Sarı Saçı Kapatma Nasıl Yapılır?

Sarı Saçı Kapatmak

önce sonra

Sarı saçın üzerine boya yapabilmek aslında kolaydır. Çünkü zemin rengi sarı olan saçlar genel olarak boya kataloğu üzerindeki bütün renkleri tutabilir. Örneğin ateş kızılı bir saç rengini boya yapabilmek için saçın rengini açmanız gerekebilir. Ya da koyu bir saç boyası ile boyanmış bir saçın üzenine karamel saç rengini boya yapamazsınız; rengi açmanız gerekecektir.

 Bu ve bunun gibi birçok nedeni göz önünde bulundurduğunuzda sarı saçı kapamak istiyorsanız aslında birkaç renk denemesi de yapabilirsiniz. Örneğin saçlarınız sarı ise karamel saç rengini deneyin. Beğenmezseniz ardından çikolata kahve deneyin. Daha başka siyah ya da kızıl denemesi yapabilirsiniz. Hepside tutacaktır. Tek sorun sarı saçın üzerine boyanan saç çabuk akacaktır bu nedenle birkaç boyadan sonra akması azalır korkulacak bir şey olduğunu düşünmeyin.  

 Fakat bütün bunlara rağmen siyah boya da yapmak isterseniz oda tutacaktır. Eğer saçlar platin sarı ise yani beyaza yakın bir sarı ise yukarıda anlatılanları iyi bir kuaföre giderek yaptırmanızı öneririm. Çünkü platin sarı saç rengi boyaları farklı tutar. Örneğin platin sarı bir saça çikolata kahve boya sürerseniz kumral bir ton tutar. Bu nedenle çikolata kahvenin içine bir miktar bakır kahve ilave etmek gerekecektir.

 Ya da platin sarı saçı kumral boya ile boyamaya çalışırsanız küllü gri bir renk elde edebilirsiniz. Çünkü platin sarı saçın içinde kızıllık sıfır durumuna geldiğinden renkleri tutarken daha farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 Fakat dore sarı tonlarında bir saç rengini kapatmak istiyorsanız genel olarak daha kolay kapatılabilir. 

 Sarı Saçı Kapatmak İçin Çok Çok Önemli İpucu

 Sarı saçı koyu renk ile de olsa kapatanlar da hep duyduğumuz önemli konu saçların yanmasıdır. Bu konu çok önemli çünkü bazı kuaför arkadaşlar bile hakim değiller konuya. Bilen meslektaşlarımı tenzih ediyorum onlar zaten araştıran ve kendini geliştiren eğitimlere giden arkadaşlar.

 Sarı saçı koyu renk ile boyama yapılmasına rağmen saç neden yanar? 

Saç boyalarının içerisinde Amonyak vardır. Yanında da oksidan dediğimiz % 6 yada %9 luk sular bulunur yada ayrı satılır.  Bu amonyak ve oksidan bir araya geldiğinde saçın dış yüzeyindeki pul tabakasını aralamaya çalışır. Bunun amacı saç boyasındaki renk pigmentleri pul tabakasının arasına girmesini sağlamaktır.  ve saç boyanmış olur. 

Sarı saçı kapatırken saçı yananlar iyi dinleyin. 

 Saç açıcı ile açılmış bir saçın dış yüzeyindeki pul tabakası zaten açıktır hatta platin renge kadar açılmış bazı saçlarda pul tabakası bile kalmamış durumda olabilir. Şimdi siz bu saçı normal bir boya ile boyadığınız da ne oluyor.

 Zaten pulcuları açık yada pul tabakası bile deforme olmuş saça amonyak ve oksidan gidiyor ve saçın açık olan pul katmanına yüklenip dahada saçı aralamaya çalışıyor zorlama burada başlıyor. Boya saçı aralamaya çalıştıkça saçın yapısı inceliyor inceliyor inceliyor ve siz, bu saçı amonyak ve oksidan zorlarken 45 dk beklettiğinizde saçlarınız için artık yapılacak bir şey kalmamış olacaktır.

 Yani sarı saçı kapatma boyası yaparken oksidan volümünü %2 lere kadar düşürün korkmayın. Oksidanı belirli oranlar da çeşme suyu ile inceltebilirsiniz. ör:%6 lık oksidana kendi ağırlığınca çeşme suyu ilave edilirse %3 olur. Suyu arttırırsanız % 2 lere kadar düşer. En önemli şeylerden biride boyayı 45 dk bekletmeyin 30 dk yeterli hatta bazı saçlarda 20 dk bile kafi geliyor

 Bu tip sarı saçı kapatma boyası yaparken amonyaklı bir boya kullanıyorsanız boyayı çok karıştırınki amonyak uçsun gitsin biraz.

 İşte böyle arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu.

 Yorumlara çok geç dönebiliyorum üzgünüm. Bu nedenle bilgisi olanlar olmayanlara yardımcı olun lütfen…

125 yorum

 1. merhaba..bu 2.mesajım ama diğerine sanırım cevap vermediniz yoksa ben mi göremiyorum anlayamadım.sorum şu:saçlarım platin ve ben daha tatlı doğal ve koyu bir sarıya çevirmek istiyorum.diğer sayfada matrix 6c ve 6w yi karışım tarifi vermiştiniz ama ben kahve tondan ziyade koyu sarı istiyorum.matrix8c ve 8w yi karıştırsam nasıl bir ton elde ederim?ya da başka bir tavsiyeniz var mı?şimdiden teşekkürler..

  • İdil hanım çok yoğunum bu nedenle cevaplarım biraz geç oluyor. Benim fikrim önce pigment yüklenmesi yapılsa iyi olur. 8c ve 8w daha koyu sarı bir görüntü vermeyecektir. Platin sarısı saçları boyamak çok zordur. Alakasız renkler çıkar bilginiz olsun. 8.3 ALTIN SARISI ile boyayın yeşil gri bir renk çıkar aman dikkat. Çok iyi bir kuaföre gidip ense kısmından bir tutam boyatın beğenirseniz tamamını boyatın.
   Dore sarı tonunda pigment yüklenmesi yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Bu konu ile ilgili bir makale hazırlayacağım uygulamalı. Şu an iyi bir kuaföre gidin demek zorundayım.

