Düz Ombre Saç Modeli, İz Olmadan Nasıl Yapılır?

Düz Ombre Saç Modeli 

008 Düz fön çekilmiş ombre modellerine bakmak dalgalı olanlara olanla daha mantıklı. Bazen ombre yapılmış bir saç görüyorsunuz dalgalı çok güzel ama düz fön çektiğinizde saçtaki hatalar ben burdayım diye bağırıyor. 

 En önemlisi de koyudan açığa doğru geçerken iz olmadan doğal bir geçiş olmasıdır. Eğer ombrede iz varsa yada çizgi kalmışsa o saç düz olarak hiçte hoş görünmeyecektir.

 Burada düz ombre derken düz fönlü ombreden bahsediyoruz. Yada düz saça ombre konusu. Düz Ombre de geçişlerin doğal olmasının püf noktalarını anlatacağım sizlere. 

 Düz Saça Ombre

 Saçlarınız düz yada düz fönü çok seviyorsanız ombre yaptırır iken çok dikkat etmeniz gerekli. Aşağıda sizlerle çok kötü yapılmış ombre modeli paylaşıyoruz. Geçişlerin ne kadar keskin olduğunu göreceksiniz sanki duvar boyarcasına boyanmış saçlar.

Eğer düz saça ombre yaptırmak istiyorsanız geçişleri iyi yapması gerektiğinde kuaför arkadaşı iyi uyarmak gerekli.

kötü ombre 2 kötü ombre

  Resimlere bakarsak ne kadar keskin bir çizgi ile hatalı ombre yapılmış görmekteyiz.

 Ombre yapılmak istenen saç düz yada sürekli düz fönlü kullanılacak ise yapılması gereken tek bir şey vardır. 

 Oda ombre olacak kısımların iyi bir şekilde krepe atılarak daha sonra paketlenmesidir. 

 Yani sarı olacak kısım yada hangi renk ombre olacak ise o kısımlar iyice krepe atılarak daha sonra paketin içine alıp boyanmalıdır.

 Krepe ombre saçın aradaki geçiş izini doğallaştıran en önemli faktördür.

 Bazı kuaför arkadaşlar geçişleri doğallaştırmak için geçiş kısımlarına farklı tonda boyalar kullanmaktalar. Soldaki resimde gördüğünüz gibi sarının hemen üstünde kahvemsi bir ton daha var onunda üstünde kestane renk mevcut. Bu işlem düz saça ombre yapımını doğallaştırmaz hatta daha da kötü ombre elde edersiniz.

 Çünkü saç doğal görünmediği gibi birde 3 renk olacaktır saçta. Dediğim gibi düz saça ombre en güzel krepeli olur. 

 Siz ne kadar güzel krepe yaparsanız saça o kadar geçiş izi azalacaktır. 

ombre saç 5

 Düz saça ombre yapılırken dikkat edilmesi gereken ikinci faktör ise renklerin biri birine daha yakın olması halidir. Tabi bu bizim tavsiyemizdir. illaki renklerin birbirine yakın olması şart değil. 

 Ama saç genellikle düz olacak ise renklerin yakın olması tavsiye edilir. 

 Bizde burada koyu sarı bir saç üzerine açık sarı tonlarında ombre yaptık. Müşteri saçını düz seviyor ve renk geçişlerinde asla iz olmasın diyor.  Bunu da dediğim gibi güzel krepe yaparak önleyebilirsiniz. 

Yani anlaşılacağı üzere ne kadar krepe az yada düzgün yapılmaz ise geçiş izleri artacaktır.

 

004 005  Bizde saça bol krepe atarak paketleme işlemini yaptık. Paketler saç açıcı ile paketlendi yani oryal. 

 Saçın zemin rengi zaten sarı tonlarında olduğundan oryal ile % 9luk oksidan karıştırılarak açıcı hazırlandı. 

 Sonuç olarak çok platin olmayan dore sarı tonlarda düz saça ombre yaptık.

 Müşterinin en çok önemsediği konu sarı olan yerlerin geçişlerinde iz olmaması idi. 

 Krepe yardımı ile geçişler kusursuz oldu. Düz saça ombre yaptırmak istiyorsanız krepe çok düzgün yapılmalıdır.

 009 008 006 001

 

 

13 yorum

  • Ombrede iz güzel krepe yapılmaz ise çok rastlanan ve kötü görünen bir durumdur. Çozüm olarak saçınızın koyu olan rengi ile cila hazırlayıp iz olan yerlere fırçanın ucu ile yukarıdan aşağıya doğru sürerek keskin çizgi azaltılabilir. Ama kuaför yapsın derim. Hoşçakalın.

 1. Merhaba ben iki gün önce saçlarima ombre yaptirdim ancak çok sari oldu ve sarisi sacimin neredeyse dibinden beri basliyor bu durum beni cok rahatsiz etti dip rengim dogal rengim oldugu icin bozmak istemiyorum acaba boya kullanmadan o sarilari asagi cekmek mumkunmu?

 2. Bugn sacimi palettenin acicisiyla actm ustune yogun koyu kumr uyguladim kizilimsi bi renk cikti ama ben sacim kumral olsun altina da sari omreyle tamamlamak istiodum suan elimde ombre seti 3numara war kumral tonu nasil elde edebilirim ki bu ombreyi uygulayim

  • Merhaba.. Bir saçı yoğun küllü kumral yapabilmek için o saçı sarı tonuna kadar açmak gerekli. Fakat o da saçınızı yıpratabilir çünkü tekrar ombre istiyorsunuz. Şu aşamada saçınızdaki kızıllıkları en aza indirecek renk küllü kumral dır. Yani kolestonun 7.1 gibi bir rengi ile boyama yapmanız gerekli. Bahsettiğiniz 6.03 kızıllıkları almaz.
   birkaçdefa 7.1 ile boyama yaparsanız kızıllıklar gitgide yok olacaktır. Tamamen geçer dersem yalan olur ama çok ciddi şekilde azalır.
   Saçınızda açıcı olduğundan birkaçdefa 7.1 ile boyandıktan sonra ombre yapılmalı. Hoşçakalın… (bu cevap diğer sayfaya yaptığınız yorumun cevabıdır.)

 3. Merhaba, saçlarım uzun ve platin rengi, tamamen platin rengi saçı ombre ile koyultmak mümkün müdür? Diplerinin koyu başlayıp uçlara doğru platine dönmesi için Nasıl bir işlem yapılmalıdır?

  • Dediğiniz gibi ombre ye benzetilebilir.dipler Koyu kumral ile başlayıp 4 parmak sonrası bir açığı 4 parmak sonrası bir açığı uçlara geçilmeden ombre görüntüsü verilir. Ör dipler 4 parmak 5.o ardından 4 parmak 6.0 ardından 4 parmak 7.0 gibi. Ama kuaför yapmalı. Evde olmaz hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*