Saçtaki Kızıllık Yada Turunculuk Nasıl Gider Öncesi Sonrası

Saçtaki Kızlıllık yada Turunculuk Nasıl Gider Öncesi Sonrası

Saçtaki kızıllık nasıl gider 1 Yanlış bir işlem sonrası saçlarınız kızıllaştı. Yada aldığınız boya üzerindeki rengi değilde kızıl bir saç çıkardı. Şimdi burada saçtaki kızıllık nasıl giderilir onu anlatacağım. Fakat benim anlatacağım tarif saçı açmadan cila ile kızılıkları azaltmak yönünde olacak.

 Saçtaki kızıllık nasıl gider diye birçok yok denemiş olabilirsiniz ama saçı yıpratmadan saçtaki kızıllığı gidermek de mümkün. Cila ile saçtaki kızıllığı yok gidereceğiz fakat yüzde yüz kızıllığı gidermek istiyorsanız belki saçı açma işlemi yapmak gerekebilir. 

 Ben sizlere saçı açıcı kullanmadan kızıllığını azaltmanın nispeten eskiye göre daha kızılsız bir saç elde etmemin çok kolay bir yöntemini anlatacağım. Resimlerde de göreceğiniz üzere salonumuza gelen bir müşteri evde saçını boyamak isterken diplerini turuncu kızıl bir hale getirmiş. 

 Komşu tavsiyesi ile karamel renk elde etmek isterken boyanın içerisine fazla miktarda bakır saç boyası sıkarak en büyük hatayı yapmışlar. Şimdi saçına açıcı değmeden saçtaki kızıllıktan kurtulmak istemektedir. Uçlarda ombre kıvamında ama dipler çok yoğun turuncu tonlarında yansıma var. 

 Şimdi bu saçtaki turunculuk yada kızıllık dan müşteriyi cila yaparak kurtaracağız.  

Saçtaki kızıllık nasıl gider 1 Resimde gördüğünüz gibi boyanmış bir saçtaki kızıllık yada turunculuğu almak için küllü cila yapacağız . Buda saçın turuncu görüntüsünden alıp daha çikolata tonlarına getirecektir. Yine dediğim gibi sıfır kızıllık isteyenler saçını açtırmak zorunda kalabilir yada kalmayadabilir.

  Resimdeki bayan saçına asla açıcı değmesini istemiyor bu nedenle olabilecek en uygun renge getirmemizi talep ediyor. Bizde saçı hiç yıpratmadan saçtaki kızıllığı yada turunculuğu almaya çalışıyoruz. 

 Saçın diğer görüntülerinede dikkat ederseniz dipler bildiğimiz bakır turuncu kıvamında.

Saçtaki kızıllık nasıl gider 2 Saçtaki kızıllık nasıl gider 3 Saçtaki kızıllık nasıl gider 4

  Saçtaki Kızlılığı Gidermek İçin SaçBoyası

 Saçtaki kızıllığı gidermek için saç boyası olarak matrix 6.A Tercih ediyorum fakat Stokta  matrix 6.A kalmamış bu nedenle 5.A ile 7.A numaralarının yarı yarıya karıştırarak 6.A yı bulabiliyoruz. 

 Saçtaki Turunculuk yada kızıllığı gidermek için farklı boya markalarıda tercih edilebilir. 

Ama Matrix saç boyasının kül serisi saçtaki kızıllığı güzel alıyor bu nedenle beğendiğim ve tercih ettiğim bir saç boyası.

Saçtaki kızıllık nasıl gider 5 Saçtaki kızıllık nasıl gider 6 Saçtaki kızıllık nasıl gider 7 Saçtaki kızıllık nasıl gider 9

  İki boyadan da çeyrek tüp olacak şekilde sıkıyorum. Ortalama 30 gram birinden 30 gram diğerinden diyelim çünkü matrix in tüpü 100 gram.

 60 gram boyanın üzerine 60 gram % 6lık oksidan ilave ediyorum. 20 volum Resimde de görüyorsunuzdur. ardından boyanın içerisine yaklaşık olarak bir çay bardağına yakın çeşme suyu ilave ediyorum ve hepsini karıştırıyorum. Karışım biraz cıvık olacak. Hem saça daha iyi temas edecektir hemde daha seri sürme kolaylığı sağlayacaktır.  

 Boyanın kıvamı kasenin içerisindeki gibi olması yeterlidir. 

Saçtaki kızıllık nasıl gider 9 Saçtaki kızıllık nasıl gider 10

  Hazırladığımız karışımı çok hızlı bir şekilde saçın kızıl olan yerlerine sürmeye başlıyorum. Hızlı olmak gerekli çünkü heryerin rengi eşit olması açısından.

 Uçlara sürmüyorum zaten uç kısımlardaki kızıllıklar saçı yıkar iken boyanın teması esnasında gidecektir. Uçlarda zaten kızıllık yada turunculuk yok denecek kadar az.

 Hızla kızıl olan yerlere yediriyorum boyayı. Saçtaki kızıllığı alırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır

 Ör:bazı saçlarda kızıllık daha az ise daha hızlı boyayı alır bu nedenle böyle bir cila 5 dk dan fazla bekletilmez. 

 Yada saç sarıdır ve çok az turuncu yansıma vardır böyle bir saç için se buradaki tarif çok koyu netice verir. 

 Buradaki  verilen tarif tamamen resimdeki durumlar için verilmiştir bunu dikkate alınması gereklidir.

Saçtaki kızıllık nasıl gider 12 Saçtaki kızıllık nasıl gider 13 Saçtaki kızıllık nasıl gider 14 Saçtaki kızıllık nasıl gider 15 Saçtaki kızıllık nasıl gider 16

 Bu saçta çok fazla turuncu ve kızıl yansıma olduğundan cila işlemini 15-20 dakika bekletiyorum.  Amacım saçtaki kızıllığı azaltıp sıcak bir kahve tonuna doğru çevirmek.

 20 dk sonra saçı yıkıyorum ve fönleme işlemine başlıyorum.  Aradaki farka bakarsanız saçı açmadan kızıl olan yerleri kahve tonuna getirdiğimizi görebilirsiniz. Saçın uç kısımlarına da uyumlu bir ton yakaladığımızı düşünmekteyim. 

 Burada yanlış boyama sonucunda saçları kızıllaşmış bir bayanın diplerdeki kızılları saçı açmadan azaltma işlemini gerçekleştirdik. Saçı yıpratmadan cila ile turunculuğu azalttık. Daha sıcak ve uçlarla daha uyumlu bir hale getirdik. Umarız bu bilgi faydalı olmuştur.

 Dikkat her saç aynı olmaz her saçta sonuçlarda değişken olabilir. Burada anlatılanlar sadece bilgi amaçlıdır. Lütfen bu şekilde bir probleminiz var ise işin uzmanına görünmeniz tavsiye edilir.  

 Saçtaki kızıllığı yada turunculuğu alma işlemi her saçın kendi durumuna göre farklı karışımlar gerektirir. Hoşçalın

211 yorum

 1. merhabalar size bir sorum olacak..lütfen bana yardımcı olun… benim de sac diplerimde yogun olmakla birlikte kızıllıklar vardı.. uçları sarı tonlarıydı. bir kuaföre gittim ve küllü acık kumral olsun kızıllıklar gitsin istedim. kuaför saçımı açtı ve platin yaptı. haliyle kuaförede ağladım:( o da iki gün sonra saçıma koyu küllü kumral sürdü. o da iki yıkamadan sonra yeşile döndü. bir iki hafta içinde yıkandıkça sacımda yeşillikler aktı acık küllü kumral haline geldi. ama şimdi yakında dip boyam gelecek. tekrar kuaföre gidip riske girmek istemiyorum tekrar güvenemiyorum. saç yapım çok güçlü fakat belli bölgelerde yogun yıpranmalar oldu açma işleminden sonra hissediyorum. ne yapacagımı sasırdım. acık tonlar yaptırsam tekrar yeşillenme olabilir korkusu var. koyu tonlar yaptırsam altta hazır acılmış bir ton var gene kızıllık olmasından korkuyorum… diplerde acık kumral tonlar olsun istiyorum. bir kaç ay sonra da uçlara acık obreler yaptırmayı düşünüyorum. bugday tenli ela gözlüyüm. dogal saç rengim açık kestane ve saçımda yogun beyazlarım var lütfen bana yardım edin hangi marka hangi numara boyaları kullanmalıyım??

 2. İyi günler suan basimda olan bi sikintidan bahsetmek istiyorum size oldukca muzdaripim bir durum icindeyim 20gün önce saclarimi 11s ile boyadim fakat sacim sari oldugu icin acaip derecede turunculuk meydana geldi sacim alaca belece oldu diyebilirim yana yana kuafore kostum acma islemi yapmadan kurturabilcegimi soyledi ve 3tane boyayi 20lik oksidanla karistirip bana sürdü tabii ben heycandan ucar vaziyette bekliyorum yikadik falan diplerim önlerim herzamanki boyadigim kendi rengim arka ense tarafi uclar falan hala ayniydi olmadigini soyledim acma islemi yaparsak kopar dedi aglaya aglaya ciktim dukkandan verdigim parada cabasi dün baska bi kuafore gittim biraz beklememi ve 20gün sonra falan herzaman boyadigim renge boyayip gelmemi soyledi arkadaki alacali yerlere sik sekilde ombre atacagim dedi ama bilmiyorum suan bu sekilde bekliyorum akil verirseniz cok sevinirim iyi aksamlar

  • Selam. Öncelikle geçmiş olsun. Anlattıklarınıza bakılırsa saçlarınızın başına gelmedik kalmamış. Son boyadan sonraki durumunu bilemiyorum ama saçtaki turunculuk için 8.1 gibi bir saç boyası ile cila yapılabilirdi. Turunculuklar giderdi. Şuan saçınızda 2-3 renk var sanırım bu nedenle çok iyi bir kuaföre gidip istediğiniz saç rengini özenli bir çalışma ile yaptırabilirsiniz.

   Saçınız çok yıpranmış ise açma işlemi yaptırmayın. Bu arada saçınız açma işlemi olmaz demiş bir kuaför; diğeride ombre yaparım demiş. Sonuçta ombre için de açıcı gerekli. Hangisine inanalım bilemedim.

   Ama dediğim gibi saçtaki turunculuk için 8.1 saç boyası ile cila yapıldığında turuncu olan yerler daha güzel olacaktır.

 3. merhaba, 7 yıldır saçımı kendim boyuyordum çok yıprandı kendi rengime dönmek istiyorum koyu kumral doğal saç rengim. 8 ay önce koyu kumral boyadım bi daha da boyamak istemiyordum ama saçlarım yine o turunculu sarımsı rengi aldı, diplerim 5 cm ancak geldi yani çok da geç uzuyor, kuaföre gitme imkanım yok çok maliyetli benim için. önerebileceğiniz doğal duracak bir koyu renk boya veya karışım var mıdır?cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

  • Koyu kumral ve kapatma gücü olmalı derseniz 5.1 gibi bir renk ile boyamanız gerekli. Bu arada eski saçınız sarı ise 5.1 saç boyasını sürerken sanırım ana renginize değsin istemiyorsunuz. Eğer bu şekilde yapılacaksa önemli bir tavsiyem olacak 5.1 saç boyasını sıktınız. İçine % 6lık oksidan ilave edilecek ama oksidanın volümü düşürülmeli yani % 3 lük olmalı. Eğer % 3 luk oksidan bulursanız 5.1 ile % 3 lük oksidanı karıştırıp açık olan yerlere sürmeniz yeterli.
   Eğer % ^lük oksidan bulamazsanız 60 ml %6 lık oksidana 60 ml çeşme suyu ilave ederseniz % 3 lük oksidan elde edersiniz. Bu şekilde boyama yapılır ise hem akması geç olur hemde daha koyu bir kumral elde edersiniz. Ayrıca saçıda en az şekilde yıpratma yapacağından zarar da görmeyecektir.

 4. Merhaba Ilk oncelikle ben saclarima balyaj yaptirdim sonra begenmeyince kumrala boyamak istedim fakat boyayi bana yanlis vermisler bitane kumral bitane karamel vermisler bende farketmedim boyadim ve degisik bi renk oldu kizillik yada bakirlik arasinda bi renk ertesi gun hemen gidip kumralla Küllü kumrala boyadim ( boyayi satan beyefendi küllü kumralin kizzillugi alicagini soyledi) sacim dahada kizilligi yada bakirlik cozemedigim renk oldu bazilari balkopugu diyor degisik bi renk ben simdi kendi kok rengime donmek istiyorum ne yapabilirim sacimi boyayali 3 hafta oluyor ve zemin rengim koyu kumral tonlarindaydi

  • 6.1 GİBİ BİR RENK İLE BOYANABİLİR. Tek seferde kapanması gerekli ama yeterince kapanmazsa bir defa daha boyama yapılabilir. Bu arada balyajlı olan yerler boyama yapılırken boyanın içerisine yarım kahve fincanı kadar çeşme suyu ilave edilir ise daha iyi kapatır. Hoşçakalın

  • Saçtaki turunculuk 8.1 yada 9.1 ile cila yapılır ise yok olur. Tamamen yok olmasa da oldukça azaltır. Yarım tüp 9.1 saç boyasına 20 ml %6 lık oksidan bir küçük çaybardağı su ile karıştırılır.
   ıslak temiz saçın fazla suyu havlu ile alınır ve hazırlanan cila saça komple yedirilir. Yaklaşık 5-10 dk sonra iyice durulanır. Krem yapılır.
   Bu cila işlemi gerekir ise tekrar yapılabilir. Saça bir zararı yoktur.
   Saçın koyuluğuna göre ton seçimi yapılabilir. eğer saç fazla açık değil ise aynı işlem 8.1 yada 7.1 ile de yapılabilir.

