Saçtaki Yeşillik Nasıl Gider Cevabı

 Saçtaki yeşillik nasıl gider konusu biraz uzun. Öncelikle saçın durumu ne idi? Ne ile boyadınız da yeşil oldu bunu bilemediğim için seçenekleri sıralayıp cevaplayacağım ki daha iyi anlatabilmek için. DSC_0090

 Örneğin platin sarısı bir saçınız vardı ve kumrala boyadınız yeşillendi. Ya da küllü bir renge boyadınız grileşti ve yeşerdi. Fakat siz yeşillenme den yada grileşme den hoşlanmıyorsunuz. Bunun nedeni biz kuaförlerin tabiri ile anlatmak gerekirse platin sarısı bir saçta hiç kırmızı ton kalmamış olmasıdır.

  Bu gibi bir durumda yapılacak işlem şampuan dekolere dediğimiz saç açıcı oksidan ve şampuan birleşiminden oluşan bir karışım ile saçı yıkamaktır. Tabi bunu iyi bir kuaför yapabilir. Evde yapılacak bir işlem değildir.  Ancak bu şekilde eski sarı saçlara geri donülebilir.  

 Fakat bu işlem saçı yakabilir bu nedenle kuaförün saçı görmesi analiz etmesi gereklidir. Eğer saç bu işlemi kaldıramayacak yapıda ise işlem yapılmamalıdır.

 

Platin Sarısı Saçı Çikolata Kahveye Boyamak

 Kırmızısı tükenen platin sarısı saç başka renklerde de yeşerme yapar. Mesela platin sarısı bir saça çikolata kahve boyama yaparsanız küllü grimsi bazı saçlarda ise yeşilimsi bir ton çıkar. İşte bu nedenlerden dolayı platin sarısı bir saçı çikolata kahve tonları boyamak istiyorsanız çikolata kahve nin içine bakır kahve ilave etmelisiniz.

Yani bakır kahve de kızıl bir yansıma olduğundan platin sarısı saçın tükenmiş olan kızılını tamamlamaya çalışırken saçı daha iyi kahve göstermeye çalışır. Yani yeşil yansımalar olmaz. Yada çikolata kahveye oranla çok daha az gri yansıma yapar.

 Şu şekilde de izah edeyim örneğin koleston saç boyası 6.7 gibi koyu çikolata gibi bir tonda boya yapacaksanız bunun yiçine koleston 6.4 ilave ederseniz daha kahve bir görüntü çıkacaktır. Bunu daha da profesyonel anlatabilmek açısından sizler için bir tutam saça deneme yaparak resimler ile açıkladım. 

     DSC_0094 DSC_0095 DSC_0096 DSC_0098 DSC_0099 DSC_0100 DSC_0101 DSC_0102 DSC_0103 DSC_0104 DSC_0105 DSC_0121 DSC_0123 DSC_0126

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi en baştan anlatalım örneğin platin yada platin sarısına  yakın bir saç renginiz var ve siz bu rengi çikolata kahve yada açık kahve bir saç rengine boyama yapmak istiyorsunuz. 

 Fakat siz bu tip bir saç rengine çikolata kahveyi direk uygularsanız sonuç küllü yada yeşilimsi bir ton çıkacaktır.

 Ne yapmak lazım. Hafif bir bakır kahve ton ile desteklemek gerekmekteki bu yeşillik oluşmasın.

 Ben burada platin tonlarda bir tutam saça açık kahve tonlarda bir boyama yapmak istiyorum. Fakat aynı zamanda saçın yeşermesinide istemiyorum. 

 Seçimimi matrix 6.w yani orta yada koyuya yakın bir kahve tonunda seçtim ki platin sarısının üzerine boyanan saç; her zaman boyadığınız numaradan daha açık çıkacaktır. 

DSC_0094 Yani 7.w tonunu beğendim bu nedenle bir ton koyusu ile boyama yapacağım ki yıkandığında istediğim tonu yakalayabileyim.

Şimdi platin sarısı bir saça matrix 6.w tonu uygular isem saçta küllü bir görüntü hatta yeşerme yapabilir. Bunu engellemek için Matrix 6.BC tonunu da ilave etmem gerekiyor. Matrix6.BC bakır kahvenin bir tonudur. 

 Boya kasesine Matrix 6.BC sıkıyorum İlaveten 6.w ilave ediyorum. Fakat 6.BC  daha az 6.W daha çok olacak. 

 Yüzde 6lık yani 20 volum oksidan ilave edip karıştırıyorum ve platin sarısı saçı boyuyorum.

Yaklaşık yarım saat sonra saçı yıkıyorum ve görüyorsunuz saçta hiçbir yeşerme ve küllü ton olmadı. Çünkü Bakır kahvenin içindeki bakır yansıma platin saç renginin içinde kalmamış olan kızıl yansımayı ancak verdiğinden saçta herhangi bir turunculuk olmadı. 

 Yani platin sarısına boyanmış bir saç çikolata gibi tonlara boyanacak ise mutlaka bakır kahve tonlar ile desteklenmelidir.

 

 Yanlışlıkla  boyama sonucu saçta yeşillik veya küllü bir görüntü oluşmuş ise; bir sonraki boyama işlemi sadece bakır kahve ile yapılır ise o yeşillik azalacaktır. Hatta düzgün yapılır ise yeşil yansıma tamamen yok olabilir.

Bu tarif çikolata ve tonlari için geçerlidir. Balköpüğü yada karamel gibi.

Son olarak diyelim ki koleston 7.7 istiyorsanız koleston 6.4 ile 6.7 karıştırılacak;  Yada koleston 8.7 istiyorsanız ilaveten 7.74 veya  8.74 konulabilir.

 Buradaki tarif sadece platin sarısı için verilmiştir. Platin sarısı saçın dipleri uzamış ve doğal olarak siyahı çıkmış ise bu tarifleri uygulandığında dipler daha koyu olacak ve diplerdeki doğal saçlarda bakırın yansıması belirgin bir şekilde görüleceğinden dibi siyah uzamış saçlara sadece istenilen renk uygulanmalıdır. Yani koleston 7.7 istenilen renk ise dibi uzayan saçın dibine 7.7 platin olan yerlere ise 6.7 ile 6.4 uygulanmalıdır.

Bir örnek daha verelim. Örneğin platin saç renginiz vardı ve bir şekilde boyadığınız renk küllü gri soluk bir renk oldu. Peki ne yapılması lazım.

 Saçtaki Küllü Renk Nasıl Gider? Kül Rengi Nasıl Dore Olur

Bir şekilde boyadığınız saç gri oldu bunu nasıl geçirebilirim?

Resimde gördüğünüz gibi platin sarısı bir saçı küllü griye çevirdik.

DSC_0091

 
Ardından su bazlı bir saç boyasının(ör jeans color gibi) turuncu renkte olanından çok az bir miktar kaseye damlattık. Resimde görüyorsunuzdur.

 Daha sonra bildiğimiz çeşme suyu ilave ettik ve başka hiç birşey koymadık. Bu işlemin amacı saçın üzerindeki gri görüntüyü yok edip aynı zamanda normal saç boyası ile boyamak için saça bir miktar dore(dore altın sarısı gibi sarı anlamına geliyor) yüklemek.

 

 DSC_0092Daha sonra hazırladığımız karışıma küllü olan saçı batırıp çıkarıyoruz. Hiç bekletmeden. Ve saçı hemen yıkıyoruz. Bu işlem müşteriye yıkama setinde ancak ıslak saça birden karıştırılıp hemen durulanarak yapılır. Bu nedenle bu işlemi yapacak olan kişinin profesyonel bir kuaför arkadaşımız olmalıdır. 

 

 

 

 

 

DSC_0094DSC_0095

DSC_0096DSC_0097

Evet küllü ve grileşmiş saçı hazırladığımız karışıma batırıp hemen çıkardık ve yıkadık. Gördüğünüz gibi grilik tamamen gitti ve altın renginde hafif bakırımsı bir saç rengi ortaya çıktı.

270 yorum

  • platin sarısı saçları koyulaştırmak için önce dore pigment yüklemek lazım. Fakat bunu evde yapmak zor. Platin sarısı saça 7.7 tek başına kullanıldığında her ne kadar çikolata kahve olsada platin saçlarda grilik verir. Bu nedenle 7.7 ile 7.4 ü karıştırmak daha mantıklı. Bir tüp 7.7 ye yarım tüp 7.4 yeterli olacaktır. %9 luk yerine % 6 lık daha iyi olacaktır. Çünkü zaten saç rengi açık % 9 luk platin sarısı saçı yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. Şunu da unutmamak lazım 7.7 ve 7.4 çok koyu renkler değil. özellikle platin sarısını koyulaştırır fakat 7.7 platin sarısına uygulandığında en az 2 ton daha açık çıkacaktır. Bunu da hesaplayın.

 1. merhabalar, saçlarıma 2 hafta önce krepe balyaj yapıldı. fakat u sefer baya dipten yaptırdım 2 3 parmak kendi saçım kaldı. bir türlü alışamadım ve saçımı boyamak istiyorum. kendi saç rengim açık kumral. kestanelik yok kendi saçımda. diplere değdirmeden sadece sarı kısımları hangi renk karışımlarına boyamalıyım. bu arada pilatin kadar açık değil şuan saç. pilatindi fakat cila ile 9 10 arası hafif doreli bir tonda. tabi yer yer pilatinlikler mevcut. lütfen yardım 🙁

  • SLM. Saçlarınız küllü kumral krepe balyajlı olan yerleri kendi saç renginizden bir ton daha koyu numara seçeceksiniz. Örneğin kendi saç renginiz 6.0 kumral tonlarda ise 5.0 yada 5.1 gibi bir numara boya alarak diplere değmeden açık olan yerlere sürebilirsiniz. Kendi saçınız 7.0 gibi ise 6.0 ile boyama yapabilirsiniz.
   Benim bir önerim olacak saçlarınız yeni yapılmış Bence 5.0 yada 5.1 gibi küllü bir ton alıp cila yapın. Sarı olan yerler tam olarak kapanmayacak fakat koyulaşacaktır. Güneşin altında hafif ışıklandırmalı bir görüntü çıkar çok güzel olur ayrıca koyulaştırmış da olursunuz. Artı kendi saçınızı da boyamamış olursunuz.
   Denemek isterseniz 5.1 numara saç boyasının yarısını bir plastik kaba boşaltın içine 30 gr %6 lık oksidan ilave edin ardından bir çay bardağına yakın çeşme suyu ile karıştırın. Daha sonra saçlarınızı ıslatın fazla suyunu sıkın ve hazırladığızın karışımı komple saçınıza sürün aynı anda heryerine birden karıştırın. 5-10 dakika sonra yıkayın şampuan yapmayın kremleyin yeter.

   Dilerseniz çok az sarı olan bir yere sürüp deneyin beğenirseniz hepsine yapın. Bence çok güzel olacaktır. Akınca aynı işlemi tekrarlayıp koyulaştırabilirsiniz.

   • yorumunuz için çok teşekürler ama ben yine acele ettim yazınızı görmedim gidip boyattaım saçımı… ölüyorum aylardır pişmanlıktan.. bu kadar becerisi olmayan kuaförler nasıl iş yapıyor hala anlamıyorum.. boyadan sonra resmen dibim kahve uçlar yeşil çıktı.. önce sıcak ana renge boyadı ki dorelik olmasın dediğim halde. benim şok olmuş halimi görünce küllüye boyadı mah oldu saç. 2 defadır 6 lı tonlara boyayıp kapatmaya çalışssamda uçlar şuan hala yeşil. diplerde de hafif kahvelik var. bildiğiniz saç 5 6 arası bir tonda kahroldum 🙁 uçlardaki yeşilliği en azından 9 ya da 8 li tonlarda doreli bir cila ile alabilir miyim sizce. asla kuaföre gitmeyi düşünmüyorum çünkü 🙁 birde akar mı bu boya açılır mı azcık 🙁

    • Geçmiş olsun Esra hanım. İnanın buradan sizlere yardımcı olmak için elimden geleni yapıyorum ama saçlarınızı görmeden tarif vermek çok yanlış bunu unutmayın lütfen. Uçlardaki yeşillenmeler dore cila yapılarak giderilebilir. Yani su bazlı turuncu bir saç boyası bir mercimek kadar bir kaseye konur yarım çay bardağı çeşme suyu ilave edilir bir miktar saç şampuanı ile karıştırılır. Daha sonra yeşil olan yerler bu karışım ile köpürtülür 5 dk sonra durulanır. Hala geçmemiş ise tekrar aynı işlem yapılabilir. Hoşçakalın…

 2. merhabalar 🙂 benim saçımda daha önceden röfle vardı.uzun süre kullanıp sıkıldığım için koyulaştırdım ve kumrala boyadım.ama uçlara doğru yeşillenmeler oldu kuaföre gittim bej kumral rengine boyadığını söyledi ama biraz akınca yine yeşillikler belirdi.bu yeşilliklerin gitmesi için saçımı ne renge boyamam lazım? (bu arada doğal saç rengim açık kumral bende doğala yakın bi renk olmasını istiyorum ki diplerden kendi saçım çıkmaya başladığında kötü bi görüntü olmasın ve bi daha boyamam gerekmesin çünkü artık saçımı boyamak istemiyorum) yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler 🙂

  • Büşra slm. Eğer yeşillenmeler çok ise ve gri bir görüntü var ise ben bu gri yeşilliklere dore yansıma vererek doğallaştırıyorum.
   Bir tane su bazlı saç boyası alıyorum örneğin jeans color gibi boyalar. Bakır yazanı tercih ediyorum bir kaba bir mercimek kadar koyuyorum ardından bir çay bardağı ılık su ilave ediyorum sonrada içine bir saç yıkamalık şampuan döküp karıştırıyorum. Bu karışımı saçın yeşillenmiş yerlerine köpürterek yediriyorum 5 dk sonra duruluyorum. Gerekirse tekrarlıyorum. Biz buna mix yapma işlemi diyoruz kimi arkadaşlar cila da diyorlar. yeşil ve grilikler azalacaktır.

   Bu arada önceden röfle olan saçlar bir defa boyama ile tamamen kapanmaz. Yıkandıkça akar. 3-4 kez boyandıktan sonra akmalar azalır.

  • merhabalar. Yeniden balyaj attırmanız gerekecek. Hani yaz mevsimi olsa güneş yağını sür güneşte bekle derim buda saç rengini biraz daha açacaktır. Yani evde yapılacak bir şey olsa tarif ederim ama zor yani. Saç açıcı ile saçlar paketlenecek balyajlar istenilen tona geldiğinde yıkanacaktır. Saç uçlarına balyaj atılır iken biraz krepe yapılır ise daha doğal görünür. Hoşçakalın

 3. Merhaba benim saçlarım daha önceden röfleydi daha sonra kumrala boyadım fakat yeşillenmeler oldu bu yeşillenmeleri ne renk boyasam giderebilirim lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

  • Selam. Evet röfleli olan yerler grileşti değil mi? Ben bu tip saçlarda bakır mix yaparak yeşillenmeleri biraz olsun azaltıyorum. Yani iki yöntem var birincisi saçı hafif bir dekolere yaparak eski haline doğru itersiniz. Buda sarıların üzerindeki külrengini geri alır fakar sarılar tekrar ortaya çıkar.

   İkinci yöntem jeans color tarzı su bazlı saç boyalarını bilirsiniz böyle bir boya alarak ”bakır” rengi tabiki ”bir mercimek tanesi kadar” bir kaba sıkarım ardından bir çay bardağı ılık su ilave ederim ve içine bir saç yıkamalık şampuan ilave ederim. Bu karışımı grileşmiş saça komple sürerim köpürterek saça yediririm.
   5 dk sonra durularım. Gri olan bölgelerde dore yansımalar oluşacaktır. Gri kül renkleri azalacaktır.Aynı işlem tekrarlanabilir.

   Aslında bu tip röfleli saçlar boyanmadan önce saça pigment yüklemesi yapılmalıdır. Örneğin saç beyaz sarı ise bu saç kumrala boyanmadan önce dore pigment yüklenmelidir. Dore pigmenti jeans color gibi su bazlı saç boyaları ile yapıldığında ben çok iyi neticeler alıyorum. Örneğin platin sarısı bir saçı çikolata kahveye çevirme işlemi yapacaksınız. Eğer çikolata kahve saç boyasını platin sarısı bir saça direk uygularsanız bu saçta da gri kül renlerinin oluştuğunu görürsünüz. İşte bu tip üzücü sonuçlar ile karşılaşmamak için ben platin sarısı saçı boyamadan önce dore pigment yüklemesi yapılmasını doğru buluyorum.

 4. Merhabalar:) saçlarım şu anda 6 tonlarında yogun bakir lik içeren bir renk. Ve uzun süredir kullandığım bu renkten sıkıldım. Palette yoğun renk açıcı ile açacağım tahminen tutumunu bir renk olacak. Kumral tonlarında bir renge boyamanın düşünüyorum. Fakat kullu mu olmalı yoksa normal mi bilemedim. Kullu ler turuncu üzerimde yeşil olur mu? Ya da bal köpüğü gibi bir renk mi daha kurtarıcı olur durumu. Teşekkürler. .

  • Merhaba. Bakırlık içeren bir saçı kendi başınıza açmaya çalışmak valla çok zor ama siz yapacağım diyorsanız bişey diyemem kolay gelsin. Ben bu tip saçları açar iken eğer turuncu yansımalar hala saçta kalmış ise küllü tonlar ile boyama yaparak turuncu yansımaları yok ediyorum. Saçta yeşillik şu şekilde olur eğer saç çok iyi açılmış ise örneğin platin sarısı kadar işte o zaman kül rengi ile boyama yapıldığında gri ve yeşilimsi bir renk ortaya çıkacaktır.
   Tahminen siz evde saç açma işlemi yapacaksınız ve platin rengine kadar saçı açmanız çok zor olacağından saçta biraz turuncu yansıma kalabilir. Bu nedenle küllü renkler tercih edilmelidir. Ör 7.1 -8.1 gibi isteğe bağlı.
   Fakat siz saçınızda dore yansıma olsun diyorsanız tabiki 7.0- 8.0 gibi renkler de tercih edilebilir. Küllü renkler saçlarda kızıl yada turuncu yansımayı hiç sevmeyenler için öneriyoruz.

 5. İyigünler ben de geçen yaz saçlarımı kolestonun röfle setiyle açmıştım.sonra kışa dogru kumrala boyadım ve daha sonra kuaförde saçlarımı küllü kumrala boyatmak istedim fakat kuaför boyadıgında saçlarımın uçları tam sçılmamakla küllü bir nk olmadı ve kuafördeki boyamadan sonra saçımın suanki rengi kızılımsı bir kahve.ben saçlarımı küllü açık kumral yapmak istiyorum dipleri ve uçları için bunu nasıl uygulayabilirim.loreal açıcıyla açsam sonra küllü açık kumrala. Oyasam olur mu acaba..ben de saçlarımda kızıl tonları hiç ama hiç sevmiyorum.buarada diplerim de koyu kumral .sagolun

  • Selam Siz bu işi biliyorsunuz. Ama herzaman söylüyorum saçınızı evde açmak çok tehlikeli bence bir kuaförün yapmasını şiddetle tavsiye ederim.
   Yapmanız gereken saçınızı açtırıp küllü kumral tonlara boyamak doğru. Yalnız şunu eklemeliyim eğer bir saçı saç açıcı ile sarı tonuna kadar açtınız diyelim.

   Bu saçı küllü kumral boyar iken oksidanın volümünü düşürün. Yani boyanın yanındaki oksidanı % 6lık ise bunu % 3 e düşünün. Bunu yapmanın en kolay yöntemi kendi kadar su ilave etmektir. Yani 60 gram % 6 lık oksidana 60 gram su koyarsanız %3 e düşer. Saç boyasını bu şekilde hazırlarsanız daha güzel kül rengi olacak ve saçlarınız daha az yıpranacaktır.

