Kumral Saç Rengi Nasıl Boyanır? Cevabı

Kumral Saç Rengi 1 Kumral saç rengi nasıl boyanır sorusuna sizlere resimlerle cevap vereceğiz. Kumral saç rengi içerisinde kızıl yansıma olmayan daha çok yeşilimsi yansıma veren bir saç rengidir. Gerçek bir kumral saç renginde turuncu, kahve ve kızıl yansıma asla olmaz.

Fakat kumral saç boyası aldığınızda ve doğal saçın üzerine sürdüğünüzde çıkan renk kahve tonunda oluyor. Bunun nedeni saç koyudan açığa doğru açılır iken kızıl yansımalar vermektedir. Bu nedenle doğal bir saça kumral saç boyasını sürdüğünüzde kahve görünmektedir.

 Peki hiç kızılsız kumral renk nasıl elde edilir?

Kızıllık olmayan bebek kumral saç rengi elde etmek için saçı önce açıcı ile açmak gereklidir. Çünkü saç içerisinde kızın hiçbir tonu kalmamalıdır ki kumral saç boyası gerçek rengini verebilsin. Aşağıda resimler ile kumral saç rengi nasıl elde edilir gösterdik.

Önce saçı sarı tonunda açtık. Fakat beyaz olmayacak. Yani beyaz tona kadar saçı açmak doğru değil. Ayrıca saçın boya tutmasıda çok zor olur.

 

Saçı Dore tonunda saçı açtık.

Şampuanla yıkadık.

Ardından saçı 7 numara ile boyama yaptık.

Oksidan olarak % 6lık oksidan tercih ettik ama bir fincan kadar çesme suyu ilave ettik.

Çünkü saç açıcı ile açıldığından dolayı yüksek volume ihtiyaç yoktur.

Sonuç kızılsız kumral saç rengi.

  Saç açıcı ile açılmış saçlar üzerindeki boyayı çabuk kusacaktır. Onbeş gün sonra tekrar boyamak gerekebilir.

 Kızılsız kumral saç rengi elde edebilmek için gördüğünüz gibi saçı dore tonunda açıp daha sonra boyamak gereklidir. Kusursuz ve turuncu yada kahve yansıma olmadan an cak bu şekilde kumral saç rengini elde edersiniz. 

 Eğer kahve yansıma rahatsız etmez ise saçı açmadan da kumral renge boyama yapabilirsiniz. 

Unutmayın ki saç açıcı ile açılmış saçı kumral renge boyar iken eğer saç platin tonuna kadar açılmış ise saçta yeşillenme ve gri yansımalar çok fazla olacaktır. Bu neden le saç mutlaka dore tonunda açılmalıdır. Hoşçakalın..

DSC_0131 DSC_0132 Kumral Saç Rengi Kumral Saç Rengi 2 DSC_0145 Kumral Saç Rengi 3 DSC_0147 DSC_0142

90 yorum

  • Merhabaa sacı dore tonunda acmak gerekli demişsiniz fakat orda sacın acılmış hali bildiğin doresiz sarı yani turuncu gibi değil gayet acık bi sarı.sizin dore tonunda acmak dediğiniz nasıl bi ton tam olarak görsel paylaşabilir misiniz ?

 1. çok güzel ben sıkıu bir kumral hayranı fakat buna ulaşamayan bir insanım çünkü saçımı dore tonuna kadar açamıyorum saç açıcılarla saçım dayanmıyor açıcıyla belirli bir miktar açtıktan sonra üstüne doreleştirmek için önerebileceğiniz başka bir yol var mı?

  • Tam olarak anlayamadım.
   Saçınızı dore tonuna kadar evde açmayı düşünmeyin çünkü çok zor ve tehlikeli kuaför yapması lazım. Zaten siz doreye kadar saçı açamıyorum demişsiniz. Saçı az açıp tekrar dore tonuna getiremezsiniz. Zaten yazıdaki dore tonunun anlamı saçı platin rengine kadar açmaya gerek yok anlamında.

   Kısaça saç açılır iken doreden daha koyu kalır ise turuncu yansımalı olacaktır. Buda kumral saç rengini tutmaya yetmez.

