Mikro Kaynak Nasıl Yapılır? Nasıl Çıkartılır?

Mikro Kaynak Zararlımı ?

 Merhaba bundan önceki yazımızda mikro kaynak zararlarını anlatmıştık. Çünkü bu kaynak yöntemi türkiyeye yeni gelmişti ve birçok zararını bizzat kendimiz gözlerimizle görmüştük. Bunların detaylarını yazmıştık. Saçtan çıkmaması, saçta kalıntılar bırakması vs vs Fakat o yazımızı artık kaldırdık çünkü yeni gelen mikro kaynak yöntemi eskisiyle aynı değil.
Yeni gelen mikro kaynak için kullanılan yapıştırma yöntemi italyan keratini denilen bir keratin ile yapılıyor. Bu keratin, takılan mikro kaynağı çok iyi tutuyor. En önemliside mikro kaynağınızı çıkarmak istediğinizde kendi solisyonu ile kolayca çıkıyor.

 Eski mikro kaynaklar sanki japon yapıştırıcısı gibi bir ürün ile saçı saça tutturuyorduk berbat bir üründü. Kendi ekip arkadaşlarımızın saçlarında bir deneme yaptık ve takdığımız saçları tekrar sökmek için o kadar ter dökdük ve hemen iptal ettik .Yani müşterilerimizde kullanmadan bu mikro kaynak fikri çöpe atılmıştı. Bu nedenle mikro kaynağın bu eski ilacı için uzunca bir yazı yazmıştık. Aşağı yukarı 4 bin tl gibi bir paramızda çöpe gitti yıl 2014. Çünkü yurt dışından getirttik tum ürünleri.
Bir kuaför olarak çok yakından takip ettiğim bir konu mikro kaynak yöntemi. Şimdi yeni gelen italyan keratini ile mikro kaynak yapmak çok kolay. takdığımız saçıda sökmek çok kolay. Çok başarılı bir yöntem. Kahküllere kadar takabiliyoruz. Atkuyruğu da yapsanız görünmüyor.


Yeni mikro kaynak yöntemi özellikle kısa yada yanmış ve kopmuş saçlar için harika sonuçlar vermekte. Ayrıca birkaç avantajı daha var mesela saçınıza hiç açıcı sürmeden balyajlı yada ombreli görüntüler de verilebiliyor saçlara. Boncuk kaynak devri artık çöpe gidiyor sanırım.
İstanbul ankara takip ettiğimiz ünlü kaynak merkezleri yeni mikro kaynak yöntemine geçtiler. İtalyan keratini ile yapılan bu yöntem ile eski çıt çıt larınızı yada boncuk kaynaklarınızıda mikro kaynağa çevirebiliyoruz.
 Çıt çıt saçları mikro kaynağa çevirme vidomuz youtube de mevcut. Mikro kaynak ile ilgili gerçekten detaylı bir video hazırlayacağız. Olması gereken tüm detayları püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.
  Mikro kaynağın en önemli detayı kalın olmamasıdır. Hazır satılan mikro kaynaklarda biz 0.40 gr olanları tercih ediyoruz. 0.80 yada 1 gr mikro kaynak olmaz. Hazır satılıyor ama kullanmayı önermiyoruz. çünkü aşırı büyük oluyor ve saçta belli oluyor. En önemliside saçtan geri çıkarmak çok zor oluyor. Bu nedenle 0.40 gr tercih edilmelidir. En mükemmel mikro kaynak yöntemi 0.40 gr olan saçlar ile oluyor.
  Yeni mikro kaynak ile ilgili vidomuz detaylı olacağından yapım aşamasında… Hoşçakalın. Resimler kendi yaptığımız mikro kaynaklardır. Hoşçakalın….

 Biz mikro kaynaklarımızı modapedia.com resmi sitesinden satın alıyoruz. Çok memnunuz. Sizde güvenli bir yerden mikro kaynak saç satınalmak istiyorsanız buraya tıklayarak modapedia resmi sitesinden yeni mikro kaynak saçlardan satın alabilirsiniz. Tekrar hoşçakalın…

27 yorum

 1. Gerçekten bu kdr durust olumlu ayrıntılı bilgi verdiğiniz için çok tesekkur.peki keratin kaynak nasıl. Ben şuanda boncuk kaynak kullanıyorum.ama sacim çok çabuk uzuyor ve her aycikartip yeniden taktirmak zorundayım.ondan keratin kaynakta bu zorluğu yapamazsınız dediler.dogrumu?

