Bakır Saçı Sarıya Çevirmek Videolu Anlatım

Bakır Saçı Sarıya Çevirdik Videolu

Bakır saç sarı renge döner mi? diye çok soru geliyordu. Artık merak edilen bu konuya bir açıklık getirdik.

Bakır saç sarıya döner. Bu işlemi videoya çekerek sizlerle paylaşıyoruz.

Aşağıdaki Videomuzda bakır saçı nasıl sarıya çevirebiliyoruz hangi saç boyalarını kullanıyoruz tek tek anlatıyoruz.

Bu videoda oryal ile bakır saça açma işlemi yaparak, sarı renge nasıl dönebileceğini izleyeceksiniz.

Yazımızda da detayları sizlere anlatacağız.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bakır saç rengini sarı renge çevirme işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususları iyi anlamak gerekli.

Bakır saç rengini açma işlemi yaparak ancak sarı renge çevirebiliriz. Çünkü saç boyası ile bakır saçın rengini sarı tona kadar açmak mümkün değil. Oryal ile bakır saçı açarak mümkün olan en az yıpranma ile sarı renge çevireceğiz.

Bakır saç rengini sarıya çevirebilmek için saçın önceden yıpranmamış olması gereklidir. Saçı oryal ile açacağımız için önceden gelen yıpranma yoğun ise işlem sonunda saçta kopmalar yada lastikleşmeler olabilir. Biz mümkün olan en az yıpranma ile bakır saçı sarıya çevirdik.

 Videomuzdaki saçta aşırı yıpranma yok sadece saçın uç kısımlarında yıpranma mevcut. Uç kısımlar için açıcının gücünü azaltarak çalışıyoruz.

Bakır saçı sarı renge çevirme işlemi için gerekli malzemeler.

Oryal yani toz açıcı

%9 luk oksidan (saçın durumuna göre %12 lik te olabilir)

11.1 ve 9.1 saç boyası.

Bakır boyalı saçı açma işlemi için önce oryal ile % 9 luk oksidanı karıştırıyoruz. Videodaki kıvam gibi olacak. Bu karışımı yaparken karışımın içine çeyrek tüpten az 11.1 saç boyası İlave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Saçı ense kısmından ayırarak hızlı bir şekilde karışımı saça sürüyoruz ama diplere değmeden. Yani diplere 1cm kalacak şekilde kalan saça açıcıyı sürüyoruz. Videoda saç açıcıyı saça nasıl sürdüğümüze dikkat edin. Diplere değmeyecek.

 Bu açıcıyı sürme işlemi oldukça hızlı olmalı çünkü ilk sürdüğünüz saç hemen açılmaya başlar.

 Bakır saçı sarıya çevirmek için saça sürülen açıcı dengeli olmalı bir yere çok bir yere az sürülen açıcı saçta farklı renkler oluşmasına neden olur.

Saça açıcı videoda olduğu gibi hızlı ve dengeli bir şekilde sürüldükten sonra dipler için boya hazırlanır.

 Diplere 1cm kala mesafe bırakmıştık. Çünkü baş derisi sıcak olduğundan dipler çok hızlı açılır.

Şimdi dipler için açıcı yani oryal ile %6 lık oksidanı karıştırıyoruz.  Karışımın içine 11.1 yada 9.1 saç boyasından bir parmak kadar sıkıyoruz ve karıştırıyoruz.

 Dipler için hazırladığım karışımı ne zaman süreceğiiz. Bakır saçı sarıya çevirmek için sürdüğümüz saç açıcı saçı dore sarı kıvamına getirmiş ise diplere hızlı bir şekilde karışımımızı sürüyorum. Diplere de hızlıca sürmeliyiz çünkü saç açıcı saça sürüldüğü anda saç açılmaya başlayacaktır.

 Diplerde açıldıktan sonra saçı yıkayabiliriz. Saç açıcı ile açılmış saçlar en az 2 şampuan yapılmalıdır.

