Küt Saça Kaynak Yapılır mı?

DSC_0006 - Kopya

 Küt saça kaynak yapılır mı? diye merak ediyorsanız adım adım anlatarak sizleri bilgilendirmek istedik.

 Daha önceki deneyimlerimizden yola çıkarak küt saça boncuk kaynak gibi kaynak ile uzatma işlemleri yapılabiliyor. Fakat çok güzel bir sonuç almanın pekte mümkün olmadığını gözlemledik.

 Şahsen ben bir kuaför olarak küt kesilmiş bir saça kaynak yapma işlemini bir teknik dışında önermiyorum. Peki nedir bu teknik diye merak ediyorsanız kaynak saça perma tekniği.

 Neden küt saça boncuk kaynak olmuyor, yada olmuyor demeyelim oluyor fakat güzel olmuyor diye soruyorsanız nedeni şu. Küt saçın boyu ense hizasında bitiyor. Kaynak saçı taktığınızda enseden müşterinin saçı aşağıya doğru görünmediğinden dolayı kaynaklar seyrek görünüyor. Oldukça fazla saç takmanız gerekiyor ki bu seyrek görüntü kaybolsun. 

 Küt saçın yan boylarının da kısa olması işi tamamen bozuyor. Şahsen ben düz bir küt saça kaynak ekleme işlemi asla yapmıyorum çünkü beğenmiyorum.

 Çok fazla kaynak saç takmak çözüm gibi görünse de başka bir sorun doğuyor oda yukarıdaki saçlar kabarmaya başlıyor. Yani her durumda aşağıdaki saçlar az görünüyor. Belki yanlara mikro jel kaynak yapılırsa az daha doğallık yakalanabilir. Mikro jel kaynak konusununda dezavantajlı yönleri de var oda ayrı konu.

 Bizim burada önereceğimiz en sağlıklı küt saça kaynak yöntemi; kaynak saçlara perma yapmaktır. Tabi müşterinin saçı düz ise o saça da perma yapmayı öneriyoruz. Bu şekilde yapıldığında permanın yaratacağı hacim kaynak saçın aşağıdaki az görüntüsünü ortadan kaldırıyor. 

 Küt saça en güzel kaynak bu şekilde yapılmasını tavsiye ediyorum. Meslektaşlarımın kimileri aynı fikirde olabilir kimileri olmayabilir herkese saygı duyarım. Fakat benim misyonum bir defalık müşteri değil sadık müşteridir. 

 Bu nedenle küt saça kaynak yapmak gerekiyor ise perma işlemini yapılası gerektiğini anlatıyorum. Kabul ederse yapıyorum etmez ise asla kaynak takma işlemi yapmıyorum. 

 Aşağıdaki resimlerde saçlarını küt kestirip daha sonra pişman olmuş bir müşterinin, saçlarına kaynak takma işlemi yaptık. Ve kaynak saçlara perma yaparak doğallaşmasını sağladık.

 DSC_0002DSC_0003DSC_0004

 Sizlerinde gördüğü gibi saçlar küt ve oldukça kısa. 

DSC_0006 DSC_0007 DSC_0008

 

 Dikkat ederseniz kaynak saça perma yaptığımız halde ense kısmının hemen altından aşağıya kadar uzanan bölüm hala seyrek görünüyor. Sizler bir de bu saçın düz olduğunu hayal ederseniz alt kısımın ne kadar az görüneceğini tahmin edebilirsiniz.

DSC_0009 DSC_0010 DSC_0011

 

 Müşterinin kendi saçı çikolata kahve tonlarında fakat kaynak saçlar bir ton daha açık görünüyor. Aslında saçlar şu an komple çikolata kahve saç rengine boyanması gerekiyor fakat müşteri acil çıkması gerektiği için boyama işlemi de başka bir güne kaldı. Bu nedenle renk farkını yorumlamayın farkındayız:))  

 Değerli hanımlar kaynak saçlarda en önemli unsur saçın gerçek olmasıdır. Bu nedenle her yerden saç alınmaz. Biz modapedia.com dan alıyoruz. Saçlar gerçekten çok güzel. Açma boyama her türlü işlemi gönül rahatlığı ile yapıyoruz.  Sizlerde buraya tıklayarak modapedia.com resmi sitesinden boncuk kaynak çıt çıt yarım ay gibi saçlarınızı alabilirsiniz. 

 Saçlar jöle sürülerek vigo yardımı ile kurutuldu. Permanın kattığı hacim ile küt saça kaynak yaptığımız hiç belli olmadı. Saçın görüntüsü gayet doğal sanki müşterinin kendi saçının dalgası gibi oldu.

 Ben; küt saça kaynak işlemi denildiğinde bu teknik ile yapmayı tavsiye ederim. Hem doğal hemde saçın küt olduğu asla belli olmuyor…

1 yorum

  1. Sizinle nasıl iletişime geçebilirim benim saçımda aynı bu kıvırcığa sahip ombreli ve suan omuzlarımda daha gür ve uzun görünmesi için kaynak istyorum ama kıvırcık oldgu için güvenemiyorum kuaförlere. Çok iyi görünüyor bana dönüş yaparsanız çok sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*