   • Hassan bey Merhaba
    Ben yurtdisinda yasiyorum turkiyede rifle yaptirdim kendi rengim koyu kahve kuafor dip boyam geldiginde 8.1 loreal majiral ile boyayabilirsin dedi 20 (%6) volume..
    Boyadim ama hafif turunculuk oldu :(( kullu olmadi.. Aradim sordum bi dahakine 8.11 dene dedi .. Sizce 8.11 uygunmudur ?
    Birde bi dahaki boyaya kadar cila yapsam turunculuklar gitse hangi renkleri kullanmam lazim cila icin??
    Tesekkurler

 5. Merhaba baska bır postunuz altına sorumu yazmıştım ama cevap gelmedi tekrar yazıyorum..saclarımın ust kısmı koyu kestane boya var uclarınıda 2 gün önce kolestn toz acıcı ıle actım ve suan dınlendırıyorum ıstedıgım sekılde acıldı yalnız turuncu ve acık kahve tonlarına dondu arkadasım kolestn8.1 ıle boya dedı ama bn cığ durmasından korkuyrum ..okudugum yorumlarda cıladan bahsetmıssınız suan onu mu yapsam boyaya gerek kalmadn gecıslerım dogal durur mu bana yardımcı olursanız cok sevınecegım bu arada ıstedgım sac hemen hemen gonderdgım lınk yakın 27.ncı fotoğraf http://www.milliyet.com.tr/en-guzel-ombre-modelleri-pembenar-galeri-sacbakimi-2004658/?PAGE=27

 6. Merhaba benim saçlarim boyattim ama kizil oldu daha sonra boyadim dipler acik kizil uclar koyu oldu sonra 4.65 koyu kestaneye boyadim ve tutmadi yine dipler kizil uclar koyu degismedi hicbir kuafore guvenmiyoruumm ne yapacagim lutfen yardim edin

  • Pardon saçınızın önceki hali ne idi yani ne renk boya vardı ve siz hangi rengi istiyorsunuz yazarsanız yardım etmeye çalışacağım. 4.65 kızıl ve oldukça koyu bir renk. Dipler de beyaz saç varmı?

 7. Bırde tekrar acıcı kullanıp (daha once 4 kere yaptıgım ıcın bılıyorum) uzerıne kolestn 8.1 ıle cıla yapsam ombre gorunumu nu elde eder mıyım?? Krepeler atarak uygulayacagım acma ıslemını fakat aklıma takılan sarı yerlerde cıla sonrası koyulasır mı? Umarım bir cevap gelir sizden siz cevap yazana kadarişlem yapmak istemiyorum o kadar net ve samimi bir şekilde cevaplar yazıp herkesle tek tek ilgilenmişsiniz ki otobüse atlayıp mersine gelesim var☺☺☺☺

 8. Meraba ben sacimi dun boyadim fakat sacimda dorelik oldi balyajli sacim hic begen medm ck kuafore gidiyorum cila yapiyor ama br yokamada ine ayni morelim ck bozk bana yrdmci olursaniz sevinirim

  • Dorelikler 9.1 gibi bir saç boyası ile cila yapılır ise geçer. Ama saç iyi açılmamış ise ne kadar cila yapılsa da geçmeyebilir yani çok turunculuk var ise cila kısmen dorelikleri yok eder ama tamamen yok etmeyebilir.

 9. Merhabalar Hasan Bey, saçımı ilk kez sıcak çikolataya boyamıştım bundan da yaklaşık 2 ay sonra buzul kahve ye boyadım bunun üzerinden de 2 buçuk ay gibi bir süre geçti ve %6 lık oksidanı saçıma rast gele sürerek uygulama yaptım . Bu halide yine yaklaşık 2 ay kadar kullandım. Daha sonra açık kumral yapmak istedim saçımı koleston 8/1 ,igora 0.22 den (bir tatlı kaşığı) ve bir yemek kaşığı da su ekleyerek saçıma uyguladım ama yıkadığımda diplerim dore oldu gerçi yıkadıkça biraz o dorelik geçti.Size sorumsa ben açık kumral için bu uygulamaya devam etmelimiyim ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar..

 10. Benim saçıma krepe balyaj işlemi yapıldı. Geçmişte saçıma kına yakmıştım ; fakat üzerinden iki sene gibi bir zaman geçti ve saçlarımı hep kestirdim. Kına sadece uç kısımlarda azıcık kaldı. Krepe balyaj işleminden sonra ön kısımlarımın uçları bakır kızıl oldu. Bunun sadece cila işlemi ile geçeceğini zannetmiyorum sanırım kızıl olan kısımlar bir daha açılmalı. Açma işlemini nasıl gerçekleştirmeliyim ne kadar bekletmeliyim ? ve sonrasında hem kızıllıklar iyice gitsin hemde sarılar biraz daha koyulaşsın diye cila yapmak istiyorum fakat saçımın balyajlar dışında kalan kısmı kendi saç rengi cila o kısımları etkiler mi ve cilayı hangi boya ile yapmalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim

  • Matrix 5.A – 6.A OLldukça koyu küllü kumral renklerdir. Ama uçlarda açıcı var ise o kısımlar daha açık ve daha küllü olur diğer yerler daha koyu ve daha kahvemsi kumral olur.
   Dip uç aynı tonda olsun derseniz. Açık olan yerleri 5.A koyu olan yerleri ise 6.A ile boyama yapın derim. Ayrıca açık olan yerleri boyama yapar iken boyanın içerisine az miktarda çeşme suyu ilave ederseniz daha iyi tutar.
   Fkat unutmayın ki saç açıcı ile açılmış olan yerler ile hiç açıcı olmayan doğal yerler arasında mutlaka ton farkı olur. Verdiğim tarif sadece daha az ton farkı olmasını sağlar.

 11. iyi günler öncelikle ben saçlarıma tatilde koleston 9 ve6 peroksotonden sürdüm fazla güneşte kaldığımdan dolayı saçlarım turuncu oldu saçıma kahve tonunda boya vardı turunculuklar beni çok rahatsız etti ve bende tatilden döner dönmez kuaföre gittim şikayetimi dile getirdim ve saçımı il baş rengini kırdı daha sonra koyu küllü yaptı ama saç yıkadıkca 1 hafta geçmeden kızıllıklar ve turunculuklar çıktı açılan turuncu kısımlara balyaz attı fakat oda gitti ve senin saçın boya tutmuyor dedi şimdi ben bu saçla ne yapacağım dışarı dahi çıkamıyorum güeş vurdukça orta siyah tepe turuncu uçlar bakır duruyor lütfen yardım edin!!!!!

 12. iyi günler öncelikle ben saçlarıma tatilde koleston 9 ve6 peroksotonden sürdüm fazla güneşte kaldığımdan dolayı saçlarım turuncu oldu saçıma kahve tonunda boya vardı turunculuklar beni çok rahatsız etti ve bende tatilden döner dönmez kuaföre gittim şikayetimi dile getirdim ve saçımı il baş rengini kırdı daha sonra koyu küllü yaptı ama saç yıkadıkca 1 hafta geçmeden kızıllıklar ve turunculuklar çıktı açılan turuncu kısımlara balyaz attı fakat oda gitti ve senin saçın boya tutmuyor dedi şimdi ben bu saçla ne yapacağım dışarı dahi çıkamıyorum güeş vurdukça orta siyah tepe turuncu uçlar bakır duruyor lütfen yardım edin!!!!!

 13. merhaba açık karamel uçları sarı olan saçımı tamda görsellerde olduğu gibi bir ombreye dönüştürmek istiyorum ve bugün saçıma 8.1 ve 7.1 karışımını uyguladım. Kızıllıklarım azalsada beni hala rahatsız ediyor. ayrıca uclardaki sarılarım yeşile döndü görseldeki saç uclarını hangı renk ile elde bilirim acaba? yardımcı olursanız sevinirim 🙂

 14. merhaba ben saçıma evde kendim ombre yapmaya çalıştım öncelikle mavi toz açıcılardan iki paket kullandım uçlarını daha açık ortalarını daha koyu yaptım daha sonra mavi mix boya ile cila yapıp ortalarını 7.1 ile uçlarını da 8.1 ile boyadım istediğim küllü tonu elde ettim fakat 2 haftaya kalmadan aktı ve alttan kızıl ve uçlara doğru turuncu çiğ bir renk çıktı ne zaman boyasam cila da yapmama rağmen 1 yıkamada akıyor .İstediğim ortaları küllü kumral(7.1 gibi) uçları da küllü açık kumral veya küllü sarı(8.1 gibi) doğal bir ombre yapmaktı bir türlü tutturamadım bu arada doğal saç rengim siyah lütfen yardımcı olun :((

 15. Merhaba
  Yaklaşık 15 gün önce saçlarıma ombre yaptırmak için koyu kahve saçımı açtırdım. Ombre sonrası beğenmediğim için yaklaşık 1 hafta sonra marketten aldığım karamel kahveye boyadım ama alakasız bir renk oldu. Çok koyu kahve gibi ama içinde bakır kızılların olduğu karmakarışık iğrenç bir renk oldu.saçımın dipleri daha açık ortasısiyaha yakın uçları ombreden dolayı açık kahve tonlarda oldu.Neyse ertesi gün kuaföre gittim tek bir renk olsun koyukahve yapalım ve kurtulayım istedim ve saçımda Çalı gibi olduğu için ciddi miktarda kestirdim.evet tek renk gibi oldu ama diplerinde hala bakır Yansımalar var ve ben bu bakır kızıl yansımadan nasıl kurtulabilirim.tekrar kuaföre gidip servet ödemek istemiyorum.saçımı yıpratmadan evde bu bakır kızıl yansımadan beni kurtaracak bir formül verirseniz sevinirim. Saçımı 1 ay içinde üst üste boyadığını için ne zaman tekrardan bir işlem yapabilirim.cevabınız için teşekkürler

 16. İyi günler öncelikle çok mağdurum yanı saclarimdan benim saçların kahve rengiydi bende açısıyla biraz açtım daha sonra denizde saçların güneşi girdikçe daha com açıldı turuncu oldu döndüğümüzde kuaforde saçlarını küllü kahvr renge boyattim ama kuaforde bile diplerim turuncu sarı oldu sonra cila yapıldı bir hafta geçmeden dierim ve uçları turuncu oldu ben kendim boyadım tüm kahvesine oda 1aya yakın aktı yanı tepem ve uçları turuncu orta kısmı siyah kaldı ne yapıp bu turhnculardan kurtulurum

 17. Merhabalar.dUn aksam dip boyasi (rofle) icin kuaföre gittim cizgi cok belli olmasn dedim.once paket yapti sonra paketleri acip heryerine oryal sürdü. Daha önceki sari yerlerm bembeyaz ve grimsi oldu cila atti külli renk.fakat dipler dore diger yerler beyaz.ben napicam
  Berbat oldu sacim.5 gün sonra bayram.ben dorelik ve grimsi beyazdan nasil kurtulabilrim.lutfen yardm edin

 18. hasan bey merhaba benim size bir sorum olucaktı benim saçlarım 900s majirel rengi dipleri kendim yapoıyorum fakat çok turuncu oldu boyayalı 2 gün oldu cila işlemi yapmak istiyorum fakat nasıl yapabilrim dip yaptığım için bu sefer küllü boyada diğer sarı yerler yeşil oluyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

 19. Mrb benim bi sorum olacakti.ben sacimda cok degisiklikler yaptim. bunun nedeni ise sacimin sariyi tutmamasiydi. sari yapayim derken bakir oldu sevmedim siyah yaptim. boyle boyle devam ettim. gecen gun arkadasim kolesyon rofle setiyle saclarini acip sonrasinda ise koleston yogun renk aciciyla sari yapabilirsin dedi. denedim evet sari oldu ama bi sorunuda beraberinde getirdi. saclarimin dipleri sari(kendi sacim oldugu icin) orta kisimlari kizil bakir karisimi bisey( sihah boyanin oldugu kisimlar ) , alt kisimlari ise platin sarisi ( sari boyanin oldugu kisimlar )…. simdi ben bu saci nasil duzeltebilirim kuafore gitmeden. bu cila yontemi ise yararmi bende. bende suan sea colorun platin sarisi kutu boyasi var bununla cila yontemi yapabilirmiyim. yapilabiliyorsa bi tarif alabilirmiyim LUTFEN YARDİM EDİN.

 20. Bundan 3ay önce saclarimi kuaförde actirdim ama az daha bekleyemedigi icin turuncu oldu ve ustune boya vurmamiza gerek yok istedigin ton oldu diyip yolladi tabi bende o spot isiklarinin magduru oldugum icin farketmeden eve geldim yikadikca dahada turuncu oldu fazlalastida fazlalasti kaslar siyah saclar turuncu tabiri caizse cingenelere döndüm dayanamayip 20gün nasil gectigini bilmiyorum 20gün sonra baska kuaföre gittim kapatti o igrenc rengi ondan sonra dinlenmeye aldim ve 2aydir boyamadim simdi evde kendim acik altin sarisi yapacagim 30luk katmayi dusunuyorum koyu olmasin diye suan sacim oldukca acik koyulasmasini istemiyorum hafif turuncu yansima var gibi bu dediginiz igora 0-22den boyamin icine eklesem nötürler mi? Ve ne kadar eklemem gerekiyor

 21. Merhaba saçlarımı dün kahverengi bir tona boyatmak istedim ama kuaför resmen tarçın bakır tonlarinda bi renge dönüştürdü matrix boya kullandi ben bu bakırlıgı nasıl kahve tonununa cevirebilirim lütfen yardım edin

 22. merhabalar. saclarıma ombre yaptırdım. ama ıstedıgım gıbı olmadı. saclarım belıme kadar uzun. uclarına atılmasını ıstemıstım ben. fakat dıplerıme yakın atıldı. bunu duzletmenın yolu yokmu. yukardan boyansa olabılırlıgı varmı yoksa kaldım mı boyle. :/ cok pısman oldum. resmen komple boyatmıs gıbı oldu.. yardımcı olurmusunuz.. 🙁

 23. merhabalar saçım kızıldı bakıra cevirmek istedim açıcı kullandım ama önlerime çok sürmüşüm çok fena oldu üzerine siyah hint kınası boyasam yakarmı acaba nolur bana yardımcı olun dışarıya çıkamıyorum

  • Yani hint kınasının saçı yaktığını hiç görmedim. İnanın kına ile ilgili hiç bilgi sahibi değilim ama kınanın içinde amonyak ve oksidan olmadığından saçı yakacağını düşünmüyorum.