 Bakır saç nasıl açılır diye merak edenler resimde görüyorsunuz. Bakırdan sarı renge doğru döndü. Ama şu anda çok kötü çiğ bir sarı renk oldu.  Şimdi bu çiğ sarılığı cila yöntemi ile yok edip daha güzel ve kızıllık olmayan bie sarı tona çevireceğiz.

IMG-20150428-WA0001
Cila yapılmadan önceki hali

DSC_0690 DSC_0693

 Videomuz da cila için 8.1 ve 8.0 saç boyası ile cila tarifi vermiştik çünkü kızıllıkları daha iyi yok eder. Ama siz sarı renk olmasını istiyorsanız cilayı 9.1 ve 9.0 ile yapmak gerekli ki saç koyulaşmasın.

Videodaki saçta da 9.1 ve 9.0 uygulanmıştır.

Cila işlemine geçmeden önce belirtmem gereken önemli bir husus var. Bakır saçı sarı renge çevirmek için açma işlemi gerekli dedik. Fakat bakır saçı açma işlemi yaparken saçta çok fazla koyu renk kalır ise yani saç güzel açılmamışsa cila da yapsanız sarı renge çeviremezsiniz.

 Saçta koyu kızıllıklar yada bakırlıklar kalmadan temiz bir şekilde açma işlemi yapılmalıdır.

 Dore sarı tonu olabilir. Saçtaki dorelik cila ile yok edilebilir.

 Cila işlemi için 9.1 ve 9.0 saç boyasından yarı yarıya sıkılır. İçine % 6 lık oksidan dan 30-40 ml kadar ilave edip ardından bir çay bardağı çeşme suyu ilave edilir. Bu karışım biraz cıvık olacak korkmayın.

Daha sonra açıcı ile açılıp yıkanmış saçın fazla suyu havlu ile alınır. Nemli saça hazırladığımız cila hızlıca sürülür. Çok hızlı sürülmelidir zaten çünkü açıcı ile açılmış saç çabuk tutar. Sürdüğümüz cila iyice karıştırılır 15 dk sonra saç durulanır. Kremlenir.

Bakır saçı artık sarı renge çevirmiş olduk. Burada anlatılanları evde denemeyin. Bakır saçı sarıya çevirmek için kullanılan açıcı saçı yakabilir. Profesyonel kullanım gerektiren ürünlerdir.

 Burada anlatılan bilgiler bu videodaki saç tipi için uygun olduğundan kullanılmıştır. Başka bir bakır saçı sarı renge çevirmek için daha farklı açıcılar ve daha farklı oksidan volümleri kullanılabilir. 

Hoşçakalın..

59 yorum

 1. İyi gunler, ben sacimi actirarak 8.11 ile boyattirdim fakat diplerim koyu kestane ciktikca kuaforum dibimi aciciyla acip oyle boyuyor buda cok yiprtiyor sacimi. Ben internetten loreal inoa 6.13 oksidan %6 isteyp kullandim ilk basta renk oturdu gibi ama yine acici olan kisimlar akti diplerm koyu kaldi ben acici kullanmadan renk esitligini nasil saglayabilirm acaba?

  • Merhaba oryal ile açılmış saçların dip boyasını açıcı kullanmadan eşitlemek mümkün değil. Çünkü saç boyası saç açıcı kadar saçı açmaz.
   Benim anlamadığım saçınız saç açıcı ile açılmış ve 8.11 ile boyanmış, peki bu saçın dibi için 6.13 ile % 6 lık oksidan çok koyu ama çok koyu bir tondur.
   Ama siz komple kapatmak için 6.13 ile boyamak istemişseniz eğer o zaman durum farklı. Bu durumda 6.13 diplere % 9luk ile karıştırıp sürülmeliydi.Açık olan yerlerede 6.13 % 3 lük oksidan ile sürülmeli diye düşünüyorum. % 3lük oksidan pek bulunmuyor bu nedenle % 6lık oksidanı yarı yarıya sulandırırsanız % 3 lük olur. Yani 30 ml % 6lık oksidana 30 ml çeşme suyu ilave edilir ise %3 lük olur.
   Aslında en başında şöyle yapılmalıydı diplere bir ton açık renk boya seçilmeliydi ör dip için 7.13 uçlar için 6.13 gibi. Tabi bu tarifler komple kapatma boyaları içindir.

