaför istediğiniz saç rengini mutlaka bulacaktır. Bu arada dipten 3-4 cm uzamış olan saçlarınız bu nedenle dibe ayrı uca ayrı saç boyası kullanmak lazım. Kaldı ki 3-4 cm uzayan bir saçın dip boyasında iz olacaktır. Zannediyorum saçlarınızın rengi sizin beğendiğiniz saç renklerinden daha koyu bu nedenle de saçınızı saç açıcı ile açmak gerekecek gibi tahmin ediyorum. Bence bir kuaföre gidip resimleri göstererek istediğiniz saç rengini elde edebilirsiniz. Hoşçakalın.

 12. Mrb lar resimler cok güzel hazırlanmış ben beyaz tenliyim saç rengim açık kumral ve koyu kumral olacak sekilde karma bir renk ilk kez boyamaya karar verdim doğal bir gölge elde edebilirmiyim bal köpügü yakısrmı 3 numarayı beyendm kuaförler bunu tutturabilirmi bildigim kadarıyla her kuaför iyi gölge yapamyor acil cevap verirsenz sevinrim

  • Gizem iyi bir kuaför istediğin rengi tutturacaktır. Bu arada saçlarınız kumral olduğu için istediğiniz her rengi kolaylıkla tutacaktır. Benim en sevdiğim saç rengi ana rengi kumral olan saçlardır. Çünkü ne renk sıkarsanız genellikle sorunsuz tutar.
   Bence çok sık olmayan gölgeler yaptırıp uçlara doğru daha fazla paket attırarak saçın uç kısmı daha yoğun sarı görüntüsü verilir ise çok daha şık ve çekici olur.

 13. Merhaba ben saçlarimi 2-3 kere siyaha boyamistim en son 1 sene önce boyadim saclarimin uclari ve ara ara siyahliklar var saçlarım belinden uzun saclarimi bal köpüğü yapmak istiyorum sariya yakin evde napmam gerekiyor bal kopugunu tutturmam için ? Yardimci olursaniz sevinirim

  • Merhaba. Saçınızda eskide olsa siyah boya yaptığınızı söylemişsiniz. Bu nedenle siyah saçtan balköpüğüne dönüş yapabilmek için siyaha boyanmış olan yerlerin saç açıcı ile açılması gerekli. Saçınızı evde boyamanız çok ama çok zor. Hatta acemi bir kuaför bile düzgün yapamayabilir. Nedeni saçınızın bir kısmı siyaha boyanmış ama diğer yerleri doğal. Profesyonel bir kuaför arkadaşımıza gidip saçınızı istediğiniz renge dönüp dönmeyeceği önce test edilmeli daha sonra eğer siyah olan kısım sorunsuz açılabiliyorsa açma boyama işlemi yapılarak balköpüğüne dönüş yapılmalı derim. Hoşçakalın…

  • Selam. 14 numaralı resim oldukça açık bir saç rengidir. Bu nedenle eğer saçınız koyu ise tabi ki evde yapabilmek oldukça zor olacaktır. Özellikle saçınızda boya olduğundan bir defaya mahsus saçınızı saç açıcı ile açtırmanız gerektiğini düşünüyorum. Tabi burada saçınızı görmeden konuşuyoruz bu doğru bir şey değil.
   Fakat saç boyama işleminde bir kural vardır. Saç boyası ile boyanmış birsaç, yine saç boyası ile saç açılmaz. Yani boya boyayı açmaz. Bu nedenle beğendiğiniz renk eğer sizin saçınızdan daha açık bir renk ise saçınızı bir defaya mahsus açtırmanız gerekecektir. Son olarak 14 numaralı resimde balyajlar da görünmekte. İyi bir kuaföre gitmenizi öneririm…hoşçakalın

  • Slm Hatice hanım. Ben esmer tenli hanımlara bakır kahve, çikolata kahve, karamel tonlarını çok yakıştırıyorum. Siyah saç rengi esmer tenli insanları genel olarak sert gösterdiğini düşünüyorum. Çikolata kahvenin en koyu hali bile siyah saç renginden daha sıcak duruyor derim.