   • cevap için teşekkürler benim saçlarım çok ince telli oldukları için dayanmıyor ve belirttiğiniz gibi açılınca da turuncu bir renk elde ediyorum azaltmak için 6.1 ile boyuyorum tabiki ama buda istediğim kumralı vermiyor 🙁

 2. merhaba benımde sacım suan 7 tonlarında ffakat kahvelık var! bunu almak ıcın 7 1 yeterlı olmaz gıbı ıcıne mıx boya karıstırsam olur mu! kımısı mavı kımısı yesıl mıx kullanın dıyor!hangısıdogala yakın kullu kumralı verır!!ya da kısa arayla ust uste 7 1 yeterlı olur mu!! yardım edersenız coksevınırım!!

  • Esra selam. Konuda da anlattığım gibi tam anlamı ile kumral saç rengi isteniliyorsa yani hiç kızılsız yada kahvesiz, bunun için o saçı açmak ve sonra boyamak gerekli. Ama saçı açmak istemiyorsanız en kahvesi az olan kumral için 7.1 öneririm. Mavi mix tonunun kahve saç rengi üzerindeki kızılımsı yansımayı azalttığı doğru. Ama ne olursa olsun siyah doğal bir saç 7.1 ile boyansa dahi tam kumral saç rengini yakalamanız olanaksız. 7.1 kötünün en iyisi. %50 den çok beyaz saçı olanlar hariç tabiki.

 3. Merhaba
  Saçlarım 6 numara ile boyalıydı ama üç dört aydır hiç boyanmadı kuaföre küllü kumral istediğimi söyledim tek seferde olamayacağını söyledi bende kabul ettim saçımın çıkan yerlerini sonra boyalı yerlerini boyadı.. ama eskisinden daha kızıl yansımalı oldu gibi.. bir daha ki boyamaya kesinlikle küllü olur dendi ama bu saçın küllü ile alakası yok karamel gibi… ne yapmalı içine mix boya mı kalmasını ne yapması lazım kuaförün hiç umudum yok küllü olacagından

  • Nazlı hanım makalemde de yazdığım gibi siz küllü kumral yada hiç kızıl olmayan bir kumral saç rengi elde etmek istiyorsanız açma bpyama yöntemi ile ancak elde edebilirsiniz. Saçı açmadan kızılsız bir kumral yakalamak sadece % 50 den fazla beyazı olan saçlar için mümkün.

   Burada kuaför arkadaşımın vadettiği şey doğru değil. Yani kestane tonlarda doğal bir saçı kumral yada küllü kumral renge boyarsanız kahverengi gibi bir ton elde edersiniz.

   Yapılacak pek fazla bir şey yok. Bu gibi durumlarda eğer müşteri ben saçımı açtırmak istemiyorum diyor ise yapılacak en mantıklı saç boyama 6.1 yada 7.1 gibi kumral küllü saç boyası ile saçı boyamaktır. Bu numaralar kızıllığı en aza indirgeyecektir.

   Lakin şu an çok fazla kızıllık var ise 6.1 gibi bir boya ile cila yapılabilir. Yarım tüp 6.1 sıkıp 30 gram civarı % 6 lık oksidan ve bir çay bardağı çeşme suyu ilave edilerek karıştırılır. Daha sonra ıslak ve fazla suyu havlu ile alınmış nemli saça bu karışım komple hızlı bir şekilde saça yedirilir. 15 dakika sonra saç durulanır krem yapılır. Bu işlem saçınızdaki turunculuğu biraz olsun azaltır.

 4. Merhaba benim saçımın kendi rengi siyah (kaş hizama kadar boya aktı) kaş hizamdan belime kadar olan saçın rengi boyalı bakır kahve(saçımda bakır kızıl yansımalar var) ve ben saçımı kuaföre küllü kumrala boyatcam ilk boyattiğimda kumral olmayacağını biliyorum benim sormak istediğim küllü kumral 7.1 boya ile boyandığinda sonradan saç yeşil renge dönüşür mü? YEŞİL renge dönüşmemesi için saçın, kuaförüm napmali ?

  • Saç platin tona kadar açılıp daha sonra 7.1 ile boyama yapılır ise yeşillenme yapar. Aslında boya kataloğunda baktığınızda 7.1 küllü kumral bir saç tonu olduğundan zaten hafif yeşillik grilik ton vardır içinde.