 2. merhaba.kendi ana rengim cok koyu zümrüt siyah. benim istediğim sac rengi ise dipleri küllü kumrallı ucları platin sarılı renk ombre idi. kuaföre gıttım öncelikle sacıma açma işlemi uyguladı.daha sonra 7.0 boyadı.ardından krepe yaparak sarıya boyadı fakat çıkan renk dıpler tutuncu ve uclarda dore. ben şimdi bu sacı platin sarıya nasıl döndürebılırım.şimdiden tesekkürler.

  • Slm. Aynen bu sayfadaki videoda gördüğünüz işlemi yapılır ise platin sarıya doğru döner saçlarınız. Fakat amacınız sadece uçları platin renge çevirmek ise o zaman uçlar krepe yapılarak tekrar paketlenir ise platin renge dönecektir.
   Burada şöyle bir hata yapılmış. Bir saçı komple açıcı ile açarsanız ve boyarsanız. O saç 15 gün sonra akacaktır. Bu nedenle bizler bir saçı açma boyama işlemi yaparsak o saçı en az 3 kez boyamadan balyaj işlemine geçmeyiz. Sonra renkler biri birine karışır.

   Bu sayfamızdaki videoda gördüğünüz gibi bizde sarıdan bakıra dönmüş ve pişman olmuş bir bayanı tekrar platin renge yakın bir sarı yona geri çevirdik.
   Hoşçakalın…

 3. Merhabalar Hasan bey , öncelikle kolay gelsin bana bir akıl vermenizi size saç konusu hakkında danışmak istiyorum acil durum şehir değistırdim başka bir kuaför bulmalıydım saçlarımı bebek sarısı yaptırmak istedim her zaman ki gibi fakat saçlarım beyaza yakın dipten platin oldu ve haliyle böyle gezmek bile mümkün değil sizce ne yapayım ?

  • Eyvah. Bakalım doğrumu anladım. Saçınızı açtırdınız ve platin sarısı oldu beyaza yakın. Bu saçı bebek sarısına çevirmek profesyonel birinin işi evde asla olmaz. Beyaz gibi olan yerlere dore pigment yüklemesi yapılarak başak sarısı tonlarına dönebilir. Ama evde olmaz. üzgünüm.

 4. Merhabalar yaklaşık beş ay önce saçıma röfle yaptırım.fakat istediğim gibi açılmadı daha doğrusu turuncunun tonlarında bir röfle oldu. Ben de evde garnierin 111 ini uyguladım ve diplerim çıktıkça uyguluyorum. Fakat saçımın turunculuğu tam olarak gitmiş değil . İstediğim sarı tonu bu videodaki gibi. Ne yapmam lazım. Yardım ediiin…( bu arada kendi saç rengim açık kahve)

  • işin içinde röfle olunca durum değişiyor. Size bir cila tarifi veririm ama eğer saçınızda platin sarı tonlarıda var ise o kısımlarda küllü tonları çok hızlı alır. Buna dikkat çekmek isterim. Ama platin tonlar yok ise 8.1 gibi bir saç boyasının yarısına yakın sıkarım içine 20 gr kadar % 6lık oksidan ilave ederim ardından bir küçük çay bardağına yakın çeşme suyu ilave edip karıştırırım ve daha önceden ıslatılmış saça komple hızlıca sürerim. Çok hızlı bir şekilde karıştırmak gerekli çünkü her yerinin eşit olması açısından . 5- 10 dk sonra durulardım kızıllıklar oldukça hızlı azalacaktır.
   Birkaç gün sonra bu konu ile alakalı bir video çekip youtube da yayınlayacağız. Bilginize.

