Kabaran Saçlar Nasıl Düzleşir


Kabarık Saç Nasıl Düzleşir?

 Keratin ile kabarık saçlar nasıl sakinleşiyor sizler ile uygulamalı olarak paylaştık.

Kabarık saçlar için en iyi düzleştirme yöntemini sizler ile paylaşacağım. Banyodan sonra bazı saçlar kurutulduğunda çok kabarır. Bunun birçok nedeni vardır. Özellikle bazı saçların dalga tipi belirli bir düzen içerisinde olmaz. Bu düzensiz dalgalar saçı yukarı yönde kabartır.

 Bazı saçların yapısı da hem düz iken hem de dalgalıdır. Yani bakarsınız ense ve yüze en yakın bölgenin kenar kısımları kıvırcık iken orta kısımlarda çok iri dalgalı olabilir.

 Bu ve bunun gibi saç yapıları sanki krepe yapılmış saç gibi kabarır ve herhangi bir şekillendirici sürmeden ya da fön çekmeden bu kabarıklık gitmez.

 Günlük kullanımda rahat edeceğiniz en iyi yöntemi sizlere açıklayacağım.

Bu yöntem ile artık saçlarınızın kabarması olabildiğince azalacak ve gözlerinize inanamayacaksınız.  

Ben sizler için yaptığım işlemi fotoğrafladım ve sitemizde paylaştık. Benim yeğenimin de saçları inanılmaz kabarıyordu. Şu an özel bir okulda okumakta. Bu nedenle saçları biraz daha özgür kestirebiliyor. Saçlarının biraz uzun olmasına kızmıyorlar tabi abartmamak kaydı ile.

 O da saçlarını biraz uzun kullanmak istiyor çünkü arkadaşlarının da saçları genel olarak biraz uzun. Fakat bizim çocuğun sıkıntısı büyük. Saçlar ı yapı olarak çok kabarık ve dalga yapısı da çok düzensiz. Bu nedenle banyodan sonra saçlarını kuruttuğu anda kocaman bir kafa ortaya çıkıyor.

 İnanılmaz üzülüyor. Bu sorunu ortadan nasıl kaldırdık gelin birlikte bakalım.

 Kabarık Saçlar Nasıl İner?

Yeğenimi hafta sonu salona götürdüm. Saçlarının kabarıklığı gidecek diye çok heyecanlı idi. Durmadan soruyor gidecek mi saçlarımın kabarıklığı diye. Bende evet gidecek dediğimde gözlerinin içi gülüyordu.

 Resimlerde gördüğünüz gibi saçları inanılmaz kabarık durumda. Bu yöntemi kabarık saçlı erkekler ve bayanlar herkes kullanabilir. Yani özellikle yeğenimin resmini koydum ki kabarık saçlı erkeklerde rahatlıkla kullanabilirler.

 Çünkü kabarık saçlı erkekler daha çok çile çekiyor. Erkek kuaförleri bu gibi yöntemleri çok fazla bilmiyor. Bilen arkadaşları tenzih ederim.

 Evet konuya geri dönelim. Yeğenimin kabarık saçlarını keratin ile sakinleştireceğiz. Önce uygulayacağımız keratin öncesi ürünün özel şampuanı ile saçları güzelce yıkıyoruz. Yıkadığımız saçı çok iyi durulayacağız.

 Ardından saçı fön makinesi ile iyiye kurutuyoruz. Islak bir bölge kalmaması gerekiyor.

DSC_0017

  Daha sonra saçın ense bölgesinden ince ince ayırarak keratin sürme işlemi yapıyoruz. Kabarık saçların düzleşmesi için saf keratin sürmemiz gerekli. Saf keratin brezilya fönü keratinidir.

 Enseden başlayıp ince ince bütün saçı kafa derisine değmeden keratinliyoruz. Kafa derisine değmesini ben istemiyorum. Ama değerse de bir şey olmaz. Çocuk olduğundan ben değmemesine özen gösterdim.

Birde formandeith içeren brezilya keratini olmayacak. Kaliteli bir keratin olmalıdır.

 Bütün saçı keratinledikten sonra 15 dakika bekletiyorum. Amacım keratinin saça biraz daha iyi yapışması.

Daha sonra saçı fön makinası ile kurutuyoruz. Keratin tamamen kuruyana dek fön ile kurutuyoruz. Biraz hava alan bir yerde yapılmasını öneriyorum. Biraz koku olabilir.

 Kuruyan keratinli saçı ben 200 derece saç düzleştirici ile üzerinden geçeceğim. Burada bir detay var bizler saçın yapısına göre saç düzleştiricinin derecele ayarlarını değiştiriyoruz. Örneğin inatçı ve kalın telli bir saç için 220 derece kullanabilirken çok zayıf yada röfleli bir saç için 160 yada 180 derece kullanıyorum.