  • Platin sarısı saçı boyamadan önce pigment yüklemesi yapılması gereklidir. Yoksa platin sarısı saç üzerine süreceğiniz renk farklı sonuçlar verir. Örneğin platin sarısı bir saçı kumral tonlarda bir saç boyası ile boyarsanır gri bir renk elde edersiniz. Kahve tonlarda gri yansıma verebilir. Önce dore pigment yüklenip daha sonra boyama yapılmalı.

   Buraya tıklayarak daha geniş bir bilgi alabilirsiniz.

 2. Saçlarımı artırıp kullu sariya boyattim fakat hoşuma gitmedi ertesi gün açık karamel yaptım ama 2 boyama tekrar sariya benzeyen garip bir renk aldı şimdi de altın kumral a boyadım ama yine hemen akacak gibi ana sacim kumral di o tonlara dönmek istiyorum ne onerebilirsiniz ?

  • Oryal ile açılmış saçları koyu kumral tona boyamak istiyorsanız olabildiğince küllü ve koyu bir renk seçmeniz gerekli örneğindipler için 6.1 fakat açık sarı olan yerler için 5.1 gibi bir renk ile saçınızı boyama yapabilirsiniz. Şu detayı unutmayın oryal ile açılmış olan yerlere boya hazırlarken % 3 lük olsidan kullanılacak. yoksa çabuk akar. % 3 LÜK OKSİDAN PEK SATILMIYOR. Bu nedenle % 6lık oksidanı yarı yarıya çeşme suyu ile karıştırırsanız % 3 lük olur. Açık olan yerlerin boyasını bu şekilde hazırlayın derim. Hoşçakalın

 3. Sacımı kndm actm axiş pudra aciciyla ve berbat bi renk oldu daha öncesnde bulunan siyah rengi kapatablmek icin bulastm buna we sacım ck yıprandi ck uzun kestirmeye de kıyamiorum ltfn yardmci olun nasi bi renk kulanip kapatmalıym bn bu rengı

 4. Merhaba ben saçıma ombre yaptırdım ama kuaför sadece oriyelle açtı boya sürmedi uçlarım baya açık ,tamamen kapanmasın ama doğal bir renk olsun istiyorum küllü kumrala boyatsam uçlarını boyu mu olur yada boya tutar mı

 5. hasan bey merhaba,daha önce bana yardımcı olmuştunuz ve müsaitseniz size tekrar danışmak istediğim sac rengi var saclarım kısa ve röfleli iki kere dip boyamı kendim nevacolor 12.00 ile dip boya yaptım acık kumral rengi gibi oldu şimdi tekrar diplerim geldi ve matrix socolor beauty 8 AV ile boyucamda danıstığım kişi bunu önerdi ve aldım.ne cok acık nede cok koyu olsun istemiyorum ve uçlardan mı yoksa diplerden mi boyamam gerekir.sizden haber bekliyorum acil
  iyi bayramlar bu arada

  • İyi bayramlar sizede. Röfleli olan yerler 8.Av ile küllü olur bilginiz olsun. Ama dipler için uygun. Siz komple boyamak istiyorsanız röflelerin küllü olacağını bilin. 8.AV DE HEM KÜL VAR HEMDE HAFİF VİYOLE VAR Kİ SAÇTA TURUNCU YADA KIZILLIK OLMAMASI İÇİN. Bu nedenle daha önce açılmış saçlar da özellikle sarı yada platin olan kısımlarda küllü renk verebilir. Bilginize. Hoşçakalın…

 6. Merhaba hasan bey. Ben saçımı dün açtım turuncu bakır tonları oldu sonra üstüne yogun açık sarıyla boyadım oksidani 30 volumdu şimdi saçlarım cirtlak bi sarı oldu ben açık kumral istiyorum bebek saçı gibi yoğun kumral aldim bboyasam çok mu koyu olur koyu olsun istemiyorum koyudan dondum zaten açık ton istiyorum şimdiden teşekkürler hoşçakalin

  • Cila yapılabilir örneğin 8.1 gibi bir ton ile cila yapılır ise cırtlak sarı tonu gidecektir. 7.1 ile cila yapılır ise daha da küllü bir ton elde edilebilir. Boyama yapmaya gerek yok aslında. Bir videomuz mevcut. Saçtaki kızıllık cila ile nasıl giser diye. Orda da saçlarda turunculuklar var 7.1 gibi bir renk ile cila yapıyoruz. Kızıllıklar yok oluyor. O videoya bakıp fikir edinebilirsiniz.
   Buraya tıklayıp izleyebilirsiniz.

 7. Merhaba.. ben ssaçımi ışıltılı kahveye boyattim ama turuncuya benzer bi renk çıktı ortaya kendi sac rengim koyu kahve. Bu kadar acik bi renk tutacagini beklemiyordum simdi bu renkten kurtulmak ve tekrar saclarimin kahve olmasini istiyorum hangi renge boyatmam gerekir yardimci olun lutfen:-(

 8. merhaba hasan bey..
  4gün önce saçımı boyattım aralarda ışıltı olsun istedim ama paket attılar röfleli gibi duruyor hiç hoşuma gitmedi tekrar boyatmak istiyorum ama gri yada yeşil olmasından korkuyorum. bir kuaför kestane tonlarını gösterdi boyamak için ama tereddütte kaldım. sizce ne renk seçmeliyiz?

 9. Mrb. Bende saçımı ombre yaptırdım. Balyaj gibi yaptılar renk platin. Krepe yapılıp arada doğal saçlarım kalsın istiyodum. Bide epey yukardan başlamış.Nasıl doğallaştırabilirm. Sarılar altlarda kalsın istiyorum. Daha uç kısımlarında. Hiç salık kullanamıyorum. Kötü duruyo.foto yüklenmiyo sanırım buraya. Sitenizide yeni keşfettm. Fikir verirseni sevinirm.