 24. Mrb ben sacimi siyahtan actrdm sacim malesef yandı 3 aydır falan boya surmedim fakat sacim da turuncu yansimalr da war sizin soledqnz işlemi yapsam elde edeceqim renk ne olur Wè sacimn bazı yerleri boyayi kabul etmiyor artk kuafre gitmekten korkar oldum sizin bir onerinz warmidr

 25. iyi günler, ilk olarak yaptığınız Açıklamalar gerçekten çok aydınlatıcı, artık kuaförlerde yaşadığımız sorunlardan sonra kolay kolay kimseye güvenemez olduk, bu nedenle benim de size danışmak istediğin bir konu var. Yorumlarınızda Bahsettiğiniz üZere saçlardaki kızıllığı gidermek için küllü renge boyayabilirsiniz diye yazmışsınız ben de koyu kahve olan saçlarımı 7.1 e boyadım ama bir sorunla karşılaştım, dipleri uçlarına göre daha açık oldu çünkü diplerdeki boyayı ben hesaba katmayı unutmuşum, şimdi dipleri ile uçları arasındaki rengi eşitlemek için ne yapabilirim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 26. Hasan bey, kusura bakmayın önceki yorumumda ki yanlışlığı düzeltmek istedim , saçlarımın diplerinde değil de uçların da koyu kahve boya olduğu için dipleri açık uçları koyu oldu bunu nasıl aynı renk yapabilirim, bir de boya hazırlarken su eklememizin nasıl bir faydası oluyor, bu konularda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

 27. Merhaba ben koleston 7.1 ve 8.1 boyalarını karıştırıp saçlarımı boyuyorum. Uçlara ombre yaptım ve saçlarım dore yansımalı oldu.
  Bende cila yapayım dedim ve 7.1 saç boyasıyla cila hazırladım ve 20 dk beklettim bu defa saçım çok koyu oldu ombreler kayboldu.
  sizce rengi ne yapmalıyım istediğim açık kumral uçlarda ombre.
  tekrar boyasam saçlarım yıpranır mı ?
  ne kadar beklemeliyim boyamak için?

 28. Merhabalar daha önce saçlarımı çikolata kahve boyamistim ama bir yıldır hiç boya kullanmadım ve saçlarımı yarısı doğal rengine dönüşmüştü, 4 gün önce saçlarımı küllü kumrala boyamak istedim ve garnier in 7.1 boyası yla boyadım ve saçlarım bakır ve kahverengi arası birsey oldu.öğrenci olduğum içim kuaföre gitmek çok masraflı oluyo sacimin dipleri turuncu kahve arası oldu ve her banyoda da rengi aciliyo sizce hangi marka ve numara boyayla sacim küllü kumral olur? Nolur yardimci olur musunuz

 29. merhaba benim saçlarımda KINA vardı sonra kahveye boyadım ve uçlarına küllü sarı attırdım ancak şuan sarı artırdığım yerlerin bir kısmı turuncu küllü sarı denicem hiç bir yanı yok saçlarımın düzelmesi için ne yapmam gerekiyor

  • Kınalı saçlar açılırken kesinlikle turuncu renk yansıması yapar. Ne kadar küllü cila da yapılsa eğer saç çok fazla turuncu kalmış ise yinede fayda vermeyecektir. İyi bir kuaföre gitmelisiniz. Küllü renkler kullanılması da tabiki nispeten turunculukları azaltabilir. Hoşçakalın.

 30. merhabalar kestane tonlarında doğal cıt cıt saçım vardı.onu acıcıyla actım ve koyu sarı(epey turuncu tabıkı )oldu .bu turunculugu akıtıp platın tonları nasıl elde edblrm ,saygılar sevgıler :))

  • SLM. Anladığım kadarı ile saç tam açılmadığı için turuncu sarı olmuş. Platin sarısı için tekrar açıcı sürmek gerekli. Ama çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir saçı yakabilir. Çıt çıt saçlar çabucak platin olmaz bu nedenle % 12 lik oksidan ile hazırlanmış oryal çıtçıt saça sürülür ve 15 dk bir boya fırçası ile karıştırılır. Çünkü açıcı güzel sürülürse saç rengarenk değil daha düzgün açılır. Yani istenilen renge gelene kadar ara ara boya fırçası yardımı ile karıştırılır.
   Hatta aliminyum folyo ile paketlenir ise daha iyi platin tona kadar açılabilir.

   Fakat bu işlem saçı yakabilir. Kuaför yapsın derim.

 31. saçlarım aralarında koyu kahveler olmak üzere iki renkti ama ana saçım küllü koyu bir renkti iki gün önce krepe balyaj yaptrdım doğal olsun istedim geçişli aralarda sarılı doreli renk oluştu ama iki gündür sarışarın yok olduğunu ve kızıllaşmaya başladığnı farketdim bunu yok edip sarılaşsın istiyorum ne renk vurmalıyım

  • Kızıllıkların yok olması için cila yapılır ama sarı olan yerleride cila küllü yapabilir. Bu nedenle genel olarak kızıllaşma var ise 9.1 ile cila yapılabilir. Yani yarım tüp 9.1 bir çay bardağı çeşme suyu 10-20 gr % 6 lık oksidan karıştırılıp kızıllaşan yerlere sürülür 5 dk civarında durulanır. Kızıllıklar gidecektir. Tekrar kızılaşmalar olur ise daha sonra işlem tekrarlanabilir.

 32. Yorumları okuyunca bana da yardım edebileceğimizi düşündüm dogal saçım koyu kahve uçlara doğru açıkti ilk defa boyadim sıcak çikolata aktı aktı kizilli bir renk kaldı sonra 4.03 yoğun kestane boy adim çok güzel oldu altın yansımaları vardı içinde tamam dedim bu renk benim ama sonra bir hata yaptım aynı boya dan sadece dipleri yerine tüm saçımı boyadim simsiyah güneşte kızıl beni boğan bir renk oldu 😞 dahası biraz aknca baya kizillar çıktı doğal sacima dönmeyi çok istiyorum ama nasıl bilmiyorum guvenecegim kuaförm yok lütfen bir yol gösterin hiç kizillik olmadan doğal bir kahve elde etmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim..

 33. Hasan bey merhabalar, öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Benim size bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim saçımın başına gelmeyen kalmadı bu kısımları anlatmayayım çok uzun sonuç olarak bakımlar Yaptım bekledim biraz toparladı saçım uçlarım platin diplerim turuncu ve kendi gelen 1 cm rengim koyu kahve ve Arasında keskin geçiş var … Diplerinde çok açık renk yakışmıyor.. Uç rengim çok güzel ve Phyto nun mavi(pilatin) bitkisel bakımıyla küllülük veriyorum 3-4 yıkamada bir ama diplerim aynı duruyor artık kendim boyamaya karar verdim beceremiyor burada ki kuaförler ya da 1000 TL isteniyor yapmak için diplerindeki doreliği yok etmek için hangi boyayı, nasıl kullanmalıyım ve uygulamalıyım?Sizce boyaya Gümüş rengi de katayım mı?

 34. merhaba. uzun zaman sac tonuma yakin olan koyu kumrala boyadim saclarimi daha sonra turuncu yapmak istedim ve tarcin bakir boyadim tabiki boyali sacta tutmadi kizilimsi bir sey oldu.tekrar boyadigimda papatya sari ve tarcin bakiri karistirip boyadim diplerim cok turuncu altlarim sari duruyor bu goruntuden kurtulup acik kumral yapmak istiyorum ama turunculuktan nasil kurtulurum?

 35. Merhabalar, benim saclarim kendi rengi koyu kestane bir hafta önce palette 7.1 e boyadim kutu boyaydi, fakat acik kahve gibi oldu ama biraz turuncumsu oldu bu turunculuk nasil gider tekrar mi boyama yapmaliyim yoksa farkli bisey mi? Yardimci olursaniz sevinirim

 36. Merhaba..benim sacimda cikolata kahve ve bal kumral tonlarinda iki renkti.dun.aksam % 30 luk oksidan kullanarak oriel ile acma islemi yaptm.sacim cok acik dore-bakir karisimi bisey oldu.saclarimi platine cevirmek istiyorum.bu nasil mumkun olacak.henuz boya islemi yapmadim.oyle orielle actigim sekilde bekliyor saclarim.bu arada acma isleminden once islenmemis zeytin yagi surmustum saclarima.saclarimda hic yipranma olmadi.simdi bana yardimci olabilirmisiniz? Ne onerirsiniz? Elimde neva color 10.1 boya var.onu kullanmalimiyim? Bi kez daha acma islemi yapmalimiyim ?

 37. merhaba
  yıllardır saçımı koleston kızıl büyü ile boyuyorum yazın havuzun klorlu suyundan iyice açılarak bakır rengine döndü ben de kahverengi yapmak istedim 20 gün önce palette 4.65 ile boyadım dipler açık kahve oldu uçlar daha koyu oldu güneşte kızıl görünüyordu daha önce birkaç yorumunuzda koleston 6.0 la 2-3 boyamada saçın tamamen kahverengiye çevrilebileceğini yazmışsınız bu uygulamayı yaparsam kızıldan kurtulabilir miyim
  2. sorum kahverengiyi oturttuktan sonra karamel balyaj veya ombre düşünüyorum uçları açtırdığımda kızıllar ortaya çıkar mı cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 38. Meraba hasan bey,ben sacima ombre yaptirmistim ustleri kumral gibi altlari sari ama dip boyam geldigi icin koyu bi renge boyayarak sarilardan da kurtulmak istedim.kuafor sacimi koyu kahve yapti.fakat cok koyu oldugu icin alisamadim.benim istedigim renk ise kimse yapamiyor.istedigim renk dogal kumral tonu kime gostersem dogal kumral yapamayiz dedi.sacimda bakirlik olmasini istemiyorm kumral istiyorm.hangi boyayi kac numarayi kullanmaliyim.daha once bej kumral boyuyordum

  • hasan bey ben bir kaç kez tamamem beyazlamış saç boyadım ama sonuç mat ve mor rengi arındıran bir renk oldu nevacolour 8 numaraya biraz 5 numara katıyorum kuaför öyle yapmamı söyledi hem açık renk elde edcegimi söyledi ama olmuyor 5numarada beyazları kapatır dedi lütfen yardımcı olurmusunuz bir kez daha yazmıştım aybuke adında cevap aladım

   • Merhaba
    Yanlış anlamayın ama daha profesyonel bir boya kullanın derim
    Tamamı beyaz saçları 8 numara kapatmayabilir ama saklar
    Ben müşteri yeşillenme yada gri ton sevmiyorsa 8 numaraya çikolata kahve ilave ediyorum bir miktar.
    Bir tüp 8 ise 7.77 koleston üçte bir ilavevediyorum
    Hem beyazları daha iyi kapatıyor hemde sıcaklık katıyor
    Hoşçakalın

 39. Merhabalar ben bir buçuk yıl önce koyu kestane hatta siyah diyebiliceğim saçlarımı saç açıcı sprey le açtım saçlarım bakır kahve oldu ve yıkadıkça iyice bakır a döndü bende saçımı boyama ya başladım hep küllü renklere boyadım ama saçımdaki boya aktıkça yine bakır yansımalarla karşılaştım en son bir kuaförün tavsiyesiyle saçımdaki turunculuk lari kapatmak ve kendi rengime dönmek için saçımı 5.0 numaraya boyadim ilk boyadığımda çok güzel oldu fakat yıkadıkça yine bakır Yansımalar oldu ben artık bakır Yansımalar olmadan kendi rengime yada kendi rengime yakın bir renge dönmek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 40. Merhabalar Hasan Bey yardımınıza ihtiyacım var..
  Saçımı 7 ay önce koyu küllü kumrala boyatmıştm saçım yıprandığı için 7 aydır boya sürmedim saçıma. Ama artık saçta oluşan dorelik ve dipteki o siyah görüntü çok çirkin bi hal aldı. Bu dore görüntüden kurtulmak açıcı kullanmadan koyu küllü kumral bir görünüm elde etmek istiyorum. Kuaföre gidip yaptırmak istiyorum ama biçilen fiyat 100tl gibi bir rakam ve bu benim gibi bir öğrenci için ciddi bir miktar. Her ay dip boyası için de gitmem gerektiğini hesaba katınca evde boyama yoluna gitme kararı aldım fakat evde boyadığımda asla doğru rengi tutturamıyorum. Her seferinde dore bir ton elde ediyorum. Matrix marka boyanın hangi tonunu hangi numara açıcısını kullanmalıyım? Diplerim kendi doğal saçım olan koyu siyah tonunda. Diğer bölgeler turunculu doreli. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler 🙂

  • Merhaba. Bildiğiniz gibi siyah saça ne kadar da küllü renk sürerseniz sürün yinede biraz kahve yansıma verir. Bunu unutmayın. Ben olsaydım koleston 7.1 ile % 6lık oksidan ile komple boyardım.
   Matrix ile boyamak için 6.A İLE % 6 lık oksidan ile boyama yapardım.
   Oldukça koyu istiyorsanız kolestonda da 6.1 kullanılabilir. Hoşçakalın.
   Saç boyanır iken geriye doğru yapıştırmayın araları açık kalsın hava alsın. Komple boyalarda geriye doğru yapıştırılınca saçların diplerinde ton farkı olabiliyor. Saçı dipten uca kadar boyayın ama araları hava alacak şekilde bekletin.

   • Hasan bey iyi günler lütfen banada acil yardım dermisiniz saçlarım kumral tonlarındaydı palette uul ile açtım karamel turuncu oldu uçlarım sarı diplerdeki turunculuk nasıl gider lütfen acil bi cevap

 41. Merhabalar, benim saclarim kendi rengi koyu kestane bir hafta önce palette 7.1 e boyadim kutu boyaydi, fakat acik kahve gibi oldu ama biraz turuncumsu oldu bu turunculuk nasil gider tekrar mi boyama yapmaliyim yoksa farkli bisey mi? Yardimci olursaniz sevinirim.