  • Slm. Yani keratin kaynak sökülüp takılırken sıkıntı. Hani değse olsun diyeceğim ama değmiyor. Geçenlerde bir saçta gördüm inanın boncuk kaynak daha az belli oluyordu. Hani ince ince tutamlar ile yapılır ise değer derim. Yani 1 gr lık bir kaynak saçı keratin ile saça takarlarsa boncuk ile çok farklı görünmüyor o da belli oluyor. Ama daha ince tutamlar halinde takılır ise uygundur derim. Bazı saçlarda kibrit çöpü kalınlığında keratrin kaynaklar görüyoruz. Şahsen beğenmiyorum.
   Keratin kaynak saçtan nasıl çıkarılıyor, Saça herhangi bir kimyasal uygulanıyor mu bu konu hakkında da bilgi edinin.
   Son olarak ince tutamlar halinde takılır ise tavsiye ederim. Kalın kalın yapılır ise benim için hiç bir anlamı yok.
   Boncuk kaynak 45 gün kalabilir daha fazla olmasa iyi olur. Hoşçakalın:)

  • Kaynak magdurlarından biride benim sanırım saçlarımı kopartmaktan başka bi işe yaramayan bu sistemi hiç kimseye önermiyorum saçlarımı kopara kopara çıkarttık resmen! Neyseki şuanda liquid keratin diye birşey aldımda saçlarımı toparlardı. Fakat onunda ücreti yüksek. neyseki verdiğimiz paraya değiyo

  • Boncuk kaynak kepek yapmaz. Ben çok yapıyorum hiç rastlamadım. Boya yaptıysanız o yapmış olabilir. Tavsiyem bir daha taktırırken boncukları saç dibinden 1cm kadar aşağıdan taktırın acı çekmezsiziniz kullanımı kolay olur. Boncuk kaynak neden kaşıntı yapar bu sorunun cevabı kaynak uçları iyi keratinlenmez ise kaynağın ucundan saçlar ayrılır ve baş derinize tel tel batar buda kaşıntı yapar hemde iyi kaşındırır. Bir diğer nedenide keratinli saçın ucu boncuğun ucu boncuğun içinden çok fazla çıkarır ise yani boncuğu sıktığında keratinin ucu 1cm kadar saç dibine doğru taşmış ise oda kaşındırır hatta acıda verir. Hoşçakalın

 2. Mrh benim saçlarım çok az ve ince telli bu yüzden boncuk kaynak yaptırdım.fakat saçlarımı doktugunü hissettim.mikro kaynak yapsam nasıl olur siz hangisini tavsiye ediyorsunuz.saçlarıma zarar vercekler diye çok korkuyorum çünkü bebek saçı gibi çok az ve ince teller.hangisini yapmam daha iyi olur.şimdiden çok teşekkür ederim 😊😊

  • Kaynak saç tavsiye edeyim ama kimin yaptığı çok önemli. Mikro jel kaynak şimdilerde tavsiye ederim ama ince tutamlar halimde olmalı. Ben şahsen 1 gram saçı 3 e bölerek mikro jel kaynak yapıyorum. İnce telli bir saça 1 gram saç tutturmayı doğru bulmuyorum. Mesleğini iyi icra eden kuaför arkadaşlarımı tenzih ederim ama üçkağıtçılar çok piyasada. mikro jel diye kapsul kaynak yapıyorlar. Sizin saçlarınız ince telli olduğundan tutamlarıda ince olmalı. Yani ya mikro boncuk(yeni çıktı) yada mikro jel minik tutamlar halinde yapılmalı derim. Mersinde olsaydınız yardımcı olurduk:))) hoşçakalın

  • Bu kadar geç cevap verdiğim için üzgünüm .yoğunluktan site ile ilgilenemiyorum. Mersin mezitli babil yolundan denize doğru inince carrefour çıkar karşınıza arkasında alden sitesi içindeyiz bekleriz.

 3. Merhaba, saçlarım çok zayıf ve ince telli. Mikro kaynak düşünmüştüm. Butun kuaforler dokmeyecegını soyledı ama sımdı yazınızı okuyunca ürktüm. Bana hem zararsız hem bellı olmayan ve en onemlısı yatarken rahatsz etmeyen bir ürün söyler mısınız?