 10. Hasan bey merhaba benim krepe balyaj var sacimda sari yani akitayim boyatmamayayim dedim ama bu sekilde cok canim sıkıldı diplerimde baya cikti koyu kumral ana sacim kizil boyasam ton nasil olur tutar mi hangi boyayi tonu kullanmaliyim sizce ? Tekrar tekrar boyamak istemiyrm cunku simdiden tskkur ederim.

 11. Saçlarımı %6 ve 9 luk açıcılar ile uzun süredir açıyorum ve saçlarım sarı diplere doğru koyu. Şuan saçlarımdan çok sıkıldım ve bakır kızıl yapmak istiyorum fakat beğenmezsem yeniden açılmış sarı saçıma Nasıl dönebilirim. Bilgi verir misiniz ?

 12. Meraba. Ben saçımı 2 yıl boyunca kızıl kullandım. Sonra sıkılıp sarı yaptım şu an çok açık bi sarı ama diplerim turuncuya yakın bir sarı. Tekrar kızıla dönmek istiyorum. Çok açık bi kızıl veya turuncu olmadan Nasıl yapabilirim acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

 13. merhaba benim saçım açık dore renginde fakat saçlarım uzadı saç dıplerım oldukça sıyah koyu çikolata kahve yada sıcak çıkalota yapmak istiyorum eğer kendim boyarsam saç rengımde ıkılı renk olur mu üst kısımlarda istediğim rengi alabirmiyim

 14. Saclarimi aciciyla acip renkli boyamistim ama son boyamadan sonra pembe cok yogun geldi ve kestaneye boyadim. Sanirim tutmayacak. Bi fikri olan var mi acil yardima ihtiyacım var

 15. Merhaba lar hasan bey yillardir bi turlu istediğim sac rengine ulaşamadım sari saci cok seviyorum ama dogal rengim siyah ve bu nedenle istediğim rengi yakalayamadim daha doğrusu kuaforum donduremedi simdi sacim sari en son aci ile acti hic istemedigim bi renk oldu ben sacimi bal kopugune yada karamele dondure bilirmiyim?? Ve nasıl yapabilirim..tsk

 16. Merhaba kendi saçım koyu kestane ilk defa röfle yaptırdım.dip boyası yoğun kızıl turuncu röflesi de cırtlak sarı çok kötü oldu üstelik saçlarım yandı.nasıl telafi edilir koyu kestane çikolata kahve mi yapmalıyım yoksa yanan saçlarım daha fazla yıpranmadan kızıllık giderilebilir mi

 17. Merhabe benim de bir sorum olacak. Saclarima ombre yaptirdim kullanamadim 1 hafta sonra acik karamel yaptirdim ve cok acik oldu. Degistirmek istiyorum koyu renge ama kaca gun beklemem gerek saclarimin uclari resmen kece gibi oldu.

  • yani koyu renkler saçı çok yıpratan boyalar değildir. Ama siz yinede sarı olan yerlere boyama yaparken boyanın içine 3 yemek kaşığı kadar çeşme suyu ilave edebilirsiniz. Bu oksidan seviyesini aşağı çeker sarı olan yerlerde daha iyi kapanır. Hemen boyanabilir. Sorun olmaz.

 18. Selam Hasan bey
  Benim saçlarımda platin rofle var
  Ama dipten bi 8 santim dip boydan dolayı cırtlak bi sarı ( nevacolor ekstra açık küllü pilatin ) le boyamaktan.
  Sarıyı çok sevmeme rağmen dinlendirmek istiyorum.
  Yukarıda yazan bi kutu çikolata kahveyi yarım kutu bakır kahveyle karıştırarak boyasam yesillenmeden ve kizillasmadan sağlıklı bi renge kavusabilirmiyim.
  Hatta uçları ombre gibi durabilirmi ?
  Tavsiyeniz ne olur yardımcı olabilirmisiniz

 19. mrblar hasan bey ben saçımı platin sarısı yaptım hiç begenmmedim 2 hafta sonra yeşil sabunla yıkamaya başladım akması için aktı gibi hatta beyaza çok yakın oldu şimdide ardından 3.5 ay geçti ben kendi saç rengimi yapmak istiyorum yada çok koyu bir renk istiyorum (veya önerdiğiniz bir renk ) nasıl yapabilirim ama evde yapacam kuaförlere pek güvenemiyorum bir öneriniz var mı????

 20. Meraba, benim sorunum şu. Saçlarım koyu kahverengiydi rengi kestanenin biraz koyusuydu boyattım ve şuan saçlarım doğal renginde değil sarı ve kahverengi arası bir renk aldı. Saçımın üstleri koyu aşağıları sarımsı oldu doğal rengi üstler. Boyanın akması çok uzun süreceğinden doğal yöntemlerle boyayı akıtmak istiyorum. Olaki doğal yöntemler işe yaramadı ozaman elbette boyatacağım fakat ne renge boyatmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Lütfenn

 21. Merhabalar.. benim sacim da dore kumral tonunu gibi bi zemin renk üzerine sari ombre var sarı tonu platin kadar açık bi renk değil.. kumral tonlarınà dönmek istesem ne yapabilirim kendim evde boyamak istiyorum ama olur mu?? Bikaç yıkamadan sonra uçları biraz açılsa da benim için sorun olmaz..

 22. Merhabalar.. benim sacim da dore kumral tonunu gibi bi zemin renk üzerine sari ombre var sarı tonu platin kadar açık bi renk değil.. kumral tonlarınà dönmek istiyorum ne yapabilirim kendim evde boyamak istiyorum ama olur mu kapanır mi acaba ?? Bikaç yıkamadan sonra uçları biraz açılsa da benim için sorun olmaz önemli olan genelinde kumral olsun beren saatin saçı gibi mesela ondan az açık

 23. Merhaba benim saçlarım ombre var ama dipleri kendi saçım yani koyu kahve. Tümden Kızıl kahveye boyatmak istiyorum ama uçlar oryal ile açıldığı için olur mu bilmiyorum. Kızıl kahve tonunu tutturabilmek için ne yapmalıyım ?