   Sizin saçınızı açmadan boyama yapılacak ise küllü kumral ton tutması imkansıza yakın. Fakat kuaför açıcı ile açıp sonra boyama yapacak ise o zaman küllü kumral olacaktır. İlk etapta yeşillenme olacağını düşünmüyorum. Üst üste boya yapıldıkça yeşillenebilir.
   Bu durumda sizde sadece dip boyası yaparsınız uçları boyamayı bırakırsınız.
   Gerektiğinde tekrar komple boyama yaparsınız. Hoşçakalın..

 5. Bende tarif ettiginiz sekilde boyadim cok koyu oldu kac dk tuttunuz kumral boyayi saçta bu renge yada dogal sariya nasil donebilirim bu hali hiç hoşuma gitmedi hasan bey lütfen yardım

  • Bir defa boyadığınız için yıkandıkça akacaktır. Korkmayın. 30 DK civarı tutuyoruz. Bazı markalar koyu çıkabiliyor. Her boya markası farklı tonlar verebiliyor. Örneğin loreal 7 numara ile koleston 7 numarası karşılaştırdığımda koleston daha koyu çıkıyor.
   Sarı saça geri dönmek istiyorsanız iyi bir kuaförde kusturma işlemi yaptırabilirsiniz. Bir defa boyama yaptığınız için cabuk açılacaktır.

 6. Merhaba, doğal saçım koyu kahve ve %50 kadar olmasa da oldukça fazla beyaz var.Dip boyam evo 7.00 orta kumral 20 volüm birebir olarak yapılıyordu ve çok güzel doğal renk oluyordu, ancak kuaförümü değiştirmek zorunda kaldığımda hangi boyayla nasıl yaptı bilmiyorum saç boylarımla tamamen ilgisiz çok kötü açık turuncu saç diplerim oldu.Bir sonraki boyada eski kuaförümün söylediğini aynen yapmalarını istedim siyah çıkar demelerine rağmen siyah çıkmadı ve aynı güzel renk oldu ancak sonraki boyam kuaförün yine aynı şekilde boyadım demesine rağmen yoğun açık kızıllı bir renk oldu ve yıkamadan önce o boyayla tüm saçımı karıştırdığı için daha önceki boyalarda kapanmış olan beyazlar bile açıldı. Aynı boyayla bu kadar fark olur mu, hata nerde sizce?

  • Yani Ferda hanım aynı boya olsa aynı renk çıkar. Başka bir renk sıkmış bunun başka bir açıklaması yok malesef.

   Ayrıca eski beyazlarım ortaya çıktı demişsiniz. Yıkama setinde tekrar saçınızı açmaya çalışmış olabilir. bu da saçınız da daha fazla kızıllık yapar ve boyanmış beyazları ortaya çıkarabilir.

   Yıkama setinde saçlarınızın diplerini yakan bir işlem oldu mu? Olduysa yıkama setinde saçınıza açıcı sürülmüş olabilir. Üstüne de tekrar cila yapılarak hata düzeltilmeye çalışmış olabilirler. 7.00 saç boyalarında kızıldan eser yoktur. Kaldı ki % 50 kadar beyaz saç var mümkün değil 7.00 kızıllık veremez.

   Bence boyanızın numarasını markasını biliyorsunuz. Siz alın kuaföre belirli bir ücret ile yaptırabilirsiniz. Örneğin biz bu gibi işleri 25 tl ye yapıyoruz. Ama aynı yere tekrar gitmeyin. Denenmiş bir daha denenmez.

   Mesleğinde gerçekten çok başarılı arkadaşlar olmasına rağmen, çok beceriksiz olanlarda var. 2-3 sene kuaförde çalışıp kuaför olduğunu zannederek dükkan açanlar var. Bunlara çok dikkat etmeniz gerekli. Birde uyarım olacak. Bir kuaföre gittiniz saçınızı rezil ettiyse tekrar düzelmeye aynı yere gitmeyin. Daha beter olur. Yapabilseydi ilkinde yapardı.