 4. Merhabalar Benim saçlarım ince telli ve 3 senedir kaynak kullanıyorum, saçlarım azaldı uzunlu kısalı oldu ve uzamıyor, nanojel kaynak dediler ama yaptırmalı mıyım yoksa böyle bırakıyım uzasın mı çok arada kaldım, bu yaz bir de nişanım var o yüzden uzun saç kullanmam gerekecek bir dönem sizce ne yapmalıyım? Saçlarım platin

  • Tres Kaynak Kullananlar Tavsiye
   Merhaba. Bu sorunun cevabı yok diyebilirim. Neden mi çünkü çok memnun olup taktıran da var .Memnun kalmayan da var. benim 4 müşterime uyguluyoruz sürekli kullanıyorlar ve rahat olduğunu söylüyorlar. Ama ben alışamadım diyen de var. O bakımdan ne desem yalan olur. Ha tres çok çabuk sök tak oluyor onu söyleyebilirim. Ve biraz daha uzun ömürlü Mikro yada boncuk kaynaklara göre.
   Pratik bir ürün… Hoşçakalın

 5. Kesınlıkle tavsiye etmıyorumm Inanın bana hergün vıdeolar iZliyordum şu ınstgramda olan sac vıdeolarını evet bende kandım ve felaket dönüş o en son attıkları sac vıdeoları son olarak kalıyor ınanın bana karışıyor dökülüyor verılen caba da ayrı dert yazık dıyorum paraya yazıkkk .Emınım gıdıp kuaföre dersınız size bahsettıgım sıkıntıları onlarda söze müşteri hatasıdır der cunku bende öyle yaptımmm.Sakın yaptırmayın gıdın Cıtcıt alın yazıklar olsun verılen paramaaa .Bunu heryerde yazıcamm kı okusunlar ..

  • Merhaba gizem hanım. mikro kaynak maduru oldunuz zannediyorum. Geçmiş olsun. Mikro kaynak ile kısaca hatalardan bahsedeyim.
   Birinci hata çok kalın yapılmasıdır. Mikro kaynak keratini çok sert bir malzemedir bu nedenle çok kalın takılır ise saçtan çıkarırken çok zahmetli olur ve saça çok zarar verir. Doğrusu 0.40 gr saç kullanılmalıdır ve üzerindeki keratin çok kalın ise makasla azıcık kesilip öyle takılabilir.
   İkinci hata çok dibe yakın yapılmasıdır. Çok dibe yakın olunca saç özgürce hareket edemez müşteri uyurken yada saçını toplarken canı yanar bir daha da kaynak taktırmaz.
   Doğrusu dipten 1cm kadar uzaktan yapılmasıdır.
   Üçüncü hata mikro kaynak yapıyorum diye müşteriyi kandırır slikon kaynak ile yapar buda saç diplerinde dolaşmaya neden olur. Müşteride mikro kaynak çok kötü zanneder.
   Dördüncü hata ise bazı arkadaşlar 3 4 ay rahat kullanırsınız mikro kaynağı der. Evet çok kalın telli düz ve sağlıklı saçlar 3 aya kadar kullanabilir çünkü bu saçlar zor dolaşır. Ama ince telli boyalı röfleli gibi saçlar 2 aydan daha fazla kullanmamalıdır. 2.ayın sonunda sök tak yapılmalıdır. Benim herkese tavsiyem 2 ayı geçirmesinler 2 aydan sonra dolaşmalar başlar.
   Takılan saçın kalitesi de tabiki çok önemlidir.
   Benim her zaman tavsiyem görünen yerlere mikro kaynak görünmeyen yerlere ise boncuk taktırmanız yönünde olacaktır.
   Hoşçakalın…

 6. Meraba benim saçlarımın tepe kısmı yenidoğan bebek saçı gıbı kısa kısa ve çok seyrek bu micro kaynak işlemini yaptrabılırmıyim yapılır mı,sizce üst kısım kel gibi,çok az kısa kısa tuy gıbı saclar var

  • Merhaba. Bebek saçı gibi ise taktırmayın derim çünkü kayağın da bir ağırlığı olacaktır. Ve o saçlarınıza da az çok zarar verebilir. Lakin ben bu tip bir saça müşteri istiyor ise çok ince özel yapım kaynak kullanıyorum.
   Başka bir yöntem ise bu tip çok ince ve baş derisi görünen kişiler için yapılan saç simulasyonu tekniğini şiddetle tavsiye ederim. Google de araştırın saç simulasyonu ,saç konturu de diyorlar. Oldukça başarılı. hoşçakalın….