 24. Merhabalar ben saçlarıma gri ombre yaptırdım ve gittiğim kuaför krepesiz yaptı ombre yi geçişler çok keskin boya renkleri hafta da aktı zaten ve iğrenç bi hal aldı uçlar beyaz geçişler kızılımsı oldu uçları yandı kestirmek zorunda kaldım kendi saç rengim açık kumral sizce uçlarına ne yapmalıyım başka bir kuaföre sordum uçlarındaki beyazları daha yumuşak kahvesi bi ton yapalım dedi ben ombre gi i olsun istiyorum ama olmaz dedi yani öyle doğal durmaz dedi sizce nee yapmam gerek lütfen yardım edin

 25. merhaba hasan bey. Saçlarımın uçlarını platin rengi yaptırdım ve baya yıprandı. Kullanamadığım içinde şuan koyu kumrala dönmek istiyorum. Rengi tuttrumak için ne yapmalıyım? Kaç numara boya kullanmalıyım? Saçlarım yanar mı ve sarı yerlere boyayı sürüp daha çok mu bekletmeliyim?

 26. İyi akşamlar hasan bey saclarim çok yıpranmış platine yakın sari bi renk diplerim kumraldi çok akti yeşil gibi bi sari oldu suan saçımı tek renk boyayip dinlendirmek istiyorum istediğim tonlar altın karamel ve bakir kahve acaba saçımda uygun bi kapatma görevi görür mu bu renkler fikriniz almak istiyorum şimdiden teşekkürler..

 27. Merhabalar ,

  Saçlarım açık sarı röfleli ocak ayında röfle yaptırdım . Üstüne kendim sarı boyadım . şimdi kızıl yapmak istiyorum . Çok çabuk akarmı sonuç nasıl olur ? Sarı üzerine kızıl çok yıpratır mı ?

 28. Merhaba benimde saclarım yaklasık 4 ay kadar once rofleliydi dsha sonra ben sacımın rengini biraz actım ve en son olarak iki hafta oncesinde icerisinde acıcı olan bir boya markasıyla küllü platin sarısı yaptım ama sarıdan tekrar skıldım kızıl boyatmak istiyorum ama akarmı yada nasıl olur bilmiyorun

 29. Meraba.Lütfen cevaplayın zor durumdayım.Saçlarımı herzaman papatya sarısına boyayan biriyim doğal güzel bi görüntüsü var ve zaten sarışın biri oldugum icin ve beyaz tenli oldugum icin dogal saniliyor.Fakat bi hata yapip toz acici kullanarak sacimin önlerine renk vermek istedim.Platin sarısı oldu.Nasil tekrardan papatya sarisi yapabilirim?

 30. Merhaba ben saçımı komple platin sarisi yaptırdım fakat alışamadım dipten çıkacak saçımı kendim boyamak istyrm ama platinden biraz daha koyu olsun istiyorm dip boyami ne yaparsam abest durmaz açmak istemyrm saçımı artik

 31. Merhaba hasan bey saclarimi kendim evde küllü kumral boyayip kuaföre balyaj için gittim sağolsun saçlarımı dipten 3 parmak aşağıya doğru yogun çırtlaak yumurta sarısı bır renk yaptı saçlarım yıpranmış kabarık tüy gibi oldu ombre görüntüsü hiç yok direk oryalle açılmış bır vaziyette saçlarım kopar diye çok korkuyorum koyu renk kahve yada kumral tonları boyasm sacim zarar görürmü ne kadar süre beklemem daha iyi olur organik saç boyası kullanmam konusunda fikriniz nedir kolay gelsin☺

 32. Iyi günler hasan bey ben sacıma yaklaşık 10 gün once ombre yaptirdim saclarim normal rengi cikolata kahve tonlarindaydi ben sadece saclarimin uc kisimlarina dogru ombre istedim fakat saclarimi yapan kisi cok yukaridan baslayip saclarimin buyuk cogunlugunu sariya boyadi ve on kismini dip boyasi gelmiste gecmis bi havada yapti ve istedigim sari renkte yapmadi bende kendim boyamak istiyorum sizce hangi renk kullanayim ve ombremi komple kapatmak istemiyorum sizce nasil boyamaliyim lutfen cevap verin

 33. Ben bi hata yaptım tüm saçımı oryalle açtım ve saman sarısı bi renk çıktı ortaya findık kahveye boyadım boya tuttu ama çok uzun sürmeden aktı yeşil bi renk oldu saçlarım size sorum saçlarımı kaç kere koyu renklere boyadıktan sonra koyu renk lütfen yardımcı olun 😒

 34. Merhaba saçının gerçek rengi siyahtı kafamda baya 10 kuru kahve tonlarında boya var bu sene temmuzda saçımı boyattim kuaförce açıldı ortal le ilk boyandiginda rengi kötüydü baya açıldı uçları sarımsı oldu dipleri daha köyü suan ne renk yapicsm bilmiyorum siyah istiyo gibiyim kahve yaparsan ne tonlarda yapmalıyım kuaförce ilk boyandiginda kötü bi bakırdı tarçın bakırı demişlerdi suan baya açıldı yardimci olun lütfen

 35. Ya ne olur kurbanınız olayım yardım edin 17 yaşındayım saçlarımı açtırdım oryalle ama iğrenç oldu suriyeli dilencilere benzedim Allah aşkına yardım edin ne yapacağım ben bu halde

 36. Merhaba, saçlarımı küllü platin renge boyattım rengi beyaza yakın oldu çok hafif küllü grilik belirtileri var hatta . işlem esnasında oldukça yoruldu yıpranan saçlarım var haliyle.Boyatalı henüz 3 gün oldu ancak bu renk çok açık ve sanırım henüz etrafımdakiler böyle bir renge hazır değil ( komik yorumlar arttıkça canım sıkılmaya başladı :KK43: ) bu rengi koyu bir renge çevirmek istiyorum en azından koyu sarı tonlarına :KK43: nasıl yapmam lazım fikirlerinizi bekliyorum..teşekkürler.

