Siyah Boya Nasıl Akar Resimli

Siyah saç boyası ile boyanmış bir saçı sizler için akıttık. Bizim dilimizle siyaha boyanmış bir saçı; görebilmeniz açısından açma boyama işlemi yaptık. Bu konu o kadar çok soruluyor ki anlatalım dedim.

 Fakat unutmayın herkesin saçı farklıdır. Sürekli üst üste boyanmış saçlar açılmayabilir. Yada daha az açılabilir. Bütün bunlar siyah saçı açma işleminin durumunu değiştirir.

1 16Yani bir kişi bir defa saçını siyaha boyamış ise o saç hemen açılabilir. Fakat diğer bir bayan 20 defa saçını siyaha boyamış ise bu saç açılmayabilir. Yada çak az açılabilir. Biz burada siyaha boyanmış saç nasıl açılıyor onu tarif edeceğiz. Fakat her saç aynı açılmayabilir.

Öncelikle saç açıcı 40 volüm yani %12 lik oksidan plastik bir kap ve boya fırçası gerekli. Bu karışımı resimler ile anlattık. Bu karışım siyaha boyanmış bir saça sürülecekse bunu bir kuaförün yapması gereklidir. Çünkü saç açıcı saça değdiği anda saç üzerinde çalışmaya başlar.

Bu nedenle bir yere sürmeye başlandığında son yere gelinceye kadar yarım saat geçer ise ilk sürülen yer çoktan açılmış olabilir.

 Bu nedenle çok hızlı bir şekilde sürülmeli ve sürekli kontrol edilmelidir. Bir yede saç açıcıyı az bir yere bol sürülürse az sürülen yer daha geç bol sürülen yer daha erken açılabilir.

En önemlisi başlarken baş derisine sürülmez. Dipten bir parmak geriden sürülmelidir. Saç açılırken sonra diplere sürülür. 

 Çok yakıcı sonuçlar doğurabilir amatör birinin uygulama yapmamasını tavsiye ederim. Mutlaka bir kuaför açma işlemini yapmalıdır. Gözlere asla temas etmemelidir. Saçın yapısı açma işlemine uygun olmayabilir bu tip saçları yakabilir. VS 

1 2 3.2 3 4 - Kopya 5 6 7 

 

 

 

 

 

8

910

     

 

 

 

 

 

 

 

 Gördüğünüz gibi siyah boyalı saç rengini hazırladığımız saç açıcı ile açtık.

 Fakat dikkat ederseniz saçta kızıllık kaldı. Evet bunun nedeni siyah saç boyaları açılır iken saçta kızıllık bırakır.

 Üstelik çok defa boyanmış bir saç ise daha fazla kızıllık bırakabilir. 

 Şimdi bu kızıllık nasıl geçecek. Ben bu açtığım saçı kahve yada açık kahve görünmesini istiyorum.

 Bunu başarabilmek için kahve saç boyası kullanmayacağım.

 Çünkü saçta kızıllık olduğu için kumral saç boyası kullanır isem açık kahve balköpüğü tonlarında bir saç rengi yakalarım. Şimdi sizlerde zaten göreceksiniz. 

 Herhangi bir saç boyasında 7.0 kumral tonu alıyorum ve % 6lık oksidan yani 20 volüm ile karıştırıp açtığım saçı şampuan ile yıkadıktan sonra boyama işlemi yapıyorum.

111213.11014

DSC_0007 (2)16
Gördüğünüz gibi kızıllı bir saç olmasına rağmen 7.0 kumral ile boyandığında kızıllıklar kalmadı ayrıca kumral tonda boyamamıza rağmen saçta herhangi bir yeşillik yada grilik de olmadı.

Çünkü saç açıldığında yeterince turuncu kaldığı için 7.0 rengi tam dengeledi. Resimlerin biri flaş lı biri flaşsız çektiğimden az farklı duruyor. 