 5. Merhabalar kolay gelsin öncelikle. Benim saçım belime kadar ve koyu renkti ben yarıya kadar önce loreal ombre 3 numarasıyla açtım. Sonra sarı yaptım ama olmadı yani yarısı sarı olsun istedim.şimdi bakır rengi gibi 🙂 tam eminde değilim ama bakıra yakın videodakinden biraz daha koyu bakır sarıya nasıl döner bu 🙂 bal köpüğü de olur. Yanmasın diyede sürekli krem ve bakım yapıyorum.

  • Merhaba
   Saçınızda siyah boya yada koyu kızıl gibi renkler var ise önceden tam olarak sarı renk olmayabilir.
   Saçı sarı renge çevirmek için oryal ve %9 yada 12 lik oksidan kullanmak gerekli.
   Saç doğalsa %9luk boyalı ise %12 lik oksidan kullanılmalı. Bu karışım saçta sorun yok ise sarı rengi yakalar.
   Platin sarı için ise saçlar bu karışım ile tutam tutam alüminyum folyo yardımı ile paketlenmelidir
   Ozaman platin sarısı renge dönebilir.
   Bu işlem saçta kuruma yapabilir.
   Bu işlemler doğru yapılmazsa saçı yakabilir.
   Ben evde böyle işlemleri asla önermem. Hoşçakalın

 6. Merhaba size başka konu altında da yorum yazdım cevap verirseniz sevinirim benim saç uçlarım da bayanın saçı gibi bakır rengi üstüne illa ki oryel mi sürmek gerekli platin sarı olmasa da olur koyu bi sarıya boyayla çeviremez miyim lütfen cevap verin

 7. Merhabalar hasan bey bende saclarimi yaklasik 2ay once kahve bakira boyadim kendim oncedensaclarim koyu oldugu icin tam olmadi yani kizil tonlarinda oldu fakat simdi ombre yapmak istiyorum evde kendim yapmayi dusunuyorum artik kuafore para veremem sadece 6ayda sac icin 600 lira gitti zaten evde kendim ombre yapmak icin ne lazim ve nasil yapmaliyim yardim lutfen tecrubelerinize guvenerek size sormak istedim

 8. merhaba sıya rengi actık uclar omre gıbı oldu ama cig bi ren var dıbınıde loreal karamel kahve ile 5 dk beklettk kıyu gobo oldu acarsak sacıtamamen bu tarifi uygulasak olur mu srı ıcın

 9. Merhabalar, saçıma röfle yaptırmıştım sarıları çiğ kaldığı için kızıla boyattım sonra o akınca siyaha boyadım o da aktı kına bile yaktım kafama ama 6 aydır saçlarımı boyamıyorum bakır-kahve arası bi renk şu an ve röfle kısımları biraz açılmış saçıma oryal değmemiş yerler tabii boyaya göre koyu. Ben saçıma krepesiz küllü sarı ombre/balyaj yapmak istiyorum. Saçımı yakmadan röfleli yerlerle röflesiz yerlere aynı oryali süreyim mi bi de hangi sürelerde hangi saç boyaları ve açıcı önerirsiniz ?

 10. Biz bu işlemi uyguladık cok güzel oldu zaten kumral boyalı bir saçti 7.0 dı sac rengi 45 dk bekletmedik 25 dk beklettik önler platin oldu arkalar dore sarı oldu 1 ay sonra arkalara tekrar denedik platini elde ettik 👏🏻 ama diplerden beyazlı kumral cıkıyo beyaz yogunlukta ne renge boyamalıyız yatdımlarınızı bekliyoruz hasan bey usta kuförler bile kahveye tonlarını öneriyo küllü tonlarda bunu eldetmek beyazları kapatmak zormu 🤔 şimdiden tesekkürler

