Kumral Saça Röfle Nasıl Yapılır Resimli

Kumral saça röfleDSC_0085

 Mükemmel röfle ancak kumral saça yapılır diye düşünmekteyim. Bana göre kumral saç üzerinde hiç kızıllık olmadığı için röfle zemini olarak en güzel renk diyebilirim. Ayrıca bana göre röfle yapılan saç rengi röflenin tonuna ne kadar yakın olursa o kadar doğal görünmekte. Yani siyah saçın üzerine yapılan sarı balyaj doğal görünmüyor ama sarıya en yakın olan saç renklerinin üzerine yapılan sarı balyaj bir o kadar doğal görünmekte.

 Bende bugün kumral bir saçın üzerine sarı tonlarda röfle yapacağım. Bazı detayları anlatmam gerekli.

Müşteriler sürekli farklı saçlar istiyor. Kimi röflesini ince ince yapılsın istiyor kimileride kalın balyaj şeklinde röfle istiyor. Bazı müşteriler diplere çok yakın ister iken bazıları diplerde bir parmak koyu renk saçı görmeyi seviyor.

 Bugün yapacağımız işlemde müşteri diplere yakın olmasını asla istemiyor. Bu nedenle resimlere bakarken dipten ne kadar uzakta olmuş diye eleştirmeyin beni. İkinci isteği biraz balyaj şeklinde kalın sarılar görmek istiyor bundan dolayı da ince röfle sevenler ne kadar kalın sarılar yapılmış demesin.

 Yani biz kuaförler sizlerin isteği doğrultusunda hareket ediyoruz.  Amacımız müşterinin mutlu olarak salondan ayrılması.

Müşterimizin saçları kumral gözleri renkli tamda röfle için en uygun saç ve ten tipine sahip. Saçta boya yok kumral saç rengi ve doğal saç.

Bu nedenle saç açıcı yani oryal hazırlar iken %9 luk oksidan kullanacağız. %9 luk oksidan ile oryal kumral saçı kolaylıkla açar ve röfle rengini almasını sağlar.

DSC_0048DSC_0049 

DSC_0063 DSC_0064 DSC_0065
 

 

Önce saç açıcı hazırlanır. Ben açıcıyı oryal yani % 9 luk oksidan ile hazırladım. Kıvamı resimde gördüğünüz gibi yaptım. Kumral saçı resimde gördüğünüz şekilde ayırarak aliminyum folyo ile paketledim.

 Müşteri sarılarını biraz kalın istediği için tutamları biraz kalın alıyorum. İnce isteseydi daha ince ayırarak pakelteme yapabilirdim.

 Kumral saçlar çok çabuk açılır bu nedenle paketlenen saçlar sık sık kontrol edilmelidir. 

     DSC_0066DSC_0067DSC_0068

  İlk paketlenen saç ilk açılan saç olacaktır. Bu nedenle sırası ile paketleri açtım sarıların hepsi aynı tonda olması açısından bu çok önemli. Eğer paketlerin birini  diğerinden erken yada geç yıkarsanız röflenin tonlarında farklılıklar olacaktır uda hiç hoş olmayacaktır. Yanlış yapılan röfle tamir edilmesi çok zor hatta bazıları imkansız olabilir.

 Kumral saça röfle yapar iken en önemli konu doğal kumral saç rengi en çabuk açılan saç rengidir. Biraz daha beklesin paketler derseniz bir bakarsınız saçlar beyaz renge dönebilir. Bu nedenle kumral saça röfle yapılır iken çok sık kontrol edilmeli rengi açılan paketler derhal yıkanmalıdır.

 Kumral Saça Röfle Modeli

   DSC_0076DSC_0080DSC_0081

DSC_0082DSC_0084 Gördüğünüz üzere kumral saça röfle diğer saç renklerine oranla daha mükemmel oluyor.

 Saçın zemin rengi sarı balyajlara kusursuz uyum sağlıyor.

  Bu sezon saç uçlarına balyaj yani ombre dediğimiz saçlar moda olsa da röfle de taşıyabilen hanımlara muhteşem oluyor.

  Röfleden vazgeçemeyen hanımlar başka saç renklerinde bu havayı yakalayamıyorlar. Bence de kaliteli röflenin havası başka….

3 yorum

  1. Merhaba ben evde röfle yapmak istiyorum fakat saç rengim koyu ve röflede kullanılan açıcıyı nereden bulabilirim .hangi malzemeyle güzel bir röfle yapabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen şimdiden çok tesekkuler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*