İşte siyah saçı açtık ve boyadık. Yeterince güzel açıldığı için renkte güzel oldu. Fakat her saç bu kadar güzel açılmayabilir. Siyah saç açma boyama işlemi yapılır iken saçın açılma derecesine göre renk seçimi yapılır.

Eğer çok kızıl kaldı ise başka eğer kızıllık kalmadı ise başka renklere boyama yapılabilir… Unutmayın bu işlemi profesyonel bir kuaför yapabilir. 

 Tek başınıza evde yapmaya çalışmayın. Sonuçları felaket olabilir. Benden önemli bir uyarı!

 

 

 

31 yorum

 1. Merhaba gerçek saçım kumral siyah boyamıştım uzadıkça biraz aktı sonra üstüne küllü sarı boyadım şu an üstler biraz açık renkte altlar koyu röfle yaptırmak istiyorum sizce ne yapmalıyım?

  • Merhaba Nur bir defa siyaha boyama yaptıysan röfle yapılabilir. Olması gereken aslında koyu olan bölgelerin biraz açılıp saçı önce tek renge çevirmek gerekli.
   Ama saçında fazla renk farkı yok ise İyi bir kuaför bu işin üstesinden gelir. Röflenin rengi tahmini uclara doğru daha koyu görünebilir bu nedenle saçlar paketlenir iken önceden siyaha boyanmış yerlere açıcı daha kuvvetli siyah olmayan yerlere ise daha düşük volum kullanılabilir. Kuaför zaten bunu bilir.

  • Benim sacımda aynı renk ve ben koyu kahve yapmıstım siyah oldu sonra bende senin gibi küllü kumral yaptım dipleri iğrenc oldu ve suan sacımda cok fazla renk var napcağımı bilemiyorum

   • Açıcı ile açma işlemi yaptıysanız birkaç defa boyandıktan sonra güzel olacaktır. Lakin eğer saçı kusturur iken kimi yeri çok kimi yeri az kustu ise renk dalgalanması olur. İyi bir kuaföre gitseniz daha faydalı olacaktır. Hoşçakalın….

  • Olabilir bu işlem mutlaka iyi bir kuaförde yapılmalıdır. Evde denemeyin sakın. Uzun yıllar siyaha boyama yapılmışmı? Daha önceden altta röfle gibi işlemler varmı bunların tamamını bilmek gerekli.

 2. merhaba saçlarım sarıydı kuafor yanlıs uygulama sonucu bakır kızıl oldu bıraz aktı ve suan bazı yerler pembe bazı yerler sarımsı bır renk. 30 vol ile saçımı acsam loreal 743 sultan bakırına boyasam tutar mı sacma bı renk mı cıkar cok kout durumdayım

  • Eğer saçlarınız şu an koyu değil ise açmanıza gerek yok. Direk boyama yapılabilir. Anlattığınıza göre zaten akmış şu anda. Tahmin ediyorum saçınız açık renkte. Bu nedenle saçınızı açmanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Ama dediğim gibi koyu bir renk ise açmak gerektirebilir.
   Bu arada önceden sarı olan bir rengi boyadığınızda daha sonra tekrar açıcı sürmek doğru değildir. Saçlar yanabilir. Elastikiyet kaybı olup lastikleşebilir. Bilginiz olsun.
   Eğer saçlarınız şu an açık bir renk ise 7.43 tutacaktır diye düşünüyorum. Ama sarı olan kısımlar tabiki bakır saç rengini daha erken kusacaktır. Hoşçakalın

 3. Merhaba ben saclarimi daha once iki kez kizil ustunede 3-4 kere siyaha boyattim ve kumral tonlar istiyorum evde sacimi acmaya korkuyorum ve her kuaforede guven olmuyor ne yazik ki sizin anlatiminiz bana bir guven verdi acaba yeriniz varmi yani gelip yaptirsam ??