 11. Merhabalar kolay gelsin herkesin sorusuna donus yapinca bende sorayim dedim sacim sicak bakir kahve ve ben suan karamel renge dönmek istiyorum ne yapabilirim kuafore gitmiyorum boya yi evde kendim yapıyorum nasil bir yol izleyebilirim butun video ve yorumlarınızı okudum hangi boya ve hangi no kullanmaliyim sacimda yeserme veya alaca renk olmasindan korkuyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

 12. Merhaba size sormak istediğim şu benim doğal saç rengim koyu kestane uçlarında ise açma işlemi yapmadan kullandığım kor ateşi kızılı var koyu bi renk ben platin sarısı yapmak istiyorum saçımı kuaförlere gitmek istemiyorum istediğim gibi olmuyo birsürü para vermekle kalıyorum bulunduğum şehirde doğru düzgün kuaför mevcut değil bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem ?

  • Eyvah kor ateş kızılı bütün işi bozar. O saça önce bir tutamına deneme yaparak ne kadar sarı olacak görmek lazım. Ben şahsen platin sarısına kadar dönebileceğini pek sanmıyorum ama oladabilir.

   Böyle bir saçı evde platin sarısına kadar çeviremezsiniz. Saçlarınıza açıcı sürüldüğünde doğal olan yerler hemen açılır ama boyalı olan yerler çok geç açılacaktır. Ve bunun teknikleri vardır. Saçınızı yakarsınız ve karışık kötü renkler elde edebilirsiniz. Bu nedenle üzgünüm ama platin sarısı için mutlaka kuaföre gitmek gerekli. Hoşçakalın…

 13. Mrb benim de saçlarım uçları platin biraz normal sarı ana rengim kestane ben bu toz boylardan aldım açıcı 9 luk oksidanla açıp üstüne 8.1 le 8.0 mi uygulamaliyim yoksa 9.1 ile 9.0 mi hangisi daha uygun olur

 14. Yani diplerimle birlikte 3 renk 5 6 cm kestane dibim çıktı altı dore sari gibi uc kısımlar platin bunu uçları gibi yapabilmek için nasil bir yol izlemem lazım hepsi aynı renk olsun istiyorum

 15. merhaba ne araştırsam önüme sizin siteniz çıkıyor bende biraz yardım istiyorum 🙂 benim saçlarım platin sarısı cilayla kuaförde koyulaşıyor ama 1 haftadan sonra akıyo ve beyaz oluyo kendim 9.1le cila yapıyorum yine koyulaşmıyo genelde diplerimi kendim açıcıyla açarım turunculukları 9.1 gayet güzel alıyo ve diplerde sorun olmuyo ama dipten itibaren beyaz kalıyo ben tatlı bi sarı veya küllü sarı istiyorum 1-2 ton bile yeter kuaförler yapamayız boşuna sonra açılır diyor cilayla yapılan boyayla neden yapılmasın cila 50tl herr hafta gidemiyorum evde kendim denemek istiyorum cila veya boya tarifi verirmisiniz pigment yüklemesinide söyleseniz yaparım en azından denemek istiyorum çünkü böyle gerçekten kötü duruyor

 16. Merhaba,saçlarımda ombre var şu an rengi kahverengi diplerinden dd 1cm siyah saç görünüyor saçımda 3 farjlı renk var yani.dipleri daha hızlı tuttuğu için daha açık oluyor.tüm saç rengimi nasıl eşitleyebilirim?

 17. İyi akşamlar Hasan bey,
  Öncelikle çok faydalı şeyler paylaşmışsınız tesekkür ederim. Ben saçlarımı kendim açtım diplerim platine yakın ama açtıktan sonra ki o çiğ sarılık hala var saçımı daha sonra griye boyayacagım fakat notrelemem gerekiyor bu rengi. Bunun için selective boyadan 9.1 ve 9.01 boya aldım bunu uygulasam platine yakın yahut beyaza yakın bir renk elde edebilir miyim ? Şimdiden tesekkürler.