   Benimde dilim şişmiş:))

   Hoşçakalın

 7. Merhaba hasan bey lütfen bana da yardımcı olun. Yaklasik 3ay incr saclarimin uçlarına kahve boya uyguladim üzerine palette acicıyla açtım ama saçım turuncu oldu uçları.dun aksam da kullu açık sari boyadim kapanmadi hic değişmedi ben uçlarını Küllü acik sarı yada kullu acik kumral istiyorum sizce nasil bi yol izlemem gerek nasil yapicam onu Teşekkürler

  • Merhaba. Biz saçtaki turunculukları küllü kumral ile yok ediyoruz ama saç yeterince açılmamış ise o turunculuklar cila ile de gitmez. Sanırım sizin saçınız da yeterince açılmamış durumda. Saçlarınızın biraz daha saç açıcı ile açılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Ondan sonra 8.1 gibi bir saç boyası ile cila yapılır ise küllü sarı tonlarda olacaktır.

   Ben burada saçı görmeden konuştuğum için söylediklerim %100 doğru olmayabilir bilginiz olsun. Hoşçakalın

 8. merhaba benim saçrengim şuanda pilatin palette 10.2 boyuyorum ama gözüme çok açık geliyor kumrala boyasam yeşil olur diyorlar rengi nasıl birkaç ton koyulaştırabilirim

 9. merhaba sacımı kızıla boyamıstım kızıl akınca gidip kuaföre sarıya dönmek istedigimi söyledim sarımı acıcıyla dediginiz gibi dore tonuna kadar actı sonra 7.3 ve 8.3 igora yaptıgını söyledi ama suan saclarım hiç hosuma gitmiyor ve diplerimde azıcıkta olsa geldii sizin yaptıgınız bu kumraldan istiyorum ne yapmam lazım hangi markanın hangi numarasını boyamam lazım yardımcı olun lütfen kuaförlere para yatırıp da istedigim renge kavusamamaktan cok sıkıldımmm…

  • Dore tonuna kadar açılmış ise 7.0 % 6 lık oksidan ile boyanmalı; 7.3 olmaz. Ama dipler uzamış ise diplerde kızıllık daha az olması açısından saç 8 .1 ile boyama yapılabilir. % 9 luk oksidan kullanılmalı siyah yerler için. Diplerin tonunu görmek gerekli. Pek fazla birşey söyleyemiyorum.

 10. Hasan bey iyi aksamlar. Sizden acil yardim bekliyorum ben bir erkegim saclarim tamamen beyaz. Eski hali acik kestane. Koyu kumral da diyorlardi. Dun aksam kuafore gittim. Cok beyaz oldugundan koleston açık kahve 5/10 ile boyadi ama siyahi andiracak koyu kahve oldu. Moralim cok bozuldu malum erkegim. Pazartesi mesai var benim bu saclarimi ne yapmam lazim da koyu kumral olsun. Yikayip akitsam pesinden koleston un koyu kumrali ile boyasam olur mu. Cok koyu duruyor kafam 🙁 veya ne yapmaliyim sizce acil cozum sadedinde.

  • Merhaba çok geç cevap oldu kusura bakmayın herhalde şimdiye kadar bir şeyler yapmışsınızdır. Bunun çözümü yok. Oryal ile açılır ama kızıllık kalır daha beter olur. Bol bol yıkayıp akmasını bekleyin zaten şimdiye kadar akmıştır baya. Size bir önerim olacak.
   Ben erkek saçının boyanmasını doğru bulmuyorum nedeni kısa olduğundan çok çabuk belli oluyor bu nedenle kısa zamanda tekrar boyanıyor buda saçın dahada koyulaşmasını sağlıyor .başka bir ürün önereceğim. Beyazı yoğun olan erkek saçı için Goldwell
   Men Reshade ürününü kullanmak. Bu ürün beyazınızı tamamen kapatmaz ama gizler. Ana renginize uygun renk seçenekleri de var örneğin ana renginiz açık kumral ise 7.CA KOYU KUMRAL İSE 6.CA BİRAZ DAHA KOYU İSE 4.CA GİBİ.Ben kullandım çok memnun kaldım. Biraz araştırın derim. Hoşçakalın

 11. ben küllü kumral elde etmek için çok uğraştım defalarca saçımı açtılar ama sizin dediğiniz gibi doreye kadar açmadılar ve asla istediğim rengi elde edemedim uzun saçlarımı kesmek zorunda kaldım ve şimdi o kadar para ve emekten sonra istediğim rengi elde edemediğim gibi saçlarım bir de kısacık kaldı. sizin bir bakmanız mümkün müdür.

