Küllü Kumral Saç Renkleri

 Küllü kumral saç renkleri bayanların çoğunlukla çok beğendiği bir saç rengidir. Küllü kumral saç rengi boyaması da bir o kadar zor olan bir saç rengidir. 

 Genellikle bayanlar küllü kumral saç rengini boyamak ister ve satın aldıkları saç boyaları ile saçlarını boyarlar. Fakat küllü kumral rengi elde edemezler.

 Eğer saçlardaki beyaz oranları %50 nin üzerinde ise küllü kumral boyamak kolaydır veya saçların şu anki hali sarı ise küllü kumral saç boyası tutar.

 Fakat doğal renginiz siyah yada koyu kestane ise küllü kumral saç boyası tutmayacaktır. Aslında tutmaz demek doğru değil tutar ama daha kahverengi bir renk ortaya çıkar.

Küllü Kumral Saç Renkleri 1

Küllü Kumral Saç Renkleri 3
 Resimlerde de gördüğünüz gibi küllü kumral saç renkleri içinde hiç kızıl yansıma barındırmayan bir tondur.

 Bu nedenle de soğuk renkler arasında bulunmaktadır. Yüzdeki ifadeye de biraz soğuk hava katan bir saç rengidir. 

 Çok fazla kullanışlı bir renk olan küllü kumral saç renklerinin üzerine sarı balyajlar çok yakışır.

 Sarı saç rengi içinde kızıllık olan tonlar ile yanyana çok fazla yakışmaz.

 Ama  küllü kumral yada kumral gibi saç tonları ile yanyana çok yakışır.

Kumral saça ombre konumuzdan inceleyebilirsiniz.

Küllü Kumral Saç Renkleri 2Küllü Kumral Saç Renkleri 6

Küllü Kumral Saç Renkleri 7

Küllü Kumral Saç Renkleri 11

 Küllü kumral saç renkleri genel olarak boya numarasının noktadan sonra gelen 1 numara ile ifade edilir. Markalara göre değişiklik gösterebilir. 

 Fakat örneğin koleston da 6.1– 7.1–8.1 gibi ifade edilir. Yine 6.11–7.11 –8.11 gibi sonunda çift 1 olan tonlarda daha yoğun kül anlamına gelmektedir.

 Loreal de de noktadan sonra gelen 1 numara küllü kumralı temsil eder Koleston da olduğu gibi 6.1-7.1-8.1 gibi.

  Daha öncede anlattığımız gibi saçlarınız beyaz ise küllü kumral saç rengini kolaylıkla boyama yapabilirsiniz. Asla kızıllık ya da turuncu yansıma olmayacaktır. 

 Fakat ana renginiz siyah yada koyu kestane ise küllü kumral saç boyası kullandığınızda saçınızda daha çok kahverengi hakim olacaktır. Fakat bu kahverengi görüntüde kızıllık çok fazla olmaz.

Koyu renkler açılır iken kızıl yansımalar vermektedir. Bu nedenle küllü kumral ile saçı boyasanız bile saç koyu ise tam olarak küllü kumral saç rengini yakalamak mümkün olmayacaktır.

 Bu tip koyu renk saçları küllü kumral renge boyamak için saçı önce sarı yapmak ardından kumrala boyamak gereklidir ki saçta hiç kızıl yansımalar kalmasın. Farklı markalar farklı boya numaraları kullanabilirler. Dikkat edilmelidir. 

 Yani her boya markasında 7.1 küllü kumral anlamına gelmeyebilir.

Küllü Kumral Saç Renkleri 9

Küllü Kumral Saç Renkleri 5

Küllü Kumral Saç Renkleri 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küllü Kumral Saç Renkleri 4

Küllü Kumral Saç Renkleri 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

51 yorum

 1. lütfen bana yardımcı olurmusunuz.hangi marka boyayla bu tonları elde edebilirim.gittiğim kuaförlerde yapamadılar bu rengi.açma işleminden sonra bu rengi tutturmam mümkünmü.marka adı ve numarası verirseniz cok sevinirim.

  • Dediğim gibi açtırısanız tonunu kuaför ayarlar. Hangi tone kadar açacağını bilemediğim için birşey diyemiyorum. ama açtırmazsanız 7.1 koleston dipler için % 9luk oksidan sarı olan yerler için % 6 lık oksidan kullanılmalı.
   Eğer sarı tona kadar saç açılır ise numaralar değişir. O zaman 7.0 da ilave edilmesi gerekebilir.