DSC_0018

DSC_0019Burada da saçı dümdüz yapmak amacında değilim sadece kabarıklığı gitsin istediğim için hafif bir işlem yapacağım.

200 Dereceye getirdiğim düzleştiricimi alıyorum ve kuruttuğum saçı ense bölgesinden saçı ince ince ayırarak düzleştiriyorum. Saçlar kesinlikle ince tutamlar halinde ayrılarak düzleştirmelidir.

 Düzleştirme işlemi bitince benim tavsiyem saçları hemen yıkanmaması. En az 3-4 saat bu şekilde kalmalıdır.

 Ardından saçlar sodyum sülfat içermeyen bir şampuan ile yıkanabilir. Bende eve geldikten sonra saçları yıkadım ve hiçbir işlem yapmadan sadece üflemesi kuvvetli bir fön ile saçı kuruttum. Dediğim gibi saçları pırasa gibi dümdüz yapmak istemiyoruz sadece saçların kabarıklığı insin istiyoruz.


Saçları kurutur iken ellerinizle düzelterek kurutulmalıdır. Ne kadar ellerinizle düzelterek kurutursanız o kadar saçlarınız düz olacaktır.

 Ve resimlerde gördüğünüz gibi saçı kuruttuk ama hiçbir şekillendirici kullanmadık. Jöle biryantin vs hiçbir şey sürmedik. Fırça ya da düzleştirici cihaz kullanmadık. Sadece fön ile kuruttuk. Gördüğünüz gibi saç artık daha düzgün ve sakin.

 Kabaran saçtan kurtulmak isteyen yeğenimin artık yüzü gülüyor.

Eğer sizlerinde saçı bu şekilde kabarık ve şekilsiz duruyor ise keratin ile düzleştirme yaptırabilirsiniz. Rahat edersiniz.

Ben yaptığım işlemi sizler ile paylaştım. Fakat profesyönel bilgidir verdiğim. Bu bilgiler ile bir işlem yaparsanız sorumluluğu maddi manevi size aittir. Bilginize 🙂

55 yorum

 1. Kabarık saçlar için Bioblas şekillendirici krem kullanıyorum. saçım kolayca şekilleniyor. Ağırlık yapmıyor. elektriklenmiyor. Aslında bu marka tek kurtarıcım desem yeridir.

 2. merhaba benim saclarım kalın telli sert sac bu yüzden hic memnun degilim 🙁 ama Allah öyle yaratmış yapacak birşey yok sacımı yıkadıktan sonra kenar kısımlar kabarıyor dışa dogru yöneliyor saclar kafam yuvarlak görüntüsü alıyor. ne kadar uzun olursa olsun arkaya yatıramıyorum yani zor şekil alıyor gerci sacımı uzatamıyorum bu yüzden sürekli kestirmek zorundayım sacımı yumşatmak kabarmasını önlemek icin ne yapılabilir yardımcı olurmusunuz lütfen???

  • Merhaba benimde yeğenimin saçı inanılmaz kabarıyor hiç şekil almıyordu brezilya fönü yaptık rahatladı. Şimdi saçını hiç görmeden konuşuyorum yanlış bişey söyleyip seni daha fazla üzmek istemem.
   Eğer kıvırcık ve kalın telli ise biraz uzatıp brezilya fönü yaptırabilirsin.
   Bunun dışında kimyasal düzleştiriciler devarörneğin street terapi yada gladd gibi ürünlerde mevcut. Ama bu ürünler iyibir kuaför tarafından uygulanır siz evde yapamazsınız.
   Bunların dışında önereceğim pek bişey kalmadı. Hiç işlem yaptırmak istemeyenlere sert saç jölesi tavsiye ederim hoşçakalın…

  • benimde aynı şekilde sıkıntım var saçlarım kalın telli fazla uzadıkça orman kaçkını gibi oluyorum dolaysiyle saçlarımı sık sık kestirmek zorunda kaliyorum bu ara saçlarımda çabuk uzayio duştan sonra fönle şekil yapmaya çalişiyorum saatlerce yine aynı düzensiz kabarık haline dönüyor okuduğma göre keratin işe yariyormuş herngi bir zihirlenme yok dimi

 3. Merhabalar güzel bir konuya değinmişsiniz.Benimde saçlarım dalgalı.hemen hemen yıkadıktan sonra yeğeninizin ki gibi oluyor saçlarım.Peki bu yaptığınız uygulamayı her yıkamadan sonra tekrar etmemiz gerekiyor mu yoksa periyodik zamanlarla tekrarlamak mı gerek.