   Bu arada siyah saça da ombre yapılabilir. Ama siyaha boyanmış bir saça ombre çok da fazla güzel olmuyor. Tamam yapılır ama siyah saçta tam olarak oturmuyor taşlar yerli yerine.
   Siyah saça ombre istiyorsanız çok fazla yaptırmayın uçların aralarına birkaç tane paket attırın derim. Son olarak esmer tenli iseniz bence önce siyah saç renginden kurtulmanız gerekli diye düşünüyorum. Bakın Eva Mendez oldukça esmer bir ünlü. Kullandığı saç renklerine bir göz atın beni daha iyi anlayacaksınız. Buradan Bakabilirsiniz..

 14. elamlar.Sayfanızı yeni keşfettim.Ben de ana saçım üzerine iki defa bal köpüğü boya uyguladım.Kendi suyuyla değil de yüzde 9 lukla işlem yaptık.Hemen boyadan sonra diplerimin açık uçlarımın daha koyu olmasından şikayetçiyim.Acaba ombre mi uygulasam saçlarıma ya da uçlara ve aralara daha açık tonda paket mi yaptırsam bilemedim.Saçım kumraldı zaten çok koyu bir saçım da yok.

  • Rengarenksaçlara hoş geldiniz. Genellikle dipler doğal renk olduğundan açık renk boyamalar yapılırken dipler daha çabuk açılır. Başımızın kendi sıcaklığından kaynaklanmaktadır. Sizinde dediğiniz gibi uçlara ombre yapılabilir. Yada birkaç paket atılabilir. Tavsiye ederim. Zaten bence tüm saçlarda mutlaka birkaç paket mutlaka atılmalı. Saça ışıltı sağlarken ayrıca saça hareket de kazandıracaktır. Bence saçınıza uyumlu birkaç paket attırabilirsiniz. Hoşçakalın.

  • Eğer dore kumral bir saç rengine sahipseniz bir ton saçınızı açtırmanız gerekecektir. ilk olarak iyi bir kuaföre gidin derim ilk boyanızı çevirmek çok kolay olmayacaktır. Ama tahminim saçınızı bir iki ton açtırmanız gerekebilir.

 15. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as
  though you relied on the video to make your point. You obviously know
  what youre talking about, why throw away your
  intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

  Feel free to surf to my web blog … search engine

  • Şu an saç boyası ile saçınız sarıya dönmez. Çünkü daha henüz açılır iken turuncu renge kadar saçı açmışsınız. Bu nedenle sarı saç rengi istiyorsanız saçı tekrar açtırmanız gerekli. Eğer saçlarınız sağlıklı ise tabiki. Hoşçakalınnn

 16. ben sacımı 2 yıldır bakır olarak kullanıyordum aralarınada kalın ısıltı vardı fakat doğal kullu kumral istiyodum kuaforde acma işlemi yapıldı biraz yıprandi ve ustuna ıkı defa kumral boya yapıldı ama bakırlık gıtmedı ve kumral olmadı ben kendi kendime nasıl kullu kumral yaparım lutfen yardımcı olun çok tesekurler

  • Selam küllü kumral için saçı açmak gereklidir. Ama tam olarak saç açılmamışsa evet küllü olmaz. Şimdi saçı açtırmayacaksanız 7.1 gibi küllü kumral saç boyaları ile boyama yapabilirsiniz. İçerisinde kızıllık en az olan renkler 7.1– 6.1 gibi renklerdir. Hoşçakalın

 17. merhaba esmer tenliyim ve saçlarım siyah. uçlarına bal köpüğü ışıltı yaptırmak istiyorum doğal bir görünüm istiyorum nasıl olur acaba şimdiden teşekkür ederim

  • Saçınızda boya olmasa da beğendiğiniz saç rengi için saçın biraz açılması gerekli. sadece saç boyası ile saçı o tona kadar getiremezsiniz. Önce iyi bir kuaförde açam boyama yaptırıp daha sonra dip boyalarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Çok fazla açıcı kullanılmayacağından yıpranır diye korkmayın.

