Kalın Röfle Nasıl Yapılır?

DSC_0019-1 Röfle denildiğinde her bayanın hayalinde farklı bir renk yada tarzda yapılmış bir röfle yatar. Bir bayan ince yapılmış bir röfleye bayılır iken başka bir bayan kalın röfleden çok hoşlanır. Bu yazımızda da kalın röfle nasıl yapılır bunu paylaşacağız.

 Kumral bir saçın üzerine kalın bir şekilde yapılan röfle tarzının inceliklerini paylaşacağım sizlerle. Şu moda bu moda deriz zaman zaman fakat birde müşterinin kendi beklentileri vardır. Onlar siz beğenin yada beğenmeyin kendilerine yakıştığını düşündükleri saçları herzaman beğenirler. 

 Bu saçla kendilerini daha mutlu hissederler. Bizde bugün kalın röfle seven çizgileri belirgin sarı olan saçlardan hoşlanan bir müşterimize kalın röfle yapacağız.

 Elimizdeki saç kumral yani tamda röfle için en uygun olan saç rengi.

DSC_0004DSC_0005DSC_0006

 Resimlerde gördüğünüz gibi küt saç ve kumral tonda bir saça işleme başlıyoruz. Önlerini müşteri saçını hangi yöne doğru ayırıyorsa o yönde ayırıp yapacağız paketleme işlemini. Çünkü karışık görüntü istemiyor müşteri.

DSC_0007 DSC_0008 DSC_0009

 Saçları nasıl ayırdığımı sizler ile paylaşıyorum. Müşteri röflesini balyaj şeklinde istediğinden çok sık paketleme yapmayacağız. Sarı yapacağımız yerleri biraz kalın şekilde ayırıp oryal ile hazırladığımız karışımı sürmeye başlıyoruz.

 Saçlar kumral olduğundan oryal karışımını % 9 luk oksidan ile hazırlıyoruz. Çünkü kumral saç çok çabuk açılacaktır.

DSC_0011 DSC_0013 DSC_0015 

 Saçların arkasını ve yanlarını resimlerde ayırdığım şekilde paketleme yapıyorum.

Oryal sürülür iken saç dibine asla değmeyecek. Diplerden 1 cm geriden sürülmeli.

DSC_0016 DSC_0017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Resimler de gördüğünüz gibi saçları paketleme işlemini bitiriyorum. Saçları paketler iken sık sık kontrol edilmeli kumral saçlar çok çabuk açılacağı için paketleme işlemi bitmeden ilk paketlenen yerler çoktan açılmış olabilir. 

 Yani enseden başlayıp önlere gelene kadar 2 saat geçer ise arka taraf muhtemelen yanacak ve kopacaktır. Bunun için saçlar biraz hızlı paketlenmeli ve eğer iş ağır yapılıyorsa rengi açılan paketler zamanında açılmalıdır. Muhtemelen kumral saçlar 30 dakikada sarı rengi alacaktır. 

 Yani ilk sürdüğünüz açıcı 30 dakika sonra açılabilir bu nedenle ilk paketlenen saçlar sık sık kontrol edilmeli rengi açılan saçlar yıkanmalıdır.

DSC_0020 DSC_0021 DSC_0023

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0019-1

 

 Resimde gördüğünüz gibi kalın röfle yaptık saçları paketlerken tamda müşterinin ayırdığı yerden paketlendiği için önlerde hiç karışık bir görüntü olmadı. Müşterinin tamda istediği gibi yapmayı başardık. Kalın röfle beğenenler için bu makalemizi yazdık. Beğendiğinizi umuyoruz.

Hoşçakalın…

 

10 yorum

  1. Peki bu boya islemi bittikten sonra herhangi bir cila islemi yapiyormusunuz, yoksa gerekmiyormu.Cevpalarsaniz sevinirim.Benim sac rengimi koyu sari tona Almancasi ( Dunkel Blond) cevirdim hemen hemen bu renge benziyor.Bende söylemis oldugunuz nuansimi uygulamaliyim oryal tonlamasini…tesekkür ederim.Hayirli isler diliyorum.

    • Röfleden sonra saç güzel açılmış ise cila yapmayız. Zaten cila da saç boyasıdır. Daha çok kızıllık kalmış saçlara uygulanır. Bu saçta cila yapılmadı. Hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*