Evde Bigudi Nasıl Yapılır? Resimli

Evde Saçlarımı Nasıl Kıvırcık Yapabilirim? Çok kolay

  Şimdi size yapımı oldukça kolay bir bigudi tarifi vereceğim. Sonuçları da oldukça başarılı.

 Resimler ile tarif hazırladım. Bu tarif ile saçlarınızı sarabilir oldukça şahane kıvırcıklar elde edebilirsiniz. Aliminyum folyo  ve bir parça gazete kağıdı ile evde bigudi yapacağız. Neden aliminyum folyo? derseniz çünkü aliminyum folyo ısıyı eşit bir şekilde dağıtır ve ısınan aliminyum folyo saçı daha hızlı kurutur. 

 Bu nedenle aliminyum folyo ile evde basit ama başarılı bir bigudi yaparak evde saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz.

 Hatta bu tarifin mantığı ile yola çıkarak daha ince bir bigudi yapabilir bonus saçlar yaratabilirsiniz. Yada daha büyük bigudiler yapabilir daha iri dalgalar yaratabilirsiniz. 

 Önemli olan bir konu daha var oda saçın sarılım şekli. Saçları resimdeki gibi sararsanız çok güzel dalgalar kıvırcıklar yaratabilirsiniz.

 Saçları sarmadan önce ben kuru olmasını tercih ediyorum ardından güzel bir saç köpüğü kullanıyorum. Daha sonra saçı sarıyorum. Saç köpüğü kıvırcıkların daha iyi tutmasını ve daha çok kalıcı olmasını sağlıyor. Ayrıca kaliteli bir saç köpüğü saçlara çok güzel parlaklık veriyor. 

 Bazı çok sert saç spreyleri kuruduğunda beyaz beyaz kepekli bir görüntü veriyor. Bu nedenle saçı sararken saça köpük jöle kullanmayı tercih ediyorum. Diğer bildiğimiz saç jölesi de iyi olmuyor çünkü çok zor kuruyor. En güzeli köpük jöle.

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0004 DSC_0007Bir parça gazete kağıdı yuvarlanarak sarılır ve bir kalem gibi şekil verilir. Bir parça bant ile yapıştırılabilir. Kaleme benzeyen bu gazete kağıdı bir parça aliminyum folyonun içine konarak oda sarılır. Yani gazete kağıdı folyonun içinde kalacak şekilde folyo ile kaplanır.

DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0011Folyonun ucunu biraz uzun kestim ki saçın ucunu kıstırabilmek amacı ile. Resimde gördüğünüz gibi içinde gazete olan bir folyolu bigudimiz oldu.Oldukça basit bir şekilde hazırladık.

DSC_0012 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0015Kaliteli bir saç köpüğünü saça sürüyoruz. Eşit ve dengeli bir şekilde sürmeye özen gösterin. Fakat köpük jöle şu an mevcut değil ise tutamları tek tek saç spreyi ile sprey sıkarak da sarılabilir.

DSC_0015 DSC_0016 DSC_0021 DSC_0022Köpük jöle sürülen saçı folyo ile sarıyoruz. Saçı sardıktan sonra kopardığımız bir parça aliminyum folyo ile saçın ucunu tekrar sarıyoruz ki saç bigudimizden açılmasın.

DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0023Sardığımız saçı isterseniz bir vigo ile isterseniz vigosuz, fön makinesi ise kurutuyoruz. Eğer vakit bol ise  sac kurutulmadan kalabilir. Yani acil işiniz var ise fön ile kurutursunuz hemen açarsınız. Fakat işiniz yoksa 2-4 saat kalabilir sonra açarsınız. Unutmayın saçın üzerindeki köpük jöle kurumadan sakın açmayın saçınız kıvırcığı tutmaz. 

DSC_0024 DSC_0025 DSC_0027 DSC_0028Kuruyan saçı açıyoruz. Gördüğünüz gibi saç mükemmel derecede kıvırcık oldu. Evde saçı kıvırcık yapmak bu kadar kolay. İsterseniz parmaklarınız ile kıvırcıkları aralayıp daha kabarık da kullanabilirsiniz. 

13 yorum

    • Kusura bakmayın her gün kontrol edemiyorum. Geç kaldı ama başka bir gün lazım olur diye söyleyelim. Islak saça tabiki olur tek sorun