Saçı Ağırlaştırmayan Şampuan Tavsiyeleri

Saçı Ağırlaştırmayan Şampuanlar

 Saçların ağırlaşması saçın temiz olmasına rağmen sanki kirli gibi görünmesine neden olur. Bunu yanısıra hacimsiz ve sönük görünmesine de neden olur. Hemen hemen tüm bayanlar ağırlaşmış saçtan hiç hoşlanmazlar. 

 Saç neden ağırlaşır diye düşünürsek bunun birçok nedeni olabilir. Örneğin yıkama sırasında yeterince temizlenmemiş bir saç çabucak ağırlaşır.

 Saçın bakıma ihtiyacı olmamasına rağmen bakım şampuanları kullanırsanız yine saçınız ağırlaşabilir. Örneğin saçınız doğal ve saç boyası gibi işlemler yok. Siz böyle bir saça boyalı ve röfleli saçlar için üretilmiş bir şampuan ve maske gibi ürünler kullanırsanız saçınızı ağırlaştırabilir.

  Ayrıca kalitesiz argan yağlı diye satılan ürünlerde saçı ağırlaştırabilir. Kaliteli argan yağları saçı ağırlaştırmaz.

 Örneğin kremli şampuanlar kremsiz şampuanlara oranla saçı biraz daha fazla ağırlaştırabilir. Tabi saçlarınız çok kuru ise fazla ağırlaştırma yapmaz ama biraz yağlı saçlarınız var ise saçınız kremli şampuanlarla yıkandığında daha fazla ağırlaşabilir.

 Peki saçı ağırlaştırmayan şampuan arıyorsanız ne yapmanız lazım. Saçı ağırlaştırmayan şampuanlar genellikle saçı daha iyi arındıran şampuanlardır.

 Arındırıcı özelliği fazla olan şampuanlar saçları ağırlaştırmaz ama farz edelimki saçınızda röfle var. Bu durumda da saçı fazla arındıran şampuanlar uçlarda kuruma yapabilir.

 Loreal bu konuda çok iyi çalışmalar yamakta. Örneğin Loreal Serie Expert Lumino Contrast Şampuan röfleli saçlar için yapılmış özel bir şampuandır.

 İleri teknoloji ürünü olan bu özel şampuanla röfleli saçlarınızı yıkadığınızda bakım yapan kısım sadece röfleli saçları hedef alır doğal saçlarınıza yüklenmez. 

loreal lumino contrast Özellikle saçı ağırlaştırmadan temizleyerek röfleli olan kısımlarıda başarılı bir şekilde onarır. Kullanan müşterilerim oldukça memnun. Daha parlak röfleller ve ağırlaşmamış saçlar yakalamanıza yardımcı olur. 

 Özellikle maskesi ile birlikte kullanıldığında mükemmel sonuçlar aldığımızı söylemek isterim.

  Saçı ağırlaştırmayan argan yağı olarak tavsiye edeceğim çok güzel bir ürün ise Orofluido Argan Yağı dır. Orofluido argan yağını kullandıktan sonra ikincisini isteyen çok fazla müşterim var.

 Bunun nedeni gerçek argan yağı diye satılan ama ne olduğu belli olmayan birçok kalitesiz ürünlerin saçı nasıl yapış yapış yağlı yaptığını artık bir çok müşteri gördü.

 Ama orofluido argan yağı ise saçı ağırlaştırmadan parlak ve ipeksi bir yumuşaklık verir. Müşteriler bu aradaki farkı bariz görmekteler. Bizlerde görmekteyiz bu nedenle orofluido argan yağını tek geçerim. orofliodo argan yağı

 Saçı ağırlaştırmayan şampuan arıyorsanız bu söylediklerimi gözden geçirip ondan sonra size en uygun şampuanı seçebilirsiniz.

 Saçlarınız doğal ise boya ve benzeri işlemler yok ise seçiminiz krenmiz şampuan olmalı. Ayrıca boyalı ve röfleli saçlar için üretilmiş şampuanlar tercih etmeyin diye tavsiye verebilirim. Saçlarınız kremsiz açılmıyorsa şampuanı ayrı kremi ayrı kullanın. Saçlarınızın ağırlaşması azalacaktır.

 Saçlarınız boyalı ve röfleli ise Yine kremli şampuanlar kullanmanızı tavsiye etmem. Saç kremi diplere değdiği zaman saçlar daha çabuk ağırlaşacaktır. Bakım şampuanları saçlarınızı ağırlaştırıyor ise doğal saçlar için şampuan kullanabilirsiniz. Fakat uçlar için mutlaka bakım maskelerini kullanın derim. Loreal Serie Expert Lumino contrast Şampuan önerilir.

loreal yağlı saç - Kopya Saçlarınız yağlı olduğundan ağırlaşıyorsa yağlı baş derisi için üretilmiş şampuanlar tercih edebilirsiniz. Örneğin yine Loreal Pure Resource Citramine yağlı baş derisi için üretilmiş bu özel şampuanı kullanabilirsiniz.

 Eğer saçlarınız çok ince telli olduğundan başınıza yapışıyorsa Loreal Serie Expert bu tip ince telli saçlara hacim loreal ince telli saçlar için şampuankazandıran bir şampuanda üretti. Hatta Loreal bu şampuana yerçekimine karşı etkili şampuan diyede adlandırıyor.

 Bu özel hacim veren şampuanın adı ise  Loreal Volume Expand Şampuan. Saçı ağırlaştırmadan uzun süreli hacim veren bu özel üründe ince telli saçlarda oldukça başarılı. 

 

2 yorum

 1. Yalan söylüyorsunuz. Özellikle Lorealin yukarıda fotoğrafta yer alan kiloluk şampuanları saçları çok ağırlaştırıyor. Kullandım ve saçlarımı çok ağırlaştırdı. Kuaförler fön çekmede çok zorlanıyorlar.

  • Neden Yalan söyleyeyim Loreal in sahibi benmiyim ? Seçim yanlış yapılmış olamaz mı? Mesela boyasız bir saçı bakım şampuanları ağırlaştırır. Yada çok ince telli bir saçı bakım şampuanları ağırlaştırır. Bazende mecbur kalırsınız kullanmaya. Mesela röfleden yada saç açıcıdan yanmış bir saçı lorealden absolut serisini kullanırsanız saçı ağırlaştıran bir şampuan ve maske olduğunu görürsünüz. Çünkü saçın kopmalarını engellemek için saç telinin üzerindeki boşlukları dolduran özelliği vardır. Saçı daha pürüzsüz hale getirmeye çalışan bu seri doğal olarak saçın taranır iken yada fön çekilir iken lastik gibi sünmesiniz azaltarak kopmalarıda azaltır.
   Bu şekilde çok yıpranmış bir saçı, saç ağırlaşmasın diye arındırıcı bir şampuan ile yıkadığınızda saçın arasına tarak bile girmeyeceğini görülür. Saçlar adeta çakmakla yakılmış naylon gibi olacaktır.
   Lumino contrast şampuan bizim çok beğendiğimiz bir şampuandır. Belki sizin saçınıza iyi gelmemiştir. Kullanan müşterilerimiz bittiğinde gelip yeniden istiyorlar.
   Yalan söylüyörsunuz demenize de üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Siz yinede hoşçakalın…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*