 12. Merhaba bende Saçı çok beğendim kuaföre gitme şansım yok saçım şu anda 9 numara doğal durmuyor dediğinizi yapacak ancak açıcı aldım açmak için kaç dakika tutamalıyım sonra 7 numara boya Alıp Yazdığınız %6lık oksidan ne demek ayrı bir şey mi bu Alıp boyanın içine mi katmalıyım şimdiden teşekkür ederim Hatay dörtyoldayım Mersin’e yolum düşerse mutlaka gelecen

 13. Hasan bey merhaba;

  Benim saçım 5.7 gibiydi bakır kahveye boyalı. Şu an orta kahve bakır yansımlar mevcut. Saçlarım daha önce açtırdım ve yandı. Kısa kestirdim. Saçımı açtırmadan direkt kumrala 7.1 e boyasam birkaç boyamada kumrala geçiş yapabilir miyim? En ufak bi renk değişimi olmaz mı?

  • Geç cevap için kusura bakmayın. Zaman buldukça bakabiliyoruz. 7.1 ile boyarsanız renk çok fazla değişmez ama üst üste boyanır ise değişebilir. Tek boyamada ise saçınızdaki kızıllıkları azaltır.

 14. Mrb ayşe şahin isimli arkadasım dedıgı rengi nası tutturabılırım benım sacım acık kumral gibi ama fındık kabugunu andırıyor ne kızıl ne yesil yansımamda yok o ıkıncı resımdekı rengı sadece matrıx 6A ya boyuyarak elde edebilrr miyiim eger oyleyse sacımda kac dk bekletmeliyim

 15. Mrb benim saçım koyu kahveydi ve açık kumrala dönmek istiyorum saçımı palette yoğun renk açıcı ile açtım fakat kızıl tonunda açıldı aradan zaman geçti ve şimdi tekrar açma işlemi uygulamak istiyorum sonrasındada saçımı 7.1 ve 8.0 ile karıştırarak boyasam tutarmı acaba

 16. Merhaba elde ettiğiniz renk tam olarak benim istediğim renk ama ben bunu evde kendim yapmak istiyorum. Kuaföre her gidişimde saçlarım çok yıprandı ve artık gitmek istemiyorum.Saçlarım koyu küllü kumral doğal rengi degil tabi boyalı rengi. Renk açıcı olarak ne kullanmamı önerirsiniz? Ben açtığımda genelde turunculuk oluyor. Yada açıcı içine biraz da küllü sarı fln m katsam? Dediğiniz rengi elde ettikten sonra (sarı) küllü kumralla boyasam çok mu yeşillik olur. Teşekkür ederim.

  • Eyvah eyvah siz evde saçınızı açmayı mı düşünüyorsunuz. Yani bana kalırsa hiç tavsiye etmem. Ben saç açıcı olarak wella blondor tercih ederim. Açıcının içine küllü koymanız bir şey ifade etmez bilginiz olsun.
   Beyaza yakın saçı açarsanız küllü kumral sürmeyin derim. Ama dorelik olursa saçta 7 numara uygundur.
   Bu işlemi kuaför yapmalı derim evde hiç tavsiye etmem. Hoşçakalın…

 17. Ne yazık ki bu zamana kadar gittiğim her kuaför saçımı mahvetti artık güvenemiyorum o yüzden. Keşke izmirde olsaymışsınız.. ben yapabilirim aslında güveniyorum kendime umarım turuncu olmaz.. olaplex i d kullanmayı düşünüyorum saçı yıpratmadığını söylediler ama emin değilim. Çok teşekkür ederim mesajnz için. İyi günler hoşçakalın sizde

 18. Merhaba ben saçını bir kaç ay önce kendim evde açma boyama yaptım sarı oldu dipleri cikincada kumrali aldım bir tutamini boyadim ne renk çıkacak die baktım yesilimsi bir renk geldi boyamadim sonra 5 numara boya aldım boyadım bu da siyaha yakin bir.renk oldu bazı yerleri tutmadi tabi şimdi 7 numara alsam bu boya tam aktiktan sonra bu renk olurmu yada ne yapmaliyim bu renk icin