  • Selam brezilya fönü yaklaşık olarak 6 ay kalıcılığını koruyor. Yani bir defa yapılınca 4-6 ay arası gider. Fakat sülfat içermeyen şampuan kullanmanız gerekli. Eğer sülfat içeren şampuan kullanırsanız 2 ay bile dayanmaz.
   Birde brezilya fönü yaptırdığınız saçlarınızı eğer kurutmazsanız yine kabarabilir. Yani brezilya fönü yapılmış saçlar fön makinesi ile yukarıdan aşağıya doğru parmaklarınızla düzelterek kurutursanız düz bir hale gelecektir. Kabaran saçlar için güzel bir çözüm yöntemi olarak tavsiye ederim. Hoşçakalın

  • Merhaba saçlarınız kabarıyor sanırım. Tam olarak sorunun ne olduğunu anlatmamışsınız ama sayfada bulunan yazıya bakınca ben öyle anladım. Eğer saçlarınız aşırı kabarıyor ise birde bakım şampuanlarını deneyin. Çünkü bakım şampuanları saçı onarmak için içerisinde bulunan seramid vs gibi saç pürüzsüzleştiriciler taşır. Bu saçı pürüzsüz hale getiren ürünler saçı biraz ağırlaştırır. Örneğin Loreal Absolud Repair gibi bir bakım şampuanı olabilir.

   Birde bazı saçlar dalgalıdır ama şekil vermek zordur bukleleri belirginleştiren bir şampuan arıyorsanız. Loreal Shine Curl şampuanı biraz araştırın derim.

   Hiçbir şekilde saçlarımın kabarıklığını alamıyorum diyorsanız 7/24 gibi bir üründe kullanabilirsiniz.

 4. Merhaba,ben saçımı uzatıyorum.Enselerim kıvırcık oluyor bu soruna bir çözüm bulamıyorum.Saçım biraz kıvırcık ve dalgalı.üst orta kesimi düz saçlarım kabarıyor,nemsizleşiyor ve ensem kıvırcıklaşıyor bu sorunuma bir çözüm bulabilirseniz sevinirim..

  • Merhaba. Ense ve favori dediğimiz kısımlar bazı saçlarda çok fazla kıvırcık olabiliyor. Sadece sorun orada ise; o kısıma brezilya fönü yaptırılabilir. Fakat sülfatsız şampuan kullanmayı unutmayın. Bizimde bir müşterimizin ense kısmı çok kıvırcık oluyor. Hatta kıcırcık da değil değişik kabaran ilginç bir şey diyebilirim:)) o kısımlara brezilya fönü yapıyoruz 3 ayda bir gibi yapıyoruz. Hoşçakalın

   Aslında ince bir sıra ise kıvırcıklanan kısım, lazer epilasyon ile temizlense olur mu bir uzmana sormak lazım. Şimdi aklıma geldide.

 5. kadaşlar merhaba,benim saçım önceden düz ama hafif dalgalı ve hacimliydi güzel bi görünümü vardı ama sonradan bi hata yapıp düzleştirici kullanmaya başladım saçlarım kabarık bir hale geldi her banyodan sonra kurutup düzleştirmek zorunda kalıyodum düzleştirince de kabarıyodu çünkü çok kırık vardı düzleştirici saçı gerçekten yıpratıyor ama daha sonra düzleştiriciyi bırakıp her hafta kuaförde fön çektirmeye karar verdim düzleştiriden daha az yıpratıyordu saçı en son onuda bıraktım şimdi her banyodan sonra saçlarımı tarıyorum ıslakken sonra örüyorum ve o gece örülü yatıyorum hatta eğer ertesi gün dışarı çıkmıyorsam evdeysem yine saçım öyle kalıyor açmıyorum dışarı çıkana kadar sonra örgüyü açtığım zaman saçım dalgalı üstleri düz doğal bir görünüm kazanıyor ve güzel duruyor dışarı öyle çıkıyorum 5 aydır düzleştirici falan kullanmadım kırıklarım yine var çünkü uzun bir zaman düzleştirici kullanmıştım az az kestiriyorum uçlarından yinede var tabi ama şu ana kadar kullansam daha kötü ve daha çok kırığım olacaktı yani ne kadar kullanmazsanız o kadar iyi saç kendine geliyor tavsiyem arkadaşlar saçlarınızı banyodan sonra tarayın ıslakken ve örün gerçekten işe yarıyor 🙂

 6. Bu anlattığınız keratin işlemi ne kadar süre geçerli oluyor benim Kıvırcık saçlarım var ve biraz yatissin düzleşsin istiyorum ama Brezilya fönü yaptırmak istemiyorum diplerinden çok çabuk çıkar çünkü

  • Brezilya fönü fiyatları çok farklı ama kaliteli bir brezilya fönü 200-500 arasında. Davines ve Alex markalarının keratinlerini tavsiye ederim. Kanserojen madde içeren çok fazla
   ürün var piyasada dikkat etmek gerekli. Hoşçakalın

   • Hasan bey sizin yeriniz nerede? istanbuldamı? istanbulda ise nerede? birde keratin saç düzleştirir mi? çağtay ulusoyada yapılan bir işlem sizce faydalımı birde fiyatı ne kadardır? UMARIM CEVAP VERİRSİNİZ LÜTFEN SAÇLARIMM COK KABARIK KERATİN BAKKIMI İCİN 4 AY BEKLENMELİYMİŞ BENİM SASÇIM 3 AY OLDU LÜTFEN YARDIMCI OLUN