 18. Merhaba Hasan bey,
  Esmer bir bayanım ve saçıma hic işlem yapılmamısti cok uzun zaman once rofle yaptirmistim ve rengini cok sevmistim.iki gun once kuaforunun yonlendirmesiyle krepe balyaj yapildi. Diplerinin ana rengindede biraz acma yaptilar.Ama renk cok kotu turunculu ve koyu sarı yansımalı şimdi tekrar duzeltmesi icin aynî kuafore de guvenemiyorum.Islem gormemis sacta daha kolay calismasi demesine ragmen hic mwmnun kalmadim ne yapmaliyim bu turunculuk nasik gecer nette yazili mavi sampuanlar fayda edermi yada antalya da yonlendirebileceginiz guvenilir bir uer var mi teşekkür ederim

 19. Merhaba ben saçıma bir çok kez açma boyama yaptım fakat neredeyse 1 yıldır yapmıyorum oryalle açmadım benim sacim suan tarçın bakır ben saçımı ateş kizili yapmak istiyorum sacimi oryalle açmam gerek mi gerekse bile koparmı kökten kırılması problem değil arganla bakim yapıyorum lakin kökten koparmi diye endiseleniyorum lütfen beni bilgilendirin simdiden teşekkürler.

 20. Merhaba ben saçımı 3 4 sefer bakıra boyadım daha sonra 8.0la boyadım koyu oldu en son 9.1 ile boyadım açık bir karamel gibi oldu güneştede turuncu parlıyor dipleride yeşerdi gibi ben saçlarım sarı olsun istiyorum ama kuaförlere pek güvenemiyorum turunculuk kalır diye korkuyorum evde bir çöÜm bulabilir miyim ya da kuföre tavaiye edebileceğim bir şey şimdiden teşekkürler

 21. Merhaba size birşey sormak istiyorum saçlarımı oryalle açtım üstüne loreal 121 çok açık buzul sarı ile boyadım uçlardan dorelikler gitti ama diplere doğru doreler mevcut enson dipleri açtım son 10dkda diplere oryal sürdüm çünkü yıpranmadan nasıl açılır gümüş platine kadar tüm saç.. bu arada şuan açılmış hali uçlar açık küllü sarı tonuna çok benziyor..teşekkürler!

  • Birsaçı platin yada gümüş sarıya kadar açmak için en iyi yöntem paket yaparak açmaktır. Dore olan yerlere tekrar açıcı sürülebilir. Ama çok dikkatli olmak lazım çünkü saç yanabilir. Hala dorelikler kalmışsa 9.1 gibi bir boya ile cila yapılabilir. Hoşçakalın

 22. Merhaba oncelikle kolay gelsin.. sac rengim koyu kestane idi. Kisin bakir kullanmak istedigim icin sacimi actirarak icinde az bakirlik olan bi renge boyattim ilk rengi hosuma gitti ama 1 hafta icinde saclarimin dibi (4 parmaktan fazla bir kismi) fazla turuncu uclari bakir kahve tonlarina donustu. Boyattigima pisman oldum. 3 hafta oldu. bakirligi kirmak icin acici kullanilmasi gerekir ve saclarim yanarsa diye cok endiseliyim. Ne yapmaliyim? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler..

 23. Merhaba benim diplerim koyu kumral 2 parmak kalınlığında geldi fakat oryal sürmek istemiyorum diplere doğru daha koyu saçım ve aşagılara dogru oryal ile açtım ve çok güzel açıldı tabi hafif turunculuklar var bu videodaki gibi cila uygulasam diplerimede gelecek şekilde diplerim daha mı açık olur yoksa hafif koyu mu kalır bilgi verirseniz sevinirim. İstediğim diplerden aşagı doğru daha açık olsun ve küllü sarı istiyorum

  • Şimdi her markanın ölçüsü fatklı oöabilir. Oryal paketlerinin yada kutularının içinde ölçüler yazar bekleme süresi yazar. Tonlar için kaçlık oksidan kullanılması gerektiği yazar. Örneğin 7 tona kadar şöyle yapın 5 tona kadar böyle yapın gibi. Bu nedenle kullandığınız markanın kullanma kılavuzunu okumanızı öneririm. Kusura bakmayın hoşçakalın

 24. Merhaba saçım 2 yıldır bakir en son ışıltılı bakır boyadim şimdi sacimi sari yapmak istiyorum evde ne renge boyarsam sarılığı elde etmiş olurum bu arada bakira boyanirken oryal surulmedi hiç yardimci olursanz sevinirim.