 42. Merhaba. 7.1 boyali kisa saclarima kulak hizasinda ombre seti ile islem yaptim.sanirim erken yikadim ve Tam turuncu degil ama dorelik olustu.simdi koyulastirmadan doreligini almak icin. cila yapsam 7.1 8.1 9.1 hangisi uygun olur ve sadece uclara mi tum sacima mi sureyim tesekkurler

 43. Merhabalar sacimi daha önceki yillarda sadece aciciyla acmistim daha sonra o sacimi sari renge boyadım ve diplerik ciktikca tekrar ayni renge boyadım fakat şuan diplerim kendi sacim ve turunculuklar var uclari sarı şuan 3 renk var kafamda ne yapmaliyim hangi marka aciciyla saclarimdaki turunculuk gider

 44. Merhabalar..benim saçıma kuaförde acma islemi yapıldı..üzerine bakır karamel tonları boyandı..ancak resimdekine yakın bir görüntü oluştu..sadece 2 gun oldugü icin daha canlı bir turuncu..ucları da dibe göre açıķ kaldı..kendim boyayarak küllü kumral elde etmek istiyorum..az bakırlık da icerebilir cok sorun degil..kaç gun sonra nasıl bir islem yapmamı önerirsiniz..bulunabilir malzemelerle..teşekkürler

 45. Merhaba benim saçlarım bayramdan önce 9 tonlarında bir sarıydı. Daha sonra 6.46 tonunda kızıla boyadım. Saçımın rengi çok kırmızı oldu ve beğenmedim. Ben de gidip marketten toz açıcı alarak saçlarımı açtım. Dipleri daha koyu açık turuncu bir renk oldu. Kızıl yansımaları kapatmak için 7.1 ile boyadım. Sonuç olarak saçım istediğim tonda bir kumral oldu fakat saçlarımın dipleri hala kızıl duruyor. Ben bu kızıllıktan nasıl kurtulabilirim? Son üç ay içerisinde saçıma iki kez açma işlemi yaptım artık açmak istemiyorum. Çok da koyu bir renk kullanmak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • yani numara 7.3 demek istiyorsunuz yanlış anladıysam düzeltin.
   O markada 7.3 yok o zaman 5.3 ile 9.3 yarı yarıya karıştırılınca 7.3 elde edersiniz.
   9.3 + 5.3 = 14.3 yapar
   14.3 /2 = 7.3 elde edlilir. kimyası budur. yarı yarıya karıştırılacak biri az diğeri çok olursa ton farkı olur. by

 46. Merhabalar. Benim de bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim 🙁 Geçen sene saçımı lorealin preference serisinden kızıl bi renge boyamıştım. Daha sonra ben bu kizilliktan kurtulmak için bir kuaföre gittim açıcıyla acsin istemedim saclarim gur dalgalı ve uzun. Kuaför sacimdaki kızılı kusturdu dore yansımalı kahve gibi renge boyadı ancak saçımda çok renk tonu olmuştu.dipler kahve uclar kizilimsi filan. Sonra ben onu kapatmak için cikolata kahveye boyadim. Şu an 1 senedir saçıma boya sürmedim doğal rengine dönüyor ancak cikolata kahve akınca uçlarında turunculuk kaldı diplerine boya sürmek istemiyorum.sadece ucundaki turunculuğu nasıl kapatabilirim hangi boyaları kullanabilirim? Saçlarımın normal rengi küllü koyu kumral bu arada. Şimdiden çok teşekkür ederim. .☺

 47. Merhaba benim saçımda şuan 3 renk var be ne yapıcam bilmiyorum karamel tonlarında dip uygulanmıştı ve uçlarım sarı obreydi. Şimdi dibimdr geldi ve rengimi değiştirmek istiyorum benimde kızıllık turunculuk vardı artık yıkana yıkana geçti ve küllü bir renk istiyorum daha doğrusu gri renk. Saçlarıma gri renk ombre yapmak istiyorum tabikide kuaföre gidicem ama açıcı işleminden sonra küllğ bir renk yeşillenme yapar mı ve güzel bir gri için hangi marka bpya kullanmalıyım gri renk bir boyaya rastlamadım hep küllü renkler yada mor şampuan mı kullansam bilemedimç bana cevap verirseniz cok sevinirim

 48. mrb ben annemim saçını nevacoulor saç boyiası ile boyadım saç tamamem beyaz kumral tonlar istedigi için 8 numaranın içine çok az5 numara sıkmamı söylediler beyazları kapatmak içinmiş ama boyadıktan sonra saç mat bir renk hatta yansımalarda mor u andırıyor ne yapabilirim nerde yanlış yaptım acaba

 49. mrb ben annemim saçını nevacoulor saç boyiası ile boyadım saç tamamem beyaz kumral tonlar istedigi için 8 numaranın içine çok az5 numara sıkmamı söylediler beyazları kapatmak içinmiş ama boyadıktan sonra saç mat bir renk hatta yansımalarda mor u andırıyor ne yapabilirim nerde yanlış yaptım acaba

 50. Merhaba Hasan Bey. Ben yukarıda belirttiğiniz işlemi uygulamayı düşünüyorum. Ancak benim kullandığım markada 1 e 1.5 oksidan koyuluyor. Bu durumda 100 ml boya için ne kadar su eklemeliyim? (Elimde 30 luk oksidan var, onu kullanacağım)

  • Cila için şöyle izah edeyim elinizdeki oksidanı su ise inceltirken %2 lik e kadar inceltebilirsiniz
   Ör:30lık oksidan %9luk tur kendi kadar su koyarsanız %6lık olur
   %6lık a kendi kadar su koyarsanız %3lük olur gibi
   Zaten cila için %3iyi bir volümdür

 51. Hasan bey lutfen yardim edin.bi iki kuafore gittim sacimda siyah boya oldugu icin acmak istemdiler kimide ara ara balyaj atip deneyelim dedi.ama ben sacimin tamamini küllü sari istiyordum. Eve sacimifazla yipranmasin diye az bekleter iki kere actim. Cok guzel acildi.ama biraz turunculuk var ve ciğ bir sari oldu. Ben lorealin 9.1 küllü sari boyasini aldim acaba olurmu ve nasil uygulamaliyim lutfen yardim edin. Sacimin uclari yanmadi ama biraz kirildi yiprandi ve kuruluk oldu sacimi argan yag ile bakim yapıyorum. Küllü sariyi nezaman uygulaya bilirim sacim yanarmi. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

  • Saçınız okadar iyi açılmış ise 9.1 ile boyanabilir. Fakat siyah boyanmış bir saç o kadar açılmaz. Şöyle ifade edeyim
   Saç açıcı ile açılmış saç 9.1 boyanacak ise suyu %6lık olmalı (dipten çıkan siyahlar için demiyorum açılan yerler için söylüyorum)
   Eğer saçta çok turunculuk var ise o zaman daha koyu renkler kullanılmalı 7.1 gibi o zaman da küllü sarı olmazda kumral gibi olur.
   Siz 9.1 yapın ama herşeyi içinde boyalarda suyu 9 luk çıkar siz ayrı su alıp %6lık kullanın. Dip boyası için ise 9 yada 12 lik su olmalı hatta saç güzel açılmış ise 12 lik su daha iyi olur

 52. Merhaba sorum su olacak: saclarim suan sari kilzila gecmek istiyorum fakat danistigim herkes kizil kullanmasi cok zor 3 4 gune akar ve turuncu olur. Cokta istiyorum lütfen yardimci olurmusunuz simdiden tskler

  • Slm sarı saçın üzerine kızıl çok güzel olur aslında özelliklede a. Ik kızıllıar ateş kızılları seviylrsanız muhteşem olur. Fakat herkesin dediği doğru. Abuk akacaktır. Bunu engellemek için sülfatsız şampuan kullanın boya daha uzun ömürlü olur. Birkaçdefa üst üste boyandıktan sonra da akmalar azalacaktır. Fajat unutmayın havluya felan renk verir. Birde çok istiyorsanız tam zamanı kış geldi yazın daha çok akar.
   Bi dahamı dünyaya geleceğiz boyayın gitsin 🙂

 53. Hasan Bey merhaba,vaktinizi ayırıp bizlere cevap verdiğiniz için cok teşekkürler

  benim de saç musderipleğim çok uzun olduğu için kısa kısa anlatıp sizden yardım istiyorum
  saclarım röfleli idi ve karemel bakır istedim komple saclarımı oriel ile açtı boyadı renk tam bir kabustu dipler kırmızı ense kısmım sarıya dönük kuaför akıcak 2 ci boyamada oturucak renk dedi boyadı ama 2 yıkamada renk aktı sac diplerim bakır karemelimsi 3 parmak aşağısı sarıya dönük renk oldu kuaföre bu ne şimdi dediğimde saçın yıpranmış renk tutmuyor dedi haklımı sizce
  sizin öneriniz olan matrix boya ile daha önce acık karemel boyuyordum ve memnundum şimdi tekrar sizin yazınızdaki gibi Matrix 8 cc ile acil boya işlemini yapsam olurmu acaba,benim istediğim renk bakır karemel ama koyu bir renk olsun istemiyorum 🙁
  cevap verirseniz cok çok memnun olurum

  • Slm yıpranmış saçlar gerçekten boya tutmuyor bu nedenle saçınızı micro pigment li saç boyaları ile boyarsanız daha iyi sonuç alırsınız örneğin davines yada ivola siyah kutu olabilir.
   Birde mutlaka sülfatsız şampuan kullanın. Boyanız çok daha geç akacaktır. Söylediğim markaların renk kataloglarına bakıp beğendiğiniz renge boyama yapılabilir..

   • cok teşekkürler cevabınız için cok memnun oldum,
    genelde ben matrix yada wella perfekt kullanıyorum ama sizin söylediklerinize bakıyorum suanda size bir sorum daha olucak ama bakır renginde kızıllık olmasını istemiyorum ona nasıl dikkat edebilirim

 54. Merhabalar benim.saçımda kına vardı sonrasında saçımı siyaha boyamıştım ama bi süre sonra saçımı sarıya boyatmak istedim öncelikle saçımı açıp sonrasındada boyadılar ama saçımda yoğun kızıllıklar kaldı bu kızıllığı yok etmem için ne yapmam gerek.

  • Saçınız sarı olmadı değilmi. Yani bakır kahve gibi bir ton olduysa 7.1 gibi bir ton ile cila yapılabilir. Kınalı saçlar sarı tona gelmez. Daha doğrusu ben hiç yapmadım bugüne kadar.
   Ancak kahve tonlara kadar açılabiliyor.
   Bu nedenle saçınız tahminen sarı değilse hangi tonlarda ise o tonlarda cila yapılmalı.
   6.1 7.1 yada 8.1 gibi bir saç boyası ile komple cila yapılırsa kızıllıklar oldukça azalacaktır.

 55. merhaba Hasan bey umarim mesajima cevap verirsiniz
  benim sorunum sari saclarimin zamanla beyaza donmus olmasi, !!ne yapabilirim bu sacin uzerine yeniden sari gorunmesi icin? boya mi alip boyamaliyim yada cila mi yapmaliyim ? bilgisini verirseniz cok sevinecegim

 56. Mrb.lar hasan bey ben 42 yaşındayım senelerdir saçımı kendim boyuyorum diplerimde özellikle önlerde çok beyazım var vede saçım çok cansız üstlerim çok seyrek.Ben bi türlü istediğim küllü rengi elde edemiyorum sürekli bi kızıllık oluyor diplerimi en son koleston 6 koyu küllüyle 7.1 i %6 lıkla boyadım uçlarınada 7.1 i %9 lukla boyadım ne çıkacağını merak ettiğim için ama yine aynı sonucu aldım.Kızıllık olmadan açma işlemi uygulamadan ve beyazlarımı tam kapayarak küllü kumral rengi nasıl elde edebilirim yada elde edebilirmiyim edemezsem daha koyu bi renkle boyamam gerekiyorsa hangi numarayla boyamalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.Tşk.ler.

 57. Merhabalar sacimi siyahtan oryal ile actim neyseki o kotu turunculari azda olsa normal bir hale sokmustum. Sonra sacimi kumrala boyadik ama bir sure sonra akinca doreli ve turunculu parlamalae ortaya cikti naturvitalin mor sampuanini kullandim hepsini kaybetmedi ama daha duzenli oldu diyebilirim ama hala sacimda guneste parlayan acik turuncu gibi yansimalar oluyor ben sacimi kullu bir renk yapmak istiyorum tam anlamiyla o parlayan renklerden kurtulmak icin ne yapmam gerekiyor bana fikir onerebilirmisiniz?

 58. Saçım yıllardır röfle olarak kullanıyordum 7 ay uzattıkdan sonra dip röfle yaptırdım ve diplerim turyncu oldu istediğim saç açık çok açık bi gri sarı bi röfle pldugu için saçın hepsini kusturup griye boyadılar dorelerede küllü kumral sürdüler fakat şu an saçlarımın ucu platin çıkan dip saçım küllü gri gibi yeşil gibi diplerimde hala dore koyu saça dönmeden nasıl düzelir bu saç acil yardım lütfen

 59. Merhaba
  Kızıldan kahveye dönmeye çalışıyorum 4 boyama yaptım ancak dipler kahve ortalar daha koyu kahve siyaha yakın uçlar kıxıl kestane oldu anlayacağınız saçım berbat durumda tek renk olsun istiyorum çikolata kahve veya kızıl kahve yapma şansım var mı?
  Mersindeyim bu işlemi kaça yaparsınız saçım kulak hizasında kısa
  Ben de mersindeyim saçlarım kısa

 60. Merhaba Hasan bey saçlarıma röfle yapıldı sarı platin gibi ama ara ara turuncuya yalın yerler var ömür kısımlarda beyaza griye yakın oldu ve çok çiğ görünüyor bunları nasıl düzeltirim kendim yapmak istiyorum resim yollanıyor size nereden yollarım acil lütfen

 61. Merhaba Hasan bey ben 1 hafta önce kadar sacını toz acısı ile actım arada turuncu renk kaldı Şimdide 11 küllü sarı aldım uçları iyice actı öncede röfle vardı hepsini boyasam nasıl olur şimdiden teşekkür ederim

 62. Bir sorum daha olacak
  Kuaförğm saçımı açmadan çikokata kahveye çeviremeyeceğini söyledi sizin açma yapmadan da renk değişimi yaptıpınız saçlar olduğunu okudum yukarıda belirttiğim renkteki saçım içğn sizce bende gerekli midir
  Şimdiden teşekkürler

 63. merhaba hasan bey Benim saçım acık sarı evde kendım boyorum ama dipler kızılsı bır renk dırakıyor ne yapmam lazım bırde boya alırken cok acık sarı alıyorum olmuyor ne olur yardımcı olun sacım cok yıpranmış zaten pılatın rengıne yakın sarı

 64. Mrblar bana yardımcı olursanız cok sevicem.benim sacim siyahtı ve üzerine kızıl boya sutdum ve haliyle sadece dilerim kızıl oldu sadece nasıl kapaticam kızıllığı bilmiyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinicem

 65. Hasan Bey merhaba,

  Yeriniz nerede acaba, randevu alarak gelmek istiyorum ?

  Beyazlardan kurtulmak için, sacımın sadece beyazların göründüğü kısmını (sacın yaklaşık % 10 luk bir kısmı idi) ayırarak boyadım/boyattım. Yani sacımın sadece üstünde boya var. Küllü tonlara boyanmasına rağmen kızıl yansımalardan kurtulamadım. Boya aktıkça sanırım oksidasyonun etkisiyle dore yanısma kaçınılmaz oluyor. Sacı açmadan cila mümkün yazınızı okuyunca heyecanlandım. Sormak istediğim sey cilaya hazırlanırken içerikte olan oksidasyon da açma işlemi yapmıyor mu ? Yüzdesi düşük olduğu için mi etkisi cok yüksek olmuyor ? Cilanın üstünden bir kac ay geçtikten sonra yine dore yansıma olusur mu ? Hic oksidasyon kullanmadan pigmentin saca nüfus etmesi mümkün değil mi ? Dore yansımada oksidasyonun etkisi olduğunu düşünüyorum. Yanıtınız için simdiden tesekkürler

  • Cila içindeki oksidan oranı aşağı yukarı % 3 lere geldiğinden dolayı saçta turunculuk ve açma yapmmaz. O oran sadece saçın pulcuklarını azıcık aralayıp içine renk pigmentinin girmesini sağlamak içindir.
   Tabiki cilada çok kalıcı bir işlem değildir. zamanla akabilir.
   Hiç oksidan kullanmadan pigment yüklenebilir ama saç çokta almaz eser miktarda etkilenebilir. çok ta etkisi olmayacaktır.
   Saçı görmeden ne desek doğru değil. Fakat örneğin 7.1 ile boyama yapılıyırsa 7.11 ile deneyin yada 8.1 ile yapılıyorsa 8.11 VEYA 9.1 İSE 9.11 İLE deneyin yani yoğun küllü renkler. Koleston perfect saç boyalarında bu renkler var dip boyanızda denenebilir.
   Koleston perfect saçboyasının bu renkleri oldukça küllü renkler veriyor. Güvenli bir yer arıyorsanız buraya tıklayıp saçhane resmi sitesinden satın alabilirsiniz. Bizde alıyoruz.