 4. Merhaba bir hafta önce saçlarım da sarı rofle vardı saç diplerime açık vurduklari için kizillasti bende diplerime koyu vurup alttaki sariyi biraz daha actircaktim sonra direk Balyaj yapıp altta 25 DKK bekledi ve seçim çok yiprandi renk desem facia sonra pişman olup aynı gün siyaha boyadim bi hafta oldu ve nerdeyse sacimda siyah boya kalmadı kahverengi kızıl gibi açık bir renk oldu sorum şu sizce ne kadar beklemeliyim uçlarına sarı ombre yapmak için ve direk açılirmi yani sarı olur mu direk

 5. Merhaba . Benim saçım köyü kumral di açtım biraz rengini güzel olmuştu sonra sıkıldım köyü kestane ye boyadım eski haline dönsün diye dipleri Kızıla döndü sonra tekrar koyu kumrala boyadım hala kızıl ne yapmak gerek eski haline dönmesi için boya tamamen alabilir mi ne yapmak lazim

 6. Benim saçım köyü kumral di açtım biraz rengini güzel olmuştu sonra sıkıldım köyü kestane ye boyadım eski haline dönsün diye dipleri Kızıla döndü sonra tekrar koyu kumrala boyadım hala kızıl ne yapmak gerek eski haline dönmesi için boya tamamen alabilir mi ne yapmak lazim

 7. Merhaba benim saçlarım daha önce sarıydı daha sonra kahve rengine boyadım Sarılar tam kapanmadı bir ton koyusu olsun derken ilk defa siyah saça ulaştım siyah saç aynı peruk gibi duruyor çok rahatsız edici tekrar kahverengine dönebilir miyim ? (Saçlarım belimde ince telli )

 8. işlem cok başarılı olmus ama ben fir fikir almak istiyorum sizden benim saçımda kına vardı kınanın gitmesi için kıvırcıkm sacımı bob denilen bir model kestirdim şimdi saçlarım omuzlarımda kozmetik satan bir magzadan satıs danısmanına sorarak saçımı boyamak için seruvene basladım saçımı ombre yada sarı istiyordum çünkü saçimi palettenin o boya gibi açıcılarından uyguadım ama sonuç hüsran cünkü dalgınlıkla saç diplerimden baslamıstım diplerim sapsari oluken uclarımında yarısı acılıp açılmamıstıturuncu uçlar sabahına kuaföre gittim ve ne yapmam gerektigini sordum oda alix 4.6 kestane kızılına diplerimi boyamamı söyledi boyadım bazı yerler alacalıydı beğenmedim bir süre kullandım 1 ay kadar bir arkadaşımın tavsiyesiyle 0.4 kahveye boyadım 1.5 ay olmustur şimdi ise zeytin yağ sabunuyla akıttım kızıllar cıkmaya başladı gene ombre istiyorum ama nasıl yapacagım kuaför uygulamaya bayağı yüklü bir fiyat biçti yardımcıolursanız seviniim

  • Kına saça çok güçlü bağlar ile tutunur bu nedenle de saçtan çıkmaz. Fakat bazı kınalar yeterince iyi olmaya bilir yada yeterince iyi tutmamış olabilir. Bu gibi durumlarda açılma ihtimali vardır. Üst üste kına yapılmış saçlar hariç.
   Saçın açılıp açılmama durumunu test ederiz biz. Bir tutam enseden saça deneme yaparız eğer açılır ise ombre olabilir.

   Tavsiye:
   Eğer kına açılabiliyor ise saç tüm kızıllıklar gidene dek açılır. Ardından kahve yada kumral kahve tonlarında boyama yapılır. Birkaçkez boyama yapıldıktan sonra saç sağlıklı ise ombre yapılır. Yani önce zemin rengi düzeltilir sonra ombre yapılır. Evde olacak iş değil üzgünüm….