 18. Merhabalar harıka bir site ellerınıze saglık benım sacımın dıplerı hatta yarıya kadar 6.1 ve 7.1 karısımı küllü kumral uçlarındada cok yogun olmayacak şekılde krepe balyaj var sarının her tonu dıyebılırım yanlız ben canlı bır sarı ıstıyorum cila yapmam için hangi renk kullanmalıyım numaralı belırtenılırmısınız tesekkurler

 19. Merhabalar harıka bir site ellerınıze saglık benım sacımın dıplerı hatta yarıya kadar 6.1 ve 7.1 karısımı küllü kumral uçlarındada cok yogun olmayacak şekılde krepe balyaj var sarının her tonu dıyebılırım yanlız ben canlı bır sarı ıstıyorum cila yapmam için hangi renk kullanmalıyım numaralı belırtenılırmısınız tesekkurler iyı calısmalar

  • Merhaba. Cila aslında saçı parlatmaz sadece renkleri düzenlemek için yapılan bir işlemdir. Herkes bu konuda yanlış bilgi içerisinde cila işleminin saçı parlattığı zannediliyor ama yanlış. Eğer saçlarınız mat ise keratin bakımı yaptırın daha parlak olacaktır. özellikle de 2 defa 3 defa yapılınca dahada parlak olacaktır. Marka olarak Davines tavsiye edebilirim. hoşçakalın.

 20. Meraba. Ben genelde sacımı evde boyuyorum bal köpügü bayasını alıp uyguluyorum. Şuanda saclarmn boyası epeyce geldi. Platin sarısı ve bal köpügü karışiminda nasl bir renk elde ederim bana yardmcı olursanız cok sevinirm..

  • Platin sarısı saç boyası ile balköpüğü saç boyasını karıştırmak mı istiyorsunuz? Eğer doğru anladıysam ikisinin karışımı dore sarı tonlarında olacaktır. Ama sarı saçın dip boyası çok uzatılmaz eğer iki parmaktan fazla uzadıysa saçınızda çizgi oluşturabilir. Bilginiz olsun.

 21. Merhaba ilkönce saç konusunda yardımcı olmaya çalıştığnz için çok teşekkür ederim tesadüfen nette dolaşırken yorumlarınızı okudum ve hoşuma gitti tekrar teşekkürler.
  Ben saçlarımı Koleston çok açık doğal sarıyla kendim boyuyorum ve çok tatlı bir sarı fakat bir müddet bal köpüğüne boyamaya karar verdim sizce açık sarı üzerine bal köpüğü nasıl olur,doğal dururmu?Ayrıca koyu bir renk olmasını istemiyorum nasıl olur sizce?

  • Neden olmasın. Sarı tonlar üzerine daha kolay boyanır balköpüğü. Tavsiyem ilk boyanızı bir kuaförde yaptırın. Çünkü dipler için farklı uçlar için farklı boya hazırlanması gerekli. Boya numarası söyleyemiyorum çünkü saçı görmeden yanlış bilgi verebilirim. Saçı görmek yapısına bakmak gerekli. Bu nedenle ilk boyanızı iyi bir kuaförde yaptırın diyorum. Hoşçakalın

 22. Merhaba benim saçim koyu tonda hiç açmadan balkopugi sürdum Tutmadı birdaha sursem tutar mı veya biserlik kuaföre gitsem mi açma islemi ile Balkopugu yapar beyaz Tenliym saçim. Yanar diye korkuyorum

  • Merhaba bir seferlik kuaföre gitmenizi öneririm. Çünkü balköpüğü saç rengini tek seferde evde yapabilmek mümkün değil. Genellikle hep koyu renk çıkar. Hatta birazda kızıl olabilir. Şu anda da boyama yapmışsınız, tekrar balköpüğü sürseniz de fayda sağlamaz.
   Saç açıcı ile saçı açmak, saçı yakmaz. Malesef ki saçı kuaför yakar. Dürüst arkadaşları tenzih ederim. Saçın yanıp yanmayacağını kuaför bilir. Eğer saçınızda önceden yapılmış röfle yada saç açıcı ile açma işlemi yok ise yanacağını zannetmem. Beyaz tenli olduğunuzu söylemişsiniz. Korkmadan balköpüğü yaptırabilirsiniz. Yakışır.