 2. suanki saç rengim majirel 9.1 ama saçımda sarı- bakır -kahvemsı garip parlamalar var.küllü kumralla uzaktan yakından alakası yok.en üstteki fotodaki rengi tutturmak istiyorum.

  • Slm. saçlarınız sarı ise bu rengi yakalamak kolay ama bakır ve kahve var demişsiniz o nedenle biraz saçılsa daha iyi bu renkler ortaya çıkar. Lakin açıcı kullanmak istemiyorsanız. 8.1 koleston ile % 6 lık oksidan kullanarak bu renge çok yakın bir renk elde edebilirsiniz. Eğer saçlarınızda kahve ve bakır renkler çok ise o zaman 7.1 koleston ile % 6 lık oksidan karıştırarak bu renge yakın bir renk elde edilebilir.
   Hazır boyaların içerisinde oksidanlar olur o oksidanlar boyanın koyu olan saçlar için hazırlanmış hali için ayarlanmıştır. Örneğin 8.1 hazır boyaların içerisinde % 9 luk oksidan olabiliyor. Bu nedenle tüp boya alıp oksidanını ayrı alınması gerekli.
   Sizin saçınızı görmeden birşeyler söylemek zor ama tarifinizden yola çıkarsak 7.1 ve % 6lık oksidan istediğiniz renge en yakın rengi elde etmenizi sağlayacaktır.
   Son olarak eğer dipler den siyah saçlar çıkmış ise diplere 7.1 % 9luk ile boyanmalı diğer açık olan yerler ise % 6 lık ile 7.1 karıştırılarak boyanmalıdır. Hoşçakalın.

  • Saç açıcılar dikkatli kullanılmazlarsa hepside saçı yakar. Benim önerim wella nın blondor toz açıcısının saçı açarken verdiği rengi çok beğenirim. Ayrıca wella blondor krem açıcı nın daha az yıprattığı firma yetkililerince söyleniyor ama ben çok ta fark görmedim açıkçası. İkisi de güzel üründür. Birde benim başka bir önerim olacak. Açıcı hazırlanır iken çok az miktar açık renk saç boyası ilave edilir ise saçta daha az yıpranma olduğunu fark ettim. Ben her zaman bir kase hazırladığım açıcıya çok az yani serçe parmak uzunluğunda 9.0 gibi açık renk bir boya sıkarım. Hoşçakalın…

  • Platin bir saç küllü kumral saç rengini hemen tutar. Önce şunu belirtmeliyim platin bir saçı küllü renge boyadığımız da çok gri kül rengi oluyor bazı hanımlar bunu yeşil diyede tabir ediyor. Eğer yok ben zaten kül rengi istiyorum diyorsanız küllü bir saç boyası ile boyama yapabilirsiniz. Fakat bizim bir yazımız var platin sarısı saçı kumral renge boyuyoruz. Bu yazımızda platin sarısı saça dore pigment yükleyerek grileşmeleri engelliyoruz. Buraya tıklayarak yazımıza bir göz atabilirsiniz.
   Eğer siz pigmentsiz halini istiyorsanız direk kumral yada küllü kumral saç rengi ile boyama yapılabilir.

 3. Merhabalar gecen hafta açtırdım saçlarımı, platine yakın bir sarı elde ettik. Diplerim orta kumral, diplerimi boyatmadım. Ama sacımdaki bu iki farklı renk beni rahatsız etti ve sarıya alışamadım açıkçası. Şimdi evde küllü bir kumral tonu elde edebilir miyim? Hangi no boyayı kullanmam gerekir?

