Doğal Ombre Saç Modelleri

Doğal Ombre Modelleri 

kumral ombre saç 2DSC_0004Özellikle saçlarında belli belirsiz ombre isteyen bayanlar için balköpüğü kıvamında renkler seçebilirler.

 Eğer saç renginiz koyu ise balköpüğü kıvamındaki ombre balyaj renkleri de çok şık oluyor.

 Doğal ombre dendiğinde saçlar sanki güneşten yada denizden açılmış gibi görünsün istiyor bayanlar.

 Aslında haksız da sayılmazlar. Çünkü saçlarda ki görüntü ne kadar doğal ise o kadar mükemmeldir.

 Bir kuaför olarak her zaman doğal görünen ve birbiri ile uyumlu saç rengi tonlamalarını tercih etmekteyiz.

 Özellikle son zamanlarda okullu kızlarımızda saçlarında ufak tefek değişiklikler istemekteler.

 Her ne kadar anneler kızıyor olsada onlar saçları ile oynamaya devam ediyorlar. Özellikle papatya yada oksijenli sular ile saçlarını sarı tona doğru çevirmeye çalışanlar çık fazla.

 Bu resimdeki kızımızda saçının uçlarına doğal bir ombre yaptırmak istiyordu. Ama okula da gittiğinden bizde ona oldukça doğal belli belirsiz bir ombre uygulaması yaptık.

kumral ombre saç 1

kumral ombre saç 2

kumral ombre saç 3

kumral ombre saç 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kumral ombre saç 5

kumral ombre saç 6

kumral ombre saç 7

 

 

 

 

 

 

 Doğal ombre yapmak için uçlara bolca krepe atıp daha sonra paketleme işlemi yaptık.

 Krepe ne kadar çok olursa saçta o kadar az iz olur.

 Dolayısı ile geçişler belli olmaz. Ombrenin doğal durması için renklerin de birbirinden çok uzak olmaması gerekmektedir.

 Yani koyu rengin üzerine platin sarısı ombre yaparsanız çirkin olmaz ama doğal da görünmez. Doğal ombre tarzı için balyajlar da çok sık olmamalıdır. Her ne kadar renkler uyumlu olsa da üst ve alt kısımdaki geçişler bariz olmamalıdır.  

 Örneğin üst kısımlar koyu ama alt kısımlarda hiç koyu renk kalmamış olursa saç çok fazla 2 renk görüneceğinden yine doğal olmaz. 

 Alttaki resimlerde ise kumral saç üzerine yapılmış çok doğal bir ombre saç modelini görmekteyiz. Bu resimdeki saçımızda balyajın rengi daha açık olmasının nedeni saçın ana renginin kumral olmasından kaynaklanıyor. 

 Ana renkleri kumral olan bayanlar açık sarı saç renkleri ile kolaylıkla balyaj yaptırabilirler. Çünkü kumral saç rengine sarının bütün tonları yakışmaktadır. 

 Fazla frapan saçlardan hoşlanmayan bayanlar doğal ombre yaptırabilirler. Saçlarını komple boyatmak istemeyen bayanlar içinde mükemmel bir seçim olacaktır. Ayrıca her ay dip boyası gibi sorunları da yoktur.

DSC_0004 DSC_0003 DSC_0002 DSC_0001

 

 

 

 

 

 

 

 

5 yorum

  1. Merabalar sac rengim yukardaki resimdeki kirmizi tisortlu bayanin dip rengi gibi, ona yaptiginiz ombrede oryal kullandiniz mi, direk boya ile mi actiniz, boyanin marka ve numarasini ogrenebilir miyim

  2. Merhabalar butun islemleriniz cok hos ellerinize saglik, okula giden bayana yaptiginiz ombrenin uc boya numarasini ve markasini ogrenebilir miyim, gercekten cok dogal olmus, keske size yaptirabilme sansim olsaydi 🙂 birde dogal olmasi icin bolca krepe atmak gerekiyor yazmissiniz, bol krepeden kastiniz saci ince tutamlara ayirip sonra krepelemek mi? saci kalin tutamlar halinde krepelemekmi gerekiyor, yoksa ince tutamlar alip krepelemek mi 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*