Saç Düzleştirici Tarak Alırken Dikkat!

Piyasadaki kalitesiz, kusurlu veya sahte ürünler, sizin bu ürüne bakış açınızı bozabilir. Esasında çok güzel ve işlevli bir ürün fakat bizim Türkleri biliyorsunuz Çin’de en ucuzunu üretip getiriyorlar sonra insanlar çin malı kötü zannediyor. Piyasada birkaç saç düzleştirici tarak var Türkiye’ye en ucuz kalitesiz olanları getirmişler. Bu sebeple pek çok kişi bu ürünün iyi olmadığını veya işini yapmadığını düşünebilir ama öyle değil.  Neyse ki sonradan kaliteli saç düzleştirici taraklarda piyasaya girdi ve bu algıyı düzeltti.

 

Saç düzleştirici tarak alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

 

Sorun Çin malı olması değil. Türkler çinlilerden ucuz olsun istiyorlar, onlarda en ucuzunu üretiyorlar. Halbuki Çinde üretilen çok iyi ürünler var. Saç düzleştirici tarak alırken aşağıdaki 3 meseleye dikkat edin.

 

Isı Seviyesi

 

Saç düzleştirici taraklarda en önemli unsurlardan biride yüksek ısıda olmasıdır. Yazının ilk girişinde bazı ürünlerin sahte olduğunu söylemiştim. Çünkü bazı ürünler vadettiği ısı derecesini vermiyor. LCD ekranında size 200-230 derece gösteriyorlar ve size satarken 230 derece diye satıyorlar fakat aslında 150 dereceyi geçmiyor. Sonra sizde neden bu cihaz saçımı düzleştirmiyor diye düşünüyorsunuz.

 

Peki neden bunu yapıyorlar? Çünkü 230 derecede çalışan bir saç düzleştirici tarak üretmek için, üründe kullanılan plastik yada seramik metaryaller bu ısı seviyesine dayanacak kalitede olması gerekiyor ve o zaman ürün maliyeti artıyor. Bu uyanık ithalatçılarda, üreticiye ısıyı ekranda müşteriye 230 gibi göster ama aslında 150 derece olsun diyor. Kısacası saç düzleştirici tarak alırken kaliteli markaları tercih edin ve ucuz ürünlere kaçmayın. Ucuz olsun diye aldığınız ürünü hiç kullanamadıktan sonra bedava olsa bile işe yaramaz.

 

 

Seramik Taban

 

Saç düzleştirici tarakların tabanı seramik taban olması gerekiyor. Seramik tabanı bir teflon tava gibi düşünebilirsiniz. Seramik kaygandır ve saça ipeksi bir görünüm verir. Örneğin normal düz tabanlı düzleştiricileri kullandıktan sonra dikkat ettiyseniz saçınız daha parlak gibi görünür. Bunun neden seramik olmasıdır. Aynı durum saç düzleştirici taraklar içinde geçerlidir. Satın alacağınız ürünün seramik tabanlı olmasına dikkat edin.

 

Seramik ısıya dayanıklıdır, ucuz plastik tabanlı ürünlerin yüksek ısılarda erime yaptığını biliyor musunuz. Yukarıdaki paylaştığım resme bir bakın. Bu ürünleri araştırırken Amazonda bir müşterinin satıcısına gönderdiği fotoğrafı gördüm ve burada paylaşayım dedim. Tarak tabanı seramik olmadığı için, plastik olduğu için erimiş.

 

Silikon Tarak Uçları

 

Silikon uçlu saç düzleştirici taraklardan uzak durun. Saçınızı yolar da yolar. Aslında bu ucuz olması ile alakalı bir durum değil. Bu hatalı bir üretimden kaynaklanıyor. Saç düzleştirici taraklar ilk çıktığında bu tarz uçları silikon olarak ürettiler. Onlar ısı saç diplerine değmesin diye düşünüyorlardı ama silikon maddenin saçlara yapışacağını hesap etmeyerek milyonlarca ürettiler. Sonradan kusurlu olduğunu görünce ucuza satmaya başladılar. Bizim Türklerde keklik gibi ucuz diye alıp Türkiye’de satışa sundular. Piyasada pembe renkte satılan taraklar bunlar işte. Son derece kalitesiz ve kusurlu ürünler. Bu pembe düzleştirici taraklardan uzak durun. Daha doğrucu ucuz ürünleri bulaşmayın. Kaliteli markaları tercih edin. Hairens markasını öneririm. Bu bağlantıdan Hairens ION-700 saç düzleştirici tarak ürününe bakabilirsiniz.

 

Silikon Tarak Uçları Dökülüyor

 

Silikon tarak uçları sonradan üstten takılma olduğu için yukarıda resimde görüldüğü şekilde dökülmeler oluyor. Muhtemel olarak 6-7 kullanım sonrasında sizde bu dökülmeleri göreceksiniz. Bu tarz ürünler almayınız. 

 

Anti-Statik Iyon Fonksiyonu Olmazsa Olmaz.