   Unutmayın bu tarif dip boyası için geçerli değildir sadece oryal ile açılmış sarı olan saçları kumral gibi tonlarda boyama yapar iken kullanılan bir tariftir. Hoşçakalınn

 6. Merhaba, lütfen bana acil yardım edermisiniz.. Benim saçım oryalli platin sarısı. Şuandada dipleri 2-3 parmak uzamış durumda çnkü okadar yıprandı ve koptuki dip boyası yapmaya cesaret edemiyorum ve oryalsiz boyanabilecek biraz daha koyu ama asla doresi olmayan bir renk istiyorum. Sorum şu sarı kısmını bal köpüğü yapabilmem için ne kullanmam kazım ve dipteki siyahları (doresiz olmalı) neyle boyayıp uydurabilirim alt rengine??? Lütfen acil cevap verin:((((

  • Selam. İnan saç konusunda ki en sorunlu boyama biçimi daha önceden saç açıcı ile açılmış saçlardır. Asla uyduramazsınız yani biz dahil. Ama elimden geldiğince bildiğimi anlatayım. Boyle yapın demiyorum ben olsaydım böyle yapardım diyorum unutmayın.
   Şimdi saçlarınızın uçlarını balköpüğü boyamak için boya numarası söyleyemem çünkü oryal ile açılmış saçlara pigment yüklemesi gibi işlemler yapmak gerektiriyor.
   Fakat dipler için içerisinde dore olmayan saç boyası olarak koleston perfect 9.11 ve 12.11 gibi numaraları tercih ediyorum. %9 yada % 12 lik olsidan kullanıyorum ki oryal ile açılmış saçların dip boyasında saç açıcı istemiyorsa müşteri genellikle %12 lik oksidan tercih ediyorum anca açıyor saçı.

   Ama oryal ile açılmış saçın dip boyasını boya ile yaptığınızda farklı olur unutmayın.

   Eğer komple balköpüğü istiyorsanız bence çok iyi bir kuaföre gidip orada yaptırın çünkü pigment yüklemesi gerekecektir. Platin sarılar da var ise asla evde komple saçınızı boyamayın derim. Platin ve oryal ile açılmış saçları boyamak zordur. Örneğin platin sarısı bir saça çikolata kahve sürün gri bir renk çıkar. Pigment yüklemesi gerekli. Hoşçakalın

 7. Merhaba 3 gün önce saçımı boyattım. Küllü kumral istemiştim ama kuaför yapamadı. Saç uçlarım küllü sarı diplerim ve saçımın yarısı turuncu oldu evden dışarı çıkamıyorum o derece kötü oldu. Sizce ne renk boyamam lazım ki düzelsin?

  • Selam saçı görmeden yorum yapmak hiç istemiyorum yanlış yönlendirme yapmamak için. Fakat elimden geldiğince yardımcı olayım. Küllü kumral saç rengini yakalamak için o saçın tamamını sarı olarak açıp sonra boyamak gerekli ki hiç turunculuk kalmasın. Fakat şu anlık çozüm arıyorsanız yapacağınız tek şey saçtaki o kızıl yansımayı yok edebilmek. Bunun için de küllü renkler kullanarak düzeltme şansınız olabilir.

   Saç renginizin açıklığına göre ör 5.1 yada 6.1 veya 7.1 gibi saç boyaları ile işlem yapabilirsiniz. Bence yeni boyanmış bir saç olduğuna göre cila yapın boyama yapmayın derim. Onuda yine aynı boyalardan birini alıp yarısını sıkarsınız içine 1 çay bardağı ılık su ve bir yemek kaşığı %6 lık oksidan ilave edersiniz.
   Daha sonra saçınızı ıslatıp suyunu iyice sıkın ardından hazırladığınız karışımı gözlerinize kaçırmadan tüm saçınıza yedirin. 15 dk bekleyin ve sadece durulayın. Turuncu yansımaların oldukça kaybolduğunu göreceksiniz.
   Boyama yapmak içinde küllü renkleri seçim yapacaksınız. Ör 5.1 –6.1–7.1 gibi hatta bazı markalarda 6.11 yada 7.11 de oluyor yani yoğun kullu.

   • Mrb benimde sorunum saclarmi rofle setiyle actm tumu turncu oldu,simdi kara kara dusunuyorum,bu turunculugu nasil giderebilecgimi.evde acik kumral sac boyam var acik kumralla boyasam sacimdaki turunculuk tamamen giderilirmi? Acil yardim lutfen

    • selamlar. Evet kumral ile boyasan saçtaki turunculuk gidecektir ama tamamen gitmese de daha güzel olacaktır. Fakat küllü kumral saç renkleri saçtaki turunculuğu daha iti almaktadır. Örneğin 7.1 gibi renkler.

 8. iyi günler..ben saçlarımı sürekli kumrala boyardım sonra açık kumrala boyamaya başladım sonraları epeyce bir süre açık küllü kumral ile devam ettim.hep neva color dan kullandım..en son nox diye bir markanın küllü açık kumralını aldım boyadım ama çok yoğunmuş sanırım , saçımdaki hafif yeşillenmeyi bariz yeşil yansımalı hale çevirdi..sonrasında dorelikler kattım saçıma yeşilliği alsın diye..ilkin koyu altın sarısı ile açık altın sarısı karıştırdım %6 lık oksidanla sonra 8.34 açık dore bakır %6lık oksidanla boyadım..şuan saçımda yeşillik yok, dore yansımalı bir renk oldu.. ancak ben doreyi sevmiyorum..istediğim renk sizin 7w rengini elde etmek amaçlı yaptığınız işlem sonrası platin sarı saçın değişmiş rengi..yani yukardaki renk.. resmin linki bu:

  http://www.rengarenksaclar.com/wp-content/uploads/2013/11/DSC_0121.jpg

  1. ben bu rengi tepelerimde turunculuk olmadan elde edebilir miyim ne yapmam gerekir? (2-3 cm dibim gelmiş durumda.orjinal saç rengim siyah)

  sizin burada önerdiğinize göre, 2kutu 7,bir kutu 7.4 kumral bakır alıp, 2tüp 7den ve çeyrek veya yarım tüp 7.4 ten koymam gerekir diye düşünüyorum 3 tüp de 6lık oksidan düşünüyorum. sizce de böylemi yapmalıyım? 7.4 veya 7.43 mü kullansam bilemedim.

  2. en sevdiğim saç rengi açık küllü kumral. ancak sürekli bu renge boyayınca yeşillenme yapmaması, o begendiğim açık küllü kumral rengi muhafaza ettirmek sürekli o rengi kullanabilmek için ne yapmak gerekir?

  • Selam. Aslında evde saç boyama yapanlar sürekli uçlarını da boyuyorlar. Aslında kumral tarzı saç boyaları kullananlar sadece dipleri boyamaları yeterli olacaktır. Sürekli uçlar kumral tarzı renklere boyandığında yeşillenme yapabiliyor. Ayrıca saçlar giderek lastikleşme yapabiliyor.

   Sizin saçınız şu anda kumral ve yeşillenme var diyorsunuz. 7.43 Numara saçınızın yeşilliğini alacaktır. Yalnız dipten çıkmış olan kısımı 7.43 ile boyarsanız turunculuk verecektir. Dipleri boyar iken siz yine 7 numara saç boyasının içine 7.43 numaradan çok az( bir tüpün beşte biri kadar) ilave edip dipleri boyayın geri kalan yerleri de 7.43 ile boyayın. Yeşillenmelerin gittiğini göreceksiniz.

   Bir kaç boyamadan sonra 7.43 saç renginin içindeki bakırlık saçınıza hakim olmaya başlar ise ve bu sizi rahatsız eder ise 7 numara ile 7.43 ü karıştırıp boyama yapabilirsiniz.

   Hoşçakal…

 9. mrb.. bn acil cevap istiyorum.bn saçlarıma üç ay önce röfle vurdum rengini açtm ama 25 dk beklettm simdi o saçımı kahve tonları yapmak istiyorum bu sarıları nasl kapatarak yapabilirim birde bnm saçlarmın uçları banyodan sonra tiftik tiftik duruyo nasl bir bakım yapabilirim şimdiden çok teşşekkür ederim..

  • Selam. Kahve derken çikolata kahve istiyorsanız koleston 6.7 yada 7.7 gibi renkler kullanabilirsiniz. Fakat röflenin üzerine kahve yapmak istiyorsanız röflelerin tamamen kapanacağını düşünmeyin tek seferde kapanmaz ama aralarda ışıklandırma gibi görünecektir. Ancak bir kaç boyama sonrasında kapanabilir.
   Aslında fena da olmaz ışıklandırma gibi olması kötü göstermez güzel görünür bence.

   Küllü kahve rengini sormuşsunuz zaten röflenin üzerine çikolata kahve sürdüğünüzde röfleli olan kısımlar küllü gibi görünecektir.
   Tabi kullanılan ürünlere göre de değişiklik gösterebilir. Genel olarak konuşuyorum. Hoşçakal..

 10. Selamlar.. Ben saclarimi kuaforde ombre yaqtirdirm. Ama uclari baya acik sari oldu. Ben bi kac ton koyu istiyordum. Evde 7 numara ile heryerini boyadim sonuc maalesef uclar yesil. Simdi uclarina bakir kahve yaqsam duzelirmi acaba yoksa diqlere uclar cok farkli renk mi olut cevaq verirsenin cok sevinirim tesekkurler..

  • Çok sarı olmuş ombre saçlar eğer biraz koyulaştırmak istenir ise ben daha çok çikolata kahve tonlarını kullanırım. Çünkü 7 numara gibi tonlar sarı saça sürüldüğünde sizinde söylediğiniz gibi yeşil saç rengine dönebilir. Hatta gri gibi de görünebilir.

   Böyle bir durumda birkaç kez yıkayarak sabır ederseniz yeşillikler akacaktır. Eğer üstüne tekrar bakır kahve sürerseniz ombreleriniz oldukça kayulaşabilir çünkü öncedende kumral sürmüşsünüz.
   Uçlara sadece ombrelerin olduğu yerlere 8.43 gibi bir ton ile cila yapabilirsiniz sadece yeşillikler azalsın diye.
   Yarım tüp koleston 8.43 bir çay bardağına yakın ılık su çok az oksidan 30 gram kadar. Bu karışımı ıslak fazla suyu alınmış saçın yeşillenen yerlere sürüp 10 dakika sonra durularsanız yeşillikler azalacaktır. hoşçakalın

 11. merhabalar 🙂 uçları platin rengi olan saçlarıma açık küllü sarı sürmek gibi büyük bir hata yaptım ve saç uçlarım yeşilimsi grimsi bir renge döndü.fildişi rengine çevirmek istiyorum.acaba boyasam tutar mı ya da ne yapmam gerek şimdiden teşekkürler.

  • Eyvah:) fildişi derken yani daha açık sarı tonuna diyorsanız tekrar açıcı sürmek gerekli. Fakat daha önceden zaten açık renk olduğundan çok hızlı açılacaktır saçınız bu nedenle saçın yanmamasına özen göstermek gereklidir.
   Hatta açıcı hazırlanırken % 6 lık oksidan ile hazırlanması bile yeterli olacaktır. Sarı saçın çiğliğini almak için yani daha sandre sarı gibi tonlar isteniyorsa 9 yada 10 numara gibi saç boyaları ile cila işlemi yapılabilir.sarı saçtaki çiğ görüntü hidecek yumuşak bir sarı olacaktır.
   Saça cila nasıl yapılır derseniz 9 yada 10 numara saç boyasının yarısına yakın sıkılır yarım çay bardağı çeşme suyu eklenir çok az oksidan ilave edilir ( % 6 lık bir tatlı kaşığı kadar ) karıştırılır
   ıslak sarı saça sürülür ve 5 dk sonra durulanır. Saçtaki çiğ sarının gideceğini görebilirsiniz. ( saçtan saça göre değişiklik gösterebilir) hoşçakalın

 12. ilk önce bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz burda istanbula oldugunuzu bilsem düşünmeden size gelmek isterdim.banada vakit ayırır cevap verirseniz cok sevinirim 🙂 saclarım röfleliydi ben kumral ve altın paarıltı ile karıştırıp boyadım cok güel olmuştu fakat bi büyük bi saçmalık yapıp sacımı mahfettim pallettenin acıcısı ile sacımı acıp acık kumrala boyayınca yemyeşil ve gri tonları oldu saclarım allahtan dipler de sorun yok fazla iki gecedir uyuyamıyorum üzüntüden saat gece iki ve cözüm arıyorum internetten.acıkcası bildiğim güvendiğim kuaför yok sürekli gittiğim kapandı gitti ve ben böyle mahfettim saçımı.saclarım omuzlarımda daha yeni kestirdim tesadüf bir yerde şimdi kendim tekrar kafama göre birşey yapıp onlarıda yakmak istemiyorum sizden ricam lütfen bana da yardımcı olsanız.kumral tonlarını seviyordum ama olmadı acaba dore kumral alsam olurmu yada sizin fikrinizi alsam o yeşillik ve grilik hangi renk boyada kayboluşimdiden size teşekkür ederim esila hanım

  • Ben mersindeyim ilginize teşekkür ederim. Saçlarınız sorunlu bir durumda dipler de turunculuk var anladığım kadarı ile uçlar ise tam aksine yeşillenmiş. Şimdi eğer saçınıza hiç bir şey yapmadan sürekli yıkarsanız günden güne o yeşillikler azalacaktır.
   dİPTEKİ TURUNCULUK İSE SADECE KÜLLÜ CİLA İLE GEÇECEKTİR.
   Şimdi dore kumral alsanız uçtaki yeşillenmeleri yada gri rengi yok etmez. Yapmanız gereken bir damla turuncu su bazlı saç boyasını resimdeki gibi çok az bir şekilde bir kaseye koyup üzerine yarım çaybardağı çeşme suyu ardından bir miktar saç şampuanı ile karıştırıp yeşil olan yerlere köpürterek sürmek. Bu işlem gri rengi ve yeşillenmeleri alacaktır. Turuncu boya mercimek tanesi kadar yeterlidir.
   Saçınızın ana rengini bozmaz. Fakat dipte yoğun bir turuncu yansıma var ise bu karışımı diplere asla değdirmeyin.
   5 dakika sonra saçı durulayın.

   Diplerdeki turuncu yansıma ise 7.1 gibi yada 8.1 gibi küllü kumral saç boyası ile cila yapılırsa o turuncu yansımayardan kurtulursunuz. Yani 7.1 yada 8.1 gibi bir saç boyası yarısı sıkılır yarım çay bardağından biraz fazla çeşme suyu ilave edilir ardından çok az % 6lık oksidan konur (bir tatlı kaşığı kadar yeterlidir) bu karışım turuncu olan diplere sürülür ve 5 dakika sonra durulanır. Turuncu yansımalar azalacaktır. Yada yok olacaktır.
   Zor bir iş bence bir kuaför yapmalı derim. Ben mersindeyim bu nedenle gelin ben yapayım diyemeyeceğim üzgünüm.. Ama su bazlı turuncu saç boyası işlemi yeşillenmeli almakta çok iyidir. Bu işlemleri yaptınız ama hala yeşillenmeler hala var ise tekrarlayabilirsiniz. Bizler saçı görmeden tarif vererek dünyanın en yanlış işini yapıyoruz aslında.
   Resimlerde görüyorsunuz turuncu su bazlı saç boyası karışımına gri bir saç batırıp çıkarıyorum saç oldukça yoğun dore bir hal alıyor. Size tarif ettiğim işem bu rengin daha hafif şeklidir. Hoşçakalın

 13. bu arada acaba kuaför çalışmanız varmı hani gelmek istesek size ulaşabilirmiyiz.verdiğiniz cevapları okudum cok güzel anlatmışsınız ama bunlar evde tek başına yapabilcek şeyler değil en azından benim adıma yani.saclarımın ortadan uclara gogru yeşil dipler normal iki parmak kadar anlattıgınız yöntem acaba sadece yeşil taraflaramı yoksa tüm saça mı uygulanıcak çünkü sacımı acıcı ile actiğim için dipler kavuniçi gibi bir renk aldı.dediğim gibi inşallah size ulaşabilme ihtimalim vardır cok sevinirim

 14. Merhaba benım . Sacım 8,33dore saıya yakın bır renk saclarımın dıplerı daha koyu kızıla yakın uçları ıse dore sarılı fakat yeşilimsi oldu bu sacı tek renk yapabilmek vede bu yeşillenmelerden kurtulmak ıcın ne yapabılırım. şimdidwn teşekkür ederım

 15. Saçlarımı dore zarıya boyadım önceden berı bır yeşıllenme vardı sacımda bır turlu kurtulamadım bende karemele boyası. Sacımı buseferde ıkı renk oldu bu sacı nasıl tek renk yaparım vede bu yesıllenmeden nmasıl kurtulurum

  • Serpil hanım merhaba şimdi saçınızı görmeden bişey söylemek mümkün değil ama yeşillenmeleri dore cila yapılarak alabilirsiniz. Yani resimlerde de anlattığım gibi su bazlı turuncu bir saç boyasından mercimek kadar bir kaba koyup Yarım çay bardağı çeşme suyu ileve edip ardından bir miktar saç şampuanı ile iyice karıştırılır ve gri yeşil olan yerlere köpürterek sürülür ise yeşillenmeler ve gri renkler yok olur saç dore sarı tonuna döner. 5 dakika sonra durulanır. Saça cilayı aynı anda hızlıca sürmek gereklidir.
   Hoşçakalın..

 16. Merhaba. Saçım papatya sarisi gibi. Karamel rengi istiyorum. Ama sari rengin üstüne biraz zor koyu renk tutması. Acici gördü bi cok kez . Ama artik bu sarı rengi istemiyorum. Araştırdım biraz. Boyanin içine su katip o şekilde sürmek ve sonra ustune ayni rengi oksidanla sürmekten bahsediliyo . Sizce bu şekilde yapsam kalıcı bi karamel ton elde edermiyim yardimci olursaniz sevinirim..Teşekkürler

  • Selamlar işte en zor boyanan saçlardan biride bu tip açıcı görmüş saçlar. Görmeden yorum yapmak doğru değil ama yinede yardımcı olmaya çalışayım. Boyanın içine su katıp o şekilde sürmek pigmentasyon işlemi dediğimiz işlemdir. Doğru bir yöntemdir.
   Fakat saçınız beyaza yakın bir sarı ise yani platin gibi bir renk ise bence bir kuaförde boyatın derim. Fakat eğer dore sarı ise yani beyaz olmayan altın sarısı gibi bir renk ise şu anda saçlarınız, kolaylıkla karamel renge boyama yapabilirsiniz. hoşçakalın…

 17. mrb. şöyle bi sorum olcak. lütfen sonuna kadar okuyun 🙁 yardımcı olun bana. bundan 2 buçuk ay kadar önce saçımı boyattım daha doğrusu ben açık düz bir sarı renge boyatmak istedim fakat kuaför sen bana bırak diyerek saçlarıma dipten kalın kalın ve sık balyaj attı.saçlarım platin sarısına kadar açıldı. hatta beyaz gibi oldu diyebilirim. saçlarımı daha önce hiç boyatmamıştım doğaldı ve kendi saç rengim kumral. kuförün önce yapması gereken saçımı açmak ve sonra boyamaktı ama direk balyaj attı ve saçım kahve-beyaz oldu. iğrenç ötesi bir renk yani. ertesi gün gidip cila attırdım o beyazlar biraz koyulaştı. fakat saçımı yıkadıkça cila aktı ve ilk boyandığı hali gibi oldu. o saçlara iki ay zor dayandım ve kendim bir paket koleston küllü kumral alıp boyadım. boya yetmedi ve kapamadı. saçım iki üç renk oldu beyaz, çiğ sarı ve kumral. bir saat sonra iki kutu daha aynı renk boyadan alıp boyadım. ilk seferde koyu bir kumral oldu tüm saçım aynı renkti ve platinler kapanmıştı. ancak yıkadıkça o boyada aktı ve şuanda saçım resmen kumral üstüne özellikle yeşil yansımalı renkler atılmış gibi berbat ;((( artık sıkıldım bu işten. ben mis gibi güzelim doğal saçımı gidip kendi ellerimle bilgisiz bir kuaföre teslim edersem sonrasında kendi beceriksizliğim de üzerine tuz biber olur. ;(( ben ağlamayım da kimler ağlasın. şimdi saçımı tekrar boyatmak için iki hafta daha bekliyorum. balyaj dan boyadan fln birazcık zarar gördü uçlar falan kırktan matlıktan finito yani. sizce saçımdaki bu yeşilliğin tamamen kapanması için ne yapmam lazım. dümdüz bir renk istiyorum. mesela açık kumral gibi. yada kendi doğal rengim gibi kumral bir renk. yalnız asla küllü yada doreli falan diil. düz doğal bir renk. ama koyu kahve yada koyu kumral da diil. açık bir renk. lütfen Allah aşkına bana yardımcı olun. bu saç yüzünden resmen depresyona girdim ;((

  • Geçmiş olsun öncelikle. Talihsiz bir durum yaşamışsınız.
   Öncelikle şunu belirtmeliyim. Balyaj lı yada röfleli bir saçı boyadığınız da ister kuaför ister kişinin kendi boyasın farketmeyecek akacaktır.
   Üst üste saçı boyamanız birşeyleri çok fazla değiştirmeyecektir.
   Sadece boyanın akma hızını yavaşlatır.
   Ayrıca beyaza yakın açılmış bir saçı kumral tonlarda boyama yaptığınızda yeşillenme yapması çok normal hatta gri bir renk bile olabilir.
   Öncelikle Profesyonel bir kuaförün önce dore pigment yükleme yapması gerekli. Daha sonra kumral tonlarda boyama yapılması lazım.
   Fakat bunu sizin yapmanız mümkün olmadığından dolayı benim önerim şu şekilde.
   Örneğin saçınızı 7 numara ile boyama yapacaksınız dipler ve röflesiz olan kısım 7 numara ile boyanmalı röfleli olan kısım 7.3 ile boyanmalıdır. Birde röfleli olan kısım boyanır iken %6 lık oksidan 40 gram civarı konur 40 gram da çeşme suyu ilave edilir. Çünkü hem röfleli olan yerler yıpranmaz hemde röflelerin daha iyi kapanması sağlanır.
   Bu arada eğer saç lastikleşmesi olmuş ise yani saçınızı tarar iken saçınız lastik gibi uzuyor ve kopuyorsa bu tip saçlar boyayı çok az tutacak birkaç yıkamada da hemen akacaktır. Ayrıca yeşillenme ve grileşmeler de olur.
   Ama üzülmeyim bu yıl ombre modası var biliyorsunuz. Yani uçlara doğru açılan saçlar çok moda bu nedenle uçlara doğru açık görünmesi sizi üzmesin. Hoşçakalın..

