Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri

Pussycat+Dolls+Shopping+London+JkkQwiQ-1Jrl Şu anda en çok tutulan modeller arasında olan önü uzun arkası kısa saç modelleri popülerliğini uzun süre koruyacak gibi görünüyor. Özellikle sarı balyaj ile desteklenen önü uzun arkası kısa saç kesimi mükemmel görünüyor. Kahkül kısmı uzun yanlar ve arkalar kısa olanların dışında yanları makine ile kısacık yapılmış olan saç kesimleri de sıra dışı olmasına rağmen son dönemlerde çok tutulmaya başladı.

3 2 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bana göre sanki bir gençlik iksiri de diyebilirimKlasik saç kesimlerinin oldukça dışında olan önü uzun arkası kısa saç kesimi gençlerin dışında orta yaşa da çok yakışıyor. Hatta orta yaştaki bir bayanı abartısız 3-5 yaş daha küçük gösteriyor diyebilirim. Biz kuaförler daha doğrusu ben kendi adıma konuşmalıyım; kısa saç kesimi denildiğinde mutlaka küçük te olsa sıradışı asimetrik kesimleri daha çok tercih ediyorum.

 En azından basit durmuyor daha kaliteli bir görüntü sergiliyor bana göre. Ustura ile sivri kesilen uçlarda modernlik katıyor. Zaten hiçbir kısa saçı düz makasla kesilmesini önermiyorum.  Aşırı kısa kesimler hariç. 

5 6 nrj music awards 270108

 

 

 

 

 

 

 

 

  Az öncede belirttiğim gibi sarı saç oldukça tamamlayıcı gibi görünse de ateş kızılı saç rengi de bu modele çok yakışmış. Aslında siyah saç bu modele gider mi? diye sorsanız cevabım hayır olurdu fakat Rihanna siyah saçı bu modele çok yakıştırmış. Belki esmer tenli olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ben ön yargılı olarak siyah saç renginin önü kısa arkası uzun modele hiç yakışmayacağını düşünürdüm. Fakat Rihanna bu tezimi çürüttü. Gerçekten siyah saç rengi ile de bu tarz saç kesimi uyum sağlıyor diyebiliriz.

7 Rihanna Launches 'Fashion Against AIDS' 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu sıra dışı asimetrik saç kesimini bakımsız bırakılması doğru değildir. Arka kısıma verilen bombe ön kısımlarında daha düz ve hacimsiz olarak şekil verilerek kullanılması önemli diyebilirim. Arka kısımdaki hafif bombe boyundaki zarafeti ortaya çıkarır iken ön kısımdaki uzun bölümün daha fazla göze batmasını sağlıyor. Bu nedenle arka kısımdaki hacim mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

19 2.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu modelde önler hep yandan taranmalı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Önü uzun arkası kısa bu modelimizde saçlar illaki yandan ayrılmak zorunda değil. Ortadan da ayrılmış olan saç kesimine de yakışmış. 

 Son sözümü söyler iken baktığım modellerde görüyorum ki benim tercihim sarı olanlardan yana olacak. 

 Sarı saç oldukça frapan ve havalı olduğunu düşünüyorum. Hani kesim sıra dışı olduğu için renk seçimi de çok sade olmamalı diye düşünmekteyim.

Kuaför olarak benim düşüncem bu fakat sizler sevdiğiniz bir renkte de bu saç kesimini kullanabilirsiniz…

Kimberly-Wyatt-16 Kimberly-Wyatt-hairstyle n_KimberlyWyatt_51013

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*