    • Mustafa bey malesef yerimiz mersinde. Keratin saçı düzleştirir evet. Keratin bakımı ile brezilya fönü aslında ayrı şeyler ama bu brezilya fönü saç düzleştirme işlemine bazıları keratin bakımı da diyor.
     Sizin yapmanız gereken brezilya fönü yaptırmak. Bu işlemden anlayan iyi bir kuaföre gidip probleminizi anlatın yardımcı olacaktır. Saçınız kabarık ise brezilya fönü ile halledilebilir. Hiç üzülmeyin. Bayan bir arkadaştan yardım alarak iyi bir bayan kuaförüne danışın. Hoşçakalın

     • çok teşekkür ederim hasan bey soruma cevap verdiğiniz için peki ya brezilya fönü keratin gibi çeşitli saç düzleştiriciler ne kadar ? saçı ne kadar zaman uzatmalıyız benim şu anda 3 ay oldu 4.ayda yapılan bir işlem mi brezilya fönü ya da keratin bakımı ? son olarak bayan kuaförüne gitmemi söylediniz mesleğinde başarılı ve bu işlemi bilen erkek kuaförlerine gitsem nasıl olur? çok çok teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN

     • çok teşekkür ederim hasan bey soruma cevap verdiğiniz için peki ya brezilya fönü keratin gibi çeşitli saç düzleştiriciler ne kadar ? saçı ne kadar zaman uzatmalıyız benim şu anda 3 ay oldu 4.ayda yapılan bir işlem mi brezilya fönü ya da keratin bakımı ? son olarak bayan kuaförüne gitmemi söylediniz mesleğinde başarılı ve bu işlemi bilen erkek kuaförlerine gitsem nasıl olur? çok çok teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN

     • Tabiki mesleğinde başarılı bir erkek kuaförüde olur. Ben o cümleyi erkek kuaförleri pek bu işleri yapmıyor diye yazmıştım. Yoksa yapan arkadaşlara da sonsuz güvenebilirim. Brezilya fönü için saçın boyu 10 cm den fazla olmalı ki düzleştirici ile işlem yapılabilsin. Yani 2-3 cm lik bir saç düzleştirici ile düzeltilemez o bakımdan.
      4 ay dememizin nedeni de brezilya fönü yapıldıktan 4 ay sonra bozuluyor ama 3 ayda bir de yapılabilir 6 ayda birde yapılabilir hiçbir sıkıntı yok.
      Sadece keratin sürülür iken baş derisine değmemesine özen gösterilse iyi olur. Değerse bişey yapmaz ama değmesin dipteki gözenekler azda olsa kapanabilir.

 7. Benim saçım kısa ama çok kabarık, kabarık olduğu için uzadığını fark edemiyorum.Banyodan sonra dümdüz oluyor.Düzlüğü geçmesin diye kurutma makinasıyla kurutmuyorum ama kendi kendine kuruyor ve yine kabarıyor.Dümdüz olmuyor.Saçımı bağlıyorum topuz yapıyorum ama işe yaramıyor.Kuzenimin düzleştiricisini kullandım ama değişmedi.Bunun keratin ve fön gerektirmeyen bir yolu varmı?

   • Merhabalar Hasan bey. Yaklaşık 2-3 ay önce çok kıvırcık ve kabarık saçlarıma isimli bir kuaför salonu altında keratin bakımı uygulandı ve ilk yıkamadan itibaren saç normal kıvırcık haline geri döndü. Bu durumu gidip salona gösterdim ve yeni işlem uygulanması için bir zaman bekleyip saçın dinlenmesi lazım dendi. Yaklaşık 3 hafta önce ise düzleştirme etkisi daha fazla deyip Loreal X Tenso uygulandı fakat sonuç yine nafile ilk yıkamada saç yine kıvırcık ve kabarık oldu. Hatta bu en son işlem saçı daha bakımsız ve yıpranmış gösteriyor.

    Sizce bu aşamada ne yapmalıyım hem saçım için hemde bana bir müşteriye yapılan bu haksızlık durum için? 2 sefer farklı işlem yapılıp ücret alınıyor sonuç hala yok ortada. Hiç düzleştirilemeyen imkansız kıvırcık saçlar var mı böyle 2 farklı işlem yapılsa da?

    • Müşteriye vadedilen şeyler yerine getirilmeli. Eğer getirilemiyorsa ücret talep edilmemeli diye düşünmekteyim.
     Keratin bakımı saçı düzleştirmez. Keratin bakımı diye brezilya fönünü mü kastettiniz. Eğer brezilya fönü ise bir yıkamada bozulmaması lazım.
     Brezilya fönü için bazı durumları açıklamam lazım.
     Brezilya fönü yapılmış saçlar sülfatsız şampuan ile yıkanmalıdır yoksa birkaç yıkamada bozulur.
     Birde brezilya fönü yapılmış saçlar fön makinesi ile iyice kurutulmaz ise yani ıslak bırakılır ise yine kıvırcık haline döner. Yani banyo sonrasında güçlü bir fön ile iyice kurutulmalıdır. Yukarıdan aşağıya doğru.