   • ilginiz için çok teşekkür ederim. yalnız şöyle bir durum var. saçlarım şuanda hala balyajlı gibi diil. O beyaz platinler ve çiğ sarılar yok. onları iki kez koleston küllü kumrala boyadım bikaç kez yıkadıktan sonrada boya aktı fakat platinler tekrar ortaya çıkmadı. şuanda saçım kumral,saçlarımın ortalarına ve uçlarına doğru ise ara ara yoğun yeşil. ben saçlarım dümdüz bir renk olsun istiyorum açık kumral yada kumral gibi. zaten doğal halide kumral gibiydi. ve özellikle istediğim ise o yeşillenmelerin yol olması. saçıma ikinci bir kez asla açıcı, oriel falan kullanmayıda düşünmüyorum. şimdi siz balyajlı yerler için başka bir tarif dipler için ve saçımın doğal kalan yerleri için başka bir tarif vermişsiniz teşekkür ederim ama dediğim gibi saçım şuanda alacalı bir kumral ve aralarda yeşillenmeler var. ben hangi marka ve renk boyaya boyatmalıyımki hem açık bir kumral gibi olsun saçım hemde o yeşillenmeler yok olsun ? tekrar çok teşekkür ederim..

    • Şimdi saçı görmeden tarif üzerine yorum yapmak hiç mantıklı bir şey değil simge. Lütfen yanlış anlaşılmasın ama benide düşünün. Tahmini tarif verilir mi? Anlattığınız olaya dümdüz bakınca eğer yeşillenmelerin daha az olduğu bir renk soruyorsanız 7.0 yada 7.1 gibi renkler yerine 7.3 kumral dore tonlarında renkler kullanılmasını doğru buluyorum. Ama dip için değil röfleli yerler için söyledim. Saçın açıklığına koyuluğuna göre 6.3 – 7.3 – 8.3 gibi renkler tercih edilebilir.

 18. Merhaba cok acil yanit almak istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz 🙁 saclarimi kuaforde ombre yaptirdim 3 aydir falan kullaniyorum yanliz artik ugrasmak istemedigim icin tek renk sariya boyamak istiyorum. Ama istedigim sac rengi kullu sari. Zaten sacimin ust kisimlari kullu acik kahve gibi altlarda kullu sari. Ama tabi dip boyam geldi kullulugude cok kalmadi. Sizce bu saci yani ombreli saci evde heryerini sariya boyayabilirmiyim ?

  • Slm. Yani saçı görmeden tam olarak yanıt vermek doğru değil ama anladığım kadarı ile saçınızın ombre olmayan yerleri de boyalı çünkü diplerim uzadı demişsiniz. Sizin istediğiniz saç ise komple sarı olsun istiyorsunuz. Bu durumda ombre olmayan yerlerin saç açıcı ile açılması gerekli çünkü küllü kahve tonlarda boyalı saç.

   Yani bu dönüşümü ilk önce kuaförde yaptırıp daha sonraki dip boyalarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Çünkü daha önce boya yapılmış bir saçı tekrar saç boyası ile sarı renge çeviremezsiniz. Saç açıcı ile açılması gerekli. Hoşçakalın…

  • Merhaba yoğun küllü renkler için içerisinde kül oranı yükssek boyalar var örneğin 7.11 gibi. Yani 7.1 Normal küllü iken 7.11 yoğun küllü dür. Kolestonperfect saç boyasında 7.11 mevcut. Ayrıca Matrix Saç boyasınında küllü renkleri çok güzel sonuç veriyor. Örneğin Matrix 6.A VEYA 7.A gibi. Saçınızın açıklığı koyuluğuna göre bir renk kullanabilirsiniz.

   Fakat unutmayın ki bir saçı küllü renklere boyarken hiç kahve yada kızıl yansımalar olmasın diyorsanız o saçı önce sarı tonunda açmak gerekli sonra küllü boyarsınız dediğiniz gibi gri olur. Veya saçın beyaz oranı %80 ise o saçı açmadan küllü renge boyama yapabilirsiniz. Benim size söylediğim boya numaraları saça uygulandığında kızıl yansıması en az seviyede olan tonlardır.
   Matrix saç boyaları modapedia.com adresinden alabilirsiniz ben oradan alıyorum

 19. merhaba..benim saçlarım platin ve dün dip boyası yapmak için önce organic açıcıyla büraz açıp üzerine sandre 12.1 boya attım ama diplerim daha çiğ bir sarı uçlarım ise platin ama hoş ve parlak bir platin.şimdi diplerime küllü atıp bu çiğliği alsam acaba uçlarda yeşerme olur mu?olmaması için bir tavsiyeniz var mı? yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

  • Siz bu işten anlıyorsunuz. Evet kül rengi diplere vurduğunuzda yıkarken uçlara değer ve yeşerme yapar. Biz bunu biraz olsun engelleyebilmek için bu tip saçlarda platin olan yerlere saç kremi sürüyoruz ve sonra çok hızlı bir şekilde yıkamaya alıyoruz. Bu durumda biraz da olsa grilik olabiliyorsa da bir kaç yıkamada akıp gidiyor. Şu an için bu şekilde uygulama yapıyoruz.

   Bu arada bir saçı saç açıcı ile açıp daha sonra açık renk boya sürerek o saçı daha fazla açamazsınız. Yani saç açıcı ile açılmış bir saç; sonra saç boyası ile açılmaz. Platin renge uyumlu bir renk yapmak için saçı saç açıcı ile açıp platin tonuna yakın bir renk olduğunda yıkanmalı. Kalan turuncu yansımalar için diplere 8.1 gibi bir saç boyası ile cila yapılabilir. Ama saç açıcılar çok tehlikelidir yanlışlıkla saçlar yada baş derisi yanabilir dikkat edilmelidir. Hoşçakalın..

   • teşekkürler..bir sorum daha olacak .koleston perfect 12.89 ve 12.1 renklkerden birini saçıma uygulasam platin olan yerlerde yine grilik ya da yeşerme olur mu acaba?internette biraz araştırdım genelde bunu tavsiye etmişler yeşerme olmaması için ama..sizin bilginizi alırsam sanırım ona göre karar vereceğim.vaktinizi aldım teşekkürler..

    • Tabiki kapanır ama tek seferde kapanmaz ama koyulaşır. Birkaç kez boyandıktan sonra kapanacaktır. Fakat bir sinirle siyaha boyama yapmayın bence.
     önce güzel bir çikolatakahve deneyin sonra daha koyu renkler denersiniz. Çünkü açıcı ile açılmış bir saçı boyarsanız tekrar açtıramazsınız
     saçlar yanar. Bu nedenle bir ton daha koyu deneyin beğenmezseniz bir ton daha koyu denersiniz. Kumral yada çikolata deneyin. Hoşçakalın.

 20. selam…
  birçok kişinin aksine saçlarımın yoğun küllü hatta griye çalan duman tonlarında olmasını istiyorum. açık küllü kumala boyuyorum bi kaç seferdir ama diplerdeki kızıllı bakırlı tonlar canımı sıkıyor. şimdi açık küllü kumralla açık küllü sarıyı karıştırmayı düşünüyorum en azından o bakırlığı kapatsın diye.siz ne düşünürsünüz lütfen yardımcı olabilirmisiniz ?

 21. Merhaba size bir sorunum olacaktı yardimci olursanız çok sevinirim, benim saçimda balyaj var onun sarisi çok güzel memnunum ama ben dip boyasini yaptiriyorum kendi sac dibimde kestane kizilimsi bal renginde biraz karisik bir sac ve evde kendim dip boya yaptım 10 no ile çünkü 9.1 bana yesilik yapiyor ucundan denedim ama 10 no bu sefer bir ciglik yapti hoşuma pek gitmedi çiğ bir sari oldu dip boyami nasil duzeltirim 😳

  • 8.1 ile cila yapın çiğ sarılık gider. Yani sadece diplere cila yapın 8.1 gibi bir saç boyasını yarım sıkın çok az oksidan ardından bir çay bardağı su ile karıştırıp diplere sürüp 5-10 dk bekletip durulayın. Diplerdeki çiğlik gidecektir.

 22. Merhabalar.. Sacim platindi.. Daha sonra acik kahvemsi bir şeye boyattim.. Akinca koyu sari ama turunculari da olan bir renk oldu.. Turunculugu kkaybetmek için schwarzkopf +bioblas 7.1 ile boyadim.. Sonrasında yesil oldu maalesef ki.. Boyadigim 2-3 gün oldu.. Acik kumrala yakin bir renk nasil yapabilirim? Şimdiden teşekkürler..

  • Slm. Saçınızı tekrar açtıramayacağınıza göre tek yapmanız gereken bol bol yıkayın açılsın. Yada iyi bir kuaförde şampuan dekolere dediğimiz bir işlem ile yeşillik giderilebilir. Hoşçakalın

 23. Merhaba,
  5 yil boyunca sacimi hic boyamadim kuaforumden de icinde asla kizillik isik altinda cikan kirmizilik olmayan yumusak bir kahverengi istedim ve dogal sac oldugu icinde istedigim gibi olacagini dusundum.Kendi dogal sacim orta kestane.Sacim maakesef korktugum gibi kizil yansimali bakir kahve oldu 🙁 ve ben kirmiziliga asla tahammul edemedigim icin sacimi 5 numaraya boyadim ve malesef kahve yerine simsiysh oldu ve aktikca bakir bakir kaldi sacim.
  Boya boyayi acmaz biliyorum ama en azindan icinde asla kizillik olmayan bir kahve tonu numarasi rica ediyorum sizden
  Cok olmasa da beyazim var.Kulluler de mat yapiyor.Acik orta tatli bir kahve icinne yapmam gerekir?

  • Banu selam tahmini saçı görmeden konuşuyorum doğru değil. Ama anlattığın kadarı ile kızıl yansımalar var saçında eğer hiç olmasın dersen seninde bildiğin gibi küllü renkler kullanman gerekli. Şöyle ki diplerde beyaz da var demişsin bu nedenle dipleri boyarken fazla kızıllık yapmaz beyazdan dolayı. Dipler için saçının açıklığını göremediğim için kolestın 6.7 yada 7.7 gibi bir renk kullanabilirsin fakat uçlardaki kızıl yansımaları yok etmek için bir defa 6.1 yada 7.1 ile boyama yap daha sonra ki boyamalarında kahvenin içine kül rengi ilave edebilirsin.

   Ek bir bilgi daha vereyim koleston perfect saç boyasını bilirmisin bu profesyonel saç boyasında kendinden küllü kahverengi yani kızılsız kahve renkler mevcut mesela

   4.71 acı kahve
   5.71 gizemli kahve
   6.71 buzlu kahve (sanki senin istediğin gibi bir ton)
   7.71 buğulu kahve
   gibi koleston perfect saç boyasında kızılsız kahverengi saç boyaları mevcut. Bilgin olsun. Hoşçakal..

   • Cok tesekkur ederim o kadar guzel ve net aciklamissin ki..
    Saclarimin uclari 5 numarali boyadan dolayi bariz siyah,kizil yansimalar iclerde
    Sanirim sacimidaki boyayi sildirmem gerekecek ilk once ve onun ustune boyamsm gerekecek
    Cunku tavsiye ettiginiz boyalar bu kadar koyu bir sacta gorunmeyecek:(
    Cok coookk tesekkur ederim:)(

    • Şöyle izah edeyim içinde sarı yansıma olan 6.73 dür. Bakın noktadan sonra gelen numaralarda 3 dore yada altın rengi temsil eder. Mesela noktadan sonraki 1 numarada kül rengini temsil eder. Örneğin 6.1 küllü kumral 6.3 kumral dore anlamına gelir. Renklerin içerisindeki diğer yansımalar anlamınada gelir. Örneğin 6.73 kahve dore anlamına gelir.Hani tütün kahve gibi. Ama çıkacak olan sonuçları saçın ana rengi etkiler. Örneğin %50 beyazı olan bir saç ile hiç beyazı olmayan bir saçta aynı renk boya farklılık gösterir bilginiz olsun. hoşçakalın…

 24. Merhaba küllü sarı bi saç rengi istiyorum çok açık olmayan çokta koyu olmayan platine kadar açtığım yıpranık saçlarımı ne renk ile boyamam gerekir hafif yeşillenme olabilir güzel duracak küllü görünecek şekilde ama sizin gösterdiginiz gibi grileşmeden korkuyorum lütfen bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim

  • SLM Ceyda bir iki güne kadar bu konu ile ilgili bir yazım ve uygulamalı resimlerimi yükleyeceğim. Fakat ön bilgi olarak söylemeliyim ki platin sarısı saçı kumral saç rengine boyama yapmadan önce pigment yüklemesi yapmak gerekiyor. Tabi ben bu şekilde yapıyorum. herkes bunu yapmayabilir. Yeşillenme ve grileşmeyi en aza indirmek için dore pigment yükleyip daha sonra kumral renge boyamak gerekli.

   platin sarısı saçı küllü renge boyamayı doğru bulmuyorum. Çünkü platin sarısı saçı küllü olmayan bir renge boyadığınız da dahi grileşme yapıyor. Örneğin platin sarısını 7.0 numara ile boyayın yine grileşme yapacaktır. Yani 7.1 küllü kumral sıkarsanız daha yoğun bir grileşme ile karşılaşırsınız.

   Dediğim gibi önce dore tonunda bir pigment yükleyip daha sonra boyama yapmak gerekli. Önümüzdeki günlerde ”platin sarısı saçı kumral boyamak ” başlıklı yazımda işlemi resimleri ile göstereceğim hoşçakalın..

 25. verdiğiniz bilgiler gerçekten yararlı. Çok teşekkür ediyorum. bir şeyler öğrendim galiba 🙂 benim sorum şu: kendi saçım koyu kahve.kuaförde açık kahve ve aralarda sarının tonlarında balyaj yapıldı. hayalimdeki saç açık küllü kumral tonlarındaydı ama sen bana bırak.çok güzel olacak dedi bende güvendim sms istediğim saçın uzaktan yakından alakası olmadı tabii. ondan sonra balyaj rengi yıkadıkça açılıp sapsarı oldu.kapatayım diye gittim 2 kez evde kumral doreye boyadım. şu an saçım daha az rengarenk. ama bu seferde kızılımsı oldu.ben bu küllü kumral rengini hiç elde edemeyecek miyim?? sizin yazınızdan anladığım kadarıyla açık küllü kumral alıcam içine biraz turuncu mix karıştırıcam öyle mi?

  • Hayır hayır. Siz eğer küllü kumral saç rengi istiyorsanız sakın turuncu mix karıştırmayın. Küllü kumral renk isteyenler 7.1 gibi renkler tercih etmelidirler. Biz burada turuncu mix rengi küllü rengi gidermek için ilave ediyoruz. Siz yanlış anlamışsınız. Küllü kumral renkler için 6.1 veya 7.1 gibi renkler tercih edilmelidir. Hoşçakalın.

 26. küllü rengi saçımdaki kızıl yansımaları alacak. sarı olan (ama artık 2 kez kumral doreyle boyandığı için karamel gibi olan)balyajlarımın yeşilenmesini önlemek içinse turuncu mix boya alıcam. yanlışmı denklem kuruyorum cevaplarsanız çok seviniri.şimdiden teşekkürler

  • Nesrin hanım turuncu mix kullanımayın. eğer turuncu mix kullanırsanız saçınız küllü görünmez. Dore görünür sakın turuncu mix kullanmayın. Türuncu mix küllü renkleri yok etmek için kullanılır. Zaten küllü kumral renkler yeşilmsi yansıma olan renklerdir. Neden yeşillenmeyi yok etmeye çelışıyorsunuz. Gerçek bir küllü kumral saç rengin zaten gri ve yeşilimsi görünür. Daha öncede söylediğim gibi turuncu mix sakın kullanmayın. Hoşçakalın..

 27. HERKESE TEK TEK VE UZUN UZUN CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM 😛 BU DEVİRDE BÖYLE İNSANLAR KALDI MI DİYE DÜŞÜNDÜM 😛 TÜRKİYEDEKİ KUAFÖRLERİN ÇOĞU MALUM SAÇLARI MAHVEDİYORLAR İŞLERİNİ BİLMİYORLAR KUAFÖRLERE HİÇ GÜVENMİYORUM (SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI 🙂 ) SAYENİZDE BOYAMA YAPMANIN İNCELİKLERİNİ ÖĞRENDİM ÇOK TEŞEKKÜRLER 😀

  • Rica ederim. Ayrıcada SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. İNCE DÜŞÜNCENİZDEN DOLAYI.
   Fakat kimse kusura bakmasın vakit buldukça cevaplıyorum. Bu nedenle bir soruyu 1 hafta sonra cevapladığım da oluyor. Çok önemli bir husus daha var buradaki yazılar profesyönel bilgiler içerir. Buradaki bilgiler ile bir işlem yapanlar sorumluluğun kendilerine ait olduğunu bilmelidirler. Bizler saçı görmeden sorulara elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyoruz. Bu doğru bir şey değil. Ama amaç yardımcı olabilmek. Herkese sevgiler.

 28. Merhabalar ben de saçımı 2 gün önce omre yaptırdım üstler baya koyu altlarında açıklık var aslında en uçları platine yakınben aslında sıcak bi bakır kahve istiyorum sarıların yerine 6.45 tonları cok mu koyu olur bir de sadece baljalara mı yoksa tüm saçımı sürmeliyim teşekkürler

  • Balyaj olan yerlere boyama yaparsanız balyajların arasında kalan sizin kendi saçlarınızda boyanabilir. Bu nedenle bu tip saçlara cila yapılmasını daha doğru buluyorum. Bunun için kuaföre gitmeniz gerekli Fakat uçlarını 6.45 ile boyamak istiyorsanız çok fazla bekletmeden yıkayın derim. Ortalama 20 dk geçmeden yıkanmalıdır. Hem çok koyu olmaması açısından hemde arada kalan kendi saçınızın boyayı fazla tutmaması açısından.

