Bioblas 7.99 Saç Boyası İle Saç Boyama İşlemi

 Bioblas saç boyasını piyasaya sürdü. Hatta bioblass saç boyasının saç dökmediğini de bilimsel araştırmalar ile duyurdu. Gerçekten de şampuanları ve serumları saç dökülmesine iyi geliyor.

 Birçok bioblas kullanan müşterim var ve hiç şikayet edeni duymadım. Genellikle şampuanları birinci şişe bittikten sonra iyi geldiği söyleniyor. Yani bioblas şampuan aldınız iki üç yıkamada sonuç beklemek doğru olmaz en az bir şişe şampuan bittikten sonra ikinciye başladığınızda saç dökülmesine çok iyi geldiği söyleniyor. 

 Şahsen bende kullandım bana da iyi gelmişti. Fakat bayanlar daha şanslı sizlerin saçı kaç yaşında olursanız olun yeniden çıkıyor. Biz erkekler 30 yaş civarından sonra 100 tel gidiyor 10 tel geri geliyor. Belli bir yaştan sonra hiç çıkmıyor.

 Neyse bir müşterimiz illaki bioblas saç boyası ile saçımı boyamak istiyorum diye diye gidip kendisine bioblas badem kahve saç boyasını almış. Yani bioblas 7.99 numara saç boyası.

 Getirdi be bunu saçıma sürün dedi. Ben tabi bioblas saç boyası ile daha önce hiç saç boyamadım fakat ürünleri güzel diye boyasına da güvendik boyadık. Evet beyazları çok güzel kapatıyor. Fakat rengini iyi seçmek gerekiyor. Aşama aşama işlemi anlatalım.

DSC_0004 DSC_0005 DSC_0009

Bioblass 7.99 badem kahve saç boyasını kutusundaki ürünleri ile karıştırdık. Şampuanı ve saç kremini boyaya karıştırmayın aman dikkat.

DSC_0010 DSC_0011 DSC_0012

 

 Boyanacak olan saç kumral kahve tonlarda. Beyaz oranı oldukça fazla hemen hemen yüzde 70 civarı beyaz saçlar var. Şimdi aslında böyle bir saçı komple boyamak gerekli fakat müşteri bir tüp almış yetirmeye çalışacağız.

 Bilmediğimiz bir boya ile saçı boyuyoruz bu nedenle ne çıkacağını da bilmiyoruz. İşte bu yüzden dip uç komple boyamak gerekli ki saçın tamamı tek renk olsun.Fakat yetmeyecek. Eminim.

DSC_0013 DSC_0016 DSC_0017

Saçı görüyorsunuz kahve tonlarında bir saç. Müşteride 7.99 badem kahve almış nasıl olsa ikiside kahve diyor. Bizde boyamaya başlıyoruz. Dipleri boyadık ve 20 dakika sonra uçlarını da boyadık. Tabi boya yetmedi ama yinede sürebildiğimiz kadar sürmeye çalıştık.

 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028

 Toplam 45 dakika sonra saçı yıkadık. Evet bioblas badem kahve saç boyasında kızıl bir yansıma var. Kahve saç rengi ile pekte alakalı değil. Beyaz saçı kapatma gücü mükemmel. Fakat badem kahve 7.99 saç boyası kızıl bir kahve sanırım. Beyaz oranı çok olan bu saçta bile bu kadar kızıl yansıma veriyorsa beyazı olmayan saçlarda daha da kızıllık verecektir.

 Aslında boyanın suçu yok boya görevini yapıyor sadece seçim yanlış. Eğer boya kataloğunda kahverengi bir saç görünüyorsa o zaman bu boya vadettiği rengi vermiyor demektir. Ben boya kataloğunu görmedim fakat kutusunda ki resimdeki saç rengi bu kadar kızıl değil.

 Yani kutusuna bakıp kahve bir saç bekleyen hanımları uyaralım 7.99 bioblass badem kahve saç boyasında hafif kızıl yada turuncu yansıma var. Fakat boya güzel beyaz kapatıyor sorun yok. 

13 yorum

  • Slm bir çok yerde araştırdım gazete ve dergilerde açıklamalarını okudum. Bilimsel araştırmalar sonucunda bioblas saç boyasının saç dökülmesini önlediğini açıkladılar. Ama daha çok yeni olduğu için birebir çok fazla kullanma şansımız olmadı. Kullananlardan da şu ana kadar hiç şikayet duymadım. Yeni bir şeyler öğrenirsem paylaşırım. Ziyaretçilerimizden bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum. Hoşçakalın….

