Sarı Saçı Siyaha Boyama İşlemi

Sarı Saç Siyaha Boyanır mı?

önce sonra3

Sarı saç rengi siyah boya ile kapanır mı? derseniz evet kapanır. Fakat platin sarı ya da beyaz sarı gibi saçlar kapanmayabilir.

 Birkaç kez boyamanız gerekebilir.  Fakat dore sarı tonlarda bir saç renginiz var ise  1 numara yada 3 numara gibi tonlar ile siyaha boyama yapılabilir. Siyah saç boyası sarı saçı tamamen kapatır. Çabuk akabilir tekrar boyama gerektirir.

 Yıpranmış ve yanmış sarı saçlar boya tutmakta zorlanabilir. Hatta tutmayabilir. Ayrıca çok yıpranmış saçları siyaha boyamayı ben tavsiye etmem çünkü siyah saçta yanıklar daha belirgin kendini gösterecektir. En azından kahve tonlarda bir çalışma yapılırsa daha uygun olacaktır.

 Eğer saçlarınız aşırı yıpranmamış ve dore sarı tonlarında ise siyah boya ise saçlar boyanabilir. Sarı saç siyaha rahatlıkla dönebilir.

 Bir püf nokta söylemeyi gerekli buluyorum. Siyah saç boyası hazırlanıp sarı saça sürülmeden önce yarım çay bardağı kadar su ilave edilebilir. 

Sarı saçın pulcukları açık olacağından oksidanın volümü  düşük olursa daha sağlıklı bir saç boyama işlemi yapılacaktır. Siyah boyaların içinde genellikle oksidan %6lık kullanılmaktadır. Sarı saç için %6 dan daha düşük bir volüm de siyah saç rahatlıkla tutacaktır.

 Yanı boyayı hazırladığınızda içerisine yarım çay bardağından az çeşme suyu ilave edilirse daha sağlıklı bir boyama işlemi olacaktır.

Biz sizin için bir uygulama yaptık ve sizinle paylaştık. Herhangi bir saç boyası markasının siyah olan rengini seçtik. Genellikle bazı markalarda 1.0 numara siyah iken bazı markalarda 2.0 numara siyah olabiliyor. Markadan markalara göre boya numaraları farklılık gösterebilir. Dikkat edin.

Bizler Element 2.0 numara boya seçtik ve %6lık oksidan ile karıştırdık. İçinede çok az çeşme suyu ilave ettik. Suyun amacı daha düşük volümler ile de sarı saçın üzerine siyah renk tutacağından saç telinin zarar görmesini en aza indirmek için bir miktar su ilave ettik. Sorun yaratmaz faydası olur zararı olmaz.

 Karışımı sarı saçın üzerine sürüp yarım saat sonra yıkadık. Unutulmamalı ki sarı saç üzerine sürülen boyayı kusar. 15 gün sonra belki 20 sonra tekrar siyaha boyama gerektirir.

  Bazen sarı saçlar çok açıksa siyaha boyandığında küçük bir miktar gri yansıma verebilir.

 Bunu engellemek için siyah boyanın içerisine bir miktar bakır kahve renginin en koyusu ilk boyamada ilave edilirse gri yansımalar daha az görünür.

 İkinci defa siyaha boyadığınız da saç çok daha iyi tutacaktır. Yani örneğin koleston 5.4 yada 6.4 gibi tonlar. Bir tüp siyah boya için çeydek tüp 5.4 ilave edilebilir. 

 DSC_0006 DSC_0007 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0030 DSC_0031 DSC_0032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarı saçı kapama istiyorsanız siyah saç boyası sürmeden önce koyu çikolata yada koyu bakır kahve gibi tonları deneyin derim. Daha sonra zaten sarı saçı siyaha boyama şansınız hep olacaktır.

 Sarı saçı siyaha boyamak çok kolay bir işlemdir. Küçük püf noktalarına da dikkat ederseniz dahada güzel sonuçlar elde edilir.

 Tavsiye ederim..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*