   Ama tüm boyarsanız durum farklı. Saçınızı tüm 6.45 e boyarsanız tabi ki daha doğal olabilir. Koyu olur mu diye korkmayın sarılarınız koyu olsa dahi birkaç yıkamada yavaş yavaş açılır.

 29. merhabalar, saçlarım açık kestane renginde iken kuaförüm doğal saçımın üzerine balyaj attı ve aradaki kendi saçlarım çok koyu kaldı. Ben de evde 11.0 numara ile boya yaptım. Daha iyice oldu. Ta ki yaz tatilinden döndüğümde zaten açılmış olan saçlarımı boyamak için her zamanki 11 numara boyama yarım kutu koleston röfle setindeki tozu karıştırıp boyayana kadar. Şimdi platin ve çiğ sarıdan ( tutuncu gibi ) oluşmuş bir karışım halinde saç rengim var. Küllü sarı ile cila yapsam geçer mi ? teşekkürler

  • Gökçe kusura bakma hiç zaman bulamıyorum yorumlara cevap yazmak için. İnan şuan yüzlerce yorum var bekliyor. Siteye şu an günde 2000 kişi üzeri ziyaret ci geliyor ve düşün ikibin kişiden en az kaç kişi bir şeyler soruyordur?
   Gökçe aynen senin dediğin gibi kül rengi bir boya ile cila yapılırsa turuncu olan yerler düzelir. Fakat dikkat et platin olan yerler gri olabilir. Eğer sürebiliyorsan sadece turuncu olan yerlere sür derim. 8.1 uygun gibi.

 30. mrb 4 gün önce kuaföre gittim sacımı oksidasyonla actı kızıl bi saç oldu acılınca üstüne bal köpüğü boya attı ve sacımın bazı yerleri turuncu bazı yerleri sarı gibi oldu napcam bilmiyorun küllü bi renkle boyasam mıj dedim sacımın küçük bi tutamına 8.1 coleston ve 6 lık acıcıyla hazırladığım boyayı surdum deneme amaclı yeşil gri gibi bi saç oldu nolur yardım edin :((( sacımı koyultmak istiyorummm offf keşke kuoföre gitmeseydim:(((( evden cıkamıyorum kafayı yıcem 😥 😥 😥 😥 😥 😥

  • Selam Tuğba geçmiş olsun. Tuğba hanım ipucu vererek yardımcı olacağım çünkü saçınızın şu anki halini göremediğim için net bir şey söyleyemem. Saçınızda 2 renk var sanırım biraz turuncu biraz sarı diyorsunuz. Eğer kül rengi istemiyorsanız külsüz renkler tercih edin ayrıca 8 numara ile başlayan saç boyaları koyulaştırma yapmayacaktır. Örneğin 6.0 koyulaştırır fazla yeşillik vermez. Fakat kahve tonunda koyulaştırmak isterseniz örneğin koleston 6.7 olabilir.

   Siz aslında boyama yapmadan saça cila ile de koyulaştırabilirsiniz. Örneğin 6.0 saç boyasının yarısını sıkar içine az miktarda % 6 lık oksidan ilave eder ve bir çay bardağı su ile karıştırırsınız. Islak saça komple sürersiniz ve 15 dakika sonra durularsınız. Koyulaştırıcı saç cilası yapmış olursunuz.

   Aynı işlemi kahve boya yani koleston 6.7 ile de yapabilirsiniz. Ama kumral tonunda koyulaşsın derseniz 6.0 kullanırsınız çok koyu olmasın derseniz 7.0 kullanabilirsiniz.
   Hoşçakalın..

 31. Merhabalar cevabınız için şimdiden çok teşekkürler danışmak istediğim şey benim saçlarım doğal orta kumral uclariysa hafif açık ben bu saçın üstüne Garner 7.0 sursem koyu doğal sari bi renk elde edebilir miyim ya da elde etmek için açıcı olmadan ne yapmaliyim?

  • Merhaba Sinem. Buradan sizlere ipuçları vererek yardımcı olmaya çalışıyorum çünkü saçı görmeden cevap vermek doğru değil. Saçlarınız orta kumral diyorsunuz bu durumda orta kumral bir saçı 7.0 daha sarımsı bir renk yapmaz. En az 8.0 olabilir. Ayrıca saçlar boyalı ise açıcı kullanmadan saç boyası ile boyalı saç açılmayacaktır. Bilginiz olsun. Ama boya yoksa saçlarınız doğal ise boya ile açılacaktır. Saçın rengini açmak için % 9 yada % 12 lik oksidanlar kullanılır. % 6 lık oksidan kullanılmaz.

 32. Benim saçım pilatin sarıya çok yakın küllü bir sarı ve açık sarımsı bir kumral yapmak istiyorum. Yazınızı okudum saça pigment yüklemek gerekiyormuş anladığım kadarıyla ancak bunu evde kendimiz açık kumral ile dore ya da altın sarıyı karıştırarak pigment yüklemesi yapılmadan gerçekleştirebilir miyiz bunu çok merak ediyorum beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum 🙂

  • Merhaba Gözde. Eğer saçların tam bir platin sarısı ise dore sarı da kullansan biraz grileşme yapar. Eğer sarımsı bir kumral istiyorsan dore pigment yüklenmeli. Zaten gönderdiğin resimde de anlaşılıyor açık kumralsarı saç rengi. Bence dore pigment olmadan imkansız. Ama sen yinede denemek istersen 9.3 gibi çok açık bir ton ile dene derim. Hatta enseden bir tutam saçına dene beğenirsen boya.

  • Yani saçlarınız sarı anladığım kadarı ile. Evet dipten yarıya kadar olan kısımlar kahverengine boyama yapılabilir. Uçlar da hiç birşey yapılmadan paketlerin içine alınır. Ama bir kuaför yapar ise iyi olur. Ombre saçın arkada daha düzgün ve dengeli olması açısından.

   Yada önce sarı kalması istenen yerler paketlerin içine alınır kalan yerler kahverengi tonunda yada kumral tona boyama yapılabilir.

 33. benim yardıma ihtiyacım var. saçlarım 8.1 açık küllü kumral rengine boyalı idi. ben evde kollestonun röfle setiyle röfle yaptım çok da güzel ve doğal oldu çünkü çok çok ince aldım ve çok da sık almadım. aralarda ışıltı gibi görünüyor. yalnız biraz yeşilimsi bir ton var saçımda. saç diplerim çıkmaya başladı ve ben 10.1 açık küllü sarı uygulamayı düşünüyorum tamamına. röflelerim kaybolmasın ve saç zemini de daha açık olsun diye. ama bu küllü sarıyı uyguladığımda saçımın daha çok yeşereceğini düşünüyorum. turuncu boyayla şampuanla olan uygulamayı yapmalı mıyım öncesinde? lütfen cevap verin kuaförlerden çoook çektim hep istemediğim renklere boyadılar üstüne de o kadar param gitti şimdiye kadar.artık kendi işimi kendim yapmak istiyorum.

  • 10.1 % 9LUK YADA % 12 LİK oksidan ile hazırlanırsa yeşillenme yapmaz ama şu konuyu anlamadım. Eğer saçınız 8.1 ile daha önceden boyanmış ise 10.1 ile boyasanızda o saçın boyalı olan yerleri açılmaz. Çünkü boya boyayı açmaz bilginiz olsun. Ama illa boyarsanız röflelere bişey olmaz diye düşünüyorum.

   Değerli ziyaretçimiz taktir edersiniz ki burada sizlerin saçını göremediğimiz için yanlış cevaplar verebiliriz. Bazende ziyaretçiler yanlış anlatabiliyor yada anlayabiliyor. Bu nedenle eğer yapacağınız işlemi bir tutam enseden deneme yaparsanız sizler için daha uygun olacaktır.

 34. gerçekten çok teşekkürler kendi kendime boyadım açma işlemi yapıp platin yaptım sonra sıkılıp bal köpüğü yapayım dedim duştan çıktım saşlarım gri olmuştu beyaz sabunla bi hafta çitiledim adeta saçımı 😀 bu yöntemi bilsem daha önce yapardım 😀

 35. merhaba bende size danışmak istediğim bi kaç sorum olucak sacımı alıx 8.8 acık karemelle boyuyorum sacımın alt kısımda orıel oldugu için cok güzel oldu fakat dipler koyu kaldı sanki kızıl yansıması oluyor bunu nasıl halladebilirim acaba ve birde bu renk boya ila cila nasıl atabilirim acabaişimdiden teşekkürler

  • Dipler kızıl yansımadan öte koyu da kalmış olmalı bu nedenle diplere bu tip bip bir boyayı sürer iken bir miktar ortalama yarı yarıya 8.0 gibi açık bir renk ilave etmeliydin. Ama olan olmuş. Yapacak bir şey yok uçlara uydurman için iyi bir kuaföre gitmen gerekli. Başka türlü uçlardaki görüntüyü yakalaman çok zor.

   Ama illaki diplerdeki kızıllanma gitsin yeter diyorsan sulu bir küllü cila yapabilirsin. Örneğin 8.1 küllü saç boyasının yarısını sıkıp içine 30 gram civarı oksidan ve bir çay bardağı çeşme suyu ilave edilip karıştırılır. Metal bir kap yada fırça olmaz. Bu karışım sadece diplerdeki kızıl olan yerlere çok hızlı sürülür 15 dk gibi bir süre sonra durulanır. Temiz saç olursa daha iyi. Çünkü cila işleminin ardından şampuanlama yapılmasa daha iyi. Bu cila işlemi kızıllığı azaltır. Ama uçlara sürmeyin sadece diplerdeki kızıllanma olan yerler için.

   Bilmelisinki dipleri tam olarak açamadığın için uçlar ile aynı olmayacaktır.

  • Ne renge kapatmak istiyorsunuz bilemediğim için yorumsuz kaldım. Ama daha öncede hep söylüyorum platin sarılar boyanır iken önce dore pigment yüklenip sonra boyanması gerekli yoksa yeşerme kaçınılmaz.

   Bir defa boyamışsın bu nedenle yıkandıkça yeşillenmeler azalabilir. bilginiz olsun.

 36. Merhabalar bikaç gün önce kuaföre gittim ve balyaj istediğimi söyledim yoğun olmayacak şekilde fakat berbat bi saç oldu.benim ana saç rengim koyu kumral tonunda üzerine platin sarısı röfle yaptı beyazımsı gibi ve sık sık yaptı gerçekten çok kötü oldu o şekilde dışarı çıkamazdım ben de palette 6.0 koyu kumrala boyadım fakat saçta hepsi kapanmadı küllü gri oldu platin yerler hatta biraz da yeşilimsi oldu kuaföre gitmeden piyasadaki boyalarla saçımı düzltebilir miyim lütfen cevap yazarsanız sevinirim gerçekten napıcağımı bilmiyorum

  • Evde olmaz iyi bir kuaföre gitmen lazım. Şu şekilde yapılacak. Şampuan dekolere ile saçtaki yeşillik kusturulacak daha sonra dore pigment yüklenip boyama yapılabilir.

   Fakat bir defa boyandığı için yıkana yıkana da biraz olsun yeşillikleri kusabilir bilginiz olsun.

 37. NOTE – You can use these HTML tags and attributes:

  Merhaba yardımınıza ihtiyacım var. ben saçımı platin sarısı yapmak için baya bi uğraştım saçımı açık kumral tonlarındaydı ben loreal yoğun renk açıcıyla açtım saçımda turuncu bi görünüm oluştu bunun üzerinede 3 tane nevacolar 10 numara platin sarısı 9luk açıcı ve 1tane açık küllü altın sarısı 1 tanede 6lık oksidan kullanarak boyadım ve saçlarım yeşilimsi turunculu bi hal aldı kameranın yetersiz olmasından fotoğrafta yeşillik belli olmuyo ama hiç hoş değil çok saçma sapan oldu beni çok yaşlı gösterdi o yeşilliği ve turuncuğu giderebilmek için ne yapmam gerekiyor yada hangi boyayla boyamam gerekiyor ben sarı saç tonlarını çok beğeniyorum özelikle platini ama başalı olmadım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız ve fikirleriniz içinde ayrıca teşekür ediyorum

  • Selam. Yorumlarınız ulaşıyor üzülmeyin ama ben vakit buldukça cevaplayabiliyorum üzgünüm. Yorumların anında görünmemesinin nedeni de kontrolden geçmeden yayınlamıyoruz. Çünkü bir yorumun içerisinde argo terimler olabiliyor. Sitemize aylık 60.000 in üzerinde değerli ziyaretçimiz geliyor. Ziyaretçilerimiz için daha temiz içerik sağlamak amacı ile yorumlar kontrolden geçmeden yayınlanmıyor.

   Gelelim sorunuza resimlerinize baktım. Saçtaki yeşillenmeler pek gözüme görünmedi. Sadece bir fotoda uçta çok az görünüyor. Ama gördüğüm kadarı ile turuncu yansımalar biraz daha hakim.

   Şimdi sorunların çozümünü anlatacağım ama bir çözüm diğer sorunu doğuracak gibi. Nedeni saçınızdaki turuncu yansımayı gidermek için bir tarif vereceğim ama bu tarif saçınızın yeşillenmiş olan yerini dahada küllendirir. Yeşil olan yer için bir tarif versen buda turuncu yansıma olan yerleri bozabilir. Ben bu durmda çevapları alt alta sıralayacağım.

   öneri 1: siz platin sarısını çok sevdiğinizi söylemişsiniz. Ben olsam bu saçın aralarına platin sarısı balyaj yapardım mükemmel olurdu.

   öneri 2: Turuncu yansıma olan yerlere 9.1 saç boyası ile cila yapılır ise turuncu görüntüyü mümkün olduğunca azaltır. Ama bu cila yeşil olan yerlere değmemesi gerekir. (9.1 cila için 9.1 saç boyasının yarısı sıkılır bir yemek kaşığı kadar %6 lık oksidan eklenir ve bir normal boy çay bardağı çeşme suyu ilave edilir. Cıvık bir karışım olacaktır. Islak ve temiz saçın nemi havlu ile iyice alınır turuncu olan yerlere bu karışım sürülür ve 10 dk sonra durulanır. Hızlı sürülmelidir. Sürme işlemi 5 dk bitirilmelidir ki her yer eşit olsun. Eğer turuncu yansıma gitmemiş ise işlem tekrarlanabilir. )

   öneri 3: Yeşil olan terler neden öyle oldu anlamadım. Bilemediğim için yorumsuz kalıyorum. Ama platin saçı seviyorsanız ve saçlarınız sağlıklı ise bence aralara balyaj attırın mükemmel olacaktır. Bu renk karmaşası da bitecektir. Hoşçakalınn.

  • Bu arada kaş renginizi açtınız mı? Öyle görünüyor diğer resimlerde. Platin yada sarı saçlarda kaş açma işlemi önerilmez. Kaşlar sarı saçlarda en fazla kumral olmalıdır. Sarı saçta sarı kaş olmaz.

 38. Merhaba,

  dün saçlarımı bakırdan küllü kumrala (7.1) boyattım. ancak kuaför önce bakır rengi silip elde ettiği sarının üzerine boyadığı için sanırım, saçım yeşil görünüyor ışıkta. üstelik beklediğimden açık, sarıya dönük. bense bebek kumralı tabir edilen doğal soğuk kumral rengi elde etmek istemiştim.
  aslında gölgede görünen gri yansımalardan memnunum ama yeşillik çok fena, üstelik sıcak bir renk kesinlikle istemediğim için bu yeşilleri kapatacağı söylenen dore ve bakırları da kullanmak istemiyorum, zaten sıcak saç rengimden kurtulmak için yaptırdım bunca işlemi 🙂

  en acilinden ne önerirsiniz bana acaba? 🙂
  şimdiden teşekkürler.

  • Saçınızı açtırdığınıza göre

   Öneri 1: Saçınıza eğer kuaför yeşil ton ilave etti ise (turunculuk kalmaması açısından ) o yeşillik birazcık zor akar. Ama yok yeşil koymadan 7 ile tek boyamış ise yeşil yansımanın o saçtan akma ihtimali var.

   Bu nedenle; saçınız saç açıcı ile açma işlemi yapıldığı için muhtemelen 10-15 gün içinde akacaktır. Bu süre sonunda o saç 7.1 ile boyama yapılır ise daha gri küllü bir kumral elde edilebilir. Bazı markalarda gri yani kül rengi daha yoğun olan tonlar var örneğin 7.11 gibi. Bu numaralar daha soğuk küllü kumrallardır. Unutmadan 7 numara olmaz daha çok 7.1 ve 7.11 gibi tonlar tercih edilmelidir. Hoşçakalın.

   Not saçı görmeden yapılan yorumlar sağlıklı bilgi değildir. Bilginize 🙂

 39. Saçlarım platinken o kadar çok yaşadım ki girileşmeyi ve yeşermeyi keşke o zaman bu yazınız olsaydı.Çok güzel bilgiler vermişsiniz tebrik ederim ve teşekkür ederim size.

  • Eğer tekrar platin istiyorsanız tek çare saçlarınız sağlıklı ise saç açıcı ile şampuan dekolere dediğimiz kusturma işlemi olacaktır. Fakat çok koyu bir renge boyama yapmışsanız iş çok zor olabilir. İyi bir kuaföre gidin derim.

 40. merhaba saçımı 10 numara ile boyatmıştık ve diplerinden çok beyaz çıktı daha sonra üzerine koleston 7.1 ile boyadık ve yeşillenmeler oldu şimdi tekrar sarıya dönemek için ne yapmam gerekiyor

  • Gülin 7.7 yada 6.4 gibi renkler kullanarak sarı tona geri dönemezsin. 2 yorum atmışsın birinde sarıya geri dönmek istediğini diğerinde 6.7 ve 6.4 boya nın oksidanını sormuşsun. Bu renkler sarı saçınızı geri getirmez. Aman yanlış anlaşılmasın. Bu tarif sarı saçı kahveye boyamak için verilmiştir.

 41. Merhabalar..
  Benim sacımda rofle vardı sıkıldım ve yoğun bakır rengine boyadım daha sonra aktı ve çok kötü bir renk aldı..
  Bir kaç kere daha yoğun bakır kullandım ve en son system colors isimli bir boyanın bakır tonunu aldım fakat 90ml oksidan kullanmam gerekirken 60ml lik oksidan kullandım.
  yani oksidan az boya çok olunca saçım resmen kızıl oldu.. (bu arada rofle olan kısım uçlarda kaldı kestire kestire..Kendi saçım koyu kestane)
  1 aydır beyaz sabunla akıtmaya çalışıyorum kızıl rengi..
  Her yıkamada boya akıyor ve şuan bakırlı kızıllı tuhaf bir renk oldu..
  çok çirkin görünüyor..
  Saçlarımı bu renkten bal köpüğü veya karamel tonlarına nasıl döndürebilirim?
  Veya sarı tonları da olabilir..
  yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler..
  ☺☺☺

  • Kusturma Yapmak gerekli çünkü röflenin üzerindeki kızıllıklar belki akabilir ama ana renk üzerindeki kızıllıklar kolay kolay akmaz. bu nedenle saç açıcı ile kusturma yapılması gerekli. Bir defaya mahsus iyi bir kuaför de yaptırın sonra dip boyalarınızı kendiiniz yaparsınız.Hoşçakalın

 42. iyi geceler. benim saclarimin dogal rengi bakir tonlariydi. kuaforde acma boyama islemi yapildi. 7.1 7.3 karistirilarak kullu kumrala boyattirdim simdi akti yesilimsi degisik bi ton oldu aktikca. simdi kendim 7 numaraya boyamak istiyorum sacimi. bal kumral rengine. ne yapmaliyim?

  • Tahmini konuşmak gerekir ise 7 numara da yeşillik verebilir. Çünkü açma işlemi yapılmış. Bu nedenle daha bal olması için bir miktar açık kahve tonlar ilave edilebilir diye düşünüyorum. ama saçı görmeden ne söylesem doğru olmaz. Koleston perfect 8.7 gibi bir ton ile 7 numara karıştırılabilir. Saçı görmeden fikir vermek doğru değil ama anlattığınız kadarı ile tahmini konuşuyorum.

