Siyah Saçı Karamel Yapmak

 Siyah Boyalı Saçı Karamele Çevirme

kim-kardashian-hair-lgnSiyah boyanmış saçı karamel renklere çevirebilmek için açmak gerekmektedir. Bu nedenle siyah saç boyası ile de boyanmış saç mutlaka açılmadan karamele dönmeyecektir. Önemli birkaç unsuru gözden kaçırmamak gerekmektedir.

Örneğin siyaha boyanmış saç ne kadar zamandır boya yapılıyor. Örneğin en az 4-8 defa üst üste siyaha boyanmış ise bu durum işi zorlaştıracaktır. Yada yıllarca siyaha boyanmış saç karamel renge dönmeyebilir.

 Nedeni üst üste defalarca siyaha boyanmış bir saç rengi kolayca açılamayacağından karamele dönmesi pek mümkün olmayabilir.

 Bu gibi durumlarda müşteri renginin tam olarak olmayabileceğini bilmesi gerekmektedir.

Siyah saç açma boyama işlemine başlamadan önce; genellikle açılma derecelerine göre renk seçimi yapılmalı. Yani müşteri karamel saç rengi istemiş olsa da eğer saçlarının düzgün açılırsa karamel olabileceğini fakat yeterince iyi açılmaz ise çikolata kahve gibi yada bakır kahve gibi tonlar olabileceğini bilmesi gerekmektedir.

kim-kardashian-brown-black-light-hair-poll-492x461

 Sonuç olarak siyaha boyanmış bir saç rengi açma boyama işlemi yapılmadan karamel tonuna dönmez. Fakat bir defa boyanmış bazı saçlar boya silici ile silinip tekrar boyanma şansına sahip olabiliyor.

 Açma boyama yapılmış siyah bir saç; koyu sarıya yakın yada balköpüğüne yakın bir tona kadar açılabiliyor ise karamel saç rengi yapılabilir.

Siyah saçı karamele çevirmek için

 İşlem şöyle başlar siyaha boyanmış saç toz açıcı ile açılarak siyah boya kusturulur. Şampuan ile yıkanmış temiz saç karamel tonda boyanabilir. Açma boyama yapılmış saçın ilk boyası çok çabuk akacağından 15 gün civarında tekrar boyanması gerekmektedir.

 Siyah saç karamele döner demek doğru değil saç analizi yapılıp daha sonra siyah saç karamel renge dönermis dönmezmi söylenebilir. Bunu da işinin ehli bir kuaför söyler.

 Şu anda saçı daha az yıpratarak açan iyi ürünler mevcut. Örneğin olaplex saç rengini çok güzel açan bir üründür. Siyah saçı da açan bir üründür ama dediğim gibi siyah saçı karamel yapmak için saçı analiz yapmak gerekli. Ense kısmından bir deneme yaparak netice söylenebilir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*