     Kıvırcık saçlar için benim önerim birincisi brezilya fönü ikincisi Schwarzkopf Strait Therapy ürünüdür. Fakat strait therapy brezilya fönü gibi geçici değildir. Yani kalıcı düzlük verir bu nedenlede dipten gelen kıvırcık saçlar uzadığında uçlar düz dipler kıvırcık görünebilir.
     Brezilya fönü ise 4-6 ay arası kalıR sonra eski haline geri gelir. Brezilya fönü saçınızı düz yapmasa da kabarıklığını oldukça yok edecektir. Resimdeki yeğenime de aynı işlemi yaptım gayet memnun.
     Hoşçakalın…

     • Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Hasan bey.
      Sizin söylediğiniz gibi sülfatsız şampuan önerdiler kuaför salonunda markası Schwarzkopf onu alıp ilk yıkama yapıldı hem keratin hemde Loreal X Tenso işlemi sonrası ama ilk yıkama itibari ile saç ıslanınca direk kıvırcık halini aldı.

      Açıkçası bana yapılan işlemi,n brezilya fönü olduğunu sanmıyorum zira ilk yıkamada kıvırcık eskisi gibi olduğuna göre? Bana denilen keratin bakımı yapacağız ve saçlarınız düz olacak. Keratin birkaç çeşidi varmış. Normal keratin, Brezilya keratini ve Global keratin acaba sizin dediğiniz brezilya fönü bununla mı alakalı hani brezilya keratini mi kullanılması lazımdı yoksa yapılan işlem mi farklı?

      Schwarzkopf Strait Therapy kesin çözümdür derseniz ve kimyasal vs bir zararı yoksa deneyebilirim? Tabi bu işlemi yapan sanırım deneyimli biri olmalı zira 2 farklı işlem yapıldı görüldüğü üzere herkes yapamıyor. Ankara da önereceğiniz bir yer, kuaför şahıs ismi var mıdır acaba? Saçlarımı düzeltip yapmak istediğim saç modelleri bunlar;

      http://www.serayca.com/wp-content/uploads/2013/10/çağatayulusoysaç.png

      http://www.zamanvadisi.com/wp-content/uploads/2014/09/Medcezir-41.-bölüm-Yaman’ın-gömleği.jpg

      http://www.zamanvadisi.com/wp-content/uploads/2015/03/çağatay-ulusoy-yaman-saç-stili.jpg

     • Murat bey geç cevap yazdığım için kusura bakmayın ama fırsat buldukça bakabiliyorum. Ben size brezilya fönünün nasıl yapıldığını anlatayım size yapılan işlemin ne olduğunu bilemiyorum. Açıkçası loreal x tenso hiç kullanmadım.
      Brezilya fönü saç düzleştirmek amacı ile yapılmış bir keratinin ile yapılan bir işlemdir. Global keratin de bu ürünler arasındadır. Alex keratin true keratin markalarıda bu ürünler arasındadır.
      Brezilya fönü nasıl yapılır. Önce seçmiş olduğunuz ürünün şampuanı ile saç yıkanır.
      Daha sonra saç kurutulur. Ardından keratin saça sürülür. Diplere değmeden. Daha sonra saç o şekilde 10-20 dakika bekler. Ardından saç fön ile kurutulur.
      Daha sonra saç düzleştirici ile yaklaşık olarak 200 derece civarında ince bir tarak yardımı ile düzleştirme işlemi yapılır.
      Saçlar ince ince ayrılarak keratinli bir şekilde düzleştirilir. Her tutama 3-4 defa düzleştirici geçilir. Saçın kıvırcıklığına göre değişiklik gösterir.
      Bu işlemden sonra saç iyice durulanır sülfatsız bir şampuan ile yıkama yapılır. Ardından fön makinesi ile saç kurutulunca ciddi bir şekilde saçtaki dalgalar gitmiş ve saç düzleşmiş olur.
      Ama bu işlem düzgün yapılmaz ise saç düzleşmeyebilir bu yapan ile alakalıdır. Çok kıvırcık saçlarda da dümdüz bir görüntü olmayabilir ama kabarıklık gidecektir.
      Strait therapy daha çok kimyasal içerir. Ben kendi saçıma yaptıracak olsam brezilya fönünü tercih ederim.
      Hoşçakalın. Bu arada brezilya fönü yaptırırsanız global iyi bir markadır.

     • Rica ederim Hasan bey sizin bilgileriniz önemli cevaplarsanız çok sevinirim zira yakın zamanda tekrar işlemi yaptırmayı düşünüyorum.

