Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkar Resimli

Tendeki Boya Lekesi Nasıl Çıkar Çözümü

 Saçınızı boyadınız fakat alnınızda harita gibi siyah lekeler kaldı, peki bu lekeler nasıl çıkacak? Bunun bir yöntemi var fakat daha önce yapılması gereken bazı önlemler var. Bu önlemleri sizlerle paylaştım. Belki faydası olur. Biz kuaförlerin genel olarak kullandığı yöntemi sizler ile paylaşacağım.

Alnımdaki boya lekesi nasıl çıkar?

 Saç boyaları özellikle koyu olanlar alın bölgesinde inanılmaz lekeler bırakabiliyor. Bu lekeler bir hastalık gibi algılanmasın sadece alın derisine değen saç boyası orada leke bırakıyor.  Yani geçici bir problemdir.

 Bu problemi yaşamamak için ne yapılması gerekiyor bunları sıralayalım.boyalı alın

 İyi bir banyonun arkasından saçınızı boyarsanız alın bölgesinde boya daha iyi tutar ve çıkarması güç olur. Bu nedenle yüzünüzü keseleyip ardından saçınızı koyu bir renk boya ile boyamayın derim. En azından ertesi gün saçınızı boyayın ki alnınızda daha az boya lekesi kalsın:)

 Saçınızı koyu bir renge boyama yapıyorsanız alnınızda boya tutmasını engellemek için mutlaka saçın başladığı hizaya kadar yağlı bir krem sürün. Örneğin vazelin ya da yağlı bir el kremi oda yoksa saç briyantini ile alın bölgesini kulakların üstünü mutlaka krem sürülmelidir. Böylece o bölgelere bir çeşit bariyer yaparak saç boyasının teninize işleyip leke yapmasını biraz daha engellemiş olursunuz.

 Saçlarınız kısa ise ense bölgelerinize de krem sürebilirsiniz.

boyalı alın 2

Peki her şeye rağmen alnınıza boya sürüldü ve leke kaldı bu leke nasıl çıkacak. Ben kendi elimde gösterdim resimler ile daha iyi anlatabilmek için.

 Herhangi bir perma ilacı leke çıkarma özelliğine sahiptir. Ama perma ilacı leke çıkarıcı olarak üretilmemiştir. Sadece özelliğinde bu vardır ama üretilme amacı bu değildir.  Bir kulak çöpüne bir miktar perma ilacı sürülür. Bu perma ilaçlı kulak çöpü bastırılmadan önce boyalı olan bölgelere sürülür. Bastırmadan.

 Bir dakika gibi beklenir ve ardından perma ilaçlı kulak çöpünü hafif bastırarak boyalı olan derideki lekeler çıkarılmaya çalışılır. Saça sürmemeye özen gösterin saçtaki boyaları etkileyebilir.

 Dikkat edin çok aşırı bastırmayın tahriş edersiniz. Silme işlemi biter bitmez hemen ıslak bir pamukla o bölgeler tekrar mutlaka temizlenmelidir. Çok bastırıp deriniz kızartmayın. Unutmayın ki perma ilacı da bir kimyasaldır. Bu nedenle deride yanma ve tahriş yapabilir. Alerjik bir durum yapabilir.

 Kimileri sigara külü kullanarak alındaki boyayı siliyor. Buda farklı bir yöntem ama çok tahriş ediyor.

 Ben resimler ile elimdeki boyayı sildim fakat unutmayın tamamen geçmeyebilir. Ertesi gün cildiniz yağlanınca geçmeye başlar. Bu nedenle alnınızı parçalamayın tahriş edip yara yapmayın.

DSC_0021 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gördüğünüz gibi hafif leke kaldı oda bir gün sonra geçecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*