 19. şuan actiginiz renge bakınca benim actigim renge yakın gibi ama ben 7 numara surunce tutama tutmadı sursemiydim die pişman oldum şimdi alıp aktiktan sonra sursem olur

  • Boyanın içine koyduğunuz % 6 lık oksidanın kendisi kadar da çeşme suyu ekleyin daha içi tutacaktır. Yani oksidanı % 3 e getirin. Ama siyah diptan çıkan yerler için demiyorum sadece sarı olan yerler için bu tarif hoşçakalın…

  • Özlem hanım üşenmedim eski yorumların arasına da baktım bu yorumunuzdan başka bir yorum bulamadım. Sorunuzu tekrar yazın cevaplamaya çalışırım. Acil cevap veremiyorum kusura bakmayın. Teşekkürler

 20. Yok usendiniz demek istemedim yogunsunuz diye soledim kaç gündür bakiyom cvp gelcek die 🙂 yanlış anlamayin lütfen sacima açma boyama yaptim sarı oldu şimdi 5 numaraya boyadim siyah gibi oldu yapmış oldugunuz kumral renginden istiyorum ne yapmaliyim

  • Eyvah kötü olmuş şimdi. Eğer saçlarınız yıkayarak sarı tonuna kadar akarsa 7 numara ile boyama yapılabilir. Ama eğer akmıyorsa tekar açmak gerekli. Bu da şu anda saçınızı aşırı yıpratabilir. Zaten açıcı ile açılmış olduğu için tekrar açma uygulamak çok sakıncalı.
   Bence sarı tonuna kadar açma yaptırdığınızı varsayarsak son boyadığınız boya kusacaktır diye düşünmekteyim. Hoşçakalın

 21. Teşekkür ederim cvp için sarı tonuna kadar actim iki kere açma boyama yaptim ama 5 numara çok siyah çıktı işte akması için özel yapabilcem bişey varmı yada ne kadar zamanda artık bu Akmaz çıkmaz die umudu keseyim

 22. Merhabalar bu renk tonunu elde ettikten sonra. Dip boyasi geldiginde tekrar acma boyama islemi yapilmasi gerek sanirim. Acma islemi yapmadan dipten gelen dogal sac boya islemiyle boyle bir renk elde edilemezmi acaba? Yada aciciyla acmak yerine saci 9-10 tonlariyla boyayip sonra 7 ile boyansa nasil bir renk ortaya cikar? Tesekkurler….

 23. Merhaba bir sorum olacaktı umarım cevap verirsiniz konu biraz eski de 🙂 Benim saçım koyu renkteydi ve dipleri 5 parmak kadar gelmişti, saçlarımı uçlarına değdirmeden açtım ve diplerini dore kumrala uçlarını da kullu kumrla boyadim. Geçişleri çok güzeldi ama şimdi sacimin uçlarındaki boya aktı ve çok kötü duruyor, diplerim de geldi 2 parmak kadar. Saçımı 7.1e boyamak istiyorum renk farklılığı olmasından ve saçımın yeşillenmesinden korkuyorum. Ne yapmalıyım? Yesillenmemesi için 7.0 ve 7.1i karıştırıp saçına sursem saçimda dorelik olur mu? Bir de sacimda 3 renk olmaması için nasıl boyamak gerekiyor? Uçları en açık sarı, dipleri dore kumral ve en dipleri kendi saçım. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

  • Yani 5 numara gibi bir renk demişsiniz eğer önceden boyalı ise 7 numara hiçbir şeyi değiştirmez. Ama boya yok ise 7 numara saçınıza hafif bir kahve yansıma verebilir. Oda büyük bir değişiklik yapmayacaktır. Bence iyi bir kuaförde ombre yaptır hafiften doğal birşey güzelolur.

