Pastel Pembe Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Pastel Pembe Saç Nasıl Yapılır?

cropped-pastel-pembe-saç-rengi-41.jpgPastel pembe saç isteyenler artık nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Yazımızda pastel pembe saç rengini elde etmenin tüm detaylarını sizler ile paylaşacağım.

 Pastel pembe yada pudra pembe saç rengi için önce saçın sarı renge çevrilmesi gerekmektedir. Çünkü pastel pembe de açık bir ton olduğundan zemin renginin de açık olması gerekmektedir. Birinci aşama saçı sarıya çevirmektir.

pastel pembe saç rengi 4

pastel pembe saç rengi

Resimde gördüğünüz üzere pembe saç boyasını kullanmadan önce saçı sarı renge çevirdik. 

Ardından saç açıcı ile açtığımız saçı şampuan ile yıkayıp kuruttuk.Şimdi ikinci aşama olan pembe saç boyasını hazırlamak.

Bu aşamada bizim su bazlı dediğimiz saç boyalarından kullanacağız. Yani jeans color pink gibi. Ama başka markalarda olabilir. 

jeanscolor

 Resimde gördüğünüz su bazlı bir saç boyasıdır. Yani inceltmek yada rengini açmak için su kullanılabilir. Ayrıca oksidan gerektirmez.

 Su kullanmadan da kullanılabilir ama çok yoğun renk verir.

Yani çok yoğun bir pembe isterseniz su kullanmadan da kullananlar var.

Şimdi biz pudra pembe saç rengi istediğimiz için boyayı az suyunu çok koyacağız.

 Ben ortalama 2 nohut büyüklüğünde boyaya bir çay bardağı su ilave ediyorum. Bunu daha iyi test etmek için örneğin bir su bardağı kadar suya bir fındık tanesi kadar pembe ilave ediyorum. Sonra iyice karıştırıyorum. 

 Ardından sarı olan saçtan az bir tutama sürüyorum eğer pembenin tonu istediğimden açıksa boya ilave ediyorum. Tam tersi pembe istediğimden koyu çıkıyorsa su ilave edip istediğim tonu yakalıyorum.

pudra pembe saç yapımı 3 pudra pembe saç yapımı 7

Resimde de gördüğünüz gibi pembe saç rengine çevirmek istediğim sarı saçı hazırladığım karışım ile boyuyorum. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Hazırladığımız pembe karışım normal saç boyalarına benzemez. Örneğin bir bölüme üst üste 5 defa sürüp diğer bölüme 1 defa sürerseniz üst üste sürdüğünüz yer daha pembe olur. 

 Yani her yere eşit sürülmesi gerekir. Çok sulu olduğundan kimileri karışımı başına dökmemin daha kolay olacağını düşünebilir. Ama tutam tutam sürmek daha düzgün renk elde etmeyi sağlar.,

 

 Karışım çok cıvık olduğundan üzerinize damlayabilir akabilir.

 Yüzünüze gözünüze akabilir bu nedenle kullanma kılavuzları okunmalıdır.

pudra pembe saç yapımı 1pudra pembe saç yapımı 2Pembe saç nasıl boyanır sorusunun cevabı burada bitmedi. Bu aşamadan sonra saçı sadece kurutup fön çekiyoruz. Çok yoğun sulu boyama yaptığımızdan saçı tekrar yıkamaya gerek duymuyoruz. Lakin hemen yıkanır ise çok fazla akacaktır.

Sürme işlemi bitince saçı kurutup fönlüyoruz ve mükemmel yumuşak bir pembe renk elde ediyoruz.

pastel pembe saç rengi 2

cropped-pastel-pembe-saç-rengi-41.jpgpastel pembe saç rengi 5Gördüğünüz üzere saç tam istediğim renge ulaştı. Pembe saç rengi bu şekilde yapıldığında çok fazla akacaktır. Ama aktıkça daha çok pudra bembe saç rengine doğru döner.

Zemin rengi sarı olduğundan pembe renk bir ay bile
dayanmayabilir.

Aslında yıkama sayısına bağılı olarak değişir.

Pembe saç rengi aktıktan sonra tekrar aynı sulu boyama ile boyanabilir. Pembe saçın en büyük sorunu da bu zaten çok fazla akıyor olması. 

 Zemin rengi sarı olduğundan üzerindeki renk çabuk akar. Ama bu sorun değil aynı karışım hazırlanarak defalarca boyama yapılabilir.

Hadi bakalım cesaretiniz var ise bir kuaföre gidip yaptırın pembe saçları.

5 yorum

  1. Aynen bu rengi istiyordum ve eliimde de aynı boya vardı fakat saç kremi ile karıştırıp kullanıyordum ve kesinlikle 3 kere yıkadıktan sonra bu rengi elde edebiliyordum.Çok teşekkür ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*