 23. merhabalar sacımı 1 hafta oluyor kumral karameldi kumral dore loreal le boyadım sımdı sacımı balköpüğü yapmak istiyorum direk balköpüğü rengi alsam saçım tutarmı teşekkurler

 24. Mrb yardımınıza ihtıyacım var. Sacım acık sarı tonunda cok acık dıyebılirim Platin E yakın deqıl ama.. Istedıqm sac renqi bal kopuqu olabılır sıcak sarı kaç kere kuaföre qıttıysem olmadı sıcak sarı Yaptılar iki yıkamada aktı.. Beyaz tenlıyım şuanki sac tenim beni ölü qibi qosterıo:) kuafrlere artık quvenmıyorum kendım yapmak ıstıyorum ne yapabılrım

 25. merhaba
  benim saçlarımın ucunda kırmızıyla kızılın karışımı bir ton var ve saçlarımın uçlarını oksijen suyu ile açarak bal köpüğü rengine boyatmak istiyorum eğer boyadıkdan sonra tam rengini almazsa bir daha açacağım sizce balköpüğü rengi tutarmı

 26. Merhabalar konuyu çok güzel açıklamışsınız teşekkürler daha önce hiç saçlarımı boyatmadım şimdi saçlarımı bal köpüğü aralarınada daha ışıltı attirmak istiyorum şuan saçlarım kahvenin cok koyu olmayan bir tonu kaslarimida actirmam konusunda kararsizim siyah kalemle boyuyorum genelde bal köpüğünden sonra kaslarimin rengini açtırmami onerirmisiniz? Simdiden teşekkür ederim hoşçakalın

  • Evet balköpüğü, çikolata kahve ve karamel tonlarda kaşların renginin bir ton kırılması daha sıcak ve doğal görünmenizi sağlar. Fakat yanlış anlamayın kaşlarınız ve saçlarınız aynı renk olmasın. Çirkin olur. Sadece siyah kaşı bir ton kırıp kahve tonuna geçireceksiniz o kadar. Çok daha güzel olacaktır.

 27. iyi günler hasan bey öncelikle size teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğiniz için..bende 2 ay öncesi ombre yaptırdım isteğim renk olmadı ama geçişlerden ve görünümden memnunum..uçları çok açık sarı..şimdi sarı renk yapmak istiyorum dore veya bal köpüğü yada küllü sarı karar vermedim daha ama sarıya aşığım :)..acaba açtırma işlemi saçlarıma cok zarar verir mi? bu arada uçları kuru ve ince telli saçlara sahibim(gür oldukları için pek dert etmiyorum)..yurt dışındayım oyle her marka Yakınımda yok..palette yoğun renk açıcı üstesinden gelir mi? şimdiden teşekkür ederim 🙂

 28. Saçlarım oreal ile açıldıktan sonra 10.01 ile 2-3 defa boyandı. Kızıllık yok gibi. Çok hafif kızıllık kaldı. Ben beyaz ve sarıya kaçan soluk tenliyim. Doğal saç rengim koyu kestane. Şimdi bu sarı saçın üstüne bal köpüğü ya da bal sarısı arasında kaldım. İkisi içinde kaç numara boyaları kullanmam lazım. Lütfen bilgi alabilir miyim. Kuaförlerden canım çok yandı.

  • Oryal ile açılmış saçlar eğer platin renge yakın ise balköpüğü gibi renkler için dore pigment yüklenmeli sonra boyanmalı. Yoksa balköpüğü renkler de kullansanız küllü renk verebilir. Bu nedenle kuaföre gitmek gerekli. Ama tam olarak balköpüğü olmasa da yakın renkler için 8.74 koleston gibi bir renk ile boyama yapılabilir. hoşçakalın…

 29. Dore pigment yüklemesi dediğiniz şey nasıl oluyor. Kuaför yapıyor sanırım ama kuaförlere güvenim kalmadı. Evt pilatine yakın bir ton fakat diplerim kahve olmaya başladı neden acaba.

 30. Merhabalar,saçlarımın uçları röfle,sadece dibini loreal excelence 7.43 tarçın bakırına boyadım,uçlardaki röfle ile uyum sağlamadı,saçlarımın dibini burçin terzioğlunun saçının dibindeki renk istiyorum,ne renge boyamalıyım? Açıcı kullanamam saçlarım çok yıprandı 🙁

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*