 24. hasan bey merhaba saçlarımın % 50 sinden fazlası beyaz çikolata kahve diye 1 senedir boyuyordum koyu bir renk oldu ve beyazlarım erken belli oluyordu bende 7,1 küllü kumral veya 7,0 kumrala boyamak istediğimden bir şekilde boya ile saçımın rengini 5,0 -6,0 ya yakın bir renge kadar açtım üzerinede kumral ve küllü kumral boyadım 2 kere kızıllığıda biraz aldı fakat yazılarınızı okuyorum beyaz saçta yeşillenme yapar diyorsunuz saçım beyaz koyu renk kullanamıyorum açık renk kullanmak istiyorum kumral tonlarında yeşillenmeden hatta griye yakın bir tonistiyorum üzerine ombre veya röfle yaptırmak istiyorum beyaz olan saçlarıma ne önerirsiniz .bulunduğum yer küçük biryer kuaförler çok fazla tecrübeli değil bildikleri tek şey saça zarar vermek zemin rengini kendim evde yapmak istiyorum cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 25. Vay burda kuaförüm diye geçinenler çokmuş ha bide kuaförün e is öğretmeye çalışanlar guvenmiyorsan gitme herkesin kumral anlayışı var tabi bu sayfadakiler gibi bide kurmalı bilmeyip kumral cok guzel cok dogal deyip akil danisanlar cok komiksiniz ya bir ara ugrayinda kumrali gostereyim bari 😂😂😂

 26. Merhabalar.. Saclarimi loreal sunkiss ile acmistim kis gelince y numara koyu kumrala boyadim tek renk olsum diye fakat alltta sunkiss acici oldugu icin renk kisa surede akti ve diplerim tabiki kendi renginde geldi. Bende kendi rengime yakin olsun dip boyamayla ugrasmayayim diye 4 numara kahveye boyadim sacimi.. Ancak uclar koyu dipler daha acik oldu uclarini 7 numaraya boyasam renginde bi kirilma olur mu 🙁

 27. Hasan bey mersindeymişiniz çok üzüldüm kuaförzede olarak yardım diliyorum saçlarım sık röfleli uçlar platine yakın dipleri surekli ombre diye kakalayıp turuncuya boyadığından sinir krizi geçiriyorum bir cesaret oryel alıp kendim açıp cila yapmak istyorum ama cesaret edemiyorum istrdiğim dip rengi soft bebek sarısı hafif küllü ama parlak yumuşak bir sarı bunun cilası ya da boyası oryal işleminden sonra nasıl olmalı ?? Brn bıktım dipler turuncu kahve gezmekten dore istmyorum diyorum bu kez koyu kestane yapıyor halbuki bu kdr açık bir renk ya drdiğim gibi ya da bebek kumralı olmalı değilmi

 28. merhabalar çalışmanız çok başarılı. benim sorum dore kumral yani 6.3 veya 7.31 nasıl elde edilir yine bu tona kadar açmak mı gerekiyor? saç rengim doğal koyu kahve bu rengin üzerine tutmayacağını biliyorum nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

 29. Saçlarıma krepe balyaj yaptırmak istiyprum ama kuaförüm dip boyayla uğraşma diplerin doğal kalsın uçlarına balyaj at dedi sizin öneriniz nedir krepe balyajda saçlarım çok yıpranır mı ama bir yandan da çok istiyorum

  • Selam.
   krepe balyajda zaten diplere boya değmiyor sadece uçlar boyanıyor. Ve biliyorsunuz çok moda hala. Saçınızın sağlığı yerinde ise yaptırın. Saçı boya yada açıcılar tabi ki kurutur ama asıl saçı yakan şey ürünü bilinçsizce kullanmaktır. Bu aşamada müşterisini kaybetmek istemeyen iyi bir kuaför arkadaşım size saçlarınızın yapısına bakarak gereken bilgiyi verecektir.

 30. Mrb yaklaşık 20 gün önce saçımı 7.1 koleston kullu kumrala boyadim altta boya yok kendi sacima uyguladim ama kahve bi ton cikti ortaya,ben sari tonlarina yakin ama asla kızılımsi olmayan dogal tatli bi kumral istiyorum actrmak da istemiyorum napabilirim yardimci olursanz cok sevinirim tesekkurler

 31. Hasan bey merhaba benim saclarim yillardir kizildi sonra siyaha boyadim daha sonra begenmedim kuaföre gittim açıldı ve kızıla boyandi ama boya tutmuyo akiyo:( Diplerim geldiği için boyadim oda tutmadi. Acik Kumrala dönmek istiyorum ama napicam bilmiyorum.

 32. merhaba, benim koyu kumral ( küllü kumral) saç rengim var beyaz tenliyim buyüzden saçımı dpğal bir sarı tonuna boyamak istiyorum, daha doğrusu biraz tonunu açmak isityorum bana tavsiye edeceğiniz bir saç boyası markası ve numarası veya kodu varmı?