 37. Lütfen yardım saçlarımı kuaför sombre yaptı dedim ertesi gün uçlarının bi
  Parmak daha sarı olsun dedim saçlarım kaşlarımın hizasından asagısı full pilatin sarısı oldu kuaförde ağladım hiç bişey yapmadı pamuk gibi olan saçlarımı ilk kez boyattırdım koyu kahve tonundaydı sacım aşırı yıprandı uçları 2 günde ağır işlemden simdi tekrar eski rengime dönebilir miyim başka kuaföre gidip lütfen yardım edin dipleri koyu siyah gibi yarısından fazlasınpilatin sarısı insan içine çıkamıyorum ne yaptırmam lazım bilinçli gitmek istiyorum

 38. Meraba saclarim onceden ombreydi artik cok sikilmistim. 3 senedir ayni bi sac simdi iste ombreli sacin ustune koleston 4.77 kadife kahve ile boyadim.dipleri cok guzel oldu ama sari olan yerler yesillendi. Acaba ikince kez boyadigimda gidermi yesiller ve hangi boyayla boyamaliyim?

 39. Benim saçmalarım ombre fakat ombreyi ilk yaptırdığım zamanlar platinken suan baya kizil ve turuncu yansimalar oldu ben bu yansimalardan nefret ediyorum aynaya bakmak istemiyorum ve uzun zamandir bu durumdayim artik cok sıkıldım ve kullu renklere merak saldim ama korkuyorum kaufore gitmeyi asla dusunmuyorum. Sormak istedigim sey acaba sacimi 6.11 yada 7.11 tonlarinda boyasam evde ve de kendime mor sampuan alsam bu kullu rengi koruyabilir miyim mor sampuanla?

 40. Merhaba saçımda hiç boya yokken sarı röfle yaptırdım ama renkte turunculuklar olunca tekrar bir boya ve üstüne mor bir şampuan yaptılar. Şimdi saçım çok açık sarı gri yeşil arası oldu. Tekrar boyatmaya korkar oldum. İstediğim doğal duran açık kumral bir tondu. Sizce saçımı nasıl düzeltebilirim. Mail ile resim yollasam yardımcı olursanız minnettar kalırım.

 41. Merhaba ben bugun saçıma ombre yaptırdım ana uçlarının sarısı çok açık sarı oldu ben köyü sarı doğal sarı oldun istiyorum saclarimin sarısini koyu sariya nasıl dondurebilirim

 42. merhaba dün ombre yaptırsım fakat ucları cok acık sarı oldu.ben koyu sarı olsun istiyordum. simdi ombresini bozmadan,yesil ve turuncu olmadan nasıl koyu sarı yapabilirim bana yardımcı olun lütfen ben bugday tenliyim bu kadar sarı olmamalı

 43. Merhaba benim saçlarımda boya vardı kahve kumral tonlarinda dün oryalle actirdim ustune sari vurdurdum ama cig sarimsi bir renk oldu ustleri koyu altlari daha açık bir renk ben kapanmasi için koyu kunral yapsam sarılık gidermi acaba birde saçlarım kazik gibi sertleşti ne yapabilirim

  • Merhaba. Okadar açıcı ile açılmış. hemen kapatmak yerine çiğ sarılara cila attırsanız bence. Koyu kumral tabiki kapatır ama sarı olan yerler yıkandıkça açılabilir biraz. Tekrar boya gerektirebilir. Bir iki boyama sonrasında renk oturur. Saçlar sertleşmiş açıcıdan dolayı bunun için iyi bir saç bakım maskesi ve serum tarzı bir ürün kullanabilirsiniz. Ben loreal serie expert absolut repair tavsiye ederim oryal ile açılmış saçlara birebir. Çok kaliteli. Birde banyo sonrası absolut serum harika olur. Hoşçakalın…

   • Hasan Bey merhaba gri istediğim saçlar küllü sarı oldu ombrem güzel ama blondor ile açmak istiyorum blondor saçı yakar mı geçen defa kuaförde 2 saate yakın kalmıştı.

 44. Merhaba ben saçıma 20 gün önce ombre yaptırdım ama hiç beğenmedim çok üstten başladı röfle yaptı saçım çok kötüydü 1 hafta sonra dayanamadım ve bir kuaföre gittim kuaför de bana 5.0 doğal kahve tonunu uyguladı ten rengim beyaz kapalı renkti öncesinde saçlarım fakat giderek akarak açık bir hal aldı şu an üst kısımlar kızıl renk alt kısımlardaki sarılarda güneşte açılıyor fakat ben ikinci kez dip boyası yaptırmak istemiyorum kendi saç rengim açık kumral ve çok güzel bir tondu bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 45. Merhabalar
  Yardmza ihtiyacım var. Saçlarımı 2 gün önce platin yaptırdım ancak saçlarım koptu ve yandı ve çok yumuşak bi hale geldi. Kumral veya çikolata kahve tonlarına boyamak istiyorum ne önerirsiniz kuaförde yapınca tamamen yanmasndan korkuyorum 🙁

 46. Merhaba ben saç rengim kumral orijinal hali uçlarına oryal surdurdum ve çok kötü oldu hiç hoşuma gitmedi sonra üstünden 07 kumral boyadım artıkça yesilleniyor bu durumdan temelli kurtulabilecegim bir alternatif yada kaç kere daha boyarsam akmaz

 47. Merhaba. Benim saçlarım griye baloyanmak için açılmıştı ama daha öncesinde siyah boya olduğu için istenilen tonda açılmadı alternatif olarak açılan yerler sarıya boyandı bir kaç ay kullandıktan sonra kendim bakır rengine boyadım ama dipler çok doğal fakat açılan yerler sürekli açık kalıyor renk geçişleri çok fazla. Koyu renge boyamak istiyorm tekrar ama altlardan tekrar çıkar mi sarılar sizce?