 1. ben koleston 12.0 kullanıyordum dogal sarı ve memnundum dun parfumerıye gittiğimde bioblas gözüme takıldı bakım yapıyor diye bi deneyeyim dedim keske denemez olsaydım parlak saçlarım gitti yerine mat ve yeşil saç geldi rezalet 😡 😡

 2. Benimde dogal saç rengim siyah ,bioblas bal köpügüne boyadım ama saçım çok alakasız bir renge dönüştü .Saçım yine siyah gibi duruyor.Tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

  • Sorun bioblas saç boyasında değil. Eğer ana renginiz koyu ise balköpüğü saç boyası ile saçı boyayarak balköpüğü saç rengini elde edemezsiniz. Bence saçınızı önce açtırmanız gerekli. Sonra balköpüğü saç rengi çok güzel tutacaktır.

   Birde saç boyası alırken kutunun arkasında bir şema oluyor. O şemada saçınızın doğan rengi bu renkse bu boyayla boyadığınızda şu renk olur diye gösteriyor. 3 TANE RENK şeması oluyor genellikle. Bu şemaya çok dikkat ederek boyanızı alın. Bioblas saç boyasında da o şema varmı bilmiyorum şu an ama hazır boyaların genelinde oluyor.

   Hazır boyalarda açık renkler alırken 6 ve 7 numara ile başlayan saç boyaları saçı açmıyor en fazla bir ton kadar açıyor. Sanırım bioblas ta balköpüğü 7.3 numara ile başlıyordu ama emin değilim. 7.3 de koyu bir saçı ancak bir ton açacaktır. % 50 DEN FAZLA BEYAZ SAÇI OLANLAR İÇİN DURUM FARKLI.

   ÖRNEĞİN PALETTE Altın karamel 7.554 numara ama karamel tondan çok daha koyu çıktığını söylüyorlar. Yine söylüyorum koyu renk saçlarda durum böyle. Ama saçlar sarı ise yada beyaz saçlar % 50 den fazla ise durum farklı.

   Hoşçakalın…

 3. Bugun karsiyaka bir parfumeriden bioblas 7.3 bal kopugu rengini aldim hadi fiyatini verdigim parayi bir kenara koydum saclarim sariydi bana bu urunu satan kiza sordum kesinlikle koyu olmuycak degilmi diye oda bana saclariniz sari oldugu icin tam ustunde gosterilen bal kopugu rengini alacagini soyledi ve cok ama cok pismanim o sari saclarim gitti yerine mat koyu kahve bir sac geldi cok uzuldum eyer firmasindan bu yaziyi okuyanlar olursa lutfen biraz daha dikkat diyorum ama bende hataki yeni bir boyayi denemek istedim sac rengimden oldum saclariniz sariysa sakin bal kopugunu almayin aman aman koyu kahve renk le basbasa kalirsiniz.

 4. kahve tonunda olan saç rengimi orta kumral yapmak için kuaföre gittim. oryalle saçımı açtı sapsarı oldu sonra boyadı. saçım yeşillendi bir hafta zeytinyağı kantronyağı sarımsak karıştırıp bakım yaptım saçlarım ince ve cansız dı zaten daha kötü oldu sonra ben boyayayım dedim 7.43 ile 8.3 boya karıştırdım boyadım Kızıl-Bakır-Sarı karışımı ne olduğu belirsiz bişey oldu :(( şimdi bakır kahve gibi bişey istiyorum daha önce yapılmıştı güzel olmuştu ama cesaretim kırıldı ya saçlarım elimde kalırsa diye korkuyorum.. Bakıma devam

  • Slm feyza geçmiş olsun. Saçınız çok yıpranmış bu yıpranmalar yağ bakımları ile pek fazla düzelmez daha çok profesyönel bakım lazım. Eğer koparak dökülüyor ve lastik gibi esnemeler var ise schwarzkopf acil kurtarma paketini kullanın yada loreal serie expert absolut yani turuncu serisi uygundur.
   Bu arada saçınızı boyamak için davines yada ivola (siyah kutu olacak) markaları tercih edin. Mikro pigment ile yıpranmış saçlara tutunan bir saç boyasıdır öneririm.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*