Brezilya Fönü Saç Rengini Değiştirir mi? Resimli

DSC_0136 - Kopya

Brezilya fönü saç rengini değiştirdiği görülmüştür. Bizzat kendimin başına gelen olaylardan bazılarını sizler ile paylaşmak istedim. Ama her saçın rengini de değiştirir demek doğru değil. Sadece bazı saçlarda renk değiştirdiğini gözlemledim. Mesela çok doğal ve hiç boyası olmayan kumral bir saçta uygulama yaptık yarım ton saçın rengi açıldı.

 Örneğin sarı bir saça uygulama yaptık hafif bir dore tonu yansıma yaptı. Zaten bunu resimledim sizler ile paylaştım.

 Brezilya fönü saçın rengini değiştirir mi diye soranlar çok fazla ama şunu bilin ki çok az değiştirebiliyor. Yani saç bir renkten başka bir renge dönüşüyor diye korkmayın. Çok hafif değişimler bazı saçlarda söz konusu. 

 Yalnız bir kuaför arkadaşımın tamamı beyaz olan bir saça uygulama yaptığında saçta biraz sararma olduğu yönünde beni uyarmıştı. Birazda kullanılan malzemenin etkisi de olabilir.

 Bir örnek olması açısından sarı bir saça brezilya fönü uyguladık. Sizlerde saçtaki çok küçük değişimi göreceksiniz. Ama unutmayın büyük değişimlere ben hiç rastlamadım. Sadece yansımalar değişebiliyor. Yada yarım ton kadar oynamalar yapabiliyor.

DSC_0130 DSC_0131 DSC_0132 DSC_0133 DSC_0134 DSC_0135 DSC_0136 - Kopya DSC_0136

 Bir tutam sarı saçı alıyoruz. Benim beğendiğim ve kalitesine güvendiğim kopaş ın getirdiği bir keratin ile saçın yarısını keratinliyorum.

Fakat diğer yarısını keratin sürmedim. Keratin sürdüğüm yeri daha sonra fön makinesi ile kurutuyorum.

 Ardından kuruttuğum tutamı 130-150 derece civarı bir saç düzleştirici ile üstünden geçerek keratini saça mühürlüyorum. Yalnız saç platin sarısı gibi olduğu için düzleştiricinin ısısını düşürdüm doğal ve inatçı saçlarda 200-220 derecelere kadar çıkabiliyorum.

 Ve sonuç olarak saça brezilya fönü yapmış olduk.

Gördüğünüz resimde kırmızı oktaki saça brezilya fönü uygulandı yeşil okun gösterdiği tutama uygulama yapılmadı. Fakat aradaki ton farkını gördünüz. Küçük bir fark yarattı. Fakat bu saçın tamamı yapıldığında bu küçük farklar göze batmıyor.

Resmin üzerine tıklayarak da bakarsanız daha net görebilirsiniz. Dediğim gibi her saçın rengi değişmeyebilir. Değişen de yarım ton civarı oynuyor. Korkacak bir durum yok yani. Hoşçakalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*