 43. Merrhaba röfle olan saçlarımı ombre yaptrmak için kuaföre gittim koyu kumral.gibi bir renge istedğim yere kadar dağınık sürdü paketlemedi ve saclarım şuan hafif yeşillenmeli yıkamadım geçermi blmiyorum ama asıl sorun sarılar üstte çok orantısız sarıların üzrrinde leke gibi kumral var tekrar üste balyaj yada röflrmi yaptırsm yanarmı ? Yarıya kadar koyu mu boyamalı yeşillik nası alınır ?tamamn mi boyamalı yoksa silme işlemi yaparsa çok mu yıpranır zaten açıcılı ve kuru. En iyi hale nssıll glrrr ?çok tşkkr edyrm

  • :)))
   1- röfle olan yerlere tekrar röfle yapılır ise saç yanar.
   2-Yeşillikler yıkanarak azalabilir.
   3-Orantısız ve dengesiz yapıldığından üstler lekeli gibi ise iyi bir kuaföre gidip düzelttirilebilir.
   4-Ombre yaılan saçlara güzelce krepe atılıp öyle paketlenir ise geçişler daha doğal olacaktır. Paketlenmediği için tarakla sürerek yapılmış sanırım. Mutlaka araları da dengesiz görünüyordur.
   5-iYİ BİR KUAFÖR BU SAÇI DÜZELTİR ÜZÜLMEYİN.

  • saçınızın balyajları yapıldıktan sonra cila yapıldımı? çünkü saçtaki yeşillenme genellikle platin sarısı tonlarında açılmış saçlara 8.1 gibi saç boyası ile cila yapılır ise saç gri yeşilimsi gibi olur. Bu şekilde yapılmış ise bir kaç yıkama yapıldığında yeşillenmeler azalır. Ama yinede gitsin derseniz bir kuaföre gidip hafif bir şampuan dekolere yapılır ise grileşmiş saçlar tekrar sarı haline dönebilir.
   Biraz toz açıcı açıcı ile biraz %9 luk yada %12 lik oksidan ve şampuan karıştırılıp ıslak saçın yeşillenmiş bölümlerine sürülür köpürtülür ve bir iki dakika sonra durulanır. Ama bunu kuaför yaparsa daha iyi olur evde olmaz. hoşçakalın..

 44. Merhaba,saçımda çok açık röfle vardı dipten beş cm kadar uzadı ben kolestonun açıcısı ve röfle setini karıştırarak saçımı açtım fakat açık turuncu,beyaz karışımı bir renk çıktı daha sonra palettenin 10.5 küllü açık sarısına boyadım ama turunculuğu almadığı gibi röfleli bölgr gri yeşil gibi oldu ve daha sonra yine palettenin 7.65 toffe boyadım dipler harika oldu ama röfleli kısım gri desem değil yeşil desem deil tuhaf bir renk oldu şimdide şorealin 7.43 tarçın bakırını yapsam hem yeşilliğini alsa hemde güzel bir renk ortaya çıkarmı acaba?uzman olarak sizden yardım rica ediyorum teşekkürler.

  • Platin sarısı olan kısımlar grileşme yapar ve platin sarı olan kısımlar çok yıprandığı için boyayı tam olarak almaz. Yapılması gereken pigment yükleme işlemidir. Dore sarı tonları platin sarısı olan yerlere yüklenip daha sonra boyanması gerekli.
   Bu sayfamıza bir göz atın Tıkla
   Burada platin sarısı saçı boyama yapıyoruz önce pigment yükledik daha sonra boyadık. Hatta bir tutam saçta pigment yüklenmiş ve yüklenmemiş saçın farkınıda gösterdik. hoşçakalın

 45. Merhaba. Benim doğal saç rengim kumral yanlış bir röfleyle yeşilimsi birton aldı. Eski saçıma yakın bir tona kavuşmam için hangi boyayı uygulamam gerekiyor. Lütfen yardımcı olun günlerdr ağlıyorum

  • SLM. Saçta röfle olduğundan kumral boyarsanız gri yeşilimsi bir ton olur bu nedenle dore pigment yüklemesi yapılmalı. Daha sonra kumral saç rengine boyanır ise yeşillik olmaz. Kuaför yapması lazım. Buraya tıklayıp sarı saça pigment yüklemesi nasıl yapılıyor inceleyebilirsiniz.

 46. Ya acil lütfen yardım ben saçıma(uçlarına) 20 gün önce omre yaptırdım ve çok güzel oldu çok memnundum fakat şuan o yoğunluk yok saçımın sarısı azaldı biraz daha yukarıda olan sarılar çok uçlarda şuan üst taraftaki sarılık kalmadı yerleri kahvemsi oldu sanki nasıl oluyo bu acaba saçıma ne oldu anlıyamıyorum

  • Yani anlattıklarınıza göre aklıma sadece 2 tane neden geliyor. Birinci neden ombre yapılan bir saç daha sonra dip boyası yapıldığında yıkama setinde saç yıkanır iken , akan boya sarı olan yerlere bılaşıyor ve ombreler koyulaşabiliyor.
   İkinci neden ise sarı olan yerler çok yıpranmış ise sarılar zamanla kopuyor bu nedenle de sarılar zamanla azalıyor.
   Aklıma başka bir neden gelmiyor açıkçası. Çünkü ilk zamanlar sarı idi sonra sarılarım azaldı diyorsunuz aklıma başka bir mantıklı açıklama gelmiyor. Hoşçakalın

 47. Saçım küllü platin ve ten rengimde solgun olduğu için oldukça bu renk beni yaşlı ve hortlak gibi gösterdi. Saçlarımı kumral istiyorum ancak kuaförüm yeşil olur diyor ve boyamiyor bana yardımcı olurmusunuz lutfen

  • Evet doğru platin sarısı saç direk boyama yapılır ise yeşil hatta gri tonlarda bir renk çıkacaktır. Bu nedenle dore pigment yüklemesi yapılmalıdır. Bu konu hakkında çok soru sorulduğundan baştan sona bir yazım var inceleyin aradığınız cevap mevcut. Buraya tıklayın

 48. merhaba saçlarım platin sarısı olmasa da sarıya yakın açma işlemiyle yapıldı ama ben doğal tonlara dönmek istiyorum kumral bal kumral tonları gibi yeşillenme turuncu olmadan evde kendim nasıl yapabilirim hangi numara marka önerirsiniz teşekkürler.

  • Selam bence iyibir kuaförde yaptırın. Çünkü sarı saçın üzerine kumral ton saç boyası sürüldüğünde yeşillenme yapabilir. Dore pigment yüklenmesi yapılması gerekli. Özellikle bal kumral için. Buraya tıklayıp sarı bir saçı yeşillenmeden kumral renge nasıl çeviriyoruz inceleyebilirsiniz.
   Hoşçakalın.

 49. Merhaba,
  Önceden saçlarım röfleli idi, sonra uçları artık beyaz ve tiftik tiftik olduğu için, kuaföre gidip kendi saç rengime yakın boyattım (kendi saç rengim kumral) boyattığımda 4-5 parmak diplerim gelmişti. Kendi saç rengim olan yerler bakır yansımalı olmuştu. Bundan memnun değildim ve bir süre kullandım bu saçı. (yaklaşık 4 ay falan) Sonra tonunu bir iki ton açtırmak için tekrar kuaföre gittim. Diplerimin hepsini açıcı ile açıp, 8 ile boyadı, oldu benim saçlarım turuncu-sarı. 2 gün sonra gidip bundan memnun olmadığımı belirterek, koyultmasını ve saçımda dorelik, bakırlık ve yeşillik istemediğimi, doğal bir ton olmasını istediğimi söyledim (açık kumral tonlarında) boyandı ama şu anda saçlarımda hala bakırlık-dorelik-kızıllık-yeşillik var. ve yıkadıkça yeşillikler ve doreler fazlalaşıyor. Bunların olmaması için ne yapmam gerekiyor, lütfen yardımcı olur musunuz? Bu hafta sonu tekrar gideceğim kuaföre, şikayetlerimi bildirdim kendisine.

 50. Merhaba,
  Benim saçlarım röfleli idi. Ama artık uçları beyaz renk ve tiftik tiftik olmaya başlamıştı. Bende kendi saç rengim olan kumarala yakın bir renk yaptırmak istedim. Bu arada da saçlarım diplerinde 5 parmak civarında, kendi saçım çıkmıştı. Yaptırdım ve kendi saçımın olduğu yerlerde bakırlık oluştu. Ben bunu istemeyerek yaklaşık 5 ay kullandım. Sonra tonunu bir kaç ton açtırmak için tekrar kuaföre gittim. Saçlarımın üst kısmına (daha önce kendi saçlarımın boyanan ve bakırlık olan kısmı) açıcı uygulandı ve sonrasında 8 numara ile boyandı. Bu arada da saçlarımda bakırlık, yeşillik ve dorelik istemediğimi, doğal tonlarda olmasını istediğimi belirttim. Sonrasında saçlarım oldu tabiri caizse civciv sarısı (doreli) . İki gün sonra tekrar gittim ve koyultturmak istediğimi, istediğim tonları gösterdim. Saçlarım koyuldu biraz ama yeşillik, dorelik ve bakırlık mevcut. Ben bunu düzelttirmek ya da düzeltmek için ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz bana? İstediğim tonlar, açık kumral tonları.

  • Özge ne diyebilirim ki saçında yeşil, dore, ve bakırlık var demişsin. Hani turuncu var sadece desen küllü cila önereceğim, yada yeşillik için başka bir şey tavsiye edeceğim. E birde bakırlık var. Yani birine vereceğim tavsiye diğerini değiştirir.

   Şunu söyleyebilirim. Açık kumral bir renk seviyormuşsunuz. Açık kumral değilde koyu kumral derseniz sürekli olarak 7.1 ile boyanır ise dore ve bakırlık gider. 4-5 defa boyandığında saç rengi oturur. Ama yeşillikler gitmez. Lakin gerçek bir kumral saç renginde de yeşillik zaten olmalı bence.

   Geç cevapladığım için üzgünüm ama zaman bulamıyorum. Hoşçakalın..

 51. mrb lütfen hemen cvb yazabilir misimiz 6 ay once kuaförde saçlarımı boyattım küllü kumral istedim ama dore kumral yaptı sımdı kendim açık küllü kumral boyamak istiyorum sacımın bir kısmına bastan asagı kadar koleston 8,1 acık kullu kumral boyadım ustlerı daha dore kumral yanı daha acık oldu altları daha grı yesıl oldu sacımın hepsını boyamak ıstıyorum dıplerimde siyah ayrıca deneme yaparken hıc acıcı kullanmadım dıpler tuttu rengı ama cok acık uçlara gore ton farkı yaratmadan nasıl boyarım kendım lütfen yardımcı olursanız cok sevınırım boyıcam cvbınızı bklıyorum ???

 52. Öncelikle gercekten cok takdir edilcek insanlarsiniz her serde bi hayr vardr bu olay surekli basima geliyor..lutfen bnada yardim eder msiniz mesajlrnzi bekliyorum…Önceden saclarim doreydi ve sacim bayagi kustugu icin platin yapmak istedim..sonra yaptirdim bir kac ay kullandim ve sonra cok skldm kumral yaptrmak icin sznde gosterdiginiz resimdeki sac rengini istemstm ama kuafrum demis olsgnuz piegmenti kullanmadi saclarimi yemyesil yapti maf oldum insann kadinlarin cok degerli varliklari muhdemedn saclardr saclrmzdr..ve sonra o yesil saci kuafrum yaptigi hatayi dzeltmye calsti dibim tupturncu oldu sacmda dore gbi oldu..ve iki hafta bekleedim dibim geldigi icin onceki dore saclarmi boyadgim icin bunuda boyarim diye dusundum olmadi saclrm fazla beyaza donuk bir platin degil suan az dha koyu fakat dibim gelnce garnierin 11.1 boyasni kullndim ve saclarm gri yesil oldu ne yazikki..kuafrume danismstim halbuki..hc bsey olmaz dedi ve yarn baska bir kuafre gidecegim mecburen fakat pekde guvenmyrum kendmde yapamam napmam lazim lutfen bnada yardm eder msniz cok tesekkurler..

 53. Merhaba bu güzel siteyi cok beyendim emeginize saglık benimde bir sorunum var saclarımı actırmıştım ucları sarı dipleri ise hafif kızılımsı koleston 9.0 la boyuyordum birgün sıkıldım nevacolor acık karamelle sacımı evde boyadım fakat igrenc bir renk cıktı ortaya ,sac uclarım gri yeşilimsi küllü gibi birrenk dipleriyse cok koyu oldu bu gri renkten nasıl kurtulabilirim lütfen yardımcı olunuz saygılar.

  • Gri olan yerlerin üzerindeki kül rengini almak için çok az açıcı, şampuan ve %9 luk oksidan lazım. Bir tatlı kaşığı kadar saç açıcı tozu, bir saç yıkamalık şampuan ve 60 gram lık %9 luk oksidanı karıştırıp. Islak saçın gri olan yerlerini köpürterek sürülür ise Küllü gri olan yerler sarı tonuna geri döner. Önemli: bunu iyi bir kuaföre gidip yaptırmak gerekli. Ancak iyi bir kuaför yapmalıdır. Hoşçakalın..

 54. Merhaba benim sacimda açık karamel vardı üzerine sık rofle attım daha sonra cila olarak 8.1 ve 8 kullandım ıslak saçta beş dakika beklettim ama yemyeşil oldu tekrar nasıl sarıya dönebilir lütfen acil yardımcı olun

  • Şampuan dekolere dediğimiz işlem ile sorun çozülür. Ama siz yapmayın bir kuaföre gidin o yapsın.
   Uygulama:
   Yarım ölçek saç açıcı oryal
   50 gr %12 lik oksidan.
   40 gr saç şampuanı.
   40 gr su( çeşme suyu)
   Saç ıslatılır. Bu karışım saça sürülür ama heryerine aynı anda. Diplerine sürülmemeye özen gösterilirir. Sürekli olarak karıştırılır. Yeşillenmeler gidecektir.
   Yaklaşık 5 dakika yeterli olur. Ama iyi bir kuaföre yaptırın çünkü saçın diplerine değerse belki rengini açabilir. Yada röflenin aralarındaki koyu olan yerlerin tonunuda açabilir. Bu nedenle kuaför yapsın.

 55. merhaba ben yaklaşık iki hafta kadar önce saçıma krepe balyaj yaptırdım fakat oriel kullanıldığından saçlarım platin sarıdan beyaza dönük bir hal aldı. ben de üstüne koleston 7.0 ile boyadım. saçlarımı yıkadıkça alttaki sarılar yeşeriyor. çok rahatsız edici bir görüntü. nasıl düzeltebilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Eyvah platin sarısının üzerine 7.0 gri yeşil bir renk çıkarır. Önceden pigment yüklemesi yapılması gerekli idi. Dore pigment.
   Bu işlemi de buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
   İyi bir kuaförde işlemi yaptırabilirsiniz.

  • Eğer bir defa siyah renge boyama yaptıysanız işiniz kolay. Ama üst üste siyah renge boyanan saç karamel saç rengine dönmez. Yada çok yıpranır.

   Bir iki defa boyama yaptıysanız ve saçınız sağlıklı ise koyu karamel saç rengine açma boyama yaptırarak dönme imkanınız var gibi. Ama iyi bir kuaföre gidin çünkü siyah saçı açarken saç yıpranacaktır.

   Hoşçakalın..

 56. Merhaba, sacima ombre yaptircaktim ama rofle gibi yapti kuaför sacimi oriyelle acti ve aralarda altin sarisi renginde çiğ sarilar var cok dipten basliyo cila yaptirdim ama onu da beceremediler çiğlik gitmedi 3 ay geçti üstünden yiprandi diye sizce ne yaptirmaliyim gitcegim kuaföre ne demeliyim gerçekten bilmiyolar izmirdeyim keşke burda olsaydiniz

  • Selam, çok dipten olmasının çözümü var. Dipten 4 parmak kadar olan kısmını koyu bir renge yada dip renginize boyama yaptırırsınız. Ama çok çizgi gibi bir boyama olmayacak. Mesela dipten 4-5 parmak kadar olan kısmına koyu bir çikolata kahve uçlara doğruda balköpüğüne boyanabilir. Ama koyudan açığa doğru geçişleri iyi yapılmalıki ortada bir çizgi olmasın.

   Geçenlerde aynı bu şekilde bir saç geldi. Diplerin 4-5 parmak kadar olan kısmını kolestonda 6.7 gibi boyadım 15 dk sonra koleston 7.7 ile 9.0 saç boyasını karıştırıp kalan kısmınıda o karışım ile boyadım. Önemli olan koyu olan kısım ile açık olan kısımın birleştiği yer. O kısımı boyarken koyu olan yerdeki boyayı ortaya doğru hafif aşağıyönde çektim en uca kadar çekmeden boyadım. Yani saçın dip kısımları koyu çikolata, ortaya doğru açık çikolata, uca doğru balköpüğü gibi oldu.

   Çok ta güzel oldu ve beğenildi.
   Bizimki fikir. Siz yinede iyi bir kuaföre gidip yaptırın. Hoşçakalın..

 57. merhaba okuduklarımdan anladıgım kadarıyla benimde saçıma dore yükletmem gerekiyor ben tüm saçımı beyaza yakın açtırdım ve üzerine ekstra gümüş açık sarı garnier hazır boya ile ( 111) kendim boyadım grileşme ve yeşerme ikisi birden oluştu yaklaşık on gün oldu ve yeşimlimsi renk saçımı terk etmiyor benim istediğim renk ise çok açık sarı üzerine gümüş yansımalı bir renkti fildişi üzerine gümüş yasıma gibi düşünebiliriz ben bu rengi elde etmek için ne yapmalıyım ? lütfen banada yardım edin şimdiden tşkler.

  • Bence yıkayarak o küllü renkler gider çünkü beyaza yakın açtırmışsınız. Akınca tam istediğiniz renge yakın bir renk olacaktır. Beyaza yakın açılmış saçlara boya değince kesinlikle grileşme olacaktır. Bu tip saçları boyamadan önce pigment yüklenmeli. Ama evde olacak iş değil. Bu nedenle hiç bozmayın bırakın küllü renkler aksın. Hoşçakalın..

 58. merhaba. bana lütfen yardım edinnn lütfennnnnnnnn çok kötüyüm ben. saçlarımla başım resmen belada diyebilirim. kuaförlere güvenmiyorum iyi ve işini bilinçli yapan kuaför yok denecek kadar az. size durumumu izah edeyim nolursunuz bana ne yapmam gerektiğini anlatın. şimdi benim saçım 1 yıl öncesine kadar simsiyahtı. çok sıkılmıştım artık siyahtan geçen sene yazın açıcı aldım ve evde 6 7 cmlik diplerime (kendi saçıma) değdirmeden siyahlara sürdüm neyse böyle kızılımsı turuncumsu doreli karmakarışık bi tona ulaştım. saçlarım omuzlarımı biraz geçiyodu o sırada. onun üzerine kolestonun 6.73 ayışığı kahvesine boyadım o 6 7 cm lik diplerim tam kutuda ki rengi tutmuştu fakat geri kalan açıcıyla açtığım kısımlar boyayı hiç mi hiç tutmadı. ben de ondan sonra o kızılıklar tutunculuklar dorelikler tam isimlendiremiyorum gerçekten ne olduğuna karar veremiyorum bir türlü o çiğ rengi küllü kumrala boyadım ki belki düzelir diye sonuç yine aynı bi düzelme olmadı. diplerden saçım çok parlak canlı ama geri kalan kısımlarrr iğğğğrenç ötesiii. neyse 6 7 ay kadar saçıma boya sürmedim. 1 ay kadar önce tekrar 6.73 e boyadım dipler rengi tuttu ama geri kalan kısım da böyle alttan çiğ bir sarılık yine sırıtıyo. nette uzunnnn uzunnnn araştırmalar yapıp çaresini aramaya çalıştım ve araştırmalarım sonucunda burdaki yorumları da okuduktan sonra loreal mijirel 7.11 in yarısını 1 yemek kaşığı %6 lık oksidan ve 1 çay bardığı ılık suyu karıştırıp o çiğliklere sürdüm belki kurutulurum diye ama hayır yine olmadı. ertesi gün de 7.11 ve bi fındık tanesi kadar igora turuncu azaltıcıyı karıştırıp saçımı komple boyadım yani bugün sonuç allahımmmm 6.73 lük diplerim ayrı bi renk açıcı olan yerler ayrı bi renk. napıcam ben nolurrr bana yardım edinnnnnn ağlıyorum şuan çok mutsuzum. dorelik var daha çok sanki. isterseniz foto da atarım size. bana bi yol gösterinnn. biliyorum çok uzun yazdım kusura bakmayın ama çok kötüyüm şuannn. o açıcıyla açılan kısımlar kesinlikle bu boyadığım boyaları tutmuyo ben mi yanlış numarayla boyuyorum ondan mı tutmuyo bilmiyorum. acaba 6.1 mi olmalıydı?

