Mikro Jel Kaynak Nasıl Yapılır? Nasıl Çıkartılır?

Mikro Jel Kaynak Nedir Zararlı mı?

 Mikro jel kaynak yeni nesil saça ek yaparak uzatma sistemidir. Boncuk kaynak bildiğiniz gibi saçın arasında hem görüntü olarak aynı zamanda varlığı da rahatsız edici olduğundan pek tercih edilmiyordu. Fakat ilaç ya da herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığı içinde mecburen hanımlar boncuk kaynak kullanmaya devam ediyorlardı.

 Fakat mikro jel kaynak bomba gibi patladı ve herkesin dilinde dolanmaya başladı. Ben uzun yıllardır kuaförlük mesleğini yapmaktayım. Boncuk kaynak sisteminden kurtulmanın yollarını sürekli araştırıp duruyor en son gelişmeleri yurt dışından da takip ediyorum.

 Mikro jel kaynak ilk çıktığında yurt dışından ürünleri hemen sipariş verdim yaklaşık olarak 5.000 TL para harcadım. Fakat sonuç olarak Mikro Jel Kaynak ta tam istediğimizi bulamadık. Her zaman dürüst olmakta fayda var. Yıllardır bizi tercih eden değerli müşterilerimize şeffaf olmak zorundayız.

 Mikro jel kaynağın artıları ve eksilerini müşterilerimiz ile paylaşıp eğer hala tercih ediyorlarsa yapıyoruz.

Meslektaşlarım kızmasınlar fakat mikro jel kaynakta sorunlar bitmek bilmiyor. Burada mikro jel kaynak şikayetlerini sizler ile paylaşacağım.

 Mikro jel kaynak ek saçı kendine özel bir yapıştırıcı ile müşterinin saçına yapıştırma işlemidir. Tutamlar ince ince alındığı için görüntü boncuk kaynağa oranla daha güzel olmaktadır.

 Bu güzelliğin yanı sıra gördük ki saçları saçlara yapıştıran ürün bir süre sonra müşterinin saçlarında sanki kepek varmışçasına beyaz beyaz bir görüntü sergiliyor. Mikro jel kaynak ile gelen yapışkan madde yıkandıkça beyazlaşma yapıyor. Saçlar koyu renk ise oldukça büyük bir sorun. Müşterinin saçlarının dipleri kirli gibi görünüyor. Daha açık renk saçlarda çok fazla sorun olmuyor.

 Mikro jel kaynak yaptıranlar zamanla kaynak saçlar da dökülmeler oluyor diye şikayet ediyor.

 Yani varsayalım saça 150 gram saç ilave ettiniz bir ay sonra 20-30 gram eksiliyor. Firesi çok anlayacağınız.

 Mikro Jel Kaynak Nasıl Çıkarılır? 

Ayrıca Mikro jel kaynak saçta kullanılan yapışkan madde kendine özel bir sökücü ilaç ile saçtan çıkarılıyor.

 Mikro jel kaynağın yapıştırıcısı aynı Japon yapıştırıcısı gibi kokuyor. Kimsenin günahını almayayım ama Japon yapıştırıcısının verdiği etkinin aynısını veriyor.  Ama Japon yapıştırıcısıdır diyemem lakin çok benziyor diyorum.

 Mikro jel kaynak saçı sökebilmek de çok zor. Örneğin sökücü ilacı saçın birleşme noktasına sürmeden önce yapıştırılan yerler düz ağızlı bir pense yardımı ile önce eziliyor.( Çok sert bir yapışkan madde olduğundan önce ezmeden sadece sökücü ilacını sürerek asla çıkaramadım) Daha sonra sökücü ilaç damlatılıyor ve saç çıkarılmaya çalışıyor.

 Bu arada sert yapışkan maddenin üzerine düz ağızlı bir pense ile baskı yapmanın saça verdiği zararı bir düşünün derim.

 Saçı çıkardık tan sonra diplerde hala beyaz beyaz yapıştırıcı kalıntıları kalması da cabası. Temizlemek hem kuaför açısından hem de müşteri açısından tam bir eziyet.

 Yani kısaca mikro jel kaynak sorunları bitmek bilmiyor.

 Bunun yanı sıra olumsuz yönlerini anlatsak da bazı müşteriler olsun ben boncuk istemiyorum siz yapın diyebiliyor. Çünkü boncuk kaynak örneğin 150 tane saç taksanız 150 tane boncuk demektir. 150 boncuk ta müşterinin başında rahatsız edici olabiliyor.