 25. Sormak istediğim size mail atmıştım resimlerimle bayağı açık platine yakın üstüne inci falan boyadık tutmadı aktı…Şimdi baştan bu işlemi yapıp sonra tekrar boyasam olurmu yoksa artık boya değdiği için pigmentasyon olmazmı :/

 26. Merhaba Hasan bey. Sayfanıza yeni denk geldim, şuanda biraz zor durumdayım. Saçım kızıl kahveden döndürmek için çok uğraştım açmadan herhangi bi sonuç elde edemedim. Go blonde saç açıcısını kullandım ve saçım sarı turuncu oldu. Suan kuafore gıdemem ve benım yarına kadar bu sactan kurtulmam lazım. Saclarımı cok acık olmamak şartıyla sarı tonları istiyorum. Lütfen bana yardım edin..

 27. iyi günler hasan bey çekmiş olduğunuz videoları çok yararlı ve işe yarar buluyorum çok güzel bilgiler vermmişsiniz benim bir sorum olucak saçlarımı bir hafta arayla açıcı set ile açtım loreal colorista bleach ile çok koyu kestane saçlarım açıldı sizin bu videodaki hanımın saçları gibi çiğ sarı bir renk aldı 9.1 ile değilde palette deluxe 10.1 ile cila yapsam siz ne dersiniz

 28. Merhaba hasan bey..umarım bana da yardımcı olursunuz..
  saçlarım 8.0 – 8.1 tonlarındayken yani epeyce turuncu dore rengi içeriyorken, küllü platin saç istedim ve kuaförüm çok güzel bir şekilde o rengi bana verdi.. saçımda hiçbir turunculuk dorelik kalmamıştı..boyadan hemen sonraki resimleri paylaşıyorum..

  https://i.hizliresim.com/Ey4vZg.jpg
  https://i.hizliresim.com/a1bkWg.jpg

  aradan 1 ay geçti ve saçımda turuncu yansımalar olmaya başladı ve siyah diplerim geldi..o halinin resmini de paylaşıyorum..

  https://i.hizliresim.com/ROld7n.jpg

  evde kendim dip boya ve cila yapmak istedim..
  garnier 111 ekstra açık gümüş sarısı boyanın içine neva color 9.01 gümüş tüp boya nın 1/4’ünü ekledim ve diplerime sürdüm..diplerim kına yakmış kadar olmasa da ona yakın derecede turunculaştı ve kızıllaştı..üstüne diplere ve tüm saçıma cila yaptım..cilanın içine garnier 111 boyasının ve içinden çıkan oksidanın yarısını,saç kremini ve 1 çay bardağı çeşme suyunu ekledim..saçımda 20 dk kadar beklettim..cila işe yaradı saç boylarındaki dorelikler azaldı ancak kuaförümün yaptığı kadar “beyaz” bir saç rengi elde edemedim..

  https://i.hizliresim.com/g9J7zb.jpg
  https://i.hizliresim.com/3pnm8j.jpg

  gördüğünüz gibi diplerim çok kızıllaştı..ve diplere yakın sarılarımda yeşil yansımalar oldu.. yeşil yansımalardan zamanla kurtulabilirim ama bu diplerdeki kızıllıktan nasıl kurtulacagım? ne yapmam gerekir?

  ben bundan sonraki cila işlemlerimde garnier 111,çok az oksidan, igora 0.22 den 1 fındık tanesi kadar ve saç kremi çeşme suyu ile karışım yapıp uygulamak istiyorum..sizce igora 0.22 bana istediğim küllü platin rengini verir mi?
  ve diplerim için ne yapmam gerekir? yardımcı olursanız çok sevinirim..