      Bende o ilk yapılan keratin işlemini kısaca özet geçeyim size adımlarını bakın acaba bir hata mı var yoksa bu brezilya fönü olmamış mı siz söylerseniz sevinirim.

      Öncelikle sizinde dediğiniz gibi ürünün şampuanı ile yıkandı saç. Kuruduktan sonra keratin sürüldü. Bu işlemden sürme bitince hemen sonra saçı bandana tarzı bir şey ile saçı kapattılar ve ısı veren bir cihazın altında 30 dk beklettiler. Bu işlemden sonra ise saçı direk yıkadılar. O yıkama anında bile saçlar hala dalgalı hatta kıvırcıktı. Sonra ise fön ve tarak ile press işlemi yapıp saçı açtıkalrını söylediler her yerine bu işlem uygulandı. sonra ise saç düzleştirici ile düzleştirme işlemi yapıldı. En son ise saç tekrardan yıkandı ve hala saçlarda dalga vardı ama onlar bu normal dediler hatta kıvırcıktı denebilir. Tarak ve fön ile şekil verdiler en son bir krem gibi bir şey sürüldü 2-3 gün saç yıkanmasın dendi ve işlem bitti. 3 gün sonra ise ilk yıkamada aynı orta işlem sırasında yıkandığı an ve eskisi gibi saç dalgalandı kıvırcık oldu ve saça fön çekince kabarık göründü saç kendini bırakmadı.

      Benim asıl yaptırmak istediğim model yukarıda size attığım çağatay ulusoy saç modeli gibi saçın düzleşip kendini bırakıp evde kolayca şekil vermek fakat olmadı. şimdi bu yapılan işlemler sonucunda sizinkiler ile farklılıklar var. bu arkadaşlar bize ne işlem yapmışlar normal keratin işlemi mi sanırım brezilya fönü çekilmemiş? Siz bana yapmam ve yapılması gerek nerede yapılan hatayı söylerseniz bir daha ki gidişimde onları ona göre uyarıp gösterip ve global keratin kullanmalarını isteyeceğim.

 8. Merhabalar Hasan bey. Yaklaşık 2-3 ay önce çok kıvırcık ve kabarık saçlarıma isimli bir kuaför salonu altında keratin bakımı uygulandı ve ilk yıkamadan itibaren saç normal kıvırcık haline geri döndü. Bu durumu gidip salona gösterdim ve yeni işlem uygulanması için bir zaman bekleyip saçın dinlenmesi lazım dendi. Yaklaşık 3 hafta önce ise düzleştirme etkisi daha fazla deyip Loreal X Tenso uygulandı fakat sonuç yine nafile ilk yıkamada saç yine kıvırcık ve kabarık oldu. Hatta bu en son işlem saçı daha bakımsız ve yıpranmış gösteriyor.

  Sizce bu aşamada ne yapmalıyım hem saçım için hemde bana bir müşteriye yapılan bu haksızlık durum için? 2 sefer farklı işlem yapılıp ücret alınıyor sonuç hala yok ortada. Hiç düzleştirilemeyen imkansız kıvırcık saçlar var mı böyle 2 farklı işlem yapılsa da?

 9. benim saçlarım aslında çok kabarık değil eğer tüm gün salık dırakırsam. ama toplamadan rahat edemiyorum. buyüzden açınca saçım çok kabarıyo. mesela düğüne gidecektim. saçımı açmıştım. çok kabardığı için düzleştirici makinesiyle düzeltmeye çalıştık. ama bi işe yaramadı. sonra ablam saçımı bir sprey sıktı saçım öğle kaldı. bu yüzden çok sorun yaşıyorum. ama herkese bir tavsiyede bulunacağım. duşa girdikten sonra gliss spreyle saçımın daha kolay taranması için sıkıyorum. sonra fırça ile tarıyorum. ertesi gün saçım kabarmıyor.

 10. Hasan bey, yukarıda ki ve bu mesajıma cevap verirseniz çok sevinirim.. şimdi sizin öneriniz üzere düzleşmesi için tekrar keratin yaptırmak istiyorum. bu keratin bakımları arasında belli zaman aralıkları olmalı? kaç hafta yada ay yapmamalı saça zararı olur mu?

  sizin yukarı da yazdığınız keratin işlem sırasını kuaförüm yapsa saçlarım düz olur mu? neden ben yaptırdığım halde saçlar ilk yıkamada kıvırcıklandı ve düzleşmedi? her saç düzleşir diye bir kesin yargı yok mudur ona göre umudu keseceğim?

  • Ortalama 4 yada 6 ayda bir yapılıyor. Ben size keratin ile brezilya fönü yaptırırsanız saçlarınız düzelebilir diyorum. Saçı görmeden kesin birşey söylemem yanlış. Genel olarak konuşuyorum. Yapmanız gereken tanıdık bir bayan ile kaliteli bir bayan kuaförüne saçlarınızı göstermektir. O size sonuçları anlatacaktır.
   Kaliteli keratinler saçınıza zarar vermez. Hoşçakalın..