 4. Merhaba yorumlara verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ederim. imkanım olsa mersin e gelip sizde saçımı boyatirim. Konuya gireyim benim saçım yoğun sarı memnunum fakat aralarda küllü kumral var ve koyu duruyor ben kumral bi ton kullanmak istiyorum sizce hangi boya markası alayım çünkü sacimda kizillik olsun istemiyorum şu an var 🙁 yardiminiza ihtiyacım var 🙁

 5. merhabalar.benim saçlarımın dibi geldi ve şuan diplerim kestane uçları sarı renkte ve ben diplerimi bebek kumralı yapmak istiyorum.sarı saça dip boyası yazınızıda okudum ama koleston perfect 9/11 çok açık geldi.bebek kumralı yapmam için hangi boyayı ve oksidanı önerirsiniz?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba bebek kumralı yada kumral farketmez siyah saça uygulandığında tam kumrallığını vermez. Bir koyu renk saçı tam kumral yapmak için o saçı açmak gerekli sonra boyanmalı. Kuaförde yaptırmak gerekli. Hoşçakalın

 6. merhabalar benım saclarım koyu kestane dogal rengi üzerine palette 7.1 küllü kumralla boyadım acık kahve gibi oldu fakat özellikle sac diplerinde turuncuk var turunculugun gitmesi için kızıl turuncu olamayan bir kahve tonu nasıl elde edebilirim?

  • Oksidan kaçlık kullandınız. Yani 20 lik mi 30 luk mu? Eğer 30 luk ise turunculuk yapabilir. Ama 20 lik yapmaması gerekli. Eğer 20 lik ile yaptıysanız marka değiştirin. Örneğin matrix 7.A çok iyi bu konuda. Kızıllık yok diyebilirim oldukça kumral renk verir. Başka bir öneri olarak da 7.11 yani yoğun küllü renkler de var bazı markalarda örneğin majirel 7.11 yada kpleston perfect 7.11 gibi. Bu numaralarda kızıllık olmaz. Tavsiye ederim.
   Birde saçınızı boyadığınızda geriye doğru yapıştırmayın diplerde turunculuk yapabilir. Saçlar boyandığında araları açık kalmalı hava almalı. Baş derisi sıcak olduğundan geriye doğru yapıştırınca dipler çok ısınıyor ve turuncu yansıma yapabiliyor. Hoşçakalın

 7. Mrb saclarimi loreal kumral renge boyadim ama yansimasini hic begenmedim ben daha kullu yumusak bi sac rengi istiyorun bunda karameli andiran bi yansima var beyaz tenli kahverengi gozluyum kullu yon yakisit mi. Sizce.hangi renk yapmaliyim oyle bi ton icin numara soyleyebilir misimiz. Tesekkurler

 8. Meraba benim saclarim 0.7 palette kumral saç boyasıyla boyandı fakat kahverengi bir renk ortaya çıktı.aynı markanın küllü kumral 7.1 rengini aldımi istedigim rengi tutturabilirmiyim kahverengi yansıması olsun istemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim

 9. Merhabalar. Öncelikle ilginizden dolayi teşekkür ederim. Benim saç rengim siyah doğal. Daha önce ne bir boya ne de bir kimyasal kullandım. Uzunluklari cene hizzasini biraz geciyor. Saçlarımı boyatmak istiyorum. Gümüş gri rengini siyahlarla karışık bir şekilde istiyorum ama emin değilim. Açma işlemi gözümü korkutuyor sağlıklı ve kalın saclarim var sıfır kırık. Saçlarımı acmadan ulaşabileceğim renkler hangileri bir de gümüş gri rengine ulasmam mümkün mü. Son olarak fiyat konusunda da bilgilendirebilirseniz sevinirim. Erkeğim birde etkisi olur mu bilmiyorum ama

 10. Saçlarımin doğal rengi küllü kumral fakat saclarimi açınca rengi dore sarı oldu ben de ustune 7.1 koleston boyadım yanı doğal rengime. Akinca dorelik kırıldı biraz fakat saclarim 9.0 gibi oldu. Diplerimi 8.1 kolestonla boyuyorum fakat hafif karamel turuncu bi renk oluyo. 8.1 tonunda tam kulluluk sağlayacak boya hangisidir?

 11. Hasan bey benim sormak istediğim ise kumral saçlarıma bir gün önce kaliteli bi kuaförde ombre yaptırdım fakat çok soğuk bir sarı oldu ve kendime yakıştıramadım bu rengi ısıtmanın bir yolu var mıdır.. Yardjm edin

 12. Merhaba.benim de sorunum saclarimda ki beyazlarim..sac rengim ise yukarida olan fotolarla ayni..saclarimi sadece bir sene once yine beyazlarimi kapatmalari icin boyattim ama malesef sac rengim kumraliktan cikip karamel hatta dore sari tonlarina geldi.gercekten cok kotu bir renk oldu.istedigim sadece sacimin rengini kaybetmeden beyazlarin gorunumunun azalmasiydi.sonuc olarak bir sene sonunda kendi rengim diplerden uzadi beyazlarla birlikte.size sorum şu..saclarimi ben su an icin sadece uzayan kisim icin hangi tonlarda boyamalıyim..tesekkurler.