 29. Merhaba. Saçımı 15 yıl kahve dore bakır kullandıktan sonra değişiklik istedim ve kuaförün onu bunu yapacağım kızıllık olmayacak demesine aldanarak röfle yaptırdım. Ancak maalesef dediği gibi olmadı. 3 ay sonra başka bir kuaförle görüşüp ombre yaptırdım. Olaplex kullanırım yıpranmaz dedi ama Maalesef boya işlemi bittiğinde saçlarım lastikleşmişti ve bir kısmıda kopmuştu. Velhasıl hüsranla sonuçlanan kuaför maceralarımdan sonra güvenim kalmadı. Keşke yakınlarda olsanız da sizi ziyaret edebilsek. Ombreli saçlarımın uçları inoa 9.1 küllü sarı dipleeim ise inoa 7.0 ile kendim boyadım. Saçımdaki beyaz ise yüzde 50 olmasa da var bayağı ayrıca saçım haziran ayından bu yana oldukça uzadı sarılar uçlarda kaldı. Sorum şu saçım tamamen küllü sarıya bu durumda nasıl ulaşabilir? Majirel high lift boya ile evde boyamam ve küllü saeıya ulaşmam yada ne yapmam gerekir? Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  • Çok özür dileyerek size buradan yardımcı olmaya çalışırken her şeyi daha kötü yapabilirim. Çünkü kendi saçınız uzamış beyaz var ,bazı yerler de 7.0 boya var. Uçlar ayrı renk. Ben bu konuya cevap veremem. Ama küllü bir sarı yakalamak için boya ile 8.11 yada 9.11 gibi yoğun küllü renkleri %9 luk oksidan ile %50 civarında beyaz olan saçların dip boyalarını yapıyorum. Ama bu renkler daha önce 7.0 gibi bir renk ile boyanmış bir saçın o kısımlarını açmaz. bilginize. Hoşçakalın..

  • O turuncu saç boyasından mı oldu. Bilmediğim için ne diyebilirim ki. Ben tahmini konuşayım eğer saçı boyadınız ve turuncu oldu ise ben oraları 7.1 ile boyardım. Ama saç açıcı ile açtınız o kısımlar turuncu sarımsı oldu ise o kısımları 8.1 ile boyardım platin yerlere değmeden. Hiçbir şey bilmeden saçı görmeden yazdım. o nedenle bu yorumu çok dikkate almayın:)

 30. Merhaba , annemin saçlarının %50 si beyaz. loreal excellence kit boyanın bakır yansımalı 6 tonlarında bir rengini boyuyordu ama renkten sıkıldı. Sonrasında yine loreal excellence açık küllü kumral boyadı. bakır yansımalar kapanmadı, dipler küllü oldu, bir daha boyayınca tutar umuduyla devam ediyor ama bakırlıklar bir türlü kapanmıyor. küllü kumral veya sarıya yakın açık küllü bir renk yapabilmek için ne şekilde boyamamızı önerirsiniz?

  • Üzgünüm ama o saçın önce açıcı ile açılıp bakır yansımaların giderilmesi lazım daha sonra küllü bir renk ile boyana bilir. Zaten videoda da onu yaptık bakır bie saçı açtık bakırlıkları sildik daha sonra yumuşak bir sarı haline getirdik. üzgünüm….

  • Merhaba. Daha fazla küllü renk için 6.71 almışsınız bunu yarı yarına 6.1 ile karıştırabilirsiniz. Yani 30 gr 6.71 ile 30 Gr 6.1 Dahada yetmezse :)20 gr 6.71 ile 40 gr 6.1 gibi devam edilebilir. beyaz saç yoksa 6.71 tamamen kaldırılabilir .6.1 yeterli olur. Ama beyaz varsa 6.71 de koyun tabi ki. Yani özetle 6.71 i kısa kısa devam edin. istediğiniz gibi olunca o formülle, o şekilde devam edersiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*