 48. Merhaba ben bakır rengine boyattım şubat ayında eşim beğenmediği içim bakırı akıtıp omre yaptırdım geçen ayda dip boyası uygulattım ama diplerimde sanki 4 5 tane renk var gibi bunu düzeltmek için ne yapmalıyım 🙁 saçlarım inçe telli ve çok dökülüyor bu da tekrar boyatmam da korkutuyor beni

 49. Merhaba , 3 gün önce saçlarımı platin sarı boyatmak isteği ile kuaföre gittim . Daha önce yaptırmış olduğum platin saç fotorafımıda gösterip böyle istiyorum dedim. Saçlarım kısa model ve dipleri iyice kendi saç rengim koyu kahve ve beyazlar var. Kuaför direk olarak oryel ile açılır diye başladı açmaya ama saçım 1-2 saat sonunda turuncu oldu. Bu seferde küllü boyayalım üstüne diyip boyadı saçım gri yeşil aradı sarımtırak bişi oldu yıkadıkça düzelir dedi. Tabi ben memnun olmadan ayrıldım ve ertesi gün gittim saçımı boyayı akıtma işlemi yaptı üstüne tekrar boyayalım dedi. Fakat açma işlemi sırasında alın bölgemde tahriş oldu. Bende çok tedirgin oldum yaralar olucak diye boya yaptırmadım cila attı üstüne ve çıktım kuaförden. Şimdi kızıl sarı arası bişi saçım hiç hoşuma gitmiyor 3 gün oldu . Tekrar boyasam mı Platin olma şansı varmı hala ne önerirsiniz şimdiden çok Tşk edeyim

 50. merhaba saçlarım ombreli ama ben ombreden sıkıldım ve saçlarımı küllü kumral gibi bi renge dönüştürmek istiyorum kuaföre sordum 300 400 civarı bi ücret istediler o kadar vermek istemiyorum kendim boya alıp boyasam saçlarım çok yıpranır mı ve rengi tutar mı

 51. Merhabalar 2 hafta önce bende platin ombre yaptırdım uçları platin dipleri küllü ama kullanmadım çevremdeki insanlar yakistirmadi daha koyu bir renge geçmek istiyorum saçlarım da berbat durumda o kadar yıpranmış ki nasıl bi yol izlemeliyim hangi renge koyulastirmaliyim .

 52. Merhabalar benim saçım kızıldı ben kahve aralarında balyaj ile sıcak sarı gölgeler için kuaföre gittim önce saçlarımı balyajla açıp sonra uçlara tekrar açıcı uygulayıp boyadı ilk gün hafif kızıl yansımalar olmakla birlikte güzeldi ama bir hafta sonra turuncu bir saç uçlarım oldu gölgeleri kapatmadan kahve tonlarına nasıl ulaşabilirim .Şu an saçlarımdan nefret ediyorum.

 53. Merhabalar saçımı iki hafta önce ombre yaptın platin sayilabilecek sarilıkta oldu ben açık kumral olsun istiyorum üç kısımları hangi boyayı kullansam açık kahve olabilir mi lütfen yardım eder misiniz

 54. Merhabalar, ben daha önce saçıma röfle yaptırdım üzerinden 1 yıl geçti şimdi omre yaptırdım çok kötü bir sarı oldu sinir krizlerine girdim ,şimdi dipten tüm boyatmak istiyorum hangi renk olmalı yoksa saçlarımı kestirecegim 😔😔

 55. Öncelikle iyi günler 🙂 🙂 ben şubat ayında saçıma ombre yaptırmıştım sacim siyaha yakın baya koyu bi kahve ilk kez boyanmış oldum saçımı ve açtılar ama o gün saçımı da kaptırdık ve sonradan fark ettim ki ombreler üstte kalmış boyanan renk aktiktan sanat çok çirkin eşit tonlarda olmayan sarilar var ilk başta çok umursamadim saçımı yapınca güzel duruyor gb geliyordu ama çok kıldım ve saman gibi gözükmeye başladılar nasıl kurtulabilirim bunlardan

 56. Öncelikle iyi günler 🙂 🙂 ben şubat ayında saçıma ombre yaptırmıştım sacim siyaha yakın baya koyu bi kahve ilk kez boyanmış oldum saçımı ve açtılar. o gün saçımı da kestirdim ve sonradan fark ettim ki ombreler üstte kalmış boyanan renk aktiktan sonra çok çirkin eşit tonlarda olmayan sarilar kaldı ilk başta çok umursamadim saçımı yapınca güzel duruyor gb geliyordu ama çok sıkıldım ve saman gibi gözükmeye başladılar nasıl kurtulabilirim bunlardan

 57. Merhaba Hasan bey. Benim kendi saç rengim koyu kumral omre yaptırdım ama kendi saç rengine değil bal köpüğü üzerine yaptırdım çünkü daha önce Kızılımsı bi renk vardı dip boyam gelmişti ama ben direk bal köpüğü ile dip boyası yapolıp omre yapıldı. Şimdi eski kendi saç rengine dönmek istiyorum. Ama hangi renk ile kapatırım bilemiyorum kendi dip boyam geldi artı bal köpüğü var orta kısımlarda ve uçları omre. Hangi renge boyarsam daha iyi olur.