 Mikro jel kaynağın bir artısı da önlere ve yanlara rahatlıkla yapılabiliyor olması. Biliyorsunuz boncuk kaynak önlere ve yanlara takamıyoruz. Çünkü atkuyruğu gibi en basit toplamalarda da boncuklar görünüyor.

 Kişisel fikrim ben hiç memnun kalmadım. Zaten en son çıkan saç kaynak yöntemi mikro jel saç kaynağından sonra Cold Füzyon saç kaynağı sistemi. Bu konuyu da sizler için işleyeceğiz. Ürünü yurt dışından istedik fakat gelmesi biraz uzun sürüyor. Cold Füzyon saç kaynak sistemi deneyimlerimizi sizler ile paylaşacağım. Hoşçakalın..

8 yorum

 1. Gerçekten bu kdr durust olumlu ayrıntılı bilgi verdiğiniz için çok tesekkur.peki keratin kaynak nasıl. Ben şuanda boncuk kaynak kullanıyorum.ama sacim çok çabuk uzuyor ve her aycikartip yeniden taktirmak zorundayım.ondan keratin kaynakta bu zorluğu yapamazsınız dediler.dogrumu?

  • Slm. Yani keratin kaynak sökülüp takılırken sıkıntı. Hani değse olsun diyeceğim ama değmiyor. Geçenlerde bir saçta gördüm inanın boncuk kaynak daha az belli oluyordu. Hani ince ince tutamlar ile yapılır ise değer derim. Yani 1 gr lık bir kaynak saçı keratin ile saça takarlarsa boncuk ile çok farklı görünmüyor o da belli oluyor. Ama daha ince tutamlar halinde takılır ise uygundur derim. Bazı saçlarda kibrit çöpü kalınlığında keratrin kaynaklar görüyoruz. Şahsen beğenmiyorum.
   Keratin kaynak saçtan nasıl çıkarılıyor, Saça herhangi bir kimyasal uygulanıyor mu bu konu hakkında da bilgi edinin.
   Son olarak ince tutamlar halinde takılır ise tavsiye ederim. Kalın kalın yapılır ise benim için hiç bir anlamı yok.
   Boncuk kaynak 45 gün kalabilir daha fazla olmasa iyi olur. Hoşçakalın:)

  • Boncuk kaynak kepek yapmaz. Ben çok yapıyorum hiç rastlamadım. Boya yaptıysanız o yapmış olabilir. Tavsiyem bir daha taktırırken boncukları saç dibinden 1cm kadar aşağıdan taktırın acı çekmezsiziniz kullanımı kolay olur. Boncuk kaynak neden kaşıntı yapar bu sorunun cevabı kaynak uçları iyi keratinlenmez ise kaynağın ucundan saçlar ayrılır ve baş derinize tel tel batar buda kaşıntı yapar hemde iyi kaşındırır. Bir diğer nedenide keratinli saçın ucu boncuğun ucu boncuğun içinden çok fazla çıkarır ise yani boncuğu sıktığında keratinin ucu 1cm kadar saç dibine doğru taşmış ise oda kaşındırır hatta acıda verir. Hoşçakalın

 2. Mrh benim saçlarım çok az ve ince telli bu yüzden boncuk kaynak yaptırdım.fakat saçlarımı doktugunü hissettim.mikro kaynak yapsam nasıl olur siz hangisini tavsiye ediyorsunuz.saçlarıma zarar vercekler diye çok korkuyorum çünkü bebek saçı gibi çok az ve ince teller.hangisini yapmam daha iyi olur.şimdiden çok teşekkür ederim 😊😊

  • Kaynak saç tavsiye edeyim ama kimin yaptığı çok önemli. Mikro jel kaynak şimdilerde tavsiye ederim ama ince tutamlar halimde olmalı. Ben şahsen 1 gram saçı 3 e bölerek mikro jel kaynak yapıyorum. İnce telli bir saça 1 gram saç tutturmayı doğru bulmuyorum. Mesleğini iyi icra eden kuaför arkadaşlarımı tenzih ederim ama üçkağıtçılar çok piyasada. mikro jel diye kapsul kaynak yapıyorlar. Sizin saçlarınız ince telli olduğundan tutamlarıda ince olmalı. Yani ya mikro boncuk(yeni çıktı) yada mikro jel minik tutamlar halinde yapılmalı derim. Mersinde olsaydınız yardımcı olurduk:))) hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*