 66. Merhaba bende 2 gun once sacimi sarap kizilına boyadim. Cok pisman oldum. Kendi sac rengim koyu kumral gibi bi tondu. Sacim 1 ayda akarmi ve aktiktan sonra kahve tonlarina geri dönebilirmiyim. Bu arada ilk kez boyadim sacimi bi cesaretle daha önce boya ve acici vurmadim. Kendi rengim cikamz aktikca sanirim ama 2 boyamada kendi rengime dönermi ve kizillik gidermi aktiktan sonra boyarsam ?

 67. Merhaba benim saçlarım kızıldı saçlarıma açıcı sürdüm saçımın dipleri sarı oldu kendi saç rengim olduğu için ortalar turuncu kızılımsı uçlarda hafif sarımsı gibi oldu ne yapabilirim turuncu kızıl yerlere açıcı denesem açarmı sarı olur mu yardım nolur kaldım böyle şimdi den teşekkür ederim 😞

 68. Merhaba benim saçlarım kızıldı saçlarıma açıcı sürdüm saçımın dipleri sarı oldu kendi saç rengim olduğu için ortalar turuncu kızılımsı uçlarda hafif sarımsı gibi oldu ne yapabilirim turuncu kızıl yerlere açıcı denesem açarmı sarı olur mu yardım nolur kaldım böyle şimdi den teşekkür ederim saçlarımın sarı olmasını istiyorum 😞

 69. Merhaba ; fikrinizi almak istediğim bir konu var , 2 gün önce ombre seti ile saçıma uygulama yaptım sonuç oldukça tuhaf dı şöyle ki ; diplerden 3 parmak bırakıp uçlara kadar ara ara uyguladım saçlarım bel ile omuz arası boyda kumral renkte çene hizama kadar olan kısım sarının en az 4-5 tonu ve turunculuj içeriyor çene hizasından uçlara kadar olan kısım ise bakır kızıl ve kahve tonları içeriyor bu durumu küllü serisi boyalardan yardım alarak kurtarabilirmiyim ? Ve ya baska bir oneriniz olabilirmi bu konuda fikrinize ihtiyacım var 😊

 70. Oncelikle zaman ayirip ta sorularimizi cevapladiginiz tesekkurler

  Benim ana saç rengim koyu kestane. 2-3 senedir saclarimi boyatiyorum. Roflelerimden kurtulup bebek sarisi tonuna gecmek istedim, saclarimin uclari baya acik platine yakin bi sariya dondu fakat diplerim tam bir felaket, cok fazla turunculasma mevcut, suan 3 haftalik diplerimde geldi, diplerimdeki turunculugu nasil daha soft bir tona getirebilirim?

  • Uçlar platine yakın demişsiniz. Dipler için iyi bir kuaföre gidip istediğimiz rengi yaptırabilirsiniz. Evde çok zor bebek sarısını tutturmak. Saçınız yanabilir.

 71. Merhaba sacimi 2 ay önce actirdim orta kumral uclara balyaj istedim. Sacimin renk almadigini soyledi ve asiri dore kumralmi kahvemi bi sacla ayrıldım. Şuan diplerim 2 cm köyü kestane kendi rengim ve cok beyazim var.boylarinda dorelik bakirlik uclar (daha önce atılan paketten dolayi ) köyü bal köpüğü gibi.diplerden endişeliyim gitsem yine açacaklar.kizillik için kullu bir boya alsam diplerle eşit bir renk elde edebilirmiyim ? Nasıl boyamaliyim? Düz orta kumral bir renk elde edip kuafore sadece ombre için gideyim diyorum çünkü çok para harcadım. En son 480 tl verdim sonuç yine out

 72. Merhaba oncelikle cpk guzel bilgiler veriyorsunuz tesekkur ederiz,benim saclarimrofleli idi benustune neva coluorn platin ve gümüsu karistirarak cok guzel fil disine yakin harika bir renk cikardim sonra dipler cikmaya baslayinca yine ayni islemi uyguladim butun sacima koyulsti gumus agir basti grimsi oldu. Simdi bu gosterdiginiz kusturma islemini uygulicm ustune fil disi gibi acik olmasi icin hangi rengi uygulamam gerekli ve daha sonra dip boyasi geldikce nasil ilerlemem gerekiyor.su an saclarim cok kisa grimsi bir tonu var ama dipleri turuncu gibi .yardimci olursaniz cok sevinirim

 73. Merhaba saclarimi.ilk olarak karamel kahveye boyadim.boya aktiktan sonra kizilliklar kaldi bende 7.1 kullu kumral rengine boyadim.fakat dipler daha fazla kizil bir hal aldi.suan elimde 8.1 var sizce bu.boya yeniden kizil yaparmi saclarimi.koyu bir sari elde etmek istiyorum sizce ne yapmaliyim?

  • 7.1 de kızıllıkların kaybolması gerekmeliydi. Eğer 7.1 kızıllık bıraktı diyorsanız 8.1 daha açık olduğundan kızıllıkları oda almayacaktır. Saçı görmeden ne desem yalan olur. Çünkü 7.1 gibi bir renk koyu bir renk sarı ile ilgisi yok. Daha öncede karamel boyanmış. Bence iyi bir kuaföre gidip istediğiniz rengi yaptırın. Yoksa herşey dahada karışacak bence. Hoşçakalın….

 74. Merhaba. Benim. Sacımda. Aynı. Bu. Rrsimdeki. Gibi. Oldu. Altlar sarı. Ustler. Bakır. Rengi. Solediniz. Boyalar. Burda. Yok. Koleston. Veya. Neva kolor. Dan. Numra. Veya. Renk. Solermisiniz.

 75. mrb yenı bı sıstem gördüm mavi bı boya ıle acılmıs saca cila atılıyor sac platın yada gumus oluyobu işlemi mix boyalarlamı yapıyorlar yoksa ozel bı urunu var mı yardımcı olursanız sevınırım.

 76. Hasan bey yakında dugunum var lütfen bilgilerinize ihtiyacım var dogal saçım koyu kahve uçlara doğru açıkti ilk defa boyadim sıcak çikolata aktı aktı kizil bakır gibi bir renk kaldı 😞 doğal sacima dönmeyi çok istiyorum ama uzamasını bekleyecek zamanım yok kuaför e gittim yok olmaz kizillik gitmez koyu renk boyarim ama akinca yine kizil çıkar dedi acaba içinde altın yansımaları olan bir renk boyasam kizillik altın tonlara dönüşür mu ?? Yada başka bir çözüm ?

 77. Merhaba Hasan Bey, saçlarım şuan 3 cm kadar dip gelmiş durumda. Kendi saç rengim kumral. Fakat boyalı kısımda açıcı oldugu için ne kadar koyu tonlar buzul kahveler kullandıysam yinede zamanla açıldı ve karamele döndü. Kendi saç rengime dönmem için nasıl bir işlem yapmam lazım. Teşekkürler

 78. Merhaba Hasan bey..
  Nolursunuz bana da yardım edin inanın aynalara küstüm kuaför mağduru olmaktan bıktım.

  saçlarımın rengi böyle http://i.hizliresim.com/dkBLkn.jpg üstler sözde kumral uçlarda koyu bir sarı turunculuk inanılmaz fazla ve renk bana hiç yakışmadı yaşlı gibi gösterdi. artık kuaföre gitmek istemiyorum kendim boyamak istiyorum nasıl kapatabilirim doğal kahve tonları istiyorum turunculuk kızıllık olmadan tenime yakışacak bir renk.
  ….birde atıyorum kendim 7.1 e boyadım ay sonra sadece diplerini 7.1 e mi boyayacağım? cila da mı yapacağım nasıl tutturacağım dip boyasını? lütfen yarım edin.

  İyi çalışmalar.

 79. Hasan bey acil yardımınıza ihtiyacım var saçlarım sarı hep Loreal parisin açık doğal sarısıyla boyardım şimdi palettenin renk açıcısıyla diplerimi açmaya çalışırken cırt bi turuncuyla altın rengi gibi oldu sarı olmasını istiyorum Nasıl düzeltebilirim

 80. Merhabar benimde sacim ile ilgili bir sorum olacakti?bir bucuk iki yıl önce rofle yaptrdm yapan kisi arkadasim sözde kuaför cok yiprandi acici yi sanırım çok koyuyor.
  Rofleden 6 ay kadar sonra tarçın bakır a boyadim 3 4 sefer beyenerek kullandim.geleyim asıl probleme 8 9 oldu sanırım tarcin bakirdan sonra akşam normal saç açıcı si satiyolar ve 10.00 neva colar aldım rofle tarznda evde kndmz attik üzerine cila gibide boyayi sürduk ama sonuç turuncuu 🙁
  Ben sari ağırlıklı olsun isterken olmadı buu şimdi ne ypmam lazım fotoğraf gonderme imkanim sanırım yok 🙁

 81. Merhaba Hasan bey benım sacım röfleli dıpler çıkmıştı bende garnıer ekstra acık doğal sarıyla boyadım ama turunculk oluştu bundan Nasıl kurtulabilirim acaba cvap için sımdıden tesekkurler

 82. Hasan bey platin rofle olan saca 7.1 duz boya yaptim gri ve yesilimsi renk aldi. Yesilligi nasil alabilirim nasil bi islemden sonra yukaridaki 7.0 no ile boyadiginiz gibi olabilir.

 83. Merhaba suan sacim ustler koyu uclar sari bal kopugu rengine donermi yanmasini istemiyorum saclarim cok uzundu platin boyadiktan snra koptu maf oldu yani tek renk olsun istiyorum bu mümkün mu ?

 84. Merhaba ben saçıma evde platin ombre yaptım saç diplerimi loreal 7 ile boyuyorum. Tekrar dip boyası yaptığımda uçlardaki ombrenin zarar görmemesi. bozulmaması için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz, teşekkürler.

 85. Hasan bey merhaba, ben bir halt yiyip evde saçımı platin ombre yapmak istedim ama sonuç olarak tam bir şopara döndüm :S İşlemleri kısaca şöyle maddeleyeyim
  1- yazdan beri “koleston 5/37 kışkırtıcı kahve” kullanıyordum ve memnundum
  2- yaklaşık bir hafta veya 10 gün önce “lorealin en koyu olan ombre boyasını uyguladım” ombre tuttu ama kutudaki kadar açılmadı yine de tatlı yumuşak bir rek oldu yani kışkırtıcı kahveden bir kaç ton daha açık ve daha bakırımsı
  3- platin ombre istediğim için dün önce “palette yğun renk açıcıyla saçlarımı açmayı denedim
  4- sonra da yine palette 10.2 platin sarısıyla boyadım
  Aman Allahım ne fecii bir şey oldu anlatamam, şu an saçımdaki renk nedir bilemiyorum ama şöyle yazayım “iğrenç mat bir koyu sarı, böyle garip bir turuncu yani saman rengi gibi birşey (eşime de sordum şimdi samana o da katıldı 🙂 )
  Ben bu felaketi evde nasıl düzeltebilirim ? Hala platin istiyorum ama eğer olmaz derseniz her türkü fikrinize açığım, teşekkürler ☺️ :))

 86. Cvplarsanız sevinirm ben saçıma dün dip röfle yaptırdım fakat koyu oldu röfle hele bazı yerler çiğ sarı gibi yansımalar ki cila yaptıgı halde böle, bi kutu röfle alsam o koyu ve turuncumsu yerlere ince bi tabaka halinde sürüp beklesem açılırmı tam tepe kısmım hem koyu oldu hem çiğ gibi bidaha kuaförede gidemem bebeğim var tşkler ha bide tekrar cila yapıp iyice koyulsun da istemiyorum rengi sönüyo cilayla

 87. Hasan bey merhaba, ben bir halt yiyip evde saçımı platin ombre yapmak istedim ama sonuç olarak tam bir şopara döndüm :S İşlemleri kısaca şöyle maddeleyeyim
  1- yazdan beri “koleston 5/37 kışkırtıcı kahve” kullanıyordum ve memnundum
  2- yaklaşık bir hafta veya 10 gün önce “lorealin en koyu olan ombre boyasını uyguladım” ombre tuttu ama kutudaki kadar açılmadı yine de tatlı yumuşak bir rek oldu yani kışkırtıcı kahveden bir kaç ton daha açık ve daha bakırımsı
  3- platin ombre istediğim için dün önce “palette yğun renk açıcıyla saçlarımı açmayı denedim
  4- sonra da yine palette 10.2 platin sarısıyla boyadım
  Aman Allahım ne fecii bir şey oldu anlatamam, şu an saçımdaki renk nedir bilemiyorum ama şöyle yazayım “iğrenç mat bir koyu sarı, böyle garip bir turuncu yani saman rengi gibi birşey (eşime de sordum şimdi samana o da katıldı 🙂 )
  Ben bu felaketi evde nasıl düzeltebilirim ? Hala platin istiyorum ama eğer olmaz derseniz her türlü fikrinize açığım yani koyulaşırsa koyultabilirim de, teşekkürler ☺️ :))

 88. Merhaba ben saclarimi siyaha boyadim 2 ay kullandim biraz akmisti somra actirdim ustler turuncu uclar kizil oldu nevacolorun 6.90 yaptim ama hicbi ise yaramadi. Ayrica acicidan dolayi sac derime bi kac yara cikti . Ben bu turunculuktann nefret ediyorum sacimin hepsinon bi renk olmasini istiyorum nolur bana bi akil verin

  • daha koyu tonlar kullanılabilir birde çok kızıllık var ise biraz kül tonu ilave edilmeli. Örneğin koleston 5.1 ile 5.77 yada 6.77 yarı yarıya karıştırılıp % 6lık oksidan ile boyanabilir. ama yaralar geçtikten sonra yapsanız daha iyi olur.