 11. Merhaba 🙂 Benim saçlarım hem kıvırcık hem dalgalı 🙁 Düzleştirici ile şekil veremiyorum düzleştirdiğim kısım hemen kabarıyor.Duştan sonra saçım ıslakken çok güzel kıvırcık oluyor ama kuruduktan sonra toplaması bile çok zor oluyor çok kabarıyor ne önerirsiniz?Saçlarım çok cansız canlı görünüme nasıl kavuşturabilirim?

  • Merhaba 🙂 Benim saçlarım hem kıvırcık hem kabarık 🙁 Düzleştirici ile şekil veremiyorum düzleştirdiğim kısım hemen kabarıyor.Duştan sonra saçım ıslakken çok güzel kıvırcık oluyor ama kuruduktan sonra toplaması bile çok zor oluyor çok kabarıyor ne önerirsiniz?Saçlarım çok cansız canlı görünüme nasıl kavuşturabilirim?

  • 1- birazilya fönü deneyin.
   2.Profesyonel kıvırcık saçlar için şampuanlar kullanabilirsiniz.
   3- Şekillendirirken sert köpük jöle tavsiye ederim.
   Ama brezilya fönünü tavsiye ederim saçınızı oldukça düzleştirir. Fakat iyi bir yerde yaptırın derim.

 12. Merhaba ben liseye gidiyorum benim saçım elektrikli kabarık sık bi saç şekil almayan bi saç bu uygulama işe yararmı bende yoksa Brezilya fönüne mi başvurmalıyım ve ayrıca bu uygulamada kullandığınız malzemeleri tam anlamadım yazarsanız sevinirim

  • İyi bir kuaförde brezilya fönü yaptırın tüm elektriklenmeler gidecektir. Kabarıklıklar daha sakinleşecektir. Malzeme sadece keratin ve saç düzleştirici sülfatsız şampuan bu kadar. Alex keratin, davines keratin, true keratin çok iyi tavsiye ederim.

  • Bu cevap benim fikrimdir başka yorumyapan arkadaşlar olabilir. Bence en az 10 cm den fazla olmalı çünkü düzleştirici ile saç düzeltiliyor. 10 cm den kısa olursa çok zor olur iyi bir brezilya fönü olmaz. Hoşçakalın

 13. Merhaba yazınızı okudum teşekkürler,size saçımın yapısını anlatacağım daha doğrusu nasıl uzadığını.
  Saçım orta düzeyde yumuşak 16 yaşındayım ve kafamın kenar taraflarındaki sakala yakın kısımlar kıvırcık çıkıyor muhtemelen tıraş olurken saçıda kestim jiletle saçlarımı bu yüzden kısa tutuyorum eskiden kenarları da üst tarafları gibi güzel çıkıyordu bunu düzeltmem için bana yardımcı olabilirmisiniz

  • SLM. Artık o kısımlar değişmez. Nasıl çıkıyorsa oyle çıkmaya devam eder. Ama o kısımları uzatıp biraz brezilya fönü yaptırırsanız kıvırcıklarınız oldukça düzelecektir. Resimlerde de yeğenimin saçını bu şekilde oldukça düzelttik ve çok rahatladı.

 14. Merhaba benim saçım banyodan çıkınca aşırı kabarık oluyor önerenileceğiniz şampuan var mı kabarıklığının geçmesi için o gece saçımı toplayıp yatıyorum ve sabaha düzeliyor ama bademde düzelmiyor..eskiden bir fön çektirsem 1 hafta kalırdı şimdi 3-4 gün anca kalıyor saçımı her hafta düzleşirdiğimden kaynaklanabilir mi?önereceğiniz ürün bar mı birde keratini evde yapabiliyor muyuz?

 15. Merhaba benim sacım sert kuru ve ne düz ne kıvırcık yıkadığında kurutma ile yatıştırıyorum ertesi gün kalktığımda kabarıyor bu fönü yapacak kimseyi tanımıyorum buna yardımcı olabilecek bi şampuan markası var mı ve şampuan kepek yapmamalı yardımcı olabilir misiniz

 16. Merhabalar, benimde saçlarım kıvırcık ve kabarık, fön makinası ile ne kadar şekil verirsem vereyim 2 saate eski kabarık halini alıyor. Argan yağı, falan da denedim geçmiyor. Bu keratini kendimiz uygulayabilir miyiz. Bu şekilde uygulama yapan bir erkek kuaförünü nerden bulabilirim.

