En Parlak Saç Boyası Kuaförden Tavsiye

 En Parlak Saç Boyası Markası

 Merhaba. Uzun yıllardır kuaförlük mesleği icra ediyorum. Rengarenksaclar.com sitemizden sizlerle bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmaktayız.

 Bayanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de en parlak saç boyası markası. En parlak saç boyası markalarını sizlerle paylaşacağım. Ama diğer markalar kötü diyemem. Ben sadece deneyimlerimden saçı en parlak ve en yumuşak çıkaran saç boyalarını sizlere tavsiye edeceğim. 

 Şunu bilmenizi de isterim ki her boyanın bütün renkleri mükemmel sonuç vermiyor. Örneğin bir saç boyası markası kızıl renkte mükemmel sonuç verirken başka bir renkte örneğin çikolata kahve gibi, tam anlamı ile istediğimizi veremiyor.  

 En kaliteli saç boyasını da kullansanız yine de renk olarak istediğiniz tonu bulamayabiliyorsunuz. Bizde bu nedenle birden fazla saç boyası markası kullanmak zorunda kalıyoruz.

 Ama bu yazımızdaki soru şu. En parlak çıkan saç boyası markası hangisi?

 Bu soruya cevabım bir numarada Davines saç boyası olur. Davines saç boyası ile bir saçı dipten uca boyadığım da saç pırıl pırıl parlıyor.   Biraz detay verecek olursak eğer Davines saç boyası ile sürekli boyanan saç yıkama sonrası çıtır çıtır olmuyor. Kesinlikle daha yumuşak ve daha parlak oluyor. 

 Yenilenen Davines saç boyası beyaz kapamada da oldukça başarılı. Ama benim en çok beğendiğim kısmı gerçekten saçın parlak ve yumuşak olması. 

 En parlak saç boyası hangisi diye arıyorsanız DAVİNES saç boyası birinci tercihim.  Unutmamak gereken önemli bir detay ise Davines saç boyasında daha parlak saçlar elde etmek için kendi oksidanı ile kullanmanız şart. Mutlaka kendi oksidanı ile ve mutlaka ölçü ayarı yapılarak kullanılmalı. Yani 60 ml boyaya 120 ml oksidan olmaz. Kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa aynısını kullanın. 

 Çünkü çok beyazı olan ile hiç beyaz saçı olmayan yada 100ml boyaya ne kadar oksidan kullanmanız gerektiği değişiklik gösterecektir.

davines-oksidan davines-sac-boyasi

 Ben tam ölçülere uygun çalışıyorum ve mükemmel parlaklıkta saçlar elde ediyorum. Özellikle Saç 3 defa boyandığında adeta ipek gibi yumuşacık oluyor. 

 Bütün bunlar göz önüne alındığında en parlak saç boyası tavsiyem davinestir.

 Davines saç boyası diğer saç boyalarına göre biraz fiyatı yüksek ama yüksek seviyede kaliteli olduğunu unutmamak lazım.

 İkinci parlak saç boyası tavsiyem Vertone saç boyası. Bu saç boyası da oldukça parlak ve yumuşak saçlar elde etmenizi sağlayabilir.

 İsmini duymamış olabilirsiniz ama ben kullanıyorum ve gerçekten parlak saçlar elde etmenizi sağlıyor. 

 Vertone saç boyasını da kendi oksidanı ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

 Burada anlatılan bilgiler yanmış çok kurumuş saçlarda dilediğiniz sonuçları veremeyebilir. Yanmış ve kopan lastikleşmiş saçlarda pul tabakası yok olduğu için boyanın da saça tutunması olanaksız hale geldiğinden çok parlak sonuçlar bu tip saçlarda olmayabilir. Bu tıp çok yıpranmış saçlar için serum yada çok kaliteli argan yağı gibi ürünler ve kaliteli saç bakım maskeleri kullanılması tavsiye edilir. Hoşçakalın…

7 yorum

  1. Sormak istediğim saçlarım platine yakın ve davinesle en en açık bal köpüğü yapmak istiyorum..7.3 ve 10.3 karışımı nasıl sizce yada 8.3 ve 10.3 yadaaa tabiki sizin karışımı yazarsanız şahaneee olur 😀

