Sir Ağda Önemli Tehlike

Sir ağda son yıllarda oldukça tercih edilen bir yöntem. Özellikle vücudun hemen hemen her bölgesinde kullanılabilen oldukça pratik bir ağda yöntemi. Fakat gel gelelim çok önemli bir tehlike var ki; sir ağda konusunda hanımların sağlığını etkiliyor.

 Konuyu mutlaka anlatma gereksinimi duydum çünkü bir çok insan buna dikkat etmiyor. 

leg-waxing

Sir Ağda Sağlıklımı?

 

 Öncelikle temiz ve hijyene önem veren salonları tenzih ederim.

 Bende kuaför salonu sahibi olduğumdan konu dikkatimi çekti. Ve sizleri bu önemli ve hastalık kapmanızı sağlayabilecek detay hakkında uyarmak istedim.

 Ağda salonlarında genel olarak konserve ağda kullanılıyor yada kartuş. Bu konserve ağdalar makine de hazır ve her zaman sıcak. Müşteriyi bekletmemek için hazır bir şekilde bekletiliyor. 

 Peki siz ağda yaptırmak istediğinizde hiç dikkat ettiniz mi konserve ağda yarım mı? yoksa yenimi açılmış? Muhtemelen daha önce kullanılmış bir konserve ağda şeklindedir.

Şimdi siz ağda yaptırır iken ağda yapan kişi temiz bir kullan at ahşap spatula açıyor. Kullan at bir sedye örtüsü seriyor ve kullan at ağda kağıdı kullanıyor değil mi? Evet. Peki spatula ile alıp vücudunuza ağdayı her sürdüğünde; ikinci kez ağdayı alır iken yeni bir spatula açıyor mu? Hayır.

 image-hair-removal-waxYani sizin için bir spatula açıp ağdan işleminiz bitene kadar o spatulayı aynı konserve kavanozuna defalarca batırıp ağda alıyor. Yani sizden önce ağda yaptıran kişiye de aynı işlemi yaptığını bir düşünün. Aynı konserveden belki şu an sizede ağda yapıyor olamaz mı?

 Özellikle sizden önce ağda yaptıran bir kişinin özel bölge ağdası da yaptırdığını ve aynı spatulanın defalarca aynı konserve ağdanın içine girip çıktığını düşünün diyeceğim ama eminim düşünmek bile istemiyorsunuzdur artık.

 Yani bir müşteriye bir spatula kullanarak bütün işlemini bitirilebiliyor fakat konserve yarım kalıyor. Aynı konserve size de kullanılıyor, yalnız önceki müşterinin vücudunun her yenine değmiş bir spatula o konserve ağdanın içine defalarca batıp çıkmıştı. Şimdi size kullanılıyor olabilir. İnanılmaz ama birçok insanın dikkatini çekmeyen çok büyük bir sağlık sorunu bence. Bir çok hastalık kapmanıza neden olabilir.

 Nasıl önlem alabilirim?

 Çok basit sürekli aynı ağda salonuna gidiyorsanız kendinize özel bir konserve ağda açtırıp işiniz bittiğinde üzerine isminizi yazıp bir kenara kaldırmasını rica edin. Tekrar geldiğinizde yine sizin kendi ağdanızı ısıtıtırıp kullanabilirsiniz.

 temiz ve hijyene önem veren salonları tenzih ederim.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*