 17. Merhaba hasan bey saclarim afro denilen sekilde kivircik brezilya fonu ve street teraphy arasinda kararsiz kaldim sizce hangisini yaptirmaliyim bir kez brezklya fonu yaptirdim bir kac hafta icinde inanilmaz kabardi sjlfatsiz sampuan kullaniyordum birkez de 9yil kadar once alfaparf marka brrzilya islemi yapildi ozaman turkiye pazarina yeni giren bir markaydi simdide yapan bir salon buldum alfa parf brezilya fonumu yoksa baska markami tercih etmeliyim

  • Slm. Afro kıvırcık saçlarda brezilya fönü %100 başarılı olmuyor. (şahsi fikrimizdir) Ama tabiki bir miktar düzleştirir. Bu tip saçlarda dikkat edilmesi geteken bazı hususlar var. Örneğin brezilya fönü yapılır iken
   Saçlar önce yıkanır. Püf noktası:çok ama çok iyi durulanması lazım en az 10 dk.
   Keratin sürülür. püf noktası:çok iyi yedirilmesi lazım saça.
   Beklenir. Püf noktası:keratin sürüldükten sonra saç kuru bir havlu ile en az yarım saat bekletilmeli.
   Kurutma: Püf noktası:saçın üzerindeki keratin kurutulurken metal bir fırça ile saç düzleştirilmeli. Ama düzleştirilirken keratin saçtan sıyırılmamalı. Aşırı fırçalama keratini sıyırabilir.
   Düzleştirme işlemi yapılır 220 derece ile saç düzleştirici ile düzleştirilir. Püf noktası: saçlar ince ince ayırılarak düzleştirilir. Düzleştirici makinesinin önünden ince bir tarak kullanarak saçın düzleştiricinin içine daha düz girmesi sağlanır. Düzleştirici bu tip saçlarda çok hızlı çekilmez daha yavaş çekilir.
   Son olarak bu tip afro saçlarda biz 2 gün daha gelmesini isteriz. 2 gün daha düzleştirici ile saçın üstünden geçeriz. 2.gün yıkarız.
   Yani bu tip saçlara brezilya fönü yapılır iken daha özen gösterilirse başarı oranı daha yüksek oluyor.

   Street teraph işlemi ise bildiğiniz gibi daha kimyasal bir işlemdir. Daha iri dalgalı saçlarda daha başarılı olduğunu düşünmekteyim. Afro saçlarda ben daha çok brezilya fönü derim. (şahsi fikrimdir. Başka bir meslektaşım tersini önerebilir)
   Alfa parf derseniz kullanmadım. Ama saç boyalarını kullandım oldukça kaliteli. Alfa parf ürünleri profesyonel ürünler. Genel olarak oldukça kalitelidir.
   Global ve true marka keratinler oldukça başarılı. Alex keratin 2 numarada inatçı kıvırcıklar da çok başarılı. Bizzat kullandım. Alex bazı saçlarda bir ton renk açabiliyor bilginize. Hoşçakalın…

 18. Hasan bey merhabalar ben geçen sene brezilya fönü yaptırdım.Bu sene kendim evde yapmak istiyorum ancak birçok marka var ve formaldehit gibi bir madde sözkonusu.Bu maddeyi içermeyen keratin yok varsa da kalıcı duzluk sağlamıyor deniliyor.Sizin tavsiye edeceğiniz uygulaması kolay ve sağlıklı bir marka var mı acaba.HC Just Lisse keratin formaldehit yok deniyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar. ..

  • Malesefki sorunuza %100 doğru yanıt veremeyeceğim. Bizler sıfır formaldehit diye keratin alıyoruz ama ne kadar doğru bilmiyoruz.formaldehit içermeyen hani sıfır denilebilecek bir ürün şu an varsa da biz bilmiyoruz. Bu gün itibari ile yarın çıkar bilemem. Nedeni; marka vermiyeceğim karalama olmasın diye ama bilinen kaliteli markalarda bile kimileri yok diyor kimileri eser miktarda var diyor kesin bir şey diyemiyoruz. Bazı marka yetkilileri diğer markaları kötülemek için bile bu tür sözler söyleyebiliyor.

   Bizler tabi zararlı maddeler içermeyen ürünler tercih ediyoruz ama yakınen takip ettiğim bir marka var true diye çok ta kullandım. Kokusu çok az göz yakıcılığı hemen hemen hiç yok duman yok çok güzel bir ithal ürün. Amerikan markası bu ürünün % 0 diye yeni keratinleri çıktı ama henüz Türkiye de yok. 27 mart 2016 tarihi itibari ile. Neden tarih yazdım bu yazımız yıllarca internette kalır. 2 yıl sonra okuyan biri durumun farkında olsun diye.

   True nin sonuçları da oldukça başarılı parlak ve kalıcı. İnternet sitelerinde ürünlerini oldukça geliştirmiş olduklarını gördüm. Hatta ürünlerimiz hayvanlar üzerinde asla test edilmez gibi ibareler kullanıyorlar buda sağlığa verdikleri önemi göstermekte. %0 TRUE KERATİN yurt dışında satılıyor alıp deneyeceğim. Ama şu anda benim beğendiğim markalar true, global ve alex keratin markalarıdır. Hoşçakalın…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*