 89. Hipotroidi hastasiyim ondan midir bilmiyorum Saclarimin beyazlarini boya pek kapatmiyor.kuaföre gidemiyorum.ana Rengim koyu kestane siyaha yakin bir renk.sacimi en son iki renk kahve tonlari karistirarak boyadik o bile belli etmedi rengini.hem beyazlari kapatip hep koyulari biraz acacak yüzümü biraz aydınlatacak bir renk istiyorum.esmerim.ne onerirsiniz lütfen cevaplarsaniz çok sevinirim.kuaforun önerdiği oksidani kullandik gene renk belli etmiyor yani sacim boya almiyor.lütfen bana yardimci olun…

  • Öncelikle çok geçmiş olsun, Tavsiye olarak micro pigment içeren boyaları tavsiye edeceğim. Yani normal saç boyalarına oranla yapay renk pigmentleri micro seviyeye inip saça tutunma oranı arttırılmış boyalardan bahsediyorum. Örnek vermek gerekir ise ivola plus yada davines saç boyası olabilir. Esmer tene çikolata kahve ve bakır kahve saç renkleri çok güzel olur. Tavsiye ederim. Renk kataloğu bölümünde ivola ve davines renk katalogları vardı sitemizde oradan renk beğenebilirsiniz.
   Aşağı yukarı 6 ve 7 ile başlayan kahveler uygundur.Örneğin ivolada 6.8 yada 7.8 gibi renkler olabilir. mesela 6.8 e bir miktar 7.4 ilave de edilebilir. tercih sizin. yÜZDE YÜZ BEYAZLAR KAPANIR DİYEMEM AMA DİĞER BOYALARA GÖRE DAHA İYİ KAPATIYOR BU TARZ BOYALAR. hOŞÇAKALIN

 90. merhabalar,
  ne olur bana yardım bazı yorumlara cvp yazılamayınca bana da yazılmaz ddıye korkuyorumm çnkü yönlendırmelerınız harıka..
  öncelıkle verdıgınız her cvabı dıkkatlıce okudum benım saç durmuma yakın sıkayetı olan kımse varmı dıye benzer buldum ama emın olamadım.
  siyah ve ınatcı sacları olan brıyım..sıyah saca kendı sacım artı kaynak var.once kendım loreal ombre yaptm kısmen acıldı ve ve kızıllıklar oldu daha çok bakır..daha sonra palette yogun acıcı aldım ve daha da acıldı ıyıce bakır oldu.boya hızası kulaktan ıtıbaren başlıor bu arada..
  sonra sevemedım dıye yıne dayanamadım 🙁 ve palette açık küllü sarı ıle karışım yaptım röfle serısını:)
  şimdii tam turuncu oldu tepeler sıyah saç turuncu.
  ,bahsettıgınız gıbı turunculugu kırmak için acaba 7.1 ile mı cila yapmalıyım? bu numarlar her boya ıcın gecerlı mı bırde?yanı kullandıgım boyaınn serısındenmı cıla yapsam daha ıyı sonuc alırım?
  amacım ucları kllü sarı şeklinde kullanmak ombre seklınde. bu sarı tonunu dusunursek cılayı hangı renkle yapmalı ve turunculuktan kurtulmalıyımm

  yardımıc olurmusnuz lütfeeeen sürpriz yapmak ıstedıgım kısıylede buyuzden gorusemıyrum:(

  • selamlar.. 7.1 ile cila yaparsanız turunculuklar oldukça gidecektir 8.1 ilede cila olabilir. Bu kadar korkmayın:) ama birşey söylemeden edemiyeceğim saçınıza korkmadan nasıl bu kadar açıcı sürdünüz 🙂
   7.1 yada 8.1 cila ile kızıllıklar turunculuktar oldukça gidecektir. Ama saç iyi açılmamış ve bildiğin bakır renkte yani kabaca portakal turuncusu gibi ise cila da burada yetersiz kalır bilginiz olsun…

   7.1 yada 8.1 genel olarak her boyada aynıdır ama numaralar bazen markalara göre değişiklik gösterebilir. SİZE ÖNERİM KÜLLÜ KUMRAL KÜLLÜ SARI GİBİ TONLARDIR. Yani 7.1 küllü kumral dır 8.1 külü sarıdır.

 91. Merhaba ben saçıma evde platin ombre yaptım saç diplerimi loreal 7 ile boyuyorum. Tekrar dip boyası yaptığımda uçlardaki ombrenin zarar görmemesi. bozulmaması için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz, teşekkürler…

 92. Merabalar sac uclarima karamel ombre yaptirmistim aradan zaman gecti bakir ombre yaptirdim ama sevmedim aradan biray gecti rengi akitmaya calisiyorum . bir kuaföre gitmistim acma islemi yapalim dedi ama ben istemiyorum . lutfen bana yardimci olun bu bakirdan nasil kurtulabilirim ben bal kopugu ombre istiyorumm.. 4 ay sacimi boyatmicam bu bakirliklar kaybolurmu nasil bakir ombre yaptirabilirim saci actirmadan tesekkurler simdiden

 93. Merhabalar. ben 4 gün önce 11.1 tonunda olan saçlarımı palette toz açıcı ile açtım ve dore sarı oldu, açlarım küllü tonu yakalasın diye 1-2 hafta arayla loreal professional silver şampuanını kullanıyordum bu yüzden arada bayağı bir fark oluştu. 2-3 gündür şampuanı kullanıyorum fakat çok çok az bir değişim oldu. bunu cila dışında dipleri ve dip ile kulak arasındaki mesafeye kadar açık küllü kumrala boyayarak ombre görüntüsü elde etme fikri geldi aklıma, yardımcı olursanız sevinirim 🙂

 94. Merhabalar öncellikle boya magdurlarına bu kadar yardımcı oldugunuz için gercekten çok teşekkürler benim sorunumuda bir çözüm önerisi verirseniz cok memnun olurum suan saçlarım rengarenk diyebilirim uçlar tarcın bakır dipler kumral bakır orta kısımları daha turuncu kuaförde saçımı actılar kumral bakır olsun istiyordum ama yıkadıkça renk aktı ve berbat oldu kumral bakırda istemiyorum artık kumral tonlarında bir saç tonu için ne yapabilirim ve saçımdaki bu ton farklılıklarını nasıl giderebilirim kesinlikle kuaföre gitmek istemiyorum cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  • slm. Aslında bu durumda mutlaka kuaföre gitmeniz gerekli. Bu kadar karışık renkteki saçı kumrala çevirmek evde mümkün olmaz. Özelliklede bu kadar bakır ve tarçın tonlarda turuncu yansıması olan renkler varken.
   Kumral tona dönmek istiyorsunuz yani kızıllıklar artık yok olacak. bu durumda en mantıklı olan bir ton koyulaştırarak kumral tonlara dönmeye çalışmak. Yani kolestonun 7.1 rengine birkaç defa boyanınca bakırlıklar oldukça gider Ve kumral tonlara en yakın bu renkle elde edilir.
   Size 7.1 ile boyanırsa tüm renkler düzelir demiyorum çünkü saçınızda birkaç renk var ama illaki kendiniz yapacaksanız koleston 7.1 ile boyamak şu an için en mantıklı olan işlem gibi görünmekte. Son kararınız kumral renge dönmek ise ben olsaydım öyle yapardım.. Hoşçakalın…

 95. Hasan Bey merhaba,doğal sac rengim orta kestane yer yer beyazları kendim evde 5 numara ile kapatıyordum.Sarı yansımalı kumral tonları istediğim için kuaförüm toz oryalle sacımı actı ve üstüne matrix 6 ve 7 yi karıştırarak boya yaptı.2-3 yıkamada saçım aktı ve oryal turuncusu yansıyor ve yer yer yeşillikler var.kendisi de ilk boyada netlik olmayacağını söylemişti zaten ama 2. Boya da sanki farketmeyecek gibi gekiyor çünkü oryalin turuncusu kınamsı bir renk ve baskın,saçı koyulaştırmadan turunculuk matrix 7a ile kapanır mı? 8.1 daha da turuncu yapar mı?Yeşillkler de gider mi?Yansımalar turuncu ve yeşil 🙁
  Bilginizi rica ederim.

 96. slm tekrar çok teşekkür ederim cevabınız için bende 7.1 boyamayı düşünüyordum ve bir arkadaşım bana saçtaki kızıllık ve turunculuğu alması için birer nohut tanesi kadar mavi ve yeşil boyayı da karıştırmam gerektiğini söyledi bunlar boyanın tonunu biraz koyulaştırırmış ama kızıllık ve turunculuğu alırmış böyle bir bilginin dogruluğu varmıdır şimdiden çok teşekkür ediyorum

 97. Merhaba hasan bey yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık iki önce saçlarımin rengini biraz açtırıp ombre yaptırmak istedim. Ancak sacim açılmadı ombreler kına gibi oldu. Sonra başka bir yere sık rofle artırdım. Rengi sanki yeşilimsi gibi oldu diye bir kutu platinle boyadım. Sonra dipleri çok koyu gelmeye başladı gözüme kuaföre dipleri biraz acalim dedim veee kızıl oldu. Artı rofle olmayan saclarim da kızıla döndü. Saclarim korkunç görünüyor. Ne yapabilirim. Sacim yanar mi? Kızıllık gider mi dip boyadan sonra da roflem de çok küllü gibi oldu. Tekrar canlanır mi. Çok sordum teşekkürler.

 98. Merhabalar..orjinal saç rengim kestane.geçen sene lorealin 9 numara sarısına boyatmıştım.rengi değiştiremiyorum ortaları turuncu uçlarısarı kalıyor o yüzden hep aynısını kullanmak zorund kalıyorum.nasıl kurtulabilirim bilmiyorum.koyu renk istiyorum fakat altından sarıların sırıtarak çıkacağını bildiğim için cesaret edemiyorum.yardım please

 99. Kuaförlere küstüğüm ve kendim yapabileceğim fikrine onlarınkinden daha çok güvendiğim için bu yazdıklarınızdan hareketle saçımdaki turunculuğu alması için loreal parisin yarım tüp 8.1 ini, 20 ml %6 lık oksidan krem ve 1 çay bard suyu karıştırdığımda koyu turunculuklardan kurtulabilir miyim bu bahsettiğiniz 8.1 hangi markaları kapsıyor ya da ? Cevaplarsanız çok sevinirim

  • Koyu turuncu diye detay düşmüşsünüz. Koyu turunculuklar cila ile gitmez. yinede çok azda olsa azaltır. Cila saçta kalan hafif turuncu yansımaları daha net alır. 8.1,9.1 gibi renkler koleston ve loreal saç boyalarında olabilir. Hoşçakalın..

 100. Merhaba benim sorum onaylanmadi ama tekrar yazayim. hasan bey yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık iki ay önce saçlarımin rengini biraz açtırıp ombre yaptırmak istedim. Ancak sacim açılmadı ombreler kına gibi oldu. Sonra başka bir yere sık rofle artırdım. Rengi sanki yeşilimsi gibi oldu diye bir kutu platinle boyadım. Sonra dipleri çok koyu gelmeye başladı gözüme kuaföre dipleri biraz acalim dedim veee kızıl oldu. Artı rofle olmayan saclarim da kızıla döndü. Saclarim korkunç görünüyor. Ne yapabilirim. Sacim yanar mi? Kızıllık gider mi dip boyadan sonra da roflem de çok küllü gibi oldu. Tekrar canlanır mi. Çok sordum teşekkürler.

 101. Hasan bey merhabalar öncelikle bizlere verdiğiniz profesyonel bilgiler ile yardımcı olduğunuz, bizleri bilgilendirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Keşke yakın olsak saçlarımı sizin ellerinize teslim etsem ama uzaktayım. Vakit bulup yanıtlarsanız size bir sorum olacak. Doğal saç rengim küllü koyu kumral ile küllü kahve arası bir renk. Bir kaç beyaz saç telim yüzünden saçlarımı boyadım. İlk boyamamda 6.1 ile 7.0 karıştırmıştım çok tatlı bi renk olmuştu üst üste boyaya boyaya renk bayağı açıldı bal köpüğü gibi bir renk oldu en son 5.1 boyadım ama dipten uca tararken uçları tamamen boyamadım. Son hali dipler koyu uçlara doğru geçişli en uçları açık kumral. Ben saçımı hangi renk boya ile boyarsam çok koyu olmayan orta küllü bir kahveye çevirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

 102. Merhaba benim sorum onaylanmadi ama tekrar yazayim. hasan bey yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık iki ay önce saçlarımin rengini biraz açtırıp ombre yaptırmak istedim. Ancak sacim açılmadı ombreler kına gibi oldu. Sonra başka bir yere sık rofle artırdım. Rengi sanki yeşilimsi gibi oldu diye bir kutu platinle boyadım. Sonra dipleri çok koyu gelmeye başladı gözüme kuaföre dipleri biraz acalim dedim veee kızıl oldu. Artı rofle olmayan saclarim da kızıla döndü. Saclarim korkunç görünüyor. Ne yapabilirim. Sacim yanar mi? Kızıllık gider mi dip boyadan sonra da roflem de çok küllü gibi oldu. Tekrar canlanır mi. Çok sordum teşekkürler. Lutfeeen.

 103. Merhaba hasan bey buradaki yardımlarınız için çok teşekkürler saçlarımin uçlarında sarı geçişler vardı dipleri kestane kendi saç rengimdi loreal 7.1 ile boyadim uçları küllü oldu fakat diplerinde turunculuklar var bazı sitelerde saç boyasina 1cm igora 0.22 katıp küllü tonlar elde edilebileceği yazıyor fakat siz bu işte uzmansiniz sizce bu yöntemi denemeli miyim saçlarımda yıpranma yok fakat çok ince telli saçlarım zarar görür mü sizin öneriniz nedir. Cevaplarsaniz çok sevinirim.Hoşçakalin

 104. Merhaba. Benim saçlarım soğan kabuğu rengindeydi. Uçlarda da ombrelerim vardı ve çok memnundum. Kuaförüm uçların fazlaca açıldığını düşünüp bana sormadan dip boyayı yıkarken nasıl olduysa ve yaptysa uçlardaki sararmaların fazla oldugunu düşünüp onları da kapattı. Yıkayınca bu görüntüden hoşlanmadım ve sarılarım gittiği için üzüldüm. Açıcı şampuanla geri getirebileceğinş söyledi ve hemen ıyguladık ama ilki gibi olmadı. Uçlar yıpranınca biraz kestik. Ombrelerim ilk zamanki durmuyordu ama yine de iyi görünüyordu. Ben yenilemek istedim 1 hafta sonra yeniledik ombreyi. Bu kez de dipler açılmıştı biraz ve çok sarı oldu saçlarım. Çok rahatsız oldum. Hemen dipleri biraz daha koyu renge boyamasını istedim. Biraz fazla bakır koyunca üstlerle alt kısımlar arasındaki geçiş hiç hissedilmedi. Şuan saçlarımıntpplayamıyorum bile.:( kendisi diplerin biraz akması halinde dilersem ters işlem yapıp sarıların arasına dibe uygulacağımız boyadan atabileceğini söyledi. Şuan kuaförüme güvenemiyorum ne yapacağımı da bilmiyorm çok mutsuzum. Ne yapmamız gerekir.