 33. Merhaba ben 7 numara boyanın ıcıne normal 30 luk oksıdanın haricinde bır tane daha yuzden otuzluk oksıdan koysamm rengı daha cok tutarmı yaa acık olurmu saçlarım cok acık renk deıl rıca etsem nasıl olur

 34. Merhaba hasan bey ben buğday tenli biriyim dip rengimi 9.13 küllü açık altın sarısına boyuyorum ama kızıllik dorelik oluyor boyanin markası Neva color sizce ben nasıl bir renk yapmalıyım diplerimi teşekkür ederim

 35. Hasan Bey merhaba,
  Saçım şu an kumral.ama ben biraz daha açmak istiyorum rengini.Malum önümüz yaz. nevacolorun 2 tüp 7.0 kumral ile 1 tüp 9.13 küllü açık altın sarısını karıştırsam sizce nasıl bir renk elde etmiş olurum?eğer yeşilimsi gibi bir renk çıkacaksa hiç bulaşmamayım.
  Teşekkürler…

 36. Merhaba keşke istanbulda olsaydınız da bizde saçımızı size yaptirabilseydik bi sorum olucaktı ben koyu kumral istiyorum resimdekinin daha koyusu yani
  Bunu evde yapmam için hangi rengi tavsiye edersiniz çünkü istediğim rengi göstermeme rağmen hicbir kuaför yapamadı

 37. Ellerinize sağlık gercekten çok doğal görünüyor bende saçlarımı 5.0 koyu kumrala boyattim hafif kahvelik var diplerim cikinca 6.0 ve 7.0 karistirsam evde kendim boyasam bu renge yakın tutturabilirmiyim acaba

 38. Oncelikle merhaba.benim sacim suan sizin resimde boyadiginiz sacla neredeyse birebir ayni renk.belki bir tik daha acik olabilir.yalniz son boyada biraz yesillenme oldu ve fazla acildi soluk tutuyor yuzumu.7.0 la boyamak istiyorum ama %6 oksidanla cok koyu olmasindan korkuyorum.sacim cok cabuk koyulasiyor cunku.7.0 i %9 ile boyasam yada %6 yi yari yariya %9 la karistirsam olurmu acaba.ve bir soru daha biraz yesillenme var dedim ya 7.0 icine evde olan 8.3 den karistirmalimiyim.simdiden cok tesekkurler kolay gelsin size

  • Sarı saçı kapatırken %9luk oksidan kullanmayız. saça zarar veriyor. Birde saçınız şu an sarı ise 7.0 çok koyu yapmaz olduki koyu oldu biraz zaten açılır. Ama tavsiyem iyi bir kuaför de dore pigment yüklenip sonra boyanmasıdır. yoksa yeşillenme yada gri yansımalar olacaktır. hoş olmayan görüntüler ile karşılaşılabilir. Aslında kumral renkte yeşillik zaten vardır ama bazen aşırı olabiliyor. buraya tıklayarak yazımızı okuyun bu konu ile ilgili faydalı bilgiler var.

 39. Hasan bey merhaba ben sacıma ombre yaptrdım aralarda kızıllık var ve sarıları cok cırtlak parlak bi sarı tonu oldu saçlarımı küllü kumrala gecırmenn en makul yolu ne acabayardımcı olrsanz sevinirim tesekkrler

  • Hemen kapatmayın 9.1 yada 8.1 ile cila yapın cırtlak 🙂 dediğiniz yerler doğallaşır. bi deneyin beğenmezseniz küllü kumral için aşağı yukarı 7.1 gibi renkler tercih ederiz. Ama ombre olan yerler daha açık tutar haberiniz olsun. Bence önce cila yapın. Hoşçakalın…

 40. Resimdeki sarı tonu gbi saçımın uclarıda bi tutmunı küllü kumrala bıyadğmda mat gri kumral karısımı bi renk elde ettim tüm sacımı boyadıktan sonra ikinci kez boyadığımda küllü kumral rengini elde edermiyim

  • Şu an hatırladığım kadarı ile matrix olması lazım. Yani çok oldu bizde matrix var davines var kolestonperfect var inoa var tek marka yokmyani ama matrix diye hatırlıyorum. Hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*