 7. Kesinlikle yaptirmayin derim.ben yaptirdim.cikarmasi bildigin iskence.saclar cok zor cikior.ciktiktan sonra kendi sacimda kalan yapiskanlar ise ilaci sursekte cok zoe cikti.bu islem canimi fazlasiyla acitti.resmen yolundu saclarim.ve azaldi.cok pismanim acilcasi.

  • Merhaba merve hanım zannediyorum sizde mikro kaynak maduru olmuşsunuz.Bu konuda biraz bilgilendir me yapmak istedim.
   Birinci hata çok kalın yapılmasıdır. Mikro kaynak keratini çok sert bir malzemedir bu nedenle, çok kalın takılırae saçtan çıkarırken çok zahmetli olur ve saça çok zarar verir. Yer yer kopmalar bile olabilir. Doğrusu 0.40 gr saç kullanılmalıdır ve üzerindeki keratin çok kalın ise makasla azıcık kesilip öyle takılabilir. Ben kibrit çöpünden az daha kalın takılmış mikro keratin gördüm. Bayan sökmemi istedi 2 Tane çıkarabildim. Sökücü ilaç var o bile işe yaramıyor. Bileklerim saçı pense ile ezmekten ağrımaya başladı. rica ettim hanım efendi kaynağı takdırdığınız yerde çıkartsınlar diye. saolsun gitti aradan bir kaç hafta geçti föne geldi sordum tamı tamına saçı çıkarmak için 6 saat uğraşmışlar. Şimdi bu bayan bir daha kaynak taktırır mı? Yanlış yapılan bir işlem ve ömür boyu unutulmayacak bir deneyim:))
   İkinci hata çok dibe yakın yapılmasıdır. Çok dibe yakın olunca saç özgürce hareket edemez müşteri uyurken yada saçını toplarken canı yanar bir daha da kaynak taktırmaz.
   Doğrusu dipten 1cm kadar uzaktan yapılmasıdır.
   Üçüncü hata mikro kaynak yapıyorum diye müşteriyi kandırır slikon kaynak ile yapar buda saç diplerinde dolaşmaya neden olur. Müşteride mikro kaynak çok kötü zanneder.
   Dördüncü hata ise bazı arkadaşlar 3 4 ay rahat kullanırsınız mikro kaynağı der. Evet çok kalın telli düz ve sağlıklı saçlar 3 aya kadar kullanabilir çünkü bu saçlar zor dolaşır. Ama ince telli boyalı röfleli gibi saçlar 2 aydan daha fazla kullanmamalıdır. 2.ayın sonunda sök tak yapılmalıdır. Benim herkese tavsiyem 2 ayı geçirmesinler 2 aydan sonra dolaşmalar başlar.
   Takılan saçın kalitesi de tabiki çok önemlidir.
   Benim her zaman tavsiyem görünen yerlere mikro kaynak görünmeyen yerlere ise boncuk taktırmanız yönünde olacaktır.
   Hoşçakalın…

 8. Ben iki ay once mikrokaynak yaptirdim.Bazi yerleri iyi ama arkalarin dibi cok karisti.Ve saclarim kivircik.Simdi sokturmem icin tekrar para odemem gerek.Seviyorum saclari evet ama diplerin karismasi cok kotu.Bazi kuaforler daha ince takiyor.O zaman bu karisiklik onlenirmi sizce.Ve baska kuaforler sizin sacinizdaki silikonkaynak karismasi normal diyor.Baska bir yontem yokki hepsi silikon bence

  • merhaba geç cevap için üzgünüm çünkü hiç zaman bulamıyorum.şu an bekleyen 1456 tane yorum var ve yazamıyorum. slikon kaynağın dipleri çok dolaşır çünkü sıcak suda slikon yumuşar ve dipteki kısa saçları kendine yapıştırır.mikro kaynak keratini ise sert tir sıcak suda yumuşama yapmaz. Kesinlikle ince takılması gerekli mikro kaynaklar. Ayrıca 3 4 ay derler sök tak için ben 2 ay diyorum 2 ayı geçtikten sonra dolaşmalar başlıyor. en sağlıklı olan 2 aydır. Mikro kaynak dan korkmayın mesleğini iyi yapan arkadaşlar gerçekten güzel iş çıkarıyorlar. Ama kötü yapana denk gelirseniz rezil olabilirsiniz. Ben kaynak işlerinde görünen yerlere mikro kaynak görünmeyen yerlere boncuk taktırabilirsiniz derim. Son olarak hepsi slikon demişsiniz doğru değil,mikro kaynak keratini farklı ona italyan keratinide deniyor. slikon çok başka bir ürün. hoşçakalın…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*