Bakır Saça Ombre Sarı Balyaj

Bakır Saça Ombre Olurmu? 

Bakır saç rengi üzerine ombre balyaj resimlerini inceleyelim. Bakalım bakır saç renklerinin üzerine hangi renk balyajlar ve ombreler yakışıyor.

 Saç konusunda biz kuaför olarak sizler ile bilgilerimizi deneyimlerimizi paylaşmaktayız fakat kişinin kendi görsel zevkinin de önüne geçemeyiz.

 Bu nedenle burada biz yorumlarımızı belli bir temel bilgi üzerinden yapmaktayız. Yani nadiren de olsa hiç alakasız renkleri çok beğenen bayanlar da oluyor. 

bakır kızılı saç rengi 17

bakır kızılı saç rengi 28

bakır kızılı saç rengi 45

 Bakır saç renkleri üzerine sarı balyaj yada ombre balyaj seçimi olarak öncelikle yoğun bakırları ele alalım.

 Yoğun bakır yani oldukça belirgin turuncu yada kızıl bakır saçlar da bizim önerimiz sarıya yakın bakır sarı dediğimiz tonlarda ombre yada balyajlamalar yapılmalıdır.

 Yani turuncu  ve belirgin bir bakır saçın üzerine platin sarısı balyaj hoş olmayacaktır. Örneğin 28 numaralı resimdeki gibi. 

45 Numaralı resimdeki seçim de doğru bir seçimdir. Nar çiçeği gibi bir saç renginin üzerine turuncu sarı renk seçimi oldukça başarılı olmuş.

Bakır Saça Ombre  2 Bakır Saça Ombre 1 Bakır Saça Ombre 3 Birde bakır kahve yada bakır karamel gibi saç renkleri vardır. 

 Bu tip saç renkleri için yapılacak ombre yada sarı balyaj renk seçimi olarak balköpüğü sarısı dore sarı tonları tercih edilebilir. 

 Birbirine yakın olduklarından sıcak bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 Yani bakır saçın üzerine ombre yapılacak ise dore sarı tonlar yada bakır sarısı tonlar tercih edilebilir.

 Koyu ve kızıl saç rengine yakın bakır saçlar için daha turuncu yansımalı sarılar tercih edilebilir. ,

 Bakır saça ombre balyaj yakışır mı? diye sorarsanız doğru renkler tercih edildiğinde elbette yakışacaktır.

 Bakır saça ombre yapılacaksa bir önerimiz daha olacak. Balyajlamalar çok yukarıda olması güzel olmaz. Ombre balyajlar saçın en uç kısımlarında olmalıdır. 

Bakır Saça Ombre 4

Bakır Saça Ombre 7

 Çok katlı yani kısa katları olan uzun saçlarda da dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. Çok katlı saçların uçları komple balyajlanır ise sarı görüntü tepelere kadar çıkabilir. 

 Bu nedenle üstteki kısa katların sadece ucu balyajlanır ise daha iyi olacaktır. Alt katlarda sorun olmaz ama üstteki katlar kısa olduğundan fazla sarı yapılır ise saçın arka kısmı komple sarı görünebilir. Dikkat edilmelidir.

Bakır Saça Ombre 5

Bakır Saça Ombre 6

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*