Ateş Kızılı Saç Rengi Boyama Resimli

DSC_0115Ateş kızılı saç rengi

Ateş kızılı saç rengini boyamak istiyorsanız biz burada bir uygulama yaptık. Belki yardımcı olabilir. Resimler ile ateş kızılı saç rengi nasıl çıkar gösterdik.


 Öncelikle şunu belirtelim gerçek bir ateş kızılı saç rengi bayalı bir saç üzerine yapılacak ise o saç mutlaka akıtılmalıdır. Çünkü gerçek ve belirgin bir ateş kızılı saç rengi sarı tonlar üzerine daha iyi rengini verecektir.

 Saç boyalarının boyalı saçları açma gücü çok ama çok düşüktür. Bu nedenle ateş kızılı bir saç rengini aldığınızda saçlarınız önceden kestane ya da çikolata gibi tonlara boyanmış ise; saçlarınız biraz kızıllık alır fakat ateş kızılı gibi asla olmaz.

Koleston 66.46 Aşk Alevi Boyama Resimli

 Zaten bu yazıyı yazıyor olmamın amacı da bu. Sarı saçın üzerine ateş kızılı nasıl güzel tutuyor resimler ile sizlere göstermek ve paylaşmak. 

DSC_0107 DSC_0172 DSC_0108 DSC_0109 

DSC_0100DSC_0110DSC_0111 DSC_0112

 

 

 

 

 

 

Ben burada kolleston saç boyasının 66.46 numarasını seçtim çünkü açık renklerde inanılmaz güzel bir ateş kızılı tonu çıkarıyor. 

 Koleston 66.46  boyasından biraz plastik bir kaseye sıkıyorum.

 Boyama yapacağım saç zaten sarı olduğu için %6 lık yani 20 volüm oksidan ile karıştırıyorum. 

Ve saçı saçı bu karışım ile boyama yapıyorum. Ateş kızılı gibi etkili renkleri boyama yapar iken oksidan dediğimiz yani boyaların yanında satılan suyu çok fazla konmamalıdır. Bire bir olarak hazırlanmalıdır.  Bire bir demek 60 gram boya için 60 gram oksidan demektir. 

 Böylece boyanın içerisindeki suni pigmentler daha yoğun olacağı için saçtaki ateş kızılı görüntüde daha yoğun görünecektir.

Fakat ateş kızılını doğal bir saç üzerine yapılır iken daha farklı bir karışım söz konusu olacaktır. Buradaki tarif sarı saç üzerine ateş kızılı boyama tarifidir.

DSC_0113 DSC_0114 DSC_0117

 

 

 

 

 

 

 

 Yaklaşık olarak yarım saat sonra saçı yıkıyoruz ve gördüğünüz gibi ateş kızılı  saç rengi ni sarı saç tamamen mükemmel bir şekilde tuttu. Sarı saç üzerine sürülen boyalar çabuk akma yapabilir. Özellikle ateş kızılı saç boyaları havluları ve beyaz gömlek yakalarında leke bırakabilir.

 Ateş kızılı saç boyasını kullanmak zor olabilir fakat karşı konulmaz derecede çekici bir renktir. Uzun süre ateş kızılı saç rengini kullanan bayanlar daha sonra diğer renkleri kullanmakta zorlanıyorlar. Tabi bu benim görüşüm. Çünkü böylesine dikkat çekici bir saç renginden örneğin bir çikolata kahve tonuna geçildiğinde bu renk çok sıradan ve sade görünüyor göze. Kızılın büyüsü her zaman farklıdır…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*