Yanları Kazıtılmış Saç Modelleri

Yanı Kazınmış Kısa Saç Modelleri

Modayı insanlar kendi yaratıyor derler ya doğru gerçekten. Ben kuaför olarak bu saçı kesmek istesem hiç kimse cesaret edemezdi. Fakat ünlüler yanları kazınmış saçları kestirmeye başladıktan sonra acaba kestirsem mi? diye soranlar gittikçe çoğalıyor.

13 14

 Yanları kazıtılmış saçlar kısa saçlarda da uzun saçlarda da yapılabiliyor. Fakat kuaför olarak fikrimi sorarsanız kısa saçlara yanları kazınmış daha çok yakışıyor derim.

 Frapan ya da sıra dışılığı seven bir yapınız var ise bu saç kesimi tam size göre. Herkesin cesaret edemeyeceği yanları kazınmış saç modeli fark yaratmak istiyorsanız mutlaka deneyin derim. İnsanlar korkuyorlar hadi yakışmaz ise ben ne yapacağım. Yapacak bir şey yok deneyeceksiniz. Sürekli aklınızda kalacağına ben bunu denedim demek daha doğru bence. Üstelik yanları kazınmış saç modeli gibi tarzlar ileri yaşlarda yapılamayacağını düşünür isek şimdi tam zamanı J

   Yanları kazınmış saç kesimi eğer göz alıcı renklerle de boyama yapılır ise daha da yakışıyor. Yani yanları kazınmış saç kesiminin tuzu biberi bu kesimin renginin iyi seçilmiş olması. Platin sarısı saç rengi ile mükemmel uyum sağlayan bu sıra dışı kesim tarzı üst kısımları biraz kabarık şekil verildiğinde de mükemmel görünüyor.

Rihanna Örneğin Rihanna; oda yanları kazıtılmış saç modelininin öncülerinden. Fakat daha öncede dediğim gibi önleri yukarı yönde havalı şekillendirilmiş daha göz alıcı olmuş. Rihanna bu kısa saçta iki renk kullanarak sıradışı görünümü ikiye katlamış ki bence tamamlayıcı görünüyor.

 Bu arada kulağındaki yıldız dövmesini şimdi fark ettim. Eğer sıradan saçlardan hoşlanmıyorsanız bu saç modelini mutlaka denemelisiniz.

 

 

 

 

12 5 9

 

Önü uzun olan saç kesimlerine de yanları kazınmış çok yakışıyor. Siyah saç rengi olmasına rağmen önü uzun olması modeli tamamlamış. Siyah saç rengine yakışmaz diye ön yargılı düşünüyordum Fakat yanılmışım siyah saça da çok yakışmış. Fakat sarı saçtaki kadar da etkileyici değil.

 Yanı Kazıtlımış Uzun Saç Modelleri

 Yanı kazıtılmış bir kesim tarzı var ki oda uzun saç. Uzun saçlarda da yanlar rahatlıkla kazıtılabilir. Benim kuaför olarak tavsiye niteliğinde bir önerim olacak. Uzun saçta yanlar kazıtılacak ise çok fazla yukarı kadar kazıtılmazsa daha şık oluyor. Hani abartı bir saç kesimi yapılacak zaten abartının da daha fazla olması çirkin bir görüntü verebiliyor.

 Ayrıca uzatmak istediğinizde çok yukarıya kadar kazınmış ise büyük problem yaratabilir. Fakat alt resimdeki Rihanna nın tarzında hafif kazıtırsanız saçınızı diğer yönde tarayıp kazıtılmış yeri kapatabilirsiniz. Daha rahat uzatırsınız.

1108

Bu tarz bir saç kesimi yaptıracaksanız eğer dediğim gibi fazla yukarıya kadar kazıtmayın. Yinede son sözü siz söylersiniz benimki kuaför olarak tavsiye niteliğinde.

2

26th Genesis Awards

 Bu tip uzun saçın yanları kazıtılır iken kazınmış kısımın; saç renginizden farklı olabilir.

 Dip boyası çıkmış bir saçın yanı kazıtıldığında kendi saç renginiz ortaya çıkar.

 Örneğin saçınızda platin sarısı ise  dibinden 1 cm kendi saçınızın uzadığını varsayalım, bu durumda yanı kazıtırsanız kazınan kısım sizin ana renginiz olacaktır.

 Yani iki renkli bir durum söz konusu. Fakat olsun bence daha güzel oluyor.

  Birde bu tarz saç kesiminde bence kötü görünen ikinci durum ise yanların aşırı derece kazınmış olması hali.

 Biraz uzun daha tatlı görünüyor. Fakat bizim sıfır diye tabir ettiğimiz kazıma şekli bu tarz a fazla abartı kaçıyor diye düşünüyorum. Resimlere baktığınızda hangisinin daha alımlı durduğu siz karar verin.

11 7Love Ball London - Outside Arrivals

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*