En İyi Kaynak Saç Yöntemi Hangisi?

DSC_0092  En iyi kaynak saç yöntemi şu an için bence boncuk kaynak. Mikro jel kaynak yada bant kaynak gibi birçok yöntem konuşuluyor hatta yaptıranlarda var.

Fakat boncuk kaynak saç yöntemini niçin tavsiye ediyoruz neden en iyi kaynak saç yöntemi diye seçiyoruz anlatalım. Artıları ve eksileri ile sizlere sıralayalım ki aklınızdaki soru işaretleri gitsin.

 Konuya başlamadan önce belirtelim ki diğer saç kaynak yöntemleri çok kötü yada sakın yaptırmayın gibi ibareler kullanmayacağım. Çünkü tercih edenler olabilir. Hepsinin farklı güzel yanları olabilir.

 Yada diğer arkadaşlar farklı yöntemlere geçmiş olabilirler. Onlara da saygı duyarım. Ama bize göre şu anda, en iyi kaynak saç yöntemi hangisi denildiğinde boncuk kaynak diyoruz. Bize göre boncuk kaynak saç yaptırmanın artıları daha fazla. Biz bunu paylaşacağız sizlerle.

 Bugün yaptığımız bir boncuk kaynak saç resimlerini de sizler ile paylaşarak konuyu anlatalım.

 Nedeni müşterinin isteklerini sizler ile paylaşacağım. Çünkü en iyi kaynak saç yöntemi hangisi? sorusunun cevabı müşterinin isteklerinde gizli.

 Müşterinin istekleri:

1) Kaynak yapılır iken hiçbir şekilde saçlarıma kimyasal bir şeyler değmesin.

 Boncuk kaynak yapılır iken herhangi bir kimyasal kullanılmaz. Yapıştırıcı gibi maddeler ile değil sadece boncuk ile kaynak saç ekleme işlemi yapılır. Örneğin mikro jel kaynak yapılır iken özel bir yapıştırıcı kullanılır. Bu yapıştırıcı özel bir kimyasal ilacı olmadan saçtan çıkıyor.

2)Kaynağım çıkarılır iken saçlarıma kimyasal bir ilaç sürülmesin.

 Boncuk kaynak çıkarılır iken sadece boncuklar bir pense yardımı ile gevşetilir ve kaynak saç kolayca çıkar. Hiçbir kimyasal madde kullanılmaz. Mikro jel yada direk keratin ile saç ekleme işlemlerinde kendi kimyasal sökücüleri olmadan kaynak saçı sökemezsiniz.

3)İstediğim zaman kaynak saçlarımı çıkarma işlemi yapılabilsin.

 İsterseniz yaptırdıktan 1 dakika sonra bile kaynak saçlarınız geri çıkarılabilir. Diğer yöntemler de de hemen çıkarma işlemi yaptırabilirsiniz fakat biz kendi deneyimlerimizde mikro jel kaynağın çıkarılır iken boncuk kaynak saça oranla çok daha fazla fire verdiğini gördük.

4)Kaynak saçlarım çıkarıldığında mümkün olan en az fireyi versin.

  Diğer bazı tekniklere göre boncuk kaynak çıkarılır iken fire vermez. Verse dahi çok az fire verir. Çünkü boncuk kaynağın ucunda bulunan keratin saçları bir arada tutmaya yardımcı olur.  

  5) Çok sık fön çektiriyorum acaba kaynak saçlarım dökülme yapar mı?

 Boncuk kaynaklar da diğer kaynaklar gibi aralardan tel tel dökülme yapabilir. Fakat deneyimleriz de mikro jel kaynağın fön işlemlerinde boncuk kaynağa oranla çok daha fazla (tel tel) dökülmeler yaptığını gözlemledik.

Yani işin özü şu hanımlar boncuk kaynak her zaman temiz, iş ilaç yok kimyasal yok. İstersen çıkarma işlemi yaptır 3 ay sonra tekrar taktır. Oldukça sağlıklı bana göre.

 Fakat boncukla uyuyamıyorum istemiyorum boncuk kafamda! diyen hanımlar mikro jel kaynak saçı yaptırabilirler. Mikro jel kaynak bana göre boncuk kaynağa oranla çok dez avantajlı. Tek avantajı boncuk olmadan yapılabiliyor olması. Yani bunu getirdiği artı önlere çok yakın yapılabiliyor olması ve hassas bayanların başlarında boncuk olmadan kullanabilmesi.

 Önlere çok yakın yapılabiliyor ama  mikro jel yıkandıkça beyaz kepeğimsi bir görüntü alıyor bu seferde onlar göze batıyor.

 Fakat tabiki mikro jel kaynak saçı da isteyenler çok. Bizler kendi deneyimimizi paylaştık. Bize göre şu anda en iyi kaynak yöntemi boncuk kaynak. Fakat daha iyisi çıkarsa sizler ile paylaşırım.

 Aşağıdaki resimde müşteri boncuk kaynak istedi ve uyguladık. 

DSC_0089 DSC_0090DSC_0091

 Müşterinin saçı hemen hemen omzunun hemen altında. Çok uzun bir saç istemiyor oldukça doğal görünmesini istiyor.

Bir talebi de kaynak saçın uçlarının hafif daha açık olması. Fakat çizgi şeklinde değilde koyudan açığa doğru gitsin istiyor. Yani Ombre de diyebiliriz.

DSC_0103DSC_0104DSC_0097

Burada unutmamanız gereken bir şey ekleyelim. Eğer sizlerde saçlarınızın uçlara doğru açık olmasını fakat saçlarında çok uzun olmamasını istiyorsanız kaynak saçın boyu önceden kesilip sonra boyanmalıdır.

 Çünkü kaynak saçlar genelde daha uzundur bizde zaten resimdeki kaynak saçın ucunu kesmiştik. Fakat kesmeden boyama yapılır ise en uç kısım açık istendiğinde saçı kestirirseniz tüm sarılar gidebilir. Aman dikkat.

DSC_0099DSC_0101DSC_0094

DSC_0093DSC_0100DSC_0092

DSC_0091DSC_0098

 Sizlerinde gördüğü gibi kahve tonlarda bir saç boyama yaptık. Boncuk kaynakları da kahve tonlara getirdik. Boncuk kaynaklara, uçlara doğru hafif balköpüğü tonlarında ombre yaptık. 

  Bu işlemin amacı saçın olabildiğince doğal görünmesini sağlamak ve saça biraz hareket kazandırmak.

 Ve kusursuz bir kaynak işlemi oldu. Sizlerinde beğendiğini umuyoruz. Hoşçakalın…

  

3 yorum

    • Merhaba Yeliz. Çıtçıt saçlar boncuk kaynak saça dönüştürülebilir. Çok kolay.

      Fakat çıt çıt saçı kaynak saça dönüştürmek için yeni kaynak parası kadar para ödeyecekseniz değmez. Çıtçıt saçlarınız ile şimdiki kendi saçınız aynı renk ise; çıtçıt saçı kaynak saça dönüştürmek size daha hesaplı olması gerekiyor.

      Çünkü yeni kaynak saçın boyama işlemleri de olacağından daha pahalı olacaktır sizin için. Hoşçakalın..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*