 13. Merhaba benim sac diplerim kahve uclara dogru koyu kullu kumral ben uclarimin birazdaha sariya donuk olmasini istiyorum ama kizil yada bakir olmasin.hangi marka ve hangi boyayi almam gerekir.cvp verirseniz sevinirim

 14. Merhabalar saçlarımı bundan 7 ay önce 2 kez loreal in 4gibi bir tonuna boyamıştım ve ondan önceki saç rengim açık olduğu için koyu tutmuştu şuan dipim epey geldi saçımda kızıllıklar vardı epey ,beyaz sabunla büyük ölçüde akıttım,şimdi küllü koyu bir sarıya boyatmak istiyorum.Kuaförler ilk önce saç açma işlemi uygulanması gerektiğini söylediler ama saçım zaten yıprandı sertleşti açtırma işlemi istemiyorum.Sizce saçımın rengini Pauline extra blond saç açıcı spreyle açsam üsgtüne boyasam tutar mı?bu spreyi daha önceden kullanmıştım saçı baya açıyor açık sarıya kadar gidiyor..Yardım edin lütfen çok kararsızım..

  • Kuaför doğru söylemiş. Daha önceden boyanmış bir saç ;saç açıcı ile açılmalıdır. Çünkü boya boyayı açmaz. Bahsettiğiniz ürünü hiç kullanmadım. ama boyanmış bir saçı açıyor ise neden olmasın derim. Hani doğal saçı açabilir ama boyanmış bir saçı yeterince açacağını zannetmiyorum ama dediğim gibi hiç kullanmadım ne desem yalan olur. Dediğiniz gibi açabiliyorsa tabi ki olur. Hoşçakalın…

 15. Merhaba, sacimda kadife kahve ustune bal kopugunden biraz daha acik renkte ombre yapildi. Ancak istedigim gibi olmadi. Kizilsiz bir kahverengi tonu istiyorum. Daha onceki kuaforum loreal loucolor boyada 2 rengi karistirip cok guzel mat bir kahve elde ediyordu. Sizce hangi marka ve renkleri kullanmaliyim. Fikir verirseniz cok sevinirim. Pelin.

  • Pelin hanım kızılsız kahve için üretilmiş özel boyalar var. Örneğin koleston perfect profesyonel seride 6.71 yada 7.71 gibi hem kahve hemde içinde kül rengi olan seriler var. Bunun dışında eğer bir kahve saç boyasında kızıl yansıma isten miyorsa o boyaya aynı tonun küllüsü ilave edilir kızıl yansımalar axalır. Ör elinizde koleston perfect 6.7 var bunun içine 6.1 ilave efilir ise turuncu yansıma azalır. Bu yöntem her markada uygulanabilir. Hoşçakalın

 16. Hasan Bey merhaba kuafore gidip acik kullu kumral istedim ama ucret 400 tl bana fazla gelince kendim yapabilirmiyim sizden fikir alsam
  sacimi matrix 10 p ile boyuyorum ve onceden orielle acilan yerler guzel ama acilmayan kisimlar kizilimsi kahve tonlar var ve kendi sac rengim koyu kahve acaba bana fikir verebilirmisiniz

  • Banu hanım bir saçı küllü kumral yapabilmek için o saçı sarı tona kadar açmak gerekli. Bu nedenle sadece boyama yaparak ancak koyu kumrala yakın tonlar elde edebilirsiniz. Örneğin 7.1 koleston gibi boyalarla sürekli boyanır ise biraz kumral ton elde edilir. Ama koyu olur demedi demeyin. Eğer açık bebek kumral tonlarda isteniyorya o saç açıcı ile sarı renge kadar açılır daha sonra istenilen renge boyanır. 300 tl açma boyama için iyi bir fiyat. Ama bu iş için 600 de isteyen olabilir birşey diyemem. Çünkü kalitedende ödün vermeyen arkadaşlarda var. Pahalı çalışan arkadaşlar da var.

