Kısa Saça Balyaj Nasıl Yapılır?

 Kısa saç üzerine balyaj yaptırmanın birtakım incelikleri vardır. Bu incelikleri rengarenksaclar  ekibi olarak sizlerle inceleyelim . Modeller üzerinde yorumlar ile kısa saça en güzel balyaj nasıl olmalıdır öğrenelim. Ben yıllardır edindiğimiz deneyimlere göre kısa saça balyaj yapar iken çok kısa olan saçlarda paket balyajları beğenmiyoruz.

 Nedeni kısacık bir saça paketleme balyaj ı yaptığımızda çok kısa olan bölgelerde benekli bir görüntü vermesidir. Bu tip çok kısa olan saçları balyaj yapar iken daha asimetrik ve daha çok uçlara sürülerek ışıklandırma havası verilmesini daha doğru buluyorum.

 En önemli olan bir konuda kısa saça balyaj yapar iken balyaj yapılacak saçın renginin; balyaj rengi ile birbirine yakın olması gerektiği konusudur. Yani örneğin çikolata kahve bir saça balyaj yapılıyor ise balköpüğü tonunda bir balyaj tonu seçilmesi daha doğrudur.

 Birkaç modelle örnekleyelim. Alt resimde gördüğünüz gibi çikolata kahve tonları üzerine yapılmış balyajlar doğal ve şık olmuş iye düşünüyorum. Gözü yormayan ve modern bir model olmuş.

2013-Celebrity-Short-Hairstyles-02 Dark_Brown_And_Blonde_Hairstyle_3

Birinin asimetrik olarak yapılmış olması onu dahada doğal görünmesini sağlamış. diğer resimde ise daha çizgi şeklinde yapılmış olması bu modele de frapanlık katmış güzel olmuş. 

 Kısa saça balyaj yapılırken sıra dışı şekilde yapılması zaten daha modern bir hava katıyor diye düşünüyorum. 

 Yani düzenli ve orantılı balyajları kısa saçlarda pek sevmiyoruz. Yinede bu şekilde de yapılmış kısa saçlarda var. 

Kesimler de oldukça modern olunca mükemmel uyum sağlanmış. Makyajların profesyonelce yapılması da son noktayı koymuş.

Alt resimde ki kısa saça balyaj modellerini de inceleyelim ki eğer bir kısa saça balyaj yaptırmak isterseniz size belki bir yol göstermiş oluruz. 

cision_hair_thumb hairstyles-for-short-hair-for-prom Lisa-Rinna-Hairstyles-2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Sizlerin de gördüğü gibi üst sol resimde oldukça kısa bir saç görmekteyiz. Fakat asimetrik yapılmış balyaj tarzı çok güzel olmuş. Biz rengarenksaçlar ekibi olarak çok beğendik. 

Üst ve ortadaki modelde ise yine asimetrik yapılmış balyajlar oldukça şirin olmuş. Renk tonlamalarıda oldukça hoş ve modern.

Üst ve sağ taraftaki kısa saça balyaj modelinde ise ince yapılmış ve belirli bir düzen izlenerek yapılmış bir balyaj modeli görmekteyiz. Kısa saçlara çok kalın balyajlar yakışmadığı için sık ve ince seçim yapılmış. Saça güzel bir hareket katmış. Daha genç ve şık bir model olmuş. Biz çok beğendik.

Kısa Saça Sarı Balyaj Modelleri

Kısa saça sarı balyaj yapılır iken de yine asimetrik tarzda yapılmasını öneririz. Özellikle kısa saçın da kesimini asimetrik yapılmış olmasını da öneririz. Kısa saçlarda hafif favoriler yada önleri uzun bırakılmış tarzlar  da sarı balyajlar mükemmel görünüyor. Alt resimde yapılmış balyajları inceleyelim. Sarı balyaj nasıl yapılmalı birlikte karar verelim.

Jenna-Elfman-Pixie-Haircuts Disney Media Networks International Upfronts 2013 - Arrivals

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir numaralı resimde gördüğünüz gibi önler uzun  arkalar kısa olan bu sarı balyajlar saçın zemin rengine çok uzak olmadığından mükemmelin ötesine geçmiş bize göre.  

 İkinci resimde de sık ve karışık yapılmış balyajlar görmekteyiz. Zemin rengi ile çok yakın olduğundan balyajlar çok ayırt edilemiyor. Daha çok boya havasında görünüyor. Fakat yinede çok hoş bir havası var.

 Üç nolu resimde de kesinlikle sıra dışı yapılmış karışık ve asimetrik balyajlar görmekteyiz. Harika ve çok modern olmuş. Ense kısımları çok kısa olduğundan o bölge de balyaj pek fazla uygulanmamış. Fakat kısa saça sarı balyaj ancak bu kadar güzel olur diyede düşünüyoruz. 

 Yüz şekillerine göre modern kısa saçlar kesildiğinde çok yakışan bir tarz çıkıyor ortaya. Eğer renk seçimi de doğru yapılmış ise her şey domino taşı gibi yerine oturuyor ve mükemmellik ortaya çıkıyor. Hoşçakalın….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*