 58. Merhaba saçlarimi kuaförum oriyal ile açtı dipler koyu uçlar açık oldu iğrençti düzeltmek istediler 1 hafta sonra koleston 7 veya 8 Di sanırım kumrala boyadilar renk 2 yıkamada aktı, hafta sonra tekrar düzelteceğiz dediler gittim bu seferde dipler kızıl gerisi platine yakın sarı yaptılar ve saçlarım epeyce yandı..kisaldi..ne yapmalıyım çok kötü durumda saçlarım ne önerirsiniz acil cevap

 59. Merhaba. Ben saçlarımı yaklaşık 5 yıldır ombre seklinde sarı ve tonları kullanıyordum. Bi kuaför hatası sonucu sacim sarı degil gri oldu. Daha sonra düzeltildi dipler kullu kumral uçları açık sarı oldu. Daha sonra ombre geçişi kötü olduğu için ve sıkıldığımdan koyu renk istedim. Kuaförde 3 kere koyu boyandı ama hala akıyor. Özellikle bir kısmı. Kuaförüm oranın cok yıpranmış olduğunu söyledi. Ilk boyama 4.1 5.1 karistirilip yapıldı 2.si de öyle ama 4.1 daha yoğun kondu. 3.sunde bir sürü renk karıştırıldı tam bilemiyorum ama 3 tonları yapıldı. Ama 15 gün içinde mutlaka akıyor. Ne yapmam lazım? Tesekkurler

 60. merhaba hasan bey

  sacımın orjinal rengi kahve tonundaydı kuaför obre yaparak acıcıyla platın renge dönüştürdü sonra komple gri boya attı ve saclarımın dibi acık turuncu oldu ve platın olan yerlerde acık gri. simdi sacımda yeşillenme var. komple koyu cikolata yapsam guzel olurmu yesıllenme gıdermı lutfen yrdımcı olun

 61. Merhabalar sık röfleli saclarimin dipleri cikinca kuafore gittim ancak röflemi yapana dgl farkli bir kuafore, diplerimi ve ozellikle ön taraftaki tum sari roflelerimide boyamis 🙁 kahve oldu yogun olarak bu boya yikandikca akar mi ve sarilarim tekrar belirginlesirmi?? Sarilar kapandigi icin cok uzgunum :((

 62. sacım sıyahtı acıcı ile actım altın sarısı gibi bir renk ortaya cıktı sonra bakır rengıne boyadım simdi sacımdaki boya akarsa tekrardan aynı sac rengimin olmayacagını söyledi kuaför bayan acıcının rengi olur dedi ancak koyu renge boyarsan acıcı yok olur dedi ama o boya da akarsa sacım yine aynı olur mu korkuyorum ne yapmam gerek

 63. İyi akşamlar dün saçlarımı boyattım somre yapıldı üstü çikolata kahve ve bakır karışımı uç kısımları sarı ilk başta hoşuma gitmişti ama şimdi aynada bakıyorum beğenmiyorum sinir oluyor çikolata kahve ile sadece uçları sarı olan yerleri boyasam evde nasıl olur neolursunuz cvp verin bana lütfen

 64. Merhaba hasan bey, ben saçımı açtırdım sarı istedim ama beyaz oldu çok açıldı. Sonra küllü sarı yaptı kuaför onuda beyenmedim. Şimdi ben nevacolar tüp boya 8.3 altın sarısı aldım. Sizce biraz daha koyu olurmu güzel dururmu acaba,bana yardımcı olurmusunuz?

 65. Merhaba, ben saçıma sarı ombre yaptırdım. Baya aktı tekrar ombre yaptırmak yerine saçımı çikolata kahve ile boyamak koyu renge dönmek istiyorum. Saçımı boyadıktan sonra yeşile döner mi acaba ?

 66. Merhaba benim sacim sari uclari platin sari yikayinca iyice acildi biraz koyulastirmak istiyorum sarilik kirilsin istiyorum sizce hangi boyayi kullanmaliyim cila attirirsam daha yipranirmi sacim

 67. Merhaba,
  Saçımı ombre yapacaktım ama kuaförüm gölgenin daha güzel olacağını söyleyince gölge attık. Neva Colour’un 8 numarasını almıştık ama kumraldan ziyade cırlak bir sarıya döndü saçım. Kendi tonumda koyu olunca geçişler çok keskin oldu ve hiç kimse beğenmedi. Bende dahil… Üç dört gün sonra daha koyu olsun diye saçımı koyu kumrala boyadım. Gölgeler gitti mi? Evet ama en azından sarılığı da gitti. Şimdi tek sorun ben bu renkleri sevmiyorum. Daha koyu ton istiyordum. -keşke ombreden vazgeçemeseydim- bu saçımı nasıl koyulatabilirim? Dört-beş gün üstüne boyadığım için şu an saç diplerim sızlıyor da? Doğal bir yolu mevcut mu? Yada bu sızlama bir zarar verir mi?
  Teşekkürler.

 68. Merhaba hasan bey saçlarımı platin sarısına boyadım ama hiç memnun olmadım zaten sarıydı küllü bir renk tuttu. saçlarımı koyultmak istiyorum. 1 2 gün arayla saç boyamanın zararı var mı? Ve boyasam koyu bi renge tutar mı? Dönüşünüzü bekliyorum lütfen

 69. Mrh ben 2 gün önce dip röfle yaptırdım ama hiç beğenmedim ve saçım yün tiftiği gibi oldu kendi saçım normalde yıka ve çık fönlü gibiydi bu duruma hiç alışamadım ve çok morelim bozuk kendi rengine hemen çevirsem saçım yanar mı koparmive eski saçım olur mu

 70. Merhaba ben saçımı 7 ay önce sarı ombre yaptırdım daha öncesinden sarı yaptım beğenmediğim için arkadından hemen koyu kahve yaptım saçım yandı tekrar boyasam yanarmı saçlarım

  • Sarı saçları boyarken oksidan volüm seviyesi yazıda da anlattığımız gibi düşürülmelidir. 30 dk fazla beklenmemelidir. Bu nedenle yanabilir saçlar. Sarı yerleri kapatacaksanız oksidan volüm seviyesini Yarı yarıya düşürüp boyayın. ÖR: 30 GR %6LIK OKSİDAN A 30 GR ÇEŞME SUYU İLAVE EDİLİNCE % 3 lük bir oksidan elde edilir.