 59. bu arada benim kendi orjinal saçım ne kumral ne siyah böyle ara bi renk sanırım 4 5 numara tonları olabilir. benim istediğim renkse kumraldan ziyade sıcak kahve tonları ama çiğlikler gitmediği sürece o güzel kahveye ulaşmamın imkansız olduğunu bildiğim için küllü renge başvurdum. lütfen bana ne yapmam gerektiğini acilen yazın çokkkkk dua ederim çokkkkkkkk 🙁

 60. bu ara da aklıma geldikçe yazıyorum kusura bakmayın ben de de küllü boyadan sonra hafif yeşillik grilik oldu gibi o açılan yerlerde alt kısımlarda ama dore dore de ışıkta yansıyo Allahım çokkk berbattttt ben napıcam

  • :)) merhaba. Bu mail adresine aydınlık bir alanda çekilmiş resim atarsanız daha iyi yardım edebilirim esila333@gmail.com
   Ben siz bayanları anlamakta güçlük çekiyorum. Nedeni binlerce kuaför bile saç açıcı ile saçı açmayı daha doğru düzgün yapamazken nasıl evde saç açıcı kullanmaya cesaret ediyorsunuz. Kullandığınız saç açıcı o kadar tehlikeli bir madde ki. Ayrıca saça değdiği anda çalışmaya başlayan bir malzeme. Yani sizin sürmeye başladığınız yer ile sürmeyi bitirdiğiniz yer arasında yarım saat oynasın altı başka üstü başka renk olur.

   SİZ AÇILMAYAN YERİ BEKLERKEN İLK SÜRDÜĞÜNÜZ YER DAHA FAZLA AÇILACAKTIR. Yani okadar zorki. Korkmadan denemeniz hayret verici.

   Bu arada tahminen dipleriniz koyu kahve tonunda uçlar ise daha açık ve kızılımsı bir renk olduğunu tahmin ediyorum. 6.73 ana rengin üzerinde koyu çikolata kahve gibi tutacaktır tahminen. Bu nedenle uçlar için daha koyu bir renk seçimi yapılmalı diye düşünüyorum. Örneğin 5.77 gibi bir ton olabilir.
   Koleston da 5.77 yok ise koleston perfect 5.77 var. Ama siz yinede bir foto atın bir bakalım. Üzülmeyin bir çaresi bulunur elbet. Hoşçakalın..

 61. Merhabalar tek istediğim şey sacimi küllü sari yapmaktı komple ama dip acmaydi ucuydu drken saçlar en sonunda yarısı turuncu yarısı bu arada önceden rofle vardı tek yapmak istedigim şey ucuyla dibini ayni yapmaktı olmadı bende koyu kahveye boyadım olanı biliyorsunuz yesillenme falan ama ben tek renk küllü sari istiyorum bunun için ne yapmak gerekir lütfen yardım edin

 62. Merhabalar gecen yaz sacimi kizila boyamistim ama daha sonra kuaforde dipler kahve tonlarinda uclarida karamele donuk ve daha acik bi renk ombre gibi ddi kuafor ama alakasi yok.fakat kizilliklar her yikamada kendini yine gosterdi su anda 4 renk oldu sacim gecialerden dolayi ve bulundugum yerde hic iyi kuafor yok kendim dogal bi renge boyamak istiyorum.sacim koyu kahve ve o tonlarda. kendi rengime yakin olsun istiyorum. Uclar acik ve renk gecisleri oldugundan nasil duzgun sonuc alirim ne renk almam gerek bilmiyorum ne yapabilirm yardimci olursanizz cok sevinirim ???

  • Yani komple tek renk olsun derseniz 4.0 gibi bir renk seçimi yaplılabilir. Yada öneri olarak saçınıza çok koyu bir kahve ama çikolata kahve olabilir örneğin koleston perfect 5.77 gibi koyu çikolatalarda güzel olur.

 63. Merhabalar,

  Ben saçımı yoğun saç açıcı boyalar ile açıp, koleston 8.1 %9’luk oksidan ile boyuyordum ve istediğim rengi elde ediyordum. Ancak sarı tonumu bir ton koyuya çevirmek için yine saç diplerim gelince aynı yöntemle açtım ve bu sefer koleston 7.1 %6’lık oksidan ile boyadım ancak saçım inanılmaz koyu oldu. Oysa ben sadece 1 ton koyu yapmak istiyordum. Yıkandıkça akar mı bilmiyorum ama sarı ışıltılardan eser kalmadı. Oysa istediğim ton şuna benzerdi http://a.abcnews.com/images/Entertainment/gty_taylor_swift_jc_150127_16x9_992.jpg 8.1 bu resimden de açıktı ve ben artık 1 ton koyusu olan resimde ki gibi bir renk istemiştim. Herkes saçımın ortayaş üstü bir renge dönüştüğünü söylüyor. Şimdi bu rengi geri nasıl elde edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim…

  • Merhaba. Evet tekrar açmak gerekli. Ama saçınız zaten yıkanarak açılır. Ama açıcı ile tekrar açarsanız ki yıpranabilir dikkat edin açarsanız. 7.1 YADA 8.1 gibi bir renk ile cila işlemi yapın derim. Şöyleki saçınız sarı tona geri geldi ise yarım tüp 7.1 saç boyasını sıkıp içine % 6 lık oksidan 30 ml kadar ilave edip bir çay bardağı kadar çeşme suyu ilave edilir. Islak fazla suyu havlu ile alınmış saça hızlıca karıştırılır. 10 dk sonra durulanır krem yapılır.
   Bu şekilde hem saç diplerinizde zarar görmez hemde çok koyu olmaz.

   Bu arada resimdeki saç çok küllü değil kumral sarı tonlarda. Eğer sarı saçın üzerinde turuncu yansıma yok ise 7.0 ile de cila yapılabilir. Aynı cila işlemi 8.1 yada 8.0 ile de yapılabilir.

   Saç açıcı ile açılmış saçlara % 9luk oksidan kullanmaya gerek yoktur. Tam tersi oksidan gücü daha düşük olmalıdır. Yoksa saç aşırı yıpranmaya başlayacaktır.
   Hoşçakalın..

 64. cevabınız için çok teşekkür ederim. evet önerdiğiniz cila işlemini yapıcam. saçım sağlıklı açılırsa size gönderdiğim resimde ki gibi bir saç rengini oturtmaya çalışacağım. acaba o renk tam olarak ne oluyor? numarası ile bana bildirirseniz çok sevinirim. cevabınız için çok teşekkürler.

 65. Merhaba Saçlarımı kısa kestirip ombre yaptırdım. Bir iki yıkamada sonra diplerimi Kavuncu oldu.kuafor açık karamel yapmıştı sozde tekrar gidip sarılarak dokunmadan boyadı Kavuncu olan yerleri ve daha kötü oldu.baska kuaföre gittim ve komple röfle attı Bu sefer aralarda turunculuk ve yaptığı röfle de turunculuk oldu.baska yere gidip cila attırdım bi işe yaramadi.kendim nevaklorun ultra acicisi ile diplerimi boyadim rilk basta iyiydi ana simdi kizil gibi duruyor.matrix mor sampuan aldım kavunicilik duzelmedigi gibi sarı roflenin uçlarında grilesmesi oldu napcan şaşırdım artık kuaföre asla gitmem iyice berbat ediyorlar.size danışmak istiyorum matrix in 11 a çok açık kullu sarı aldım ve nevaklor un yeşil boyası ni.sari kullunün içine çok az yeşil katılan mercimek tanesi misali kadar kavuniciligi alsın diye.ama yeni farkettim ki uçları bazı bölgelerde grilesmesi var.Acaba sizden ricam size saçını resmini göndersem yardimci olurmusunuz rica etsem.yada burdan anlatabildiysem size.

 66. Merhaba.yardimci olmaz çok güzel ve inşallah bende hallederim sorununu. Kuoforun yaptığı yaptığı röfle aralarda turunculuk oldu cila attırdım olmadı. Kendim nevaklor ultra açıcı ile dip boya yaptım ilk güzeldi ana koyulasti kizil işi oldu.simdi ise
  Kendim lorielin köpük boyadı açık kestane yada 7.32 çok açık bal kahveye boyasam nasıl olur.umarim cvp verirsiniz.kuafor malz3mecisi bana matrix in çok açık kullu sarısı ve yeşil boya verdi yeşil boydan çok azıcık ekle boya dedi ama ben hazırladım ettim korkudan boya yanadır sizden haber bekliyorum ve şimdiden teşekkür ederim

 67. Merhabalar
  Ben sacımı 4 ay önce röfle yaptırdım ama klasik olmasın yüzüme renk versin biraz karemellik olsun dediğim halde açık bir renk oldu .bende 7.44 ile boyadım. biraz kırıldı ama aktı ve eski haline döndü.ben bahsettiğiniz ön işlemden yapıp da mı boyamalıyım yoksa bir kez boyadığım için direk boyayabilir miyim.Her iki durumda da ne renk önerirsiniz.Çok koyu dip istemiyorum biraz karamel ton olsun istiyorum.dipte 7.3 gibi bir renk düşündüm röfleli kısma nasıl bir işlem gerekir sizin önerilerinizi bekliyorum.numaralarını belirtirseniz memnun olurum.tşk ederim.

  • merhaba.7.44 Oldukça yoğun bir bakır. Röflenin üstüne sürerseniz bakırdan ziyade sarı olan yerler pembemsi bir bakır olmadı mı? Kesinlikle dore pigment yüklense daha kalıcı olurdu ve daha güzel bir bakır tutardı diye düşünüyorum. Şu anki halini görmeden bir şey demek yanlış ama Palette altın karamel kullananlar çok memnunlar. ayrıca röfleli saçlar akar üst üste birkaç defa boyanması gerekli saç renginin oturması için. Hoşçakalın

 68. Merhaba 3hafta önce saçıma ombre yaptırdım ve platin beyazımsı bir sarı oldu hiç beğenmedim 2 gün sonra gidip üstüne cila attırdım ancak yıkadıkça o cila aktı ve normalde sarı karamel arası görünen saçım beyaz ışıkta yeşilimsi bir sarı görünüyor napmam lazım lütfen yardımcı olun

  • Platin sarısı saçlar boyanmadan mutlak suretle dore pigment yüklenmesi yapılmalıdır yoksa yeşerme grileşme olur. Bu nedenle iyi bir kuaföre gidip yeşillenme olan yerleri şampuan dekolere ile kusturup daha sonra dore pigment yükletip tekrar istediğiniz tona boyanmalıdır. Yani evde olacak iş değil. Bu konu hakkında yakın zamanda bir video hazırlayacağım çünkü herkesin başı dertte diyebilirim.

 69. merhaba, sitenizi yeni buldum çok faydalı bir site olmuş hazırlayanların eline sağlık yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Benim sorunum şöyle ben en az 4 yıldır hiç değiştirmeden vital 8.4 kahve köpüğü rengiyle boyuyordum aslında bu renkten çok memnundum her görende çok beğeniyordu ve rengini değiştirme diyordu ama son zamanlarda saçımda oldukça fazla yeşillik oldu ve renk sanki daha koyulaştı acaba bu yeşillikten kurtulmak için ne yapmam lazım acaba palette 7.65 e boyarsam saçım daha mı koyu olur yada sizin önerdiğiniz bir numara varsa yazarsanız sevinirim. bir başka sorumsa yaşım genç olmasına rağmen genetik olarak çok fazla beyazım var ve hemen diplerim çıkıyor hemen diplerin akmaması için ne yapmam gerekir. çok uzun oldu biliyorum şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum ve cevabınızı bekliyorum.

  • Evde saç boyama yapanlara önerim gerekmedikçe saçınızın uçlarını sürekli boyama yapmayın. Yıpranmadan kaynaklanan yeşillenme olur. Bir süre sonrada saçın uçları boya tutmaz hale gelir. Dediğimi yapın demiyorum çünkü saçı görmeden birşey söylemek yanlış. Ama ben olsaydım ne yapardım diye cevaplayacağım sorunuzu.
   Siz vital 8.4 kullanıyorsunuz sanırım. Ben olsaydım dipleri yine eski boyanız ile boyardım. Uçlara geçerken İvola plus saç boyası 8.4 numarasını alırdım. Bir tüp vital 8.4 ün içine çeyrek tüp kadar (fazla değil 4/1 kadar) ivola 8.4 ilave eder uçlarını bu karışımla boyardım.
   iVOLA PLUS NEDEN ÖNERDİM ÇÜNKÜ RENK PİGMENTLERİ ÇOK DAHA KÜÇÜK YAPILDIĞINDAN YIPRANMIŞ SAÇLARDA DAHA İYİ TUTUYOR. Ayrıca 8.4 açık bakır bir ton. Bu tondan çeyrek tüp sıkarsanız boyanıza saçtaki yeşillenmeleri alıp daha sıcak bir renge doğru dönüştürecektir diye düşünüyorum.
   Oranları yada numaraları karıştırmayın. Vital saç boyasında 8.4 kahve köpüğü iken ivola plus saç boyasında 8.4 bakır sarı tonlardadır.
   oRAN OLARAK TA VİTAL 8.4 BİR TÜPE ÇEYREK TÜP İVOLA 8.4 UYGUNDUR.
   Dip boyasına ivola koymaya gerek yok.
   Son olarak 7.65 boyasam demişsiniz 7.65 sizin eski renginizden bir ton daha koyu çıkar. Bilginiz olsun.
   Saçınızın boyası çok akıyorsa sülfat içermeyen şampuanları deneyin. Saç boyalarını daha uzun ömürlü saçta tutar.

 70. Merhaba 3 gün önce saçlarıma platin röfle yaptırdım fakat rengi çok açık oldu şimdi ise bal köpüğü rengine boyamak istiyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz

  • Eyvah Platin renkler boyanırken mutlaka dore pigment yüklenmeli yoksa grileşme yapar. Önce dora pigment yükletip kullanın beğenirsiz belki. Buraya tıklayıp sayfayı okumanızı öneririz. Platin olmuş bir saça dore pigment yüklüyoruz ve sonra boyama yapıyoruz.

 71. Merhaba ben evde kendim bakır saçlarımı akıttım 9.3 gibi bi renk oldu daha sonra 7.1 ile saçımı boyadım ama yeşerme oldu saçlarımda.7.65 boya aldım bir kaç gün sonra boyamayı düşünüyorum.yeşermelere faydası olurmu acaba?

 72. Merhaba bana yarsımcı olursanız cok sevınırım.saclarım ust kısmı koyu kestane boya var alt kısım uclara doğruda ıkı gun önce kolestan acıcı kullandım ıstedıgım gıbı acıldı yalnız boya konusunda nasıl bır secım yapmalıyım koyulassın ıstemıyorum suanda da acılan yerler acık kahvemsı turunculuklar var yorumları okudugumda cıladan bahsetmıssınz acıcı kullanılan saclara yyardımcı olursanız cok sevinirim bir arkadasım kolestnun 8.1 ıle boya dedı ama acık kullu kumral cok cıg durur dıye korkuyrum arastırırken sızın sıtenıze denk geldım ve cok guzel cevaplayıp ılgılenıyorsunuz….ben suan dınlendıryrm sacımı ıstedıgım rengınde url sını atıyorum 27nolu fotoğraf umarım cevaplarsınız tesekkur ederım.☺☺http://www.milliyet.com.tr/en-guzel-ombre-modelleri-pembenar-galeri-sacbakimi-2004658/?PAGE=27

 73. Merhabalar saçımın rengi koyu kestane yada açık kahve tam bilmiyorum. geçen yıl mayısta komple sık krepe balyaj yaptırdım. sonra ekim ayında dibin gediği için tüm saçıma tekrar sık krepe balyaj yaptırdım.Fakat ekimden beri hiç boyamadım.Saçlarımın kendi renk boyu üstten kulak hizalarıma kadar geldi tabi ense yakınları görüntü olarak daha aşağılarda… Ben saçımın doğal uzayan rengine boya sürmeden alt balyajlı yerlerini doğal saçıma en yakın renge boyamak istiyorum.Yeni bir şehrin ilçesine taındık ve iki tane büfe gibi kuaför var oralar bile 80 tl fiyat istedi bende arkadaşıma boyatmaya karar verdim.Şİmdi sizden ricam hangi markja boyanın hangi tonuyla yani numarasıyla boyayım ki hem grileşmesin hem yeşilleşmesin hem kızıllaşması. Yani kendi rengime yakın bir renk elde edeyim ? yarına boyamam lazım acilen çünkü arkadaşım gidiyor.Erken cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.Bu arada verdiğiniz cevaplardaki özenmeniz de çok hoşuma gitti 🙂

  • Geç cevapladım kusura bakmayın. Muhtemelen boyama yapmışsınızdır ama yinede yazayım dedim. Sanırım saçlarınız 4.0 kıvamında 4.0 yada 5.0 ile boyama yapılabilir diye düşünmekteyim. Balyajlı olan yerler boyayı kusabilir 20 gün sonra tekrar boyama yapılabilir. Hoşçakalın.