 105. Mrhb hasan bey bnm sorum su Bnm dogal saclarim acik kestane 4ay oncede sari yaptrdim kuaforde..Anliyacaginiz suan dipleri kestane.Ayrica Saclarimin uclari sapsari fakat 3gun once garnier 9.3 boyasini alip kndim evde boyadim diplerini daha cok uyguladim fakat dipler hafif bi kizillik belirdi ama uclar ayni sari neyapmam gerekiyor szce tumen sariya donmem icin neyapmaliyim?

 106. Merhaba hasan bey,
  Sacim siyahti we dogal rengiydi hic boya yokti sacimi kumral tonlarinda kullu yapmak istedim palettenin yogun renk acicisini uyguladim sanirim fazla bekletmedm turuncu oldu elimde lorealin 6.03 yogun koyu kumrali wardi turunculuk yok olmadi bakirli turunculu bisi oldu omre yapicam diede lorealin omre setinde 3numarayi almistim surmedim beklemeye aldm mahwoldu saclarim lutfen yardimci olun acik kullu kumral sursem olurmu ne yapmam lazim

  • Merhaba.. Bir saçı yoğun küllü kumral yapabilmek için o saçı sarı tonuna kadar açmak gerekli. Fakat o da saçınızı yıpratabilir çünkü tekrar ombre istiyorsunuz. Şu aşamada saçınızdaki kızıllıkları en aza indirecek renk küllü kumral dır. Yani kolestonun 7.1 gibi bir rengi ile boyama yapmanız gerekli. Bahsettiğiniz 6.03 kızıllıkları almaz.
   birkaçdefa 7.1 ile boyama yaparsanız kızıllıklar gitgide yok olacaktır. Tamamen geçer dersem yalan olur ama çok ciddi şekilde azalır.
   Saçınızda açıcı olduğundan birkaçdefa 7.1 ile boyandıktan sonra ombre yapılmalı. Hoşçakalın…

 107. Merhaba benim saçım önceden kızıldı tam üç ay boyamadım ve bayağı aktı saçımı küllü bir renk yapmak istedim kendi rengim küllü kumral açtık saçımı bayağı açıldı ama hafif turunculuk vardı kumral dore ile boyadık ve saçım altın sarısı gibi oldu ama güzel oldu ben hala küllü renklerde bir renk istiyorum bunu nasıl yapabilirim

 108. Slm hasan bey bnm sorum su..Bnm saçim fotograftaki bayan gbiydi,fakat dipleri dogal oldugundan kahverengi oldu bnd kendimce bi boya aldim garnierin 9.1ini evde kndm boyadim fakat istedigim gbi olmadi hafif bi kizillik olustu.Ayrica dipler kizil uclarsa sapsari neyapmam lazim diplerinde sapsari olmasi icin,simdiden cvbnz icn tsk..

 109. Merahabalar ben sacimi kzila boyadm fakat ustler kirmzi altlar siyaha donuk oldu cunku alltalarda onceden siyah boya vardi sacimi actm ustne koyu kullu kumral boyadm yine kizillik kaldi ustune bi sure sonra acik kullu kumral boyadm kizillik cok azaldi ama hala yansimalar var ben tam kullu olsun istyrm uclarinada balyaj atmak istyrm platin olsn istyrm. Simdi diplerin tam açik kumral alttalrn platin olmasi icin hangi marka hangi numaralari kullanarak bi boyama yapmalym yada cila ? Yardmci olursanz sevnrm kizillik hafif ama yikandkca acip kizillik belirginlesirmi bilmiyrm daha bugn boyadm

 110. Merhaba sac diplerim kahverengi uclara dogru koyu kullu kumral yesile caliyor.ben uclar dirazdaha sariya donuk istiyorum bakir ve kizil barindirmasim ama ne renk kullanlaliyim ve cila yapmak yeterli olurmu yardimci olursaniz sevinirim☺

 111. merhabalar benim saçım koyu kahve idi aralara kızıl balyaj atıldı kuaförde.Ama çok pişmanım kızıl her yeri boyadı ve şu an aktı.Ben şu an saçımın tamamını boyamadan kızıl balyajları ne yapabilirim ne renk boyayabilirim hazır saç açılmış iken yani balyajlı yerler.Üstelik saçım önceden çok parlaktı şimdi akan kızılıktan sonra mat oldu.

 112. Merhaba hasan bey ben dun koyu kumral sacima ombre yaptirdim.2014yilimda saçlarımı mavi siyah boyamistim uclarinda kalmis kuaför 22defa 30ve 40lik oksidan kullanarak sacimi acmaya calisti ama ombre yaptirdigim uc kisimlari turuncu kaldi ustune cilada vurdu ama bi fark olmadi ve bu durum beni cok rahatsiz ediyor.yapabikecegim veya yaptirabilecegim bisey varmi?bana yardimci olabilirmisiniz?simdiden tesekkur ederim iyi günler.

 113. Hasan bey merhabalar sizden fikir alabilirsem çok sevinirim saçımın büyük bir kısmı platin sarı fakat üst kısmı sevilmeyen turuncu bakır denilen renk evde 8.0 ile tamamını boyadım turunculuk gidip daha yakın renk çıksın diye üst kısımlar daha da bakırlaştı daha öncede tamamına 7.0 uygulamıştım Nasıl turunculuğu yok edebilirim yardımcı olabilirseniz çok Mutlu olurum saygılarımla

  • Merhaba kızıllık istemeyen hanımlar kaç numara seçtiyseniz o numaranın küllü olanını seçmelisiniz. Örneğin 8.0 ile boyamak istediniz 8.1 ile boyama yapabilirsiniz.
   Siz 7.0 ile boyama yapmışsınız onun yerine 7.1 uygulama yapılır ise kızıllıklar oldukça azalır. Hoşçakalın..

   Not: Tüm site ziyaretçilerimizin dikkatine sitemiz hobi amaçlı yapılmış bir sitedir. Ziyaretçilerimizin bazıları sorularına acil cevap bekliyor, biz ise fırsat buldukça yanıtlıyoruz. Bu durumdan dolayı şu şekilde yorumlar ile karşılaşıyoruz.
   HAYDİİİİİİİİİİİİ
   CEVAP VEREN YOKMUUUUU
   ÇOK MU ZOR Bİ CEVAP VERMEK!!!
   gibi yorumlar bizi üzmekte bu nedenle acil cevap bekleyen ziyaretçilerimiz lütfen yorum yapmasınlar.Çünkü aynı gün cevap verilmeyecektir. Hoşgörünüzden dolayı teşekkürler.
   Ayrıca sizlerde kıymetli bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

 114. merhaba
  benim orijinal saç rengim koyu kumraldı. 2 yıl önce kendim saçlarımın rengini açmıştım. Daha sonra pişman oldum ve kendi saç rengime uygun bir renkle boyamadım. tabi yaşım küçük olduğu için boyanın aktığını bilmiyordum ve saçlarım kızıl tonlarında gibi oldu. en son 1,5 ay önce saçlarımın diplerine dokunmadan koyu kahverengine boyadım ve boya yine aktı kızıl tonlarında oldu. kuaföre gidip saçlarımın daha kötü olmasından korkuyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. öneriniz var mı? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba yapmanız gereken saçınızı boyarken örneğin 4 numara ile boyuyorsanız 4.1 ile boyama yapmalısınız. 5 numara ile boyuyorsanız 5.1 ile boyama yapın kızıllıklar gidecektir. Hoşçakalın.

   Not: Tüm site ziyaretçilerimizin dikkatine sitemiz hobi amaçlı yapılmış bir sitedir. Ziyaretçilerimizin bazıları sorularına acil cevap bekliyor, biz ise fırsat buldukça yanıtlıyoruz. Bu durumdan dolayı şu şekilde yorumlar ile karşılaşıyoruz.
   HAYDİİİİİİİİİİİİ
   CEVAP VEREN YOKMUUUUU
   ÇOK MU ZOR Bİ CEVAP VERMEK!!!
   gibi yorumlar bizi üzmekte bu nedenle acil cevap bekleyen ziyaretçilerimiz lütfen yorum yapmasınlar.Çünkü aynı gün cevap verilmeyecektir. Hoşgörünüzden dolayı teşekkürler.
   Ayrıca sizlerde kıymetli bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

 115. merhaba
  benim orijinal saç rengim koyu kumraldı. 2 yıl önce kendim saçlarımın rengini açmıştım. Daha sonra pişman oldum ve kendi saç rengime uygun bir renkle boyadım. tabi yaşım küçük olduğu için boyanın aktığını bilmiyordum ve saçlarım kızıl tonlarında gibi oldu. en son 1,5 ay önce saçlarımın diplerine dokunmadan koyu kahverengine boyadım ve boya yine aktı kızıl tonlarında oldu. kuaföre gidip saçlarımın daha kötü olmasından korkuyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. öneriniz var mı? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 116. Teşekkür ederim öncelikle şimdi cila yapmak istiyorum 7.1 mi 8.1 mi önerirsiniz sarılarımda koyulaşsın istemiyorum çünkü canlı bir sarı olsun istiyorum
  İyi akşamlar

  • 9.1 ile başlayıp olmazsa 8.1 ile devam edilebilir ama ben saçı görmüyorum bu nedenle bir kuaför yapsa daha iyi olur yanlış yönlendirme yapmak istemem. Çünkü canlı bir sarı renk istiyormuşsunuz, bu cila işlemleri ne kadarda olsa saçı koyulaştırır. bu nedenle kuaför baksa daha iyi.

 117. Hasan bey merhaba,
  Kendi saçım koyu kumral, uçlarının daha açıl renk olması için 2 ay önce ilk defa sombre yaptırdım.kuaför krepe atıp direkt rengini açtı. Uçlar iyi ama geçişler kızıl turuncu oldu, hele gün ışığında daha kötü duruyor. Saçlarımın en doğal haline dönmesi için 7.1 le mi cila yaptırmalıyım. Cila doğal renk olan diplere kadar sürülür mü.Ve cila akarsa hangi süre sıklığında tekrar uygulanır. şimdiden çok teşekkürler

  • Mrhaba mersin mezitli babil yolu alden sitesi içerisindeyiz. Babil yolunda ciğerci apo karşısı doktor hakan kundak ilköğretim okulu arasından girince tam önünüze çıkar. Bekleriz…

 118. Merhaba. koyu küllü kumral (kendi saç rengim) saçlarıma ilk ombre yaptırdığımda uçlara kullandıkları boyayı yıkamadan sonra diplere de kullandıkları için saçımda turuncu yansımalar oluşmaya başladı ve gün geçtikçe arttı. sürekli dip boya yapmak zorunda kaldım ve en sonunda saçlarımın tamamını koyu kestaneye boyattım. saçlarımın uçları aşırı açık sarı olmasına rağmen bu boya hiç akmadı ve saçlarım çok koyu oldu. daha sonra syoss küllü kumralla boyadım açık siyahımsı saç üzerine turuncu yansımalarım arttı. şimdi saçlarımdaki turunculuğu yok edip uçlara ombre yapmak istiyorum. siz ne önerirsiniz? matrix 7a içine igora 22 karıştırsam kendi rengime yakın ve turuncusuz bir saç elde eder miyim yoksa şuan saçım siyaha yakın olduğu için daha açık bi renk mi boyamam gerekir? uçları da açık küllü sarı boyamak istiyorum hangi matrix sarı renklerden birine igora22 katıp açabilir miyim acaba?

  • Selam. Sil baştan yapılacak ise bence 7A matrix açık olmazmı zaten koyu bir renk boya yapılmış öncedende. Benim aklıma daha koyu örneğin 5.A yada 6. A olsa iyi olur gibi. Çünkü saçınızda 7.A. Dan koyu bir ton var ise şu an dio kısımlar daha açık görünebilir. Şunuda unutmayın saç boyası ile boyanmış bir saçı tekrar saç boyası ile rengini açamazsınız. Boyalı olan yerler ancak açıcı kullanarak açılabilir.. Hoşçakalın

 119. Merhabalar,
  Saçımın doğal rengi siyah uzunca bir süre 7.65’e boyadım saçlarımda hafif kızıllık vardı. 6 aydır üstüne 7.1 ile boyuyorum. 7.65in üzerine 7.1 boyadıgım yerde kızıllık yok fakat direk 7.1 olan kısımda kızıllıklar var. Küllü boyadığım halde nasıl kızıl yansımalar oluyor anlamıs değilim. Ne yapabilirim sizce küllü kumral olması için? Cevap için şimdiden teşekkürler.

  • Ben daha yoğun küllü isteyenler için mavi boya kullanıyorum. Bir tüp boya kumral boya için 3,4cm kadar mavi ilave ediyorum. Exicolor 0.11 numara iş görüyor. Hoşçakalın

 120. Merhaba Hasan Bey,
  Saçımın doğal rengi küllü kumral bundan 3 ay önce üzerine küllü sarı boyadım saçımda bakır yansımalar oldu tekrar yoğun küllü olmasını istiyorum.
  Sizce ne yapmalıyım?
  7.1 boya %6’lık oksidanla cila mı yapmalıyım?
  yoksa boyaya mavi yada yeşil mi eklemeliyim?
  Cevabınız için şimdidenteşekkür ederim.

