Kıvırcık Saça Ombre Olurmu?

Kıvırcık Saç Üzerine Ombre Yapımı

Kıvırcık saçlı bayanlar ombre yaptırmak istiyorsa korkmalarına gerek yok. Çünkü kıvırcık saça ombre çok yakışıyor. Hani merak edenler hanımlar için kendi yaptığımız bir saçı sizler ile paylaşmak istedik. Kıvırcık saça ombre işlemini nasıl yaptığımızı sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 6

 

 Burada koyu ve kıvırcık bir müşterimiz bizden ombre istedi. Saçları doğal yani hiç boya yok ama renk olarak koyu kestane tonlarında.

 Oldukça doğal bir ton olan bal rengi sarısı kıvamında bir renk beğendi. Yani platin yada açık sarı olmasını istemedi.

 Hatta ombrenin bitmiş halini; kendi saçının günlük jöleli görüntüsünü çok beğendiğinden fön bile çekmemizi istemedi. Bizde onun isteğini geri çevirmedik ve kıvırcık saç üzerine ombre tarzını jöleli bir şekilde noktaladık.

Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 1Kıvırcık Saça Ombre Nasıl Yapılır

 Kıvırcık saça ombre yapmaya başlamadan önce ilk işlem olarak saça düz fön çekmeyi tavsiye ederim.

 Çünkü koyu renkten açık renge geçerken geçişlerin doğal olması için saça krepe yapmamız gerekli.

 Biz kıvırcık saça ombre yapar iken düz fön çekmeyi tercih ediyoruz. Ama düzeltmeden de yapılabilir.

 Düzeltiğim saçı ense bölgesinden 4 parmak kalınlığında tutamlar halinde ayırarak krepe yapıyorum.

 İnce bir milli tarak ile saçı uçtan dibe doğru 2-3 defa krepe yapıyorum. Elimde kalan kısmı aliminyum folyo yardımı ile paketleyeceğim.

 Benim kıvırcık saça ombre yapar iken bir tavsiyem daha olacak. Kıvırcık saçlı hanımlar bilirler jöle kullandığınızda saç yarım ton civarı daha koyu görünür. Bu nedenle kıvırcık saça ombre yapılırken istenilen saç renginden yarım ton yada bir ton daha açık renk tercih edilebilir.

 Jöle ile saç şekillendirildiğinde tam istenilen renk elde edilmesi açısından bu göz önüde tutulmalı.

Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 3

 

 Kıvırcık koyu renk saç için ombre boyasını hazırlarken oryal ile saç boyasını karıştıracağım. Çünkü saçın rengi doğal olduğundan kolay açılacaktır bu nedenle çok kuvvetli bir karışım hazırlamaya gerek yok. 

  Benim tercihim 9.0 yada 10.0 veya 10.1 gibi bir saç boyasının tamamını plastik bir kaseye sıkıyorum içine iki yemek kaşığı kadar yada kendi ölçeği ile 1 ölçek oryal yani toz açıcı koyuyorum ve %9 luk oksidan ile karştırıyorum.

 Ardından düz fön çektiğim kıvırcık saçı ense bölgesinden 3-4 parmak kalınlığında ayırıp uçtan dibe doğru 2 yada 3 defa krepe yaparak kalan saçı hazırladığım karışım ile paketliyorum. 

 Benim verdiğim karışım tarifi başka saçlarda ton farkı verebilir. Her saç birbirinden farklı olduğundan boyalarda da ton farkı çıkabiliyor.

 Bu nedenle her saç için farklı karışımlar hazırlanabilir.

 Kıvırcık saça ombre yapar iken krepeleri çok fazla yaparsak elimizde az saç kalacağından ombre pek belli olmayabilir. Bu nedenle 2-3 defa krepe yapmak yeterlidir. 

 Saçı hemen hemen yarısına kadar paketliyorum. ve işlemim bittikten sonra paketlerimi sırası ile açıyorum ve yıkıyorum. İlk yaptığım paket ilk açılır son yaptığım paket en son açılacaktır.

 Tam bir süre vermek doğru değil bu nedenle paketler ara sıra kontrol edilmeli renk istenilen tona geldi ise paket ondan sonra açılıp saç yıkanmalıdır.

 Tüm paketler açıldıktan sonra saç komle şampuan yapılmalıdır. Eğer saçta hafif bir turunculuk var ise 8.1 ile cila yapılır. 8.1 saç boyası çeyrek sıkılır içine 20 gram kadar % 6 lık oksidan konulup ardından 1 çay bardağı kadar ılık su ile karıştırılır.

Islak ve suyu alınmış saça komple sürülür karıştırılır . Her yere aynı anda sürülür çünkü 5 dakika içinde yıkanmalıdır. Saçtaki turunculuk bu şekilde gidecektir. Eğer saçta turuncu yansıma yok ise cila yapılmaz.

 Kıvırcık saça ombre yakışırmı diye düşünen var ise biz yaptık güzel oldu. Kıvırcık saça ombre renkleri seçerken biraz açık tonları tercih ediyoruz. Daha koyu renkler pek kendini göstermiyor.

 Ama sizler kendi beğendiğiniz tonda ombreler yaptırabilirsiniz. Kıvırcık saça ombre olurmu diye tereddüt etmenize gerek yok. Hatta ombre dalgalı saçlarda bize göre daha güzel oluyor. Hoşçakalın..

Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 2

Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 4

 Kıvırcık Saça Ombre Modelleri 1 Kıvırcık Saça Ombre Yapımı 6Kıvırcık Saça Ombre Modelleri 2 Kıvırcık Saça Ombre Modelleri 3 Kıvırcık Saça Ombre Modelleri 4

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*