 74. Merhaba,
  Öncelikle diğer tüm ziyaretçiler gibi ben de size teşekkür ederim.
  Bu konu altındaki hemen hemen tüm soruları ve cevaplarınızı okudum ve saç boyaları, saç boyama hakkında doğru bilgilere sahip olduğumu öğrenip mutlu oldum. 🙂
  Benim de size bir sorum olacak. cevaplayabilirseniz çok daha mutlu olacağım.
  Doğal rengi 4 ile 3 arası kahve olan (şimdiye kadar müşterisi olduğum bir çok kuaförün de söylediği gibi) oldukça kaliteli saçlarımı hafif viyolemsi, kırmızı denecek kadar parlak kızıl kullanıyordum. Yaklaşık bir buçuk ay önce oldukça riskli ve zor olmasına rağmen son trende fütursuzca kapılıp gümüş-gri rengi kullanmaya karar verdim 😀
  Mesleğinde sizin gibi profesyonel bir kuaföre gittim ve saçlarımı öncesinde bir kaç kere bakımla güçlendirerek önce açma işlemi ardından da bahsettiğiniz gibi yarı kalıcı boyalar ile cila ya da pigmentasyon ile eflatunumsu ve mavimsi yansımalarla gri denebilek bir tona ulaşırdık 🙂 ancak iki yıkama sonrası saçın üstte kalan bölgeleri hafif yeşillimsi tonlarda açık sarı rengine geri döndü. ikinci tonlama işlemi sonrası ise saçlarım grimsi bir mavi oldu 🙂 Aynı şekilde ilk yıkamada tekrar yeşilimsi sarımsı gri denebilecek renge geri döndü. Kuaförümü tekrar ziyaret etmeden bir kere de kendim evde yaptım. çeyrek tüp(15 gr) igora 9,5-22 pastel mavi + ekstra kül + turuncu azaltıcı (ikisinden eşit şekilde toplam 15 gr kadar) boyaya (15gr) 20 lik oksidayson +çay bardağı kadar su+saç bakım yağı+saç kremi ekleyerek sampuanlamadan ıslatıp suyu alınmış saçıma sürüp 10-15 dakika kadar bekletip yıkadım. sonuç mor ya da mavi olmadan istediğim gri renge çok daha yakın bir renkti. ikinci evde uygulamamda bu kez çeyrek tüp igora 9,5-1 inci rengine 10 gr ekstra kül katkısı ve 10 gr turuncu azaltıcı 30 gr 20 lik oksidasyon + su+saç bakım yağı+krem ekleyerek rengi istediğime daha yakın bir tona ulaştırdı Ancak her defasında iyice açılmış saçlarımda pigment kalmadığı için yeşilimsi tondan bir türlü tam olarak kurtulamadık. Saçlarıma dore pigment eklemek istemiyorum çünkü zaten gri olmasını istiyorum. br sonraki uygulamada 9,5-1 inci rengine ekstra kül katkısı ve bu kez viyole yoğunlaştırı eklemeyi düşündüm, sarımsı yeşilisi tonların karşıtı olur diye..?? Hikayemi bu kadar uzun anlattıktan sonra soruma gelecek olursam :))
  acaba nasıl bir renk ve formül kullanmayı denersem saçlarımdaki yeşillenmeyi sarılaşmadan, turunculaşmadan gerçek manada gümüşümsü-beyazımsı gri renge en yakın tona ulaştırabilirim.
  Yani saçlarımdaki hafif yeşillenmeyi griye çevirmeyi başarabilir miyim?
  Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Merhaba. Ara sıra bize yardıma gelebilecek kadar yoğun bilgiye sahipsiniz:) Benim anladığım kadarı ile yeşillenmenin nedeni o bölgenin yeterince açılmadığından kaynaklanıyor. Yani saç beyaz tona kadar açıldığında yeşillenme olmaz. Şu durumda cila ile düzeltebilecek olsam 9.11 gibi kül renklerini kullanırdım. Ama viyole tonlarıda renk çemberinde yeşil rengin karşıtı olduğundan çözüm olacaktır.
   Bu konularda çok keskin bilgiler veremiyoruz çünkü saç açıcı ile açılmış saçlar düzgün ve dengeli açılmaz ise örneğin kimi yeri turuncu kimi yeri platin olarak açılmış bir saça nasıl tarif verebiliriz ki. Bundan dolayı düz bilgi veriyoruz. Kusura bakmayın.
   Ayrıca bahsettiğiniz saç rengi için asla dore pigment eklemesi yapılmaz. Küllü renk isteyenler dore pigment asla yükletmemelidir.
   Sizin istediğiniz saç rengi için kül rengi cila çözüm olacağını düşünmekteyim. En azından ben öyle yapardım.

   Son olarak güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Hoşçakalın

   • Hasan Bey, bu kadar hızlı cevap verebileceğinizi tahmin etmemiştim. Harika! 😀
    Vakit ayırdığınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar 🙂

 75. merhaba saçımda röfle varken üstüne sık röfle yaptırdım fakat kuaför artık kaçlık açıcı kullandıysa saçıma saçımda her renk mevcut en çokta kızıllık bunun için bende biraz araştırmadan sonra loreal in küllü sarı boyasını aldım kimi kızıllıklar gitti kimi kaldı ama eski röflelerim de yeşerdi. yeşil tonlarını seviyorum onda problem yokta aralardaki kızıllığı nasıl alabilirim.yardımcı olursanız sevinirim. keşke foto gönderme şansımız olsaydı bu arada. 🙂

 76. Merhabalar. Kisa bir ozet geciyorum 😉 ben saclarimi actirmistim kuaforde bir yil once sonra cok acik geldi karamele boyatmistim geri. Ondan snra zaman zaman evde boyamalar yaptm. Iki renk fln olusmustu sacimsa bide yipranmisti. Ssonrasinda kuafore gittim. Kestirdim ve boyattim (yogun kumrala) uc ay fln olmustur. Sonra dibim geldi artk. Uc ay yani 😉 kendim boyuyim dedim. Dibimi azcik acicili bir boya ile actm . Sonra sacima kumral dore vurdum. Ama sevmedim yani turuncumsuymus. Ben farkli hayal etmistim ama malum dore bu. Benim hatam 😉 sonra netten arastrdim o doreyi kirmak istedim kullu sari vurdum. O da olmadi. Etki etmedi gbi. Sonrasinda kullu kumralla cila yaptim. Tarife gire suyla fln karistirdm. Smdi koyu oldu. Ve bence yesil tonda var tepelerde dore bir yansimada hala var. Aslinda gunduz isiginda dore yansima var aksam beyaz.isikta yesillenme var ;)) smdik benim sorum ? Ben sacimi sari fln yapmak istiorm. En son dorenin ustune kullu kumral vurmusm. Ben bu saci nasil sari yada cok acik kumral fln yapabilirim . Acmam mi.lazim ? Actiktan sonra ne yapmam lazim. Size ve verceginjz cevaba guveniorm 😉

 77. merhaba…saçımı aylardır 7.1- 8.1- 9.1 koleston ,palette set seklinde satılan boyalarla boyaya boyaya açtım ancak şimdiki rengim turuncu çirkin bir renk oldu ve cok yıprandı…saçlarım uzun ve diplerden 0.5 cm kadar uzadı…sorum şu böyle bir saça acaba kullu sarı saç nasıl yapılır… kullanacagım boya numarası ve oksidan kaçlık olmalı ?…gunlerdir araştırıyorum internette ama kafam iyice karıştı lütfen yardım edin …teşekkurler….

 78. merhabalar benim siyah olan saçımı kendim açmıştım basta boya cıkarıcı daha sonra açıcılarla baya açtım yıpranmada çok oldu tabi saçımda sonra sarı olana kadar işlem uyguladım ne yazıkki daha sonra baktım olmuyor koyu kestane boyadım saçlarımı şimdi diplerim baya koyu fakat uçlara doğru yani saçımın yarısı git gide açıldı yeşilimsi kahve oldu bazı yerlerde yıkadıkça açıldığı için sarımtırak yeşiller karısık renkler oldu bir aydır uzun süredir hiç bir işlem yapmıyorum saçlarıma şimdi ise koyu kahve tonları istiyorum fakat canlı tonlar istiyorum mesela kahvenin buzul tonu gibi çok az morumsu kızıllıklar olabilir kahvede majirel boya ile boyamayı düşünüyorum hangi rengi önerirsiniz ?

 79. Merhabalar,benim saç rengim koyu kestaneydi ve kuaförde saç açma işlemi uygulanıp ardından bal köpüğü karamel karışımı bir renge boyadı bu rengi açık buldum 2.boya için kuaföre gittiğimde kahveye dönük bir renk istedim saç rengim 2-3 Ton koyulasti bal köpüğü kahve arası küllü bir renk .Bugün saçlarımda küllü bir yeşillik olduğunu söyleyenler oldu bu durumdan nasıl kurtulabilirim tekrar bu renge boyatsam yeşillik gider mi?

 80. Merhabalar,benim ana saç rengim koyu kestaneydi ve hiç boya yoktu. kuaförde saç açma işlemi uygulanıp ardından bal köpüğü karamel karışımı bir renge boyadı bu rengi açık buldum 2.boya için kuaföre gittiğimde kahveye dönük bir renk istedim saç rengim 2-3 Ton koyulasti bal köpüğü kahve arası küllü bir renk .Bugün saçlarımda küllü bir yeşillik olduğunu söyleyenler oldu bu durumdan nasıl kurtulabilirim tekrar bu renge boyatsam yeşillik gider mi?

 81. Merhabalar lütfen bana yardımcı olurmusunuz bir süre önce kuaförde saçıma balyaj attırdım fakat benim istediğim komple sarı saçtı tekrar gittim komple platinle saçımı açtı cila yaptı beni öyle Bıraktı dipleri resmen beyaz gibi oldu evden dışarı bile çıkamıyordum ertesi gün kendim açık Kumral ve sarıyı karıştırıp boyadım Yemyeşil oldu tekrar kuaföre gittim o bu sefer Kumral renge boyadı kapandı fakat benim istediğim sarıyA Çalan bal renkleri şimdi baya aktı saçım Yeşiller tekrar çıktı üzerine palette 9.5 altın parıltılı bal boyadım dengeledi ama yeşillikler tam gitmedi rengi ben küllü değil canlı renklerden hoşlanıyorum kuaföre de gitmicem hem yeşillikten kurtulup hemde istediğim sarıyı nasıl elde ederim tşkürler

 82. merhaba…
  saçım sarıyken 5 ay önce kızıla boyadım başlarda iyiydi ama çok çabuk akan bir renk olduğu için akıyordu saçımın uç kısımları pembe gözüküyordu. bende bu gün saçımı eski haline çevireyim derken tüm saçımı biodeep saç açıcısıyla açtım saçım açıldı ama diplerde gelen doğal saç rengimden dolayı beyaz oldu bende kapata bilirim diye bir hata yaptım ve dipleri açık kumrala boyadım şuan diplerim yeşil ve saçımın içerisinde hafif turunculuk var nasıl düzeltebilirim :(((((

 83. Merhaba büyük bir sorunum var loreal ombre seti kullandım koyukahve boyalı akmış saçlarıma resmen turuncu birazda karamel sarı bi renk oldu bende esmere yakın buğdayım gözler de kahve bana yakışacak ve bu turunculuğu düzeltecek biya hangisi acaba 🙁 7.1 yapsam açık olmaz mı ? 8.1 ve 7.1 karıştırsam nasıl olur ve karışım nasıl hazırlanır? Ne olur bana yardım edin 🙁 ben ombre tarzı koyudan normal açığa doğru doğal bir saç istemiştim rezil oldum şuan 🙁

 84. merhabalar. saçlarımın orijinal rengi küllü kumral idi. uzun süredir bal köpüğü ile boyuyordum, şuan diplerim geldi ve koleston 8.1 açık kumral aldım. saçımda yeşillenme olur mu? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 85. Merhaba. Saçlarımda yoğun krepe balyaj vardı dipleri açık kahveydi. Dip boyası yaptırmak için kuaföre gittim diplerimi kafasına göre baya bi açık renk yaptı. Gözüm alışamadı bir türlü. Saçın diplerini tekrar koyulaştırmak için krepe atılıp krepeli yerlerin koyuya boyanmasıyla eskisi gibi olması mümkün mü daha doğal bir görünüm için

 86. Merhabalar benimde saçım platıne yakın çok çok acık sarı(900s) karamel yapmak istiyorum en üstte platın saca uyguladıgınız işlemi uygulasam olurmu acaba? matrixle uygulucam dediğiniz gibi yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler

 87. Merhaba, musadenizle benim de birsorum olucak, belcikaya yasiyorum burda italyan voyais 8/7 cikolata acik sari içine 8.0 4/1 karistirarak boyadim katalogda karamel gibi duruyordu ama olmadi suan acik sari soluk bir renk. Ben interjeté baktigimda karamel Kahve cikolata Kahve Dieu col gazelle sac renkleri goruyorum.bayanlar yazmis 8.0 île 8.3 démet akalin rengi diye . Simdi ben igora dan 8.50 kumral yogun dore Alsam dogal karamel veya Çokçok acik cikolata elde edermiyim. Yada majirelden 8.3 île 7.3 karistirsam olurmu. Bir bayan 8.3 île 7.3 karistirilip boyanan sac rengi paylasmis fakat ilk paylastigi resim harika bir karamel ama acildı dediği resim acik kulli bir sari hangisi dogru bile medim.Aslinda igoranin katalogdaki renkleri Daha begeniyorum. Majirelin renkleri soluk duruyordu nana gore. Resim gonderebilseydim gonderirdim.simdiden saygilarimla belcikadan selamlar.

 88. Merhaba saçlarıma ombre yaptırmıştım birkaç ay sonra dahada açtrmak istedim ve ikinci kez açtirdim çok yiprandi saçlarım haliyle ve bu defa kendim dip boyasıni yaptım kakullerimdeki sarilar yeşil oldu :sadece önümde var yeşermeler var koyu yapmak istemiyorum nasıl düzeltebilirim ki :((

 89. Merhaba size bir soru sormak istiyorum benim saçlarım 7.1 küllü kumral ara arada krepe balyajlarım var geçen gün kuaföre gittim balyajlarımı tekrar yaptırmak için ön kısımlara biraz daha fazla atın dedim neyse ön tarafım sapsarı oldu sanki arka başka renk ön başka renk bayramda saçlarımı toplamak zorunda kaldım beğenmedim tekrar sarıları kapatmak için gittim bu defa üstüne direkt küllü kumral yaptılar ve ön kısmı şu an yeşillendi sarılarım gtti ama ön kısım yeşillendi kuaföre söyledim bu böyle olmaz diye yıkayınca akar korkma dedi ama iki haftadır yıkıyorum 8.1 kıvamına geldi ama yeşillik hala var sizin söylediğiniz cila işleminden yapmak istiyoeum ama hangi renkle yapmam lazım sarıları biraz açılsın yeşillik gitsin istiyorum bal rengi boya ile yapsam olurmu koyultmak değil sarıları tekrar çıkarmak ve yeşillenmesinin gitmesinş istiyorum imkansız bir şey mi istiyorum acaba lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim kolay gelsin

 90. slm ben saçımı 8.0 ve 7.0 boyuyorum 30 volm kullanıyorum.sacımda yeşillenmeler oluyor.ne öneriosunuz yeşillenmeler olmasın diye mesala 8.0 la neyi karıstırabilirimki yeşillenmeler olmasın tabiki beyazlarımda var.

 91. Merhabalar bayanlara yardımcı oldugunuz için çok tşk öncelikle ben saçıma röfle yaptırdım saçlarım şimdi uzadı vede küllü sarı ya boyamak istiyorum dipleri ama küllü sarı renkteki küllülük kırmak için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 92. mrb ben acık küllü olan saçımın uç kısımlarına paket attım ve saclarim kırmızı turuncu fil dişi oldu. çok kötüydü bende açık küllü kumralla kapatmaya calıştım şimdi saçlarım yeşill .((((((( bu saçın üstüne açık kulral sürsem kapanırmı 8.0 lütfen yardımcı olurmusunuz

 93. Merhaba hasan bey umarim acil cevap verirsiniz 🙁 ben uzun zamandir palette deluxe 7.0 kumral kullaniyorum. Ama gecen gun saclarimin uclarina acici surdum ve tahmin edicegnz gibi turuncu sarili renkler oldu ve begenmedim kapansin diye yine sadece acici olan yere 7.0 la boyadim bu sefer yesil oldu. Simdi benim ne yapmam gerekir saclarimin tamami tek renk olmasi icin ve yine kumral tonlari istiyorm cevabiniz icin smdiden teskkurler ..

 94. Mrb ben saçımı sürekli kahve rengine boyuyordum fakat artık saçım kahve gibi değil siyah gibi herkez baktığında siyah diyordu bende saçımı palette yoğun renk açıcı ile açtım fakat bazı yerleri açılmadı diplerim sarı oldu üzerine palette 7.1küllü kumral boyadım fakat oda tutmadı bazı tutamlar tuttu bazı yerleri hiç tutmadı şuan saçımda her renk war we tutan yerlerde yeşil yansımalar war benim istediğim renk kumral şimdi bu saçı dinlendirdikten sonra yine küllü kumralamı boyamalıyım yoksa sadece kumralamı boyamalıyım yeşillik dewam edicekmi siz ne önerirsiniz acil yardım edin lütfen..

  • Aslında kumral saç renginin orjinal halinde yeşillik vardır. Zaten içerisinde kızıllık barındırmadığı için daha yeşile dönük bir renktir. Ben olsaydım yeşillenme görüntüsü sizi rahatsız ediyor ise. küllü kumralın içine hahif yani çeyrek tüp kadar çikolata kahve eklerdim. Örnek vermek gerekir ise koleston 7.1 ile boyama yapıyorsanız karışımın içine 7.7 yada 7.77 çeyrek tüp ilave ederdim.
   6.1 ile boyama yapıyorsanız çeyrek tüp 6.7 ilave ederdim… Hoşçakalın…

 95. Merhaba benim rengim 3 gün önce açıcıyla açıldı ama ortaya dipler daha acik diger yerlerde renk farkları olan çiğ bir sarı cikti ama bazi yerler bebek sarisi ben bu saça küllü doğal tonlar istiyorum 10.1 i düşünüyorum sizce 10.2 mi olmali ya da 9 numaralar mi olmali kararsiz kaldim bir de wvde kendim boyarsam önce ućlardan mi diplerden mi baslamaliyim cevabiniz icin tesekkur ederim

 96. Merhaba lar ben saçımı kolestonun 8. 0 ve 9. 3 ile boy adim 3 ay boyunca istediğim saç rengini bulunca aynı boyalarla sadece dip boyası yaptım fakat uçları iyice sarardı şimdi ise kumral yapmak istiyordum kuafore boyattim dipleri çok koyu oldu uçları onun bi ton açığı istediğim gibi kumral olmadı napmam lazım siyahimsi gibi bişey oldu dipleri

 97. Iyi aksamlar.saclarim bes senedir platin rofleydi gittim kendi bildigime koyu yapicam diye boyadim haliyle yesillendi. Kuafore gittim kestaneye boyadi ama bi ay sonra tekrardan acildi ve tekrar yesil sonra tekrar gittip karamel icin dipler baska uclar yesil acildi gene ve suan ben tekrardan olatin jstiyorum bu mumkunmu yoksa sacim yanarmi yada artik koyu kullanmak zorundamiyim simdiden tesekkrler

  • Yüksek ihtimal ile saçı açtırdığınızda aşırı yıpratacaktır. Fakat saçı daha az yıpratan ürünlerde günümüzde mevcut. öRNEĞİN OLAPLEX kullanan bir kuaför ile görüşüp saçınızın analizini yaptırdıktan sonra belki eski renginize dönme şansınız olabilir. Olaplex çok kaliteli bir üründür. Fakat bir o kadarda pahalı. Hoşçakalın

 98. Merhabalar kolay gelsin sacim acik sarı kendi rengi olan kumrala dönmek istiyorum önce yarım tüp 8.3 dore kumral ile bir çay bardagi ılık suyu karıştırıp sacimda 20 dk bekletip siyiracakmisim boyayi yikamadan kumralla boyadigimda tutabilecegini söylediler dogrumudur? Kuaforum sadece dore kahveye boyarim dedi oysa ben koyu bir renk istemiyorum yardimci olurmusunuz

  • Tarifiniz doğrudur. Güzel olur. Bir şey var saçlarınız platin ise saçınızda gri yansıma yapacaktır bunu unutmayın. Platin değilse çok sorun olmayacağını düşünmekteyim. Açık bir kumral renk çıkar sizin tarifiniz de.

 99. Merhaba benim sacim sari dore. Dip boyasina surekli garnier 8 ve 110ile 10.0 karistirip kullanıyordum. Diplere deneme amacli 7 surdum ve cok koyu cikinca 8.1/9 numara karıştırdım. Dipler hala koyu uclar kullu sari ile 7numara tonlari var. Bu saci eski sari dore yapmak icin ne kullanmalıyım

 100. Merhaba ben dün saçıma platin sarısı ombre yaptırdım ama çok pişmanım şimdi doğal kahve tonlara hemen dönmek istiyorum. Mümkün mü acaba ? Saçlarım çok yıpranmış bunu da belirteyim.

 101. Merhabalar, saçlarım neredeyse platin sarısına dönüktü, dün kuaförde açık kumrala boyattım ve baya bir yeşillenme oldu. Kuaförde şaşırdı bende şaşırdım haliyle. Üzerine hangi renk boyarsam bu yeşillenmelerden kurtulabilirim acaba?

