Saç Boyaları ve Alerji

Saç Boyaları Alerji Yapar mı?

Hair dye 3

 Saç boyaları alerji yapabilir. Hatta bir önceki boyanız da yapmamış olsa da bazı zamanlarda bir sonraki boyanız da da alerji yapabilir. İçerisinde PPD  maddesi olan saç boyalarının alerji yapma olasılığının daha yüksek olduğu bilinmekte.

Bu nedenle saç boyası alır iken kullanma kılavuzları mutlak suretle okunmalıdır. Bana bir şey olmaz ya da benim alerjim yoktur diye düşünmeyin. Alerji testi tarifi kullanma kılavuzlarında yazmaktadır. Bu talimata uyarak hareket etmeniz gerekmektedir.12henna_600

 PPD maddesinin olduğu bazı ürünlerde alerji yapabilmektedir. Örneğin bazı geçici dövme işlemlerinde de PPD maddesi kullanılabiliyor.

Bu durumda da üzücü sonuçlar ile karşılaşan kişiler mevcut. Resimde de gördüğünüz gibi geçici bir dövme yaptıran kişinin ellerin de baloncuklar oluştuğu görülmekte.

 Alerji hafife alınacak bir şey değildir. Bunu mutlaka önemsemeniz gereklidir. Saç boyalarından birçok insanın alerji olduğunu görmekteyiz. Alerji olmanızı engellemez ama kirli saç ile saç boyası yaptırılması tavsiye edilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*