Saçlarım Fön Tutmuyor İşte çözümü

Saçlarım Fön Tutmuyor

 

Fön Tutmayan Saçlara Çözüm

 Bazı saçlar vardır sürekli elektiriklenme yapar hiç fön tutmaz. Bu tip saçlara biz kuaförler sıkça rastlarız. Fön çekmeye başlarsınız daha yarısına gelmeden ilk yaptığınız yerler bozulmaya başlamıştır.

 ince telli saçlarda daha çok rastlanan bu sorunun bir çözümü var. Amerika

dan gelen bir eğitim cd sinde izlemiştim sizlerle paylaşmak istedim.

Eğer sizinde saçlarınız ince telli ve çektirdiğiniz fön anında bozuluyorsa yapmanız gereken basit bir işlemi sırasıyla anlatıyorum.

 Öncelikle bir adet köpük saç jölesi satın alacaksınız. Sert olanlardan tercih edebilirsiniz. Normal jöle olmaz köpük jöle olacak.
köpük jole

 Saçlarınızı kesinlikle kremsiz bir şampuan ile yıkayın.

 Eğer krem kullanmadan saçlarınızı taramakta zorlanıyorsanız, saç kremini sadece uçlara sürün diplere değmemesine özen gösterin.

 Şimdi yapmanız gereken yıkadığınız ıslak saçlarınıza bir avuç köpük jöle alıp dengeli bir şekilde yedirmek. Dengeli ve her yerine eşit olarak köpük jöleyi saçlarınıza sürün. Diplere kadar sürebilirsiniz. 

 Sonra ıslak ve köpük jöleli saçlarınızı bir tarak yardımı ile tarayın. Bu tarama işlemi köpük jölenin saçlarınızın değmediği yerlerine de ulaşmasını sağlayacaktır.

 Daha sonra saçlarınızı kurutun. Biraz nemli kalabilir. Şu andan itibaren saçlarınıza fön çekebilirsiniz. 

 Göreceksiniz ki saçlarınız eskisinden daha hacimli ve dayanıklı olacaktır. Fön çektirdikten hemen sonra kabaran saçlar artık daha geç kabaracaktır. Saçlarım fön tutmuyor sözü sizi mutsuz edemeyecek.

 Saçtaki köpük jöle tutuculuğu artıracak ve dışarıdaki havada bulunan nemin saçlarınıza geçerek bozulmasını engelleyecektir.

 Bazı istisnai durumlarda fön yada maşa çabuk bozulabiliyor. Örneğin deniz kıyısında oturuyorsanız sizin çektirdiğiniz fön çok daha çabuk bozulacaktır.

 Yada ocaktaki kaynayan bir yemeğin kapağını açtığınızda ortaya çıkan buhar saçınızın bozulmasına neden olabilir.

 Yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanıyor ve bu sudan buhar çıkıyorsa buda fönlü saçlarınızın bozulmasına etkendir. 

 Örneğin siz banyoda makyaj yapar iken eşiniz yada çocuğunuz duş almakta ise banyodaki buhar siz farkında olmadan saçınızı bozabilir.

 Köpük jöleyi bir avuç kullanmanız yeterli gelecektir. İsteğe bağlı arttırılabilir. Çok fazla kullanmak fön çekmenizi zorlaştırabilir. 

 Ben ince telli saçlarda fön çekmeden önce kullanıyorum çok memnunum sizler ile paylaşmak istedim.

 Saçlarım fön tutmuyor diyen hanımlar fönden önce köpük jöleyi ıslak saça uygulayıp üstüne fön çektirebilirler. Hoşçakalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*