 102. mrb saçlarım 2 gün önce sarıydı hatta uçları platin ben açık kumral tonlara geçmek istiyordum ve kuaföre gittim.bu ilk gidişim sarıya kadar doğal rengimden kendim dönmüstüm.Neyse saçlarımı boyadı ve hangi boyaları kattığını söylemedi o an.Yepysil bir renkle karsılastim böyle uclar arada gri.2 gün gecti ve bugun sordum meğer küllü karamele boyamıs.Oysa sevmediğim tonlar!!! tekrar sarıya geçmek istiyorum boyattıgım aksamdan beri saclarımı sabunla yıkıyorum aksın diye.Bana yardımcı olun lütfen eski sarı sacıma nasıl geçiş yapabilirim

 103. Merhaba acil yardıminiz lazım. Sacimda rofle vardı dillerdekive aralardaki ffarklılığı kapatmak için açık kumralla küllü kumrali karıştırıp boyadım gayet köyü bir kumral ve arada yeşillikler olan bisey oldu. Bu saçı sarıya nasıl dondurebilirim:(

 104. Mrb saçıma o kadar para verdimki şok olursunuz ve sonuç iğrenç ben koyu sarı istedikçe o bana ap açık bir sarı çıkarttı sizin platin rengi boyadığınız resimler çektiğiniz koyultma işlemini nasıl yapabilirim yani platin sarısını boyayarak oluşturduğunuz saç rengini nasıl yakalayabilirim

  • Platin sarısı çok zor bir renktir. Bazen pigment yükleme ister. Beyaz olan yerler yada çok yıpranmış yerler farklı tonlarda tutabilir. Kızmayın ama iyi bir kuaföre gidip yaptırın derim. platin değilse dore sarı ise ben 7.77 koleston ile 8.0 karıştırıp cila yaparım.Ama platin ise olmaz gri çıkabilir. Bu nedenle saçı görmeden bişey demek doğru değil.

 105. Merhaba benim saçlarım platin sarı yaklaşık 90cm saçım var yanmasını istemiyorum.3gün önce açıcı uygulandı ve şuan saçlarımin dipleri beyaz biraz üstü dore platin alt tarafıda beyaz platin.. Ben doğal dırmasını istiyorum biraz daha koyu ni renk istiyorum yani kumral gibi
  Yanmaması ve yeşermemrsi için hangi boyaları kullanmalım..acil yardım edin lütfen

 106. Merhabalar;

  Benim saçlarım yaklaşık 1 sene önce komple balyaj oldu. Üzerine diplerime kadar balyaj yaptırdım. Balyajın yapıldığı ton ise 7.1di ama görünümü 7.3 gibiydi. Çünkü saçımda kızıl pigmenti birazcık yüksek gibi sanıyorum. Bunun üzerine ben sarıların yoğunluğunu fazla bulup aradan gene krepe yöntemiyle sarıları seçip onları küllü kumrala boyadım. Tabiki üzerinden çok zaman geçtiği için o aralardan seçip boyadıklarım şuan daha dore görünümlü. Diplerimi bir senedir boyamıyorum ve amacım kendi rengimin üzerine hafif balyajlı hale dönebilmek. Kendi rengim koyuya yakın küllü kumral. sorum da şudur 🙂
  şuan daha doğal görünüm yakalamak adına bir karışa yakın uzayan dip rengimin aralarına balyaj atmak mıdır çözüm,yoksa aralardan daha önce koyu atılan şuan doreye dönen koyular olabildiğince seçilip küllü kumrala boyanması mıdır, yoksa uzayan saçım hariç heryere hafif bi pigmentasyon yapıp küllü kumrala boyanması mıdır?
  Şimdiden teşekkür ediyorum. Sorumun uzunluğundan yoruldum hepsini tek renk mi boyasam diyorum ama ben artık diplerimi boyamak istemiyorum.

  sevgiler.

  • Vanilya sarısı için sadece boya kullanarak saçı açmak bence mümkün değil. Hani kumral olsa saçlarınız o zaman belki derdim ama koyu kahve için bu durum açıcı kullanmadan olmaz.
   Saçlarınız kendi renginiz olduğundan çok yıpranmadan açılabileceğini düşünmekteyim. İyi bir kuaförde saçınızı açtırabilirsiniz. Hoşçakalın…

 107. Merhaba. Benim sac rengim platine yakin bir renk fildisi ve acik altin sarisi karisimina %40 oksidan ekleyip yaklasik 5 yildir bu sekilde kullandim tabi ara zamanlarda orial ile uclarini actim ve komple boyadigimda da acici ekledim. Simdi koyuya dondum ama grimsi oldu 3 yikamadan snra gitti.haliyle hep akiyo ve acik rengi yine yakaliyorum. Asil istedigim renk ustler koyu olucak kestane findik kabugu gibi .. altlarida balkopugu seklinde istiyorum uclarindada platin kalsin.. yani ombre . Cok yipranik ve acici kullandigim an yanip kopuyo zaten sadece boya ile nasil tutturabilirim ?

 108. Merhaba 5ay önce saçımı açtırıp küllü kumrala boyattım sonra evde kendim boyamaya başladım çok bilmiş gibi:)) fakat yeşillenme olmasın diye sarı tonlarında boyadım ama olmadı saçımın uçları açık sarı oluyordu onun içinde koyulaşsın diye dün 7.1 loreal ile boyadım ama sonuç berbat yeşil gri renkler var diplerin rengi güzel ama :(( şimdi ne yapacağım bilmiyorum hemen boyatsam mı yoksa kestirsem mi çünkü çok yıprandı saçlarımın uçları zaten ince Telli ve zayıf saçlarım ne yapayım ne olur yardım edin Hoşçakalın şimdiden teşekkürler …

 109. Merhaba ben saçlarımı acık kumral bakıra boyattım turuncu oldu bu işlem acılıp yapıldı yıkadıkca arada sarılasmalar oldu bn smdi kendı dogal sacıma koyu küllü kumrala dönmek istıorm sizce olur mu herhangi bi sorun yasar mıyım?

 110. Merhaba,benim saçım koyu kahve,arada açıklıklar var ve diplerim de beyaz ve siyahtan dolayı bir grilik var. Nevacolor un gri boyasını aldım 6 vollük oksidan ile , ayrıca 7.0 renk boya ile karıştırıp saçıma sürüp dipteki gibi siyahımsı koyu grimsi bir ton elde etmeyi umuyorum.Sizce olur mu,yardımcı olacak bir ipucu verirseniz çok sevinirim.

 111. Meraba ben saçımı kuaförde boyattım ve çok kötü oldu sarı ama böyle çok cıyak bi sarı oryalle açıp bırakmış gibi bende sonra evde boyadım kolestonun 7.1ve 8 numarasını aldım boyadım saçım yeşil oldu Nasıl kapatabilirim bana yardımcı olun lütfen herkes siyah yap diyor ben koyu renk saç sevmiyorum böylede çok kötü his ediyorum ..😞😞

  • Merhaba yıkandıkça yeşillenmeler azalacaktır. Bilginiz olsun. Fakat oryal ile açılmış bir saçta kızıl pigment hiç kalmadığından 7 ve 7.1 gibi renkler boyandığında yeşillenme yada gri tonda renkler yoğun görünür. Bu durumda biz saçın kaybetmiş olduğu kızıl pigmenleri ilave ederiz yani sizin anlayacağınız 7.1 ve 8 karıştıracaksam ilave olarak bir miktar bakır kahve yani kolestonda 7.4 gibi bir boyadan çeyrek tüp ilave edilir ise yeşillenmele olmayacaktır. Bakır kahve ilavesinde korkmayın saçta bakırlık olmayacaktır. o sadece kayıp olan kızıl tonu karşılamak ve yeşillenmeyi azaltmak için kullanılır.
   Bir tüp 60gr 7 numara boya için dörtte bir (15-20 gr) kadar bakır kahve ilave edilebilir.
   Aslında bu tip saçlar için boyama yapılmadan önce dore pigment yüklemesi yapılmalı ama onu kuaför yapar ancak. Sizin yapacağınız sarı olan yerleri boyarken dörttebir bakır kahve ilave etmek. Bu arada dipten uzamış siyah doğal olan yerler için bakır kahve ilave edilmez. O sadece platin yerler için kullanılır.

 112. Iyi aksamlar saclarimi oryqlle actirmistim ama cok farkli bir sari oldugu icin loreal 8.1 le boyadim suan saclarim gri desem gri degil yesil desem yesil degil ne yapabilirim koyu saca da dönmek istemiyorum ne yapmami önerirsiniz

 113. Merhaba Dilara ben bundan 2 hafta önce saçımı kuaförde aralardan griye boyattım gayet güzel oldu ne mavisi vardı ne yeşili ne moru saçım siyaha yakın bi kahve tonu normalde gri boyamak için 3 kez açtılar saçımı yaklaşık 2 2 bucuk saat açıcı durdu ama buna rağmen 4 gün sonrasında sadece bir kere yıkamama rağmen boya tamamen aktı ve saçımın açıldığı sarı bir renk kaldı tekrar boyatmak istemiyorum çok yıprandı saçım ne yapmalıyım ?

 114. Iyi qunler ben sacima evde açma islemi yaptim sonra.kullu kumrala boyadim saclarim da yesillenme oldu sonra internette arastirdim domates suyuyla 1 saat bekletp yikadim yesillik bayaqi qitti simdi saclarim tatli bir sati.oldu fakat ben bir ton.koyu olmasinibistiyorum hanqi renqi onerirsiniz

 115. Merhaba,
  Ben yıllarca bebek sarısı (platin) saç kullandım. Hosteslik başvurusunda kabul etmedikleri için saç rengimi karamele tonları yapmak zorunda kaldım güya ödüllü bur kuaföre gittim. Saçımı önce yeşil sonra morumsu lila garip bir renk en son da gri yaptı sıcak su ile ovaladi durdu haliyle hamur haline geldi saçık ve son olarak sinirlenip mavi siyaha boyayıp kapatmasını sınava girecegimi söyledim böyle iğrenç insanlar yüzünden artık kuaföre gitmeye korkuyorum 4 aydır bakım yapıyorum saçlarım düzeldi rengini iyice attı ve gri yeşil arası garip bir renk oldu saçımı kendim boyamak istiyorum az biraz bilgim var kesinlikle kuaföre gitmek istemiyorum. Saçlarımı kızıl kahve ama acik olacak şekilde uçları ışıltılı gibi duracak hale getirebilir miyim bakır kızıl ve kahve kullanarak. Şimdiden çok teşekkür ederim

 116. Merhaba ben saçımı gri renk yapmak istyordum öncelikle açıcı kullandım saçım sonbahar kızılıydı açıldı bakr hatta uçlari sarıydı ve baya bir süre işlem yapmadm saçıma ombre gbi gözüküyrdu açıcı her taarafini eşit açmadı yani dogal sac kökümden sari uc kismi açıldı tam ortasinda bi turunculuk kaldi dalga seklinde 3gün baska bi islem yapmadm snra tekrar tamamen acici aldm ve sacim yine ayni sekilde fazla bi degisiklik olmadi jeans color gri boyasindan kullandim actgim saci yikadm kuruttum jeans color un gri rengini sürdüm tarayarak ama renk yesillesti sac uclarim diplerim acik küllü sarı gibi oldu ama griyle alakasi yok yesilleri asprin domates suyu yazmslar limon vs ne yapmalym

 117. Saçlarımı açıcı ile açıp küllü kumrala boyasam yeşilmi olur saçımı kuaföre boyattım kumral istedim uçları güzel görünsede dipleri kızıl ne yapabilirim

  • Merhaba iyi bir kuaförde boya silici ile silme işlemi yaptırmayı deneyebilirsiniz. Yada yine iyi bir kuaförde olaplex ile yavaş yavaş açtırabilirsiniz. Yanlız platin saç renginin üzerine birden fazla boyama yaptıysanız saçlarınız açılmayabilir. Bir defa boyama yaptıysanız saçlarınız büyük ihtimalle açılacaktır.

  • Sizin saçınız daha güzel görünüyor:) istediğiniz saç rengi balyaj yapılıp daha sonra boyanmış bir saç. ön kısıma bakıldığında balyaj izleri görünmekte. Yani iyi bir kuaföre gidip resimleri gösterirseniz yardımcı olacaktır. Sizin saçınıza bu rengi balyajlamadan uygularsanız saç renginiz dahada koyulaşabilir. Benim tahminim saçlar saman yada başak sarısı tonlarında balyaj yapılıp üzerine koleston perfect in 8.71 yada 8.7 gibi bir rengi ile boyanmış gibi görünüyor.

 118. Merhaba,

  Saçıma ombre yaptırmak için kuaföre gittiğimde açıldıktan sonra uygulanan pigmentasyon işlemi ve küllü boya sonrası saçlarım gri yeşil küllü bir renk oldu. Ben de böyle bir sonuç alınca saçımı koyudan açığa giden gri ombre yaptırdım. Ancak bu renkler çabuk aktığı için saçlarım yeşil renk almaya başladı. Evde jeans color ile açık mavi gri arası bir renk yapmak istediğim için saç kremiyle bir miktar karıştırıp uyguluyorum fakat saçlarımın üst kısmı boyayı tutmuyor. Alt kısımlar mavi üst kısımlar yer yer sarı yer yer yeşil görünüyor. Saçımı yine ombreli açık mavi tonlarında yapmak istiyorum. Uçları zaten yıpranmış durumda ve ombre yapıldığı için istediğim rengi tutuyor o kısımlara dokunmayacağım. Fakat üst kısımları nasıl açacağım konusunda emin değilim.

  Davines A New Colour Boya Mavi ile boyasam oksidan sayesinde belki renk oturur diye düşünüyordum ki boyalı saç o şekilde açılmıyormuş onu öğrenmiş oldum. Birkaç kuaföre gittim ve hepsi farklı şeyler söyledi hatta yine jeans color ile boyayacak olmalarına rağmen uçuk fiyatlar istediler. Bu nedenle güvenilir bir bilgiye ihtiyacım var ki saçlarım elimde kalmasın. Üst kısımları yıpranmadan açmamın ya da boyayı akıtmamın bir yolu varsa ya da önereceğiniz başka bir işlem varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Jeans color tarzı boyalar saçı açmadan tutmaz. Yada çok koyu tutar. Bu nedenle üst kısımları açıcı ile açmak gerektiğini düşünmekteyim. Bu nedenle kuaförlerde uçuk fiyat veriyor olmalı. Bize göre değilde size göre uçuk:)) Yani saç açma işlemi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayıda iyi bir kuaföre gitmeniz gerektiğini düşünmekteyim. Çünkü saç açıcılar ile evde saçı açmak çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Üzgünüm ama durum böyle. Hoşçakalın

 119. Merhaba yardım ederseniz çok sevinirim. Geçen ay doğal koyu kumral küt saçıma bal sarısı tonunda ombre yaptırdım fakat beğenmedim. Dün saçımı mavi toz alıp bazı yerlerini açtım yumurta sarısı oldu iğrençti ben de hepsini birden 8.1 loreal boyayla boyadım. Saç diplerim turuncu açıcıyla açılmış yerler yeşil oldu. Saçımı doğal sarı yapmak ve diplerini koyulaşyırmak istiyorum napmalıyım kuaföre gitmek istemiyorum beceren kuaför yok çevremde..

  • Evde zor iş. Görmeden bir şey söylemek zor tahmini konuşuyorum. Diplerin turuncu olan yerleri 5.1 yada 6.1 ile boyama yapılabilir. Uçlardaki yeşillenme ise ancak açıcı ile gider. Fakat açıcıya konan oksidan 6lık yani 20 volum yeterli olur. 6lık oksidan a az bir açıcı ilave edip yeşillenme olan yerlere sürülür ise saçtaki yeşillenme yada grileşme olan yerleri temizler. Bir tutamda deneme yapabilir daha iyi olur. Daha sonra sarı olan yerlerde dore ton sevmiyorsanız 9.1 ile cila yapılabilir…

 120. Merhaba lütfen bana yardım edin saçlarıma ombre yaptırmak istedim 4 aydır uğraşıyorum başka bir ile taşındığım için kuaför değiştirmek zorunda kaldım burda ki büyün iyi kuaförlere gittim saçlarım rengi berbat oldu en son biri dibini koyu kahve diplerden 2 parmak aşağıdan sarı yaptı uçlarının sarısı iyi fakat üstlerde ki sarılarda 2 yıkamada değişme oldu kızılımsı ve parlıyor kuaför ilk yaptığında mat sarıydı ama iki yıkamada değişti ne yapmamı önerirsiniz lütfen yardım edin psikolojim çok bozuldu

  • Kızılımsı olan yerler üstler yani 7.1 yada 8.1saç boyası ile cila yapılabilir. Kızıllıklar gider. Hatta ombre nin başladığı yerde kızıllık varsa 7.1 ile cila yapılabilir. Uçlar da ise kızıllık 8.1 ile cila yapılabilir. Hoşçakalın

 121. Merhaba benim sacim koyu kumral gri yaptirmak istemistim ombre olarak.sacimi once fazlasiyla actik ertesi gun gri boya surduk ama yesil oldu nasil dondurcem sacimi yardim edin lutfeennn!!!!

  • Gri için blonde me T steel blue çok başarılı. Tavsiye ederim.
   Yada jeans color tarzı gri renkler de kullanılabilir. Manic panic gibi yani su bazlı boyalarda saçı yıpranmadan gri renge çevirir. Tabi alttaki saçın sarı olması gerekir.
   Çokmu yeşil oldu çok yeşilse yansaçıntam açamadılar yada boyaya yeşil ilave ettiler. Anlamadım yani.
   Saçınız açıldığında sarınrengi yumurta sarısı gibi ise gri olmaz. Gri için platin sarısı tonuna kadar açılmış olması gerekli. Hoşçakalın 👋

 122. Acillllllll yardım saatlerdir yazılarınızı okuyorum böyle insanlar var miydi ya cidden tebrik ediyorum sizi ne olur bana da yardım edin saçlarım platin tonlarında sari idi kisacik kestirip griye boyadim seleccion marka ama koyu renk çıktı siyaha yaklasti tekrar aynı boya ile 900 boyadim renk acildi ama gri ve yeşil oldu berbat durumdayım turuncu cila isleminiz bende olurmu dorelik olarak sarı olsun istiyorum evde fındık sarısı ve yoğun tarçın var bunlarla olur mı haftalardır malz para vermekten gittim acillll yardim

  • Merhaba saçta yeşillik varsa dore pigment nispeten biraz alır ama platin üzerine boyanınca çok yeşillik olmuş olabilir. Çok fazla yeşillik varsa oryal ile akıtma yapılabilir sonra dore pigment verilebilir. Bilmelisiniz ki dore pigment akar 1 ay kalmayabilir.
   İyi bir kuaför ele alsa saçınızı daha iyi olur. Hoşçakalın…

 123. MERHABA HASAN BEY BENIM KENDI SACIM KÜLLÜ KUMRAL TONLARINDAYDI SACIMI KIZILDA YAPTIM BAKIRDA SIYAHTA.. EN SON YAPTIGIM ISLEM BIR AY ONCE DORE SARI TONU VE BU TONA SIYAHTAN DÖNDÜM YANI SACIMA ACICI YAPILDI . SIMDI ISE KENDI SAC RENGIME GERI DONMEK ISTIYORUM . EVDE KENDIM KOYU KULLU KUMRALA CEVIREBILIRMIYIM . SAC AKTIKCA KULLU TONLARA UST USTE BOYARSAM YESILLENME OLUR MU.

  • Dore sarı ise çokta yeşillenmez. Olabilir. Renk oturunca her boyamada uçlarıda boyamayın. Dediğiniz gibi zamanla belki yeşillenme yapabilir onuda boşverin uçlar lastikleşme yapar.
   Renk oturduktan sonra bir boya uca sürülür 2 boya sürülmez. İllaki sürmek isteyen varsa kalan boyanın içine yarım çay bardaüı su konup uçlara geçilir 10 dk sonrada yıkanmalıdır. Kumral için bunu söyledim bakır ve kızıl gibi renkler için tabiki her ay uçlar boyanmak zorunda. Hoşçakalın

 124. merhabalar.
  saçlarımın asıl rengi koyu kumraldı hep 8.0 gibi sarı koyu sarı açık sarı tonlarına boyadım sonrasında saçlarım çok hızlı uzadığı için diplerim çok belli oluyordu bende kendi rengimin bir koyusuna boyamayı denedim 2 3 kez 7.0 a boyadım kumral rengine ama zaman geçtikçe yeşermeye başladı yeşillenmeleri gidermek istiyorum ayrıca saçımın düz tek renk olan kumral rengine dönmesini istiyorum ne yapmalıyım hangi renge boyamalıyım? cila yapmalımıyım?

 125. Merhabalar sacimi dipleri siyah uçları platin boyattim ama uçları mor ve gri renk aldi platinden eser yok kuaför yikadikca acilir dedi lütfen yardim edin ne yapmam lazim bu mor ve grileri gidermek icin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*