 71. Merhaba ben ilk saçımı sarı yaptım beğenmediğim için arkasından koyu kahve yaptım yandı saçlarım sonra en son 7 ay önce saçlarımı kesip sarı ombre yaptırdım tekrar kapatmak istiyorum saçlarım yanarmı tekrar yaparsam çünkü hala az da olsa kırıklar var

  • Düşük volüm oksidan kullanın yanmaz. Yani bir boya aldınız yanındaki su %6lık mesela. Siz bu oksidanı yarı yarıya çeşme suyu ile karıştırıp boyarsanız yanmaz.Sarı saçlar yüksek volumler ile kapatılmaz ayrıca 30 dk fazla bekletmeyin.
   Kapattığınız saçınızı sülfatsız şampuan ile yıkayın akmayı öteler.
   Boya örneği :
   Örneğin koleston 6.7 gibi bir çikolata rengi ile kapatmak istediniz
   30 gr % 6 lık oksidan
   30 gr çeşme suyu
   1 tüp 6.7 gibi. Bu tarif sadece sarı olan yıpranmış yerler için .Diplere kendi doğal saçınıza %3 lük oksidan kullanılmaz. Boyanın içindeki okidan neyse onu kullanın.

 72. Merhaba bende bu defa kendim boyamak istiyorum saçımı.yaklasik bir bucuk senedir boyamiyorum.kendi sac rengim orta kahve tonlarında yalnız aralarına ışıltı attirmistim şimdide onun üstüne güzel bı renk istiyorum kahve kumral tonlarında sizce olur mu hangi boyadan kullanmam gerekir

  • Yani olur olmasınada. Kumral kahvenin koyusu var ortası var açığı var. Bilemedim ki ne diyeyim. Siz katalog tan bakıp karar verin. Genelde kumral kahve Mesela koleston perfect 7.71 dir ama doğal ton uzamış bu nedenle doğal olan yerler 7.1 ile tek başına boyansa da kumral kahve çıkar zaten. Ben bu tavsiyelere girmek istemiyorum. Kusura bakmayın yanlış da anlamayın sakın. Çünkü saçı tanımadan görmeden dokunmadan böyle tavsiyeler verilmez. yanlış anlaşılmalar olabilir.üzgünüm

 73. Merhaba öncelikle yardımınız olursa çok sevinirim. ben 3 yıl önce saç uçlarımı patlıcan moru yapmıştım. 2,5 yıl falan saçımda kaldı. Haliyle rengide açılmıştı ve hoş bir tondu. Sonrasında ben geçen yaz saçlarımın yarisini Palette Deluxe ultra yoğun renk açığıyla evde açtım. bu yaz yaklaşık 1 ay önce acilmis kisimlarin uzerini tarçın bakırla boyadım. birkaç hafra ardından boya akti şuan saçlarım oldukça yıpranmış durumda saçlarım koyu kahve normalde. tekrar doğal haline dönsün istiyorum boyamak istemiyorum ama onerdiginiz doğal yöntemlerle eski haline doner mi ve kalici olur mu? Eğer istediğim etkiyi yaratamazsa boyayacağım. boyarsam saçlarım daha köyü bir hale gelir mı? Ve son olarak hangi markadan, hangi rengi kullanmalıyım nolursunuz cevap verin çok mağdurum.

  • Bu tip aşırı yıpranmış saçlar için mikropigmentli boyalar kullanmanızı öneririm. Doğal yöntemler youtubede birkaç video var ama bana göre işler olmadığından bilemiyorum. Birde çok yıpranmış saçları kapatırken oksidan seviyesini düşürmenizi öneririm. Yani &6lık bir oksidanı yarı yarıya su ilave ederseniz %3 e düşer. Buda yanmış yıpranmış saçları boyamak için ideal dır.
   Montibello markasının cromatone saç boyası harika. İnternet de montibello Türkiye yazdığınızda bulursunuz. Bu boya mikropigment teknolojisi ile boyar. Yani klasik boyalardaki pigment tanecikleri daha büyük olduğundan yıpranmış saçlarda tutunacak yer bulamaz ve ilk yıkamada akar. Miropigment ler mikro boyutta olduğundan yıpranmış saçlara daha iyi tutunur. hoşçakalın

 74. Merhabalar 15 yaşındayım daha önce saçıma açıcı boya sürüp sarıya boyadım simdi ise koyu kahveye boyatmak istiyorum saçımın rengi çabuk akar mı yoksa bir kuaförden mi yardim almalıyım

  • Eyvah. Platin renkleri boyamak için pigment yüklemek gerekir. Ama illa boyarım derseniz Çikolata tonlarında seçim yapın ve boyanın volumunu mutlaka düşürün saçınız yanabilir. Yani %6lık oksidan olan boyanın yanındaki suyunu yarı yarıya çeşme suyu ile karıştırıp boyayın. Örneğin
   Koleston perfect 6.7 çikolata
   30 gr % 6lık oksidan
   30 gr çeşme suyu
   gibi…
   Bana kalırsa geç kaldık ama cevap için diplerinizi koyu kumral yapılsa altı platin sarısı çok güzel olur..

 75. Mrb benim saçlarım kizildi kuaförde sarı renge döndüm ama diplerim çıktı ana rengim var bir kaç santim ondan sonra biraz kızılımsı var hatta turuncu gibi ama uçlar çok sarı ben komple biraz sarılar kapansin istiyorum hangi renge boyasam kapanır sizce hasan bey

  • Yani çikolata bakır kahve gibi renkler saçınızı kapatır. Fakat sarı olan yerler tekrar boyayı kusabilir. Bir iki defa boya isteyebilir. Koleston perfect gibi boyalarda 6.7 yada 6.4 gibi renkler orta koyulukta ve kapatıcı dır. Sonradan sarıya dönme fikriniz var ise bakır gibi renklerden uzak durun derim . Çikolata gibi renkler daha mantıklı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*