Kaş Rengini Açma

 Kaş rengini açma işlem saç boyası ile yapılacak ise çok kolay birkaç tarif vereceğim. Fakat önce çok önemli bir konuyu eklemem gerekli. Bir çok saç boyasının kullanma kılavuzunu okuduğumda kaş boyaları ile karıştırmayın ibaresi bulunuyor. Yani kaş açmaJessica-Biel-Pictures-2 ya da koyulaştırma için kullanılmasını tavsiye etmiyor firmalar.

 Fakat birçok müşteri buna aldırmıyor ve boyatıyor. Belkide saç boyaları oksijen ve amonyak vb kimyasallar içerdiğinden göz ile temas edebileceğinden dolayı kullanmayı önermiyor olabilirler.

 Her şeye rağmen ben bir kuaför olarak bu durumu müşterilerime anlatıyorum. İsteyen boyatıyor istemeyen zaten vazgeçiyor. Bir tarif vermeden önce bilmelisiniz diye düşündüm.

 Peki her şeye rağmen kaş rengini açtırmak isteyen bayanların kaşlarını nasıl kırıyoruz? Çikolata kahve ve karamel saç rengi boya yapılmış saçlarda kaşların siyah kalması olumsuzluk yaratıyor. Yani saçlar balköpüğü kaşlar siyah olmuyor. Bir şeyler eksik kalıyor tamamlanmayan bir durum söz konusu oluyor.

 Bu durumda kaşların saç rengi ile aynı olmasa da bir ton kırılması bile daha şık bir görüntü sergiliyor. Yani saçlarınız balköpüğü diyerek kaşlarınızı da balköpüğü yapmanıza gerek yoktur. Sadece siyah rengin kırılması yeterlidir. Yada saç renginiz karamel ise kaşlarınızın da karamel olması gerekmez. Çikolata kahve olsa yeterli olacaktır.

 Saç Boyası İle Kaş Rengini Kırma İşlemi

 Saç boyası ile kaşların boyanmaması gerektiğini anlattık. Fakat kaş rengini kıran saç boyaları merak ediyorsanız anlatayım. Koleston 7.77 çikolata kahve saç boyası %9 luk oksidan ile karıştırıldığında kaş rengini bir ton kıracaktır.  Beş yada on dakika beklemesi yeterli olacaktır. Yada 8.0 veya 8.1 saç boya numaraları da %9 luk oksidan ile karıştırıldığında bir yada bir buçuk ton kaşları kıracaktır. Beş yada on dakika yeterlidir. Daha sonra bir pamukla silinip ardından yıkanmalıdır.

 Çok daha açık tonlar için oksidan (yani saç boyalarının yanında satılan suyu) %12 lik olursa daha fazla kaş rengini kıracaktır. Kaşlarını saç boyası ile boyatan binlerce insan var. Fakat dediğim gibi bazı saç boyası markalarında kaş boyası yapmayın yada kaş boyaları ile karıştırılmaz diye yazıyor. Bilginiz olsun.

Kaş Rengini Koyulaştırma

 Kaş rengini saç boyası ile koyulaştırma işlemi yapılacaksa yukarıda anlattığım gibi tavsiye edilmiyor. Saç boyası kullanma kılavuzlarında kaşları boyamayın yazan ibareler yazabiliyor.

Bad-Eyebrows

 Fakat aldıran yok gibi herkes boyatıyor. Ben bir kuaför olarak uyarmama rağmen olsun sen boya diyenler çok fazla. Fakat yinede koyulaştıran boya numaralarını soranlara söyleyeceğim. Genel olarak kömür karası bir koyulaştırma işlemini hiçbir zaman önermem. Bu nedenle daha çok koyu bir ren seçimi için koleston 4.0 yada loreal 4.0 yada 4 numara bir saç boyasının içine yanında satılan yada bazı kutuların içinde bulunan oksidan suyunu az bir miktar ilave edip içine çok az miktar çeşme suyu da konulup karıştırarak kaş koyulaştırma yapılabilir. Beş on dakika yeterlidir. 

Çok önemli bir konu kaş koyulaştırma yapar iken kaş derisi de boyayı tutacağı için kaşın dışına sakın taşırılmamalıdır. Taşan yerlerde koyulaşır ve kaş şekilsiz görünür. Bir iki günde geçmeyebilir. Bu nedenle çok ince uçlu bir fırça yada kulak çöpü gibi şeylerle sürülmesinde fayda vardır.

 Kaşlar saç boyası ile boyandığı zaman ortalama bir ay sonra tekrar eski rengine kendiliğinden dönüyor. Hatta kaş rengini açmış olsanız dahi yine bir yada bir buçuk ay sonra eski doğal rengine geri dönüyor.

Kaşlar saç boyası ile ilgili bir işlem yapıldığında kaş renginize göre farklılık gösterebilir. Örneğin kaşınızı açmak istiyorsanız fakat kaşınız zaten açık bir renk ise 8 numara ile kırmaya çalıştığınızda umduğunuzdan daha açık olabilir.

 Bu ve bunun gibi nedenler için kaş boyama işlemlerini sürekli takip edip 5 yada 10 dakika içinde silip yıkanması gereklidir. Asla göz ile temas etmemelidir. Bu nedenle büyük bir pamukla önce silinip ardından şampuan ile yıkanmalıdır.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*