  • Platin olan kısımlara blonde me t steel blue ile boyama yaparsanız harika gri ton elde edersiniz. Ben birtekmonunla yapıyorum. Başka bir marka için birşey söyleyemem.
   Saçın gri rengi alması için platin sarısı tonuna kadar açılmış olması gerekli. Hoşçakalın

 17. İyi günler benim saçlarım yoğun bakır renginde. Küllü kumral istiyorum ve evde boyayacagim için korkuyorum. İnternette baktım yeşilimsi olur filan yazıyordu bu sayfaya denk geldim yardımcı olur musunuz ? Rengi Tam tutturabilmek için ne yapmalıyım ? Bakır olduğu için tabanı farklı bi sonuc verir mi?

  • Yoğun bakır küllü kumral ile boyandığında kumral kahve tonunda olur. Yani küllü kumral olmaz. Bu nedenle ben böyle bir saçı boyamadan önce bakır rengi açar sonra boyarım. Doğrusu bıdur. Yoksa alttan bakır yansıma yapar. Hoşçakalın

  • Genel olarak bu sayfadi renkler 7.1 yada 7.0 gibidir. Ancak saçın altındaki zemin renkleri sonuçları değiştirir. Ör platin bir saça 7.1 uygulandığında gri küllü bir ton çıkar. Yada beyazı çokmolan bir saça 7.0 uygulandığında yeşilimsi bir kumral çıkar. Vs. Hoşçakalın

  • merhaba. Gerçek bir kumral renkte kahve yansıma olmaz bu nedenle bebek kumralı gibi kumral renkler beğeniyorsanız saçı açmadan yapamazsınız. Küllü kumral istemişsiniz bu açmadan hiç olmaz.Üzgünüm. Biraz açık kumral yapabilmek için 30 volum en az kullanmak gerekli buda kumral kahve gibi yapar. Açık Küllü kumral malesef olmaz. Fakat 7.1 ile uzun vade boyanmış saçlar zamanla baya küllü kumrala döndüğünü gördüm .ilk zamanlar kumral kahve gibi oluyor ama zamanla kahvelik azalıyor. Saç baya kumral renge doğru geliyor. Bence iyi bir kuaför istediğiniz rengi yakalar. evde zor. hoşçakalın…

 18. Merhaba saç uçlarımda boyalar vardı ama eşit ve güzel görünmüyordu kuaföre gittim düzeltilmesi için ve saçımda hiçbir şekilde kızıllık doreli istemediğimi tamamıyla doğal kumral tonlarını istedim ombremin daha dogal durması için boyatmak istemiştim. Cağnım kuaför acılması gerektiğini söyledi saclarımı acıcı ile actı sonra bu çok acık falan dedim pigmentasyon yaptı hafif yesil gri gibi oldu neyse 3hafta falan kullandıktan sonra saçlarım iyice acıldı ben sarı istemediğimden ve dip rengim koyu oldugundan uyumsuzluk vardı dogal bir renk gibi durmuyordu yeniden gittim yine pigmentasyon yaptı sacıma küllü kumral ile sanırım hafif de grilik kattı renk güzel koyu oldu bu defa renk cidden iyi durdu ayrıca mor sampuan aldım doreler çıkmasın dogal dursun diye her neyse 3kere yıkadım yine acıldı gittiğimde yine pigmentasyon yapcak büyük ihtimalle bu arada totalde 650 lira falan verdim toplam olarak yani artık pigmentasyonu kendim yapmak istiyorum yapılabilir mi? Bunun için loreal inoa 6.1 koyu küllü kumral rengi tavsiye eder misiniz? Gerçekten hemen akıyor sacım zarar da vermek istemiyorum ama inanılmaz masraflı yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba. Saçı görmeden bişey demek yanlış ama anladığım kadarıyla cevaplayayım.
   Eğer şikayetiniz dore ise kuaföre gitmeden mavi şampuan ile küllü bir sarı tonu elde edilebilir. Yani saçınız aktıkça arada mavi şampuan kullanabilirsiniz.
   6.1 demişsiniz oldukça koyu bir ton bu ton ile cila yapılırsa saç koyulaşabilir.
   Ben şahsen 8.1 gibi tonlar tercih ediyorum.
   Sarılar baya koyulaşsın denirse 6.1 ile cila yapılabilir. Ama koyulaşacağını unutmayın en az 3 4 ton koyulaştırır
   Eğer dipler çok sarı olmasın denirse diplere 6.1 sürdüğüm olmuştur. Cila şeklinde.
   Hoşçakalın….

