Çilek Kırmızısı Saç Rengi Uygulaması

Çilek kırmızısı saç rengini boyama yaptık uyguladık. Resimler ile sizler için adım adım gösterdik. Belki yardımcı olabilir bir fikir oluşturabiliriz. Çilek kırmızısı saç rengini tam anlamı ile verebilmek isteyenler için söylüyorum. Saçınız önceden koyu bir renk ile boyanmış ise çilek kırmızısı saç boyası böyle bir saça tam oturmaz. Saçı açmanız gerekecektir. 

DSC_0142 Doğal saçlara daha iyi tutabilir fakat rengi açılmış ya da kusturulmuş saçlara çilek kırmızısı tam olarak tutar. Fakat bu tip saçlarda da inanılmaz iddalı bir görüntü verir. Bu saç rengini taşımak kolay değildir. Yolda yürür iken çok dikkat çekebilir. Hani bilmeyenleri uyaralım. 

 Her şeye rağmen ben sıra dışı biriyim ve çılgın işler yapmayı severim diyenler bu saç rengini kolaylıkla kullanabilirler.

 Ben rengi tam anlamı ile verebilmek için sarı saçın üzerine bir uygulama yapacağım. Buradaki tarifim sarı saç üzerine yapılmış bir tariftir. Bilginiz olsun. Yani koyu bir rengin üzerine bu tarif uygulandığında farklı sonuçlar ile karşılaşırsınız. Ona göre..

DSC_0122 DSC_0124DSC_0169DSC_0103

Seçimim chimera 7.72 çilek kırmızısı. Bir miktar kaseye sıkıyorum. Oksidan olarak %6 lık yani 20 volüm seçeceğim çünkü sarı saçın üzerine çilek kırmızısı boyama yapacağız.

Karışımı hazırlıyorum ve sarı saçın üzerine uyguluyorum.

DSC_0126 DSC_0141 DSC_0142 Yaklaşık olarak 30 dakika sonra saçı yıkıyorum ve çilek kırmızısı saç rengi tam olarak saça oturuyor. Şimdi burada bazı dikkat edilmesi gereken durumlar var.

 Örneğin daha koyu bir çilek kırmızısı için 7.52 çok açık düşecektir. Yani 7 ile başlayan çilek kırmızısı saç boyaları sarı saçın üzerine açık tutar. 

 Mesela baştaki numarası 5 ile başlayan bir çilek kırmızısı sarı saçın üzerine daha koyu tutar. Artık karar size kalmış. Çilek kırmızısı sarı saça uygulandığında çok çabuk akma yapar. Havlularınızı boyar. Beyaz gömleklerin yakalarına terlediğinizde leke yapabilir. Fakat bir o kadar da gösterişlidir.

 Normalde ateş kırmızısı saç rengi çok gösterişli görünse de çilek kırmızısı kadar olamaz. Birkaç resimle bunu da sizler ile paylaştık. Çilek kırmızısı ve ateş kızılını yan yana koyduk ne kadar farklı olduğuna siz karar verin..

DSC_0144 DSC_0145 DSC_0146

 

 

 

 

 

 

 

 

 Saç boyalarının isimleri aynı olsa da markadan markaya renkler farklılık gösterebiliyor. Çok dikkat edilmelidir. İnternette bununla ilgili binlerce sorunla karşılaşan insanlar var. Şunu boyadım koyu oldu bunu boyadım açık oldu diye çözüm arayan binlerce bayan var. Unutmayın size bir ipucu vereyim Saç boyalarının başındaki numaralar küçüldükçe rengin koyulaştığını büyüdükçe rengin açık olduğunu temsil eder.

 Örneğin koleston 4.77 de bir kahve tonudur 7.77 de bir kahve tonudur. Fakat 4.77  saç boyası 4 ile başladığı için 7.77 oranla en az 3 ton daha koyu bir kahve saç boyasıdır.  Hoşçakalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*