  2. Merhaba ben 3senedir mersin mut ilçesinde yaşıyorum ve malesef ilçede kuaför yok bir ay önce mesinden geldiği söylenen ve çok iyi olduğunu idda eden bir kuaför açılmış hemen debemek istedim kesime föne gittim bir kaç kez. Salon A&A Mekan güzel Allah var sahibi anıl bey de çok iyi biri kesim de fena sayılmaz dı. Saçlarımda değişiklik yapmak istiyorum dedim ombre yapalım dedi ben internetten bir kaç fotoğraf indirdim ve gittim saçlarımı önce tek renge boyadı koyu kahve tonları sonra krepe yaparak uçlardan açtı fakat saçım hem eşit açılmadı hemde saç katlı olduğundan kesik bi şekilde ombre oldu yani olmadı açılan yerlerin birazı turuncu birazı yumurta sarısı ve ben kesinlikle böyle bir sarı istemedim. Ertesi gün tekrar gelmemi gerektiğini söyledi kendiside farkındaydı yanlışının ve ben artık güvenmiyordum yeniden tek renk koyu yap ben riske girmek istemiyorum dedim fakat o halkedeceğim merak etme dedi saçı komple açıcı sürdü bir önceki açtığı saçlar açıldı aradaki krepeli yerler turuncu oldu ben snir krizi geçirdim resmen sonra dibine davines olduğunu söylediği soğuk kahve dediği bi renkle boyadı ve resmen kızıl oldu diplerim iki günüm kuaförde geçti ve benim saçlarım mahfoldu üstüne de para verdim. İki hafta önce mersine geldim mezitlide eşimin okul arkadaşının kuaför salonuna gittim bilirsiniz kesin kuaför ercan soli civarında. Diplerei bi kaç bpyayı karıştırdım sen sonra 7.1 yap dedi yıkarken aşağıyada cila çrker gibi yıkadı sonradında mor şampuanla biraz külledi tabi onun etkisi bi kaç yıkamada geçti diplerim yine kızıla çalıyor saçımın alt tarafı yine çiğ sarı aralardaki krepeli koyu yerler dore. Ercana sorduğumda yapacak birşey yok ancak 7.1 cilalayıp böyle kullanacaksın yada koyuya döneceksin diyor. Ben orta ermer tenlerindeyim bu ton bana yakışmıyor uçları açık bebek sarısı dipleri koyu olan bi ombre istiyorum. Saçlarım iki gün açıcıya maruz kaldığı için çok yıprandı yeniden açılması için ne kadar beklemeliyim yada açılabilirmi. Gerçekten yeniden düzenlenemez mi saçlarım lütfen yardım edin. Ben burdan kalkıp sizin salonunuza da gelebilirim yeterki istediğim olsun saçım daha fazla yıpranmadan. Bana kuaför salonunuzun adını yazarmısınız lütfen. Sizden haber bekliyorum. Kolay gelsin.

    • Merhaba. Ercan bey doğru söylemiş anlattıklarınıza göre en mantıklı cevabı vermiş. Fakat eğer saç hala sağlıklı ise bence bütün saçı açıp dip kısımlarını koyu küllü kumral ile boyanarak 4 parmak civarı daha güzel bir ton elde edilebilir. Yani dipler koyu küllü kumral ortaya doğru açık küllünsarı ve uçlar tam sarı mükemmel olur. Şimdi sorun şu saçınızın ne durumda olduğunu bilmiyorum yani kopuyormu yoksa sünüyormu lastik gibi bilmiyoruz. Bu durumda buraya gelmeniz gerekli. Yolunuz düşerse bir kahve içmeye bekleriz. Saçınızada analiz yaparız eğer kopmadan bir işlem yapılabilecek ise sizi mutlu bir şekilde uğurlamak isteriz.

  3. Merhaba Hasan bey, öncelikle çok güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık.Ben de davines i denemek istiyorum. Manisa’da oturuyorum. Bir kuaför salonu davines kullanıyor. Salondaki kuaför aynı zamanda saça bakım yapan bir boya olduğunu söyledi. Saça az zarar verip parlak ve yumuşak yapan bir boya olsun istiyorum. Sizinde yazınızı okuyunca bu boyada karar kıldım. Sormak istediğim şu deneyimlerinizden yola çıkarak kahve tonlarında boyanın aynı başarıya sahip olduğunu söyleyebilirmisiniz? Yani parlaklık, yumuşaklık ve bakım konusunda? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*