Erkek Saçını Düzleştirme Resimli

 

 Erkek saçını düzleştirme çok merak edilen bir konu. Erkek saçını düzleştirme işlemi kalıcı olarak yapılmak isteniyorsa brezilya fönü yapılabilir. Fakat kalıcı olması istenmiyor ise düzleştirici cihazlar ile diz fön çekilebilir. Erkek saçı daha kısa olduğu için fön çekerseniz kabarma yapabilir. Fakat saç düzleştirici cihazlar ile yapılır ise daha az kabaracak ve daha düz olacaktır.

 Erkek saçı için saç düzleştirici seçer iken ince plaka saç düzleştiriciler daha verimli olacaktır. Tabi saçlar kısa ise ince plaka tavsiye ediyoruz. Fakat saçlar uzun ise daha kalın plaka saç düzleştiriciler tercih edilebilir.ü

 hektor Burada yeğenimin saçına düzleştirici ile şekil verdik. Saçları dalgalı ve kabarık bir yapıda. düz saça bayılıyor. Bu şekildeki bir saça fön çekmek istemiyorum çünkü kabaracaktır.

Saça ince plaka bir saç düzleştirici ile düzeltme işlemi yapıyoruz. Ense bölgesinden saçı ayırarak milli tarak ile tarayıp tarağın hemen arkasından düzleştiriciyi çekiyoruz.


 Tarağın hemen arkasından aşağı yönde düzleştirici çekilir ise saç daha çabuk düzleşecektir. Saçı çok kalın bir şekilde düzleştiricinin içine koyarsanız saç çok zor düzleşir iyi sonuç vermez. 

Erkek saçını düzleştirmek için saçı düzleştirici cihazın arasına alırken ince ince alırsanız saç daha hızlı düzleşir ve daha az zarar görür.

     DSC_0021

 

 Saçın önceki halini görüyorsunuz. Fön çekilse de kabarıklığı tam istediğimiz gibi gitmeyeceğinden erkek saçı kısa olduğu için ben düzleştirici ile düzeltmeyi tercih ettim. 

Not. Bu yazımızdaki resimleri yeğenimin ısrarı ile kaldırmak zorunda kaldık.. Sitemizde kabaran saçlar nasıl düzleşir konısu var oradan bakabilirsiniz. Hoşçakalın 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*