  • Maşallah baya bilgi var sizde. 7.1 ile cila yapılabilir evet kızılıkları siler yada azaltır. Boyanın içine nohut büyüklüğünde mavi ilave edilirse oda doğru kızıllıklar yok olur yada azalır duruma göre.
   Ama platin sarısı olan saçlar dikkat elmeli bu tarifler saçın herhangi bir yerinde platin sarısı varsa o kısımları yıkarken gri yapar. Bunyüzden o kızımlar pakete alınmalı. Eğer pakete alınamıyorsa omkısımlara bolca yağ sürülmeliki yıkarken grilik bılaşmasın. Hiçbirşey bulamazsanız platin sarısı olan yerler saç yıkanmadan bolca saç kremi sürülür o şekilde o boya yada cila yıkanır. Hoşçakalın

 121. Merhaba
  Saclarima 3 ay önce bakım niyetine kina uyguladim gerçekten de sacim çok sağlıklı görünüyor ve bir kez uyguladigim için rengi bile değişmedi ama sacimi soğuk kumrala boyatmak istiyorum bir ay sonra sizce renk tam oturur mu

  • Tahminen kına tutmadı desenizde bence kumral tonu almaz. Çünkü bazı kınaların içinde kına taşı felan oluyor. Bu saç bence açılıp boyanmalı. Zaten bir saçta hiç boya olmasa bile küllü kumral yada kumral ton tutmaz. Ancak beyaz saçı çoknolanlar hariç. Bu nedenle iyi ve temiz bir kumral için o saçın açılması lazım derim.
   Yok illaki açtırman derseniz 7.1 gibi bir renkle uzun vadede boyanırsa biraz kumrallaşabilir. Hoşçakalın

 122. Herkese tek tek cevap vermissiz bende cesaret buldum sorumu sormak istiyorum benim saclarim küt normal rengi açık kumraldi ustune yazin golge yaptirmistjm ama numarasini bilmiyorum sonra birden geldiler bana koyu kahve aldim boyadım sac resmen koyu kızıl oldu uclar kopkoyu tepeler koyu kızıl sonra gittim bir ay kadar sonra biraz daha acik bi kahve aldim boyadim o da aynen kizil oldu. Bir hafta geçti inoa 5 numara boya ve oksidan aldim 20 vol. Boyadım diplerdeki kizillik büyük ölçüde gitti ama hala cok koyu bir renk. Ozellikle uclari asiri koyu dipler daha acik oldu. Ben yurtdisindayim ve burada kuaföre guvenemiyorum o yuzden kendim saclarimi açık kahve renge geri döndürmek istiyorum bir dahaki sefere inoa 5 numarayı 30 vol ile mi karıştırıp boyasam acaba? Ya da ne yapabilirim başka çünkü bir kac ay sonra uçlarına ombre yaptirmak istiyorum kendi rengime yaklasmasini istiyorum. Cevaplarsaniz sevinirim 🙂

  • Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bir saçta asla kızıl yansıma olmasın diyorsanız kül renklerini tercih edin örneğin 5 yerine 5.1 yada 6.1 gibi.
   Boyanmış ve koyu olmuş bir saçı başka bir boya ile rengini açmanız pekte mümkün değil. Olması gereken o saçı biraz açıcı ile açıp daha sonra boyamak. Bunuda kuaför yapması lazım.
   5 numadada koyu bir ton 3o vol oksidan kullansanızda pekte açık olmaz ayrıca 30 volüm ecet doğru saçın bir iki ton daha açık olmasını sağlayabilir. Ama en azında 6.1 gibi olmalı.
   Açmadan olduğu kadar olsun derseniz 6.1 dibev30 volum diğer yerlerede 7.1 30 volum kullanırdım ben olsaydım.
   Saçtaki kızıl yansımalar oldukça azalacak hatta birkaç boya sonra dahada güzel olacaktır. Söylediğim şeyler tamamen tahminidir. Saçı görmeden birşey söylemek doğru değildir.
   Dediğim gibi koyu boyanmış bir saç daha açık isteniyorsa o saç önce açılmalı sonra boyanmalıdır. Hoşçakalın

 123. Hasan Bey benim saçım kahverengi hiç boya değmemiş bir saçtı önce uçlarına sarı ombre yaptım sonra onlardan sıkılınca kızıl olsunlar istedim arkadaşlarım senin saç diplerin kızılı tutmaz çünkü koyu renkte dediler sonra ben de palette ateş kızılını alıp kendım boyadım ve kafam giderek kızarıyordu ama dipler ilk defa boya gördüğü için ateş kızılı etkili oldu hemen yıkadım ama iş işten geçmişti ten rengim esmer olduğu için bu kadar kızıllık bana göre değil şimdi ise bu kahverengi üzerine uygulanan ateş kızılı saçtan kurtulmak istiyorum doğal bir renk olsun istiyorum küllü kumral gibi renkler kızılı 2-3 boyamaya kapatır yazmışlar ama size danışmak istedim hem hangi renk yapsam hem de hangi renk kapatmada etkili olur diye…Teşekkür ederim

  • Ateş kızılları küllü kumral ile 2,3 defada kapanmaz. 3 tane önerim olur.
   Bence dipleri 4 ile başlayan ör 4.65 gibi koyu bir kızılla boyanırsa uçlara a doğruda açık kızıl zaten mükemmel 👌 olur.
   Yada o saç açılıp kızıldan arındırılır istenilen renk n ise ona boyanır.
   Veya koyu bakır kahve tonlarıda boyama yapılabilir.
   Hoşçakalın

 124. Hasan bey merhaba ,

  Benim saçlarımın normal rengi siyahtı 3 yıldır karamel , bakır kahve en sonda dipler koyu boyanarak ombre yaptırdım. Ombrem 3 ay sonra aktı kızıllar oluştu ve saç diplerim 4 parmak uzadı. Dün 7 tonlarında kolestonun bir boyasını aldım fakat dipler çok koyu oldu uçlar yeşil kaldı.7.1 ile cila yapıp sonra tekrar küllü kahveye boyasam işe yarar mı. Teşekkür ederim

  • 7.1 ile boyama yapmanız yeşillenmeleri yok etmez hatta üstüne grileşme yapabilir. Tamamına küllü kahve sürüp kapatacaksanız eğer. 7.1 ile cila yapmadan küllü kahve boyanabilir. Eğer ombreleri kapatmak istemiyorsanız dipleri küllü kahve boyama yapacaksanız ombre olan yerleri ellemeyin. O yeşillenmeler birkaç kez yıkanınca azalacaktır. Hoşçakalın

 125. Merhaba… nerdeyse tum yazilarinizi okuyarak boyami yapmaya calistim, dogal rengi koyu kumraldi, 7.1 ile boyayarak biraz acmak istedim, malesef yansimasi kizil gibi oldu. 2-3 gun sonra 6.1.0 alarak boyadim bi ton koyu ama kizilliklar oldu yine. Saci daha fazla koyulatmadan nasil bu kizil yansimayi alabiliriz? 15 gun sonra falan, Bu sefer 7 ile boyamak var aklimda? Siz ne onerirsiniz? Simdiden tesekkurler 🙂

  • Demekki saçınızın ana rengi çok koyu. Ana rengi çok koyu olan saçlar küllü boyansa dahi biraz kahve yansıma yapar. Bu kaçınılmaz. Bizde yapsak aynısı oluyor. Hiç kızılsız kumral elde etmek için aslında saçı açıp sonra boyamak lazım. Buda saçınızı yorar. Küllü kumral olarak tavsiyem matrix 7A ile deneyin derim. Kızıl yansıma diğer boyalara göre çok daha az. Diğer boyalara göre daha küllü çıkıyor. Birde birkaç defa boyandığında kızıllıklar dahadabazalıyor. Son olarak hala memnun olmazsanız normal boyanın içine bir fındık büyüklüğünde mavi mix renk ilave edilir bıda kızıllıkları alır. Komple boya için fındık büyükyüğü dedim. Sadece dip için nohut kadar mix mavi yeterli. Hoşçakalın…

 126. Merhaba ben sacimi ilk boyamada karamel yapmistim yillar once ustune hep koyu tonlar boyadim ilk defa kumrala donmek istedim ve daha once basima geldigi icin kuaforden korktum. Daha once boyattigimda israrla baska bi renk boyayip kizila maruz birakip dipleri acik uclari koyu olmustu ustelik bildigimiz bant gecis vardi ve iki ton hatta fazla ton farki vardi. Evde yapmaya cesaret ettim iki defa actim sacimi peroksitle gun asiri sac bakim yagi ile besledim ve hic yipranma olmadi uclari actim boya oldugu icin tutmaz diye bayagi acildi koleston kutu boya 8.0 7.1 ile karistirip uclari boyadim onceki dipler kendi sacim diye boyayip bekleyip dibi boyayip 10 dk sonra yikadim sonuc yine ayni tabi kuafordeki kadar cok degil ve bakir kahve mi desem tuhaf bi renk oldu uclari ise daha iyi bi renk cikolata kahve gibimsi bu saci ne yapayim nasil kizilligini alirim ve sicak acik kahve yapabilirim elimde dunden kalma bi yarim 7.1 kullu kolestan var bu tarifi yapsam olur mu ? Ve bu ne kadar idare eder kizilligi bu da bozulur kizil kalirmi yine ?

  • Biraz karıştı ama ben şöyle ifade edeyim. Açıcı ile açılmış saçlar için çikolata kahve direk boyansada kızıllık vermez. Ama doğal ana renklere çikolata kahve sürüldüğünde kızııllık verir. Bu nedenle çikolata kahve ile sizinde dediğiniz gibi 7.1 yarı yarıya karıştırılabilir.
   Fakat dikkat edilmesi gereken şey eğer siz örneğin 6.7 ile boyama yapıyorsanız 6.1 karıştırmalısınız. 7.7 gibi bir kahve ise 7.1konmalı, 8.7 ise 8.1 ile karışlırılmalıdır.
   Özetle kızıllıkları azaltmak için küllü kumral kullanılabilir. Hoşçakalın

 127. hasan bey inova 7.43 ile 7.35 karisimi birengi sacimi acma isleminden sonea uyguladik sacim berbat birenk oldu. cok acik dore. yasli teyzelerin beyaz saca uyguladiklari kina rengi gibi. kesinlike renkten kurtulmak istiyorum.ne yapmaliyim? duz kahverengi renge boyadik genede banamisin demedi. hala cok acik cok kotu napnam gerekiyor?

  • Açıcı ile açılmış saç ilk boyanırken katalogtan beğenilen rengin bir ton koyusu tercih edilmeli çünkü altı sarı olduğundan açık ton tutar. Bir ton koyuları ile boyanabilir. Karışımlar tehlikeli olabilir çünkü birbirini notralize eden tonlar var. Bu nedenle evde kendiniz boyamak isterseniz tek renk kullanmanızı öneririm. Beğendiğiniz tonun bir numara koyusunu tercih edin. Örneğin 7.43 beğendiyseniz 6.43 ile boyayın koyu istiyorsanız. Suyuda 6lık olacak. Birde inoa sadece kendi oksidanı ile kullanılmalı unutmayın. Hoşçakalın

 128. Merhabalar benimde size bir sorum olucak umarım yardımcı olursunuz… saçlarım sonbahar kızılıydı ve baya bi aktı ombre yaptırmak için evde saçlarımı kendim açtım ve turuncu oldu ombrenın tutması için saçım hangi renk olmalı?

  • En az çikolata kahve gibi olmalı zemin rengi.
   Kumral olsa daha iyi olur aslında. Açıcı ile açılan saçlar ombre olmadan önce en az 2 3 defa boyanmalı. Çünkü açıcı ile açılan saçlar üstündeki boyayı çabuk kusar. 2 yada 3 defa boyanıp daha sonra saç sağlıklı ise ombre yapılabilir. Hoşçakalın

 129. Merhaba sacimi kumrala boyatmistim . Diplerim ana rengim siyah . İyice gelince . Acik kahve sac rengi istedim . Emzirdigim icinde organik boya aldim orta sari ile kullu acik sariyi karistirip boyadim . Dip kisimlarim kizil turuncu oldu sanki diplerine kina yakmis gibi:( acil yardim edermisiniz . Nasil kurtulurum bundan . Sacima ve bebegime zarar gelmeyecek sekilde

 130. Merhaba ben de saçlarımı şimdiye kadar hiç boyanmıştım ama açıcı olarak orial kullandım. Saçlarım çok çirkin bir sarı oldu çok turuncu değil ama cig yumurta sarisina yakın bir renk. Sizce açık sarı griye yakın tonlar için ne yapmalıyım. Saçlarım yanmadı aslında bir daha açmayı düşünüyorum sizce acılır mı?

 131. Merhaba herkesten cesaret aldim bende sormak istedim. Benim saclarim 3ay once aciciyla acilip turuncu olmustu bende neva color 7.1 6.1 ve gumus rengine boyamistim. zaman gectikce turumcumsu bir kumral oldu . dun saclarimin rengini actim. acik turuncuya kadar . Sonra kullu renkleri katip boyadim . 6.1 falan kattim koyu kullu renklere boyadim paletteden. Saclarim cok koyu bi kahve oldu siyah gibi. 2 kere yikadim mor sampuan ile cunku koyu kizil yansimalar var. Bugun 3.gun ve yine mor sampuanla yikayacam yinede kizil yansimalar gitmiyor saclarimin rengi biraz kirildi . Ben hic kizillik olmayan parlak hafif kullu bir kahve istiyorum ne yapmam gerekiyor ?
  bu arada saclarim kalin telli ve cok gur cok dalgali bende esmerim

 132. Merhaba hasan bey benim saçlarım kısa platin renk ti ilçedeki kuaför benim saçlarımı mahfetti, dipleri ve ense kısmı turuncu oldu ve kendi saç rengimi seviyorum sadece dipleri ve ense ler düzelsin istiyorum bir daha kuaföre gitmek istemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

 133. Hasan bey merhaba saçımın üst kısı larında bebek sarısı balyajlar vardı dipler zamanla uzadı ve açıkkumralla boyadım sonrasında bakır tonu yaptım tamamını ama tutmadı aktı sonra kumral yaptım ama tabi kızılımsı yansımalar oldu buzul sarısı boyadım ama nafile şuan turuncumsu bir saç ve çok uçlarda o güzel paketlerim saçım uzun ve yanacak diye birşey de yapamıyorum ne önerirsiniz grimsi küllü bir ton istiyorum..

 134. Merhaba Hasan Bey,yorumlara cevap yazdığınızı gördüm buna istinaden bende size bir şey sormak istedim. Ben saçımı açtım ve kullu renk ile boyadım, lâkin saçım koyu turuncu oldu bende igora 0.22,mavi boya ve 8.1 kullu açık kumral rengi karıştırıp kullanmayı düşünüyorum. Sizce igora 0.22 ve mavi boya karışımı birlikte kullanılabilir mı? Cevap verirseniz sevinirim, çok teşekkürler

 135. merhabalar… kendi imkanlarımla ulaştığım platine yakın saç rengimi geçenlerde yoğun bakır ve çikolata kahveyi karıştırarak uyguladım ve tabiki hemen akarak tarçın rengine ulaştı.daha da akma devam ediyor.(6-7 yıkama oldu) ancak beğenmedim. şimdi tekrar platine ulaşmak istiyorum. mümkünse yardımcı olurmusunuz..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*