 

İyon teknolojisi nedir? İyon denilen şey son teknoloji saç şekillendirme ürünlerinde bulunanan saçın elektriklenmesini önleyen bir sistemdir. Saçınıza + ve – ultron ışınlar vererek saçtaki (vücudunuzdan saçınıza geçen) statik elektriği önleyen bir teknolojidir. Yeni saç şekillendirici ürünlerde artık sıkça görmekteyiz. Saç düzleştirci taraklarda bu özellik olması gerekiyor çünkü saçı sürekil taramak statik elektrik toplar. Düzleştirici tarak alırken buna dikkat edin. Gerekiyorsa 3-5 fazla para verin ama düzgün bir ürün olsun.

 

Fatura ve Garanti Belgesi

 

Saç şekillendirme ürünlerinde garanti genelde 2 yıldır fakat aldığınız ürünü satan kişi size fatura kesmemişse hiçbir hak iddia edemezsiniz. Satarken ballandırarak şu kadar garantili derler ama bunu belgeli olarak size göndermeleri gerekir. Fatura olmadan garanti belgesi işe yaramaz. Çünkü garanti belgesinin başlangıç tarihini belirleyen evrak ürün faturasıdır. Kısacası faturasız ürün kesinlikle almayınız. Piyasadaki ucuz ürünleri genelde faturasız satıyorlar.

 

Hangi ürünü almalıyım?

 

Reklam gibi olabilir ama Hairens ION-700 kaliteli ve yukarıda anlattığım kusurlardan arındırılmış başarılı bir üründür. Benim kullandığım bir ürün ve bir tavsiye olarak size sunuyorum. Siz kendi araştırmanızı yapıp yine karşılaştırabilirsiniz. Hairens markasının daha önce otomatik saç maşasını ve ayrıca derin wag maşasını size tanıtmıştım. Kaliteli bir marka.

 

Bu sayfadan Hairens ION-700 düzleştirici tarağına bakın.

Bu sayfadan Hairens HRS-320 otomatik Saç maşasına bakın.

 

Kullanım Önerileri

 

  • En iyi sonucu almak için saçınızın tam kuru olması gerekiyor.
  • Bu tarakları kullanırken saçınızı normalde taradığınız gibi hızlıca değil yavaşça, bekleyerek ve saçınızı arasından kaydırarak taramanız gerekiyor ki ısı saçınıza iyice işlesin. Bu sayede en iyi sonucu alırsınız. 
  • Saç düzleştirici tarağı ters tutun. Yani tarağı alttan çekerek saçınızı tarayın. (seramik yüzeyi dışa doğru bakacak şekilde) Bu şekilde daha iyi sonuç alınıyor.
  • Düzleştirmeye başlamadan önce normal bir tarakla tam bir saçınızı tarayın. Saçınızın dolaşığınız elektrikli tarakla açmaya çalışmayın.
  • Özellikle brezilya fönü yapılmış saçlarda düzleştirici taraklar çok daha iyi sonuç veriyor. 

 

Normal Saç Düzleştirici ile Saç Düzleştirici Arasındaki Farklar

 

En önemli fark sürtünmedir. Sıradan düzleştiriciler ütü mantığı ile çalışır yani saçınızı bildiğini ütüler. Ütüleme mantığı saçı inanılmaz bir şekilde yıpratan, saçların dış tabakası olan kütikül tabakasını bozan bir işlemdir. Özellikle saçınızı iyi taramadan üst üste dolaşık bir şekilde düzleştiriseniz saçınızı kırar. Bunu normal bir gömleği ütüler gibi düşünün. Eğer gömleği 1 kez kırıştırarak ütülerseniz birdaha o bölgeyi düzeltmeniz çok zordur.

Yeni saç düzleştirici taraklarda ise ütüleme mantığı kullanılmaz. Saçları 2 seramik tabaka içinde ütülemek yerine kaydırma mantığı kullanılır.

 

Saç düzleştirici tarakların aslında en önemli özelliği hızlı ve kolay kullanılmasıdır. Elbette kuaförde çektirdiğiniz fön gibi olmasını beklemeyin fakat acil bir işiniz olduğunda, yada saçınızı akşamdan yıkayıp yattıysanız sabah kalktığınızda o hali hızlıca düzelmek için mükemmel çözüm. Saçınız çok kıvırcık ise en kötü ihtimalle kuaförde 1 kat fön çekilmiş kadar olacaktır.

 

Kaynak: https://www.modapedia.com/kozmetik-kisisel-bakim/sac-sekillendirme/hairens-ion-700-elektrikli-sac-duzlestirici-tarak-iyon-teknolojisi.html

2 yorum

    • Evet bizde test ettik gerçekten çok kaliteli. Özellikle brezilya fönü yaptıranlara da tavsiye ederim. Bu site gerçekten kaliteli olmayan bişey getirmiyor. Daha önce otomatik saç maşasıda almıştım oda çok iyi çıktı. Hoşçakalın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*