 9. merhaba ben bir hafta önve saçlarımı mavi siyah yaptım ilk kez boya vuruyorum kumral olmasını istiyorum eski saç rengim ama öğrenciyim ve kuaförlere çok para veremiyorum ne yapmalıyım

 10. Merhaba benim saçımda siyah boya var. 1 yıldır hamilelikten dolayi boyamadim. Bu yuzden kendi saçım siyah, kulaklarıma kadar geldi. Kulaktan aşağıya siyah boya var. Saçlarimi dipleri koyu kahve Uçlara doğru ombre ışıltı istiyorum. Sizce açılımı yillarca siyaha boynanan sac. Bir de emziriyorum bebeğim zarar veririm. Ben kendim açık kahveye boyaya boyaya acabilirmiyim.

 11. Merhaba benim saçımda siyah boya var. 1 yıldır hamilelikten dolayi boyamadim. Bu yuzden kendi saçım siyah, kulaklarıma kadar geldi. Kulaktan aşağıya siyah boya var. Saçlarimi dipleri koyu kahve Uçlara doğru ombre ışıltı istiyorum. Sizce açılımı yillarca siyaha boynanan sac. Bir de emziriyorum bebeğim zarar verirmiyim. Ben kendim açık kahveye boyaya boyaya acabilirmiyim.

 12. Merhaba saclarim acik kahveydi ve uclarina sari ombre yaptirdim oryel kullanarak yaptigi icin yiprandi sunuyodu resmn sacim kisacik kestrmek zorunda kaldim.cikolata kahve aldim kopuk boya. Boyadm ve saclarim simsiyah oldu. Diplerim ciktikca kuaforum siyaha boyadi . yani 1kez kahve ve 2kezde siyaha boyanmis oldu . silici ile silinirmi yada dogal acici kullansam inoa . ama nerden nasil alabilirim bilmiyorum.Kahve tonlarina donmk istiyorum .

 13. Benim sacim karamel kumraldi . aşk alevine boyadim evde hosuma gitmedi cikolata kahve surdum ustune oda hosuma gitmedi 4.0 kullandim kolestonun bildiginiz siyah oldu saclarim 🙂 . akmiyo ya kahve tutabilir yazmissiniz evde hangi renk kullanmamiz lazim kahve tonlarinda olmasi icin acil cevap verirseniz cok sevinirim

 14. Merhaba benim kendi saç rengim koyu kumral yani normal bir renk ben saçımı 8.0a boyadım sonrasında siyah yaptım sonra açtım sonra tekrar siyah ve en son oryalle açıldı saçlarım kopuyor sürekli çok kötü gözüküyor diye tekrar siyaj yaptım ve yaklaşık 10 aydır falan bıraktıö boyatmıyorum şuan saçlarım kendiliğinden açılıyor gibi kızışlıklar var gibi ve toparladı sanki biraz. Saçımı koyu kahverengi yapmak istiyorum çok zarar görür mü saçım? Cesaretim yok çünkğ artık 😀

 15. Merhaba saçımı yaklaşık 4 ay önce palette nin 1-1 mavi siyah rengine boyadım. Ve ilk defa sacımı boyadım. çok da güzel oldu fakat artık sıkıldım. Yani sacım sadece bi kere boyandı. Kendi saç rengim kumral. Suan sacımın rengi baya aktı tam siyah bile denemez. Kahverengi gibi. kendi sac rengime dönmek istiyorum nasıl yapabilirim?

 16. Benim dogal rengim kumraldi uclarini 10.0 sari rengi yaptim dipleri dogaldi fakat ben sonra acik kumralla butun sacimi boyadim sac diplerim turuncu uclari sariya kacan kahverengi oldu diplerini begenmedim 4.0 lik kahve yazan bi boyayi diplerine surdum 15 20dk beklettim ve siyaha yakin bi renk oldu bu rengi sacimdan nasil yok ederbilirim cok renkli oldu sacim keske boyamasaydim diyorum lutfen acil

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*