 19. Merhaba ben Zigavus Isolde’nin bitkisel saç boyasını kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim. Ürün kimyasal içerikli değil. Sadece eczanede satılıyor benim için önemli olan buydu 🙂 Sonra tabiki kalıcılığı ve rengin güzel olması 🙂 6N. K.KUMRAL :):) Kumral sevenler denesin. Saçlara resmen bakım yapıyor boya.

 20. HASAN BEY MERHABA.İSTANBUL’DAN YAZIYORUM.BURADA ÇOK GÜZEL KUAFÖRLER VAR DENİLİYOR FAKAT BANA BİR TÜRLÜ DENK GELEMEDİ.YA İNANILMAZ PAHALLI YA DA TABİİKİ YAPABİLİRİM DEYİP SAÇI BERBAT EDEN KUAFÖRLER…İSTANBUL’DA OLMANIZI ÇOK İSTERDİM.YAZDIKLARINIZ VE DENEYİMLERİNİZ GERÇEKTEN FEVKALADE.SİZE ÇOK TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM.İYİ ÇALIŞMALAR…

  • Bu güzel yorumunuz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Hobi amaçlı kurduğum sitede biraz olsun bilgilerimi paylaşmak istiyorum ama bazen pişmanda olduğum oluyor. Çünkü bazı yorumlara bakıyorum o kadar hakaret içeren cümleler yazıyorlar ki anlatamam. Örneğin bir sarı saçın dip boyasını nasıl yaptığımı yazdığım bir sayfam da bana ”inanmayın sahtekar bunlar” gibi yorum yazmış üşenmemiş. Başka bir örnek yıpranmış saçlar için loreal in bir maskesini tavsiye etmişim. Orada da ne üçkağıtçılığım kalmış ne yalancılığım. Sanki Lorealin sahibi benim :)) Yada ürünü ben satmıyorum ki sadece tavsiye vermişim.
   Yani uzun lafın kısası bu güzel yorumu görünce size çok teşekkür edemeden geçemiyeceğim. Üşenmeden yazdığınız bu güzel cümleler için tekrar teşekkür ederim. Hoşçakalın…

 21. Hasan bey merhaba bioblas 7.1 küllü kumral ile saçımı boyamak için saçımı kuaförde çok açık sarı tona kadar açtırdı m ve kendi boyamla boyattim tam istediğim açık küllü kumral tonu oldu harika fakat dip boyası için tekrar gittiğimde (bunu düşünemedim tqbi) kendi rengim orta kestane bir cevabinizda bahsettiginiz gibi bakira benzer bir kahve oldu dipler. Şimdilik bekliyorum ama dipler tekrar çıktığında yine 7.1 i karıştırmam gerektiğini anladım. Bir yerde içine 1 çay kaşığı mavi koyup 9 no oksidan kullanılması yazmış lar sizce uygun mu alttaki açılıp boyanan kısımla tutar mi renk çok beğendim rengini tutturup kullanmak istiyorum

 22. Merhabalar sac diplerim koyu kumral kendi rengi yani sacımın ortalarından uclarına kadar sarı. Ama zamanla sarı ın başladığı yerlerde turunculasmalar olmaya basladı. Ben de ilk resimdeki bayanın sac rengi icin boya alıp kendim boyamak istıyorum. Elimde 6.11 boya var önce bununla boyayıp turunculukları alıyım diyorum üzerine o rengi tutturabılmek icin hangi numara boyayı alıp boyama mı tavsiye edersiniz?

 23. Hasan bey merhaba saclarimi koyu kumrala boyattim ama diplerdeki cikolata kahve goruntusunu sevmedim kizilimsi yansimalar oldu guneste kullu kumrala boyattim sonuc ayni…6.11 gibi daha yogun kullu tonlara boyasam gidermi cikolata kahve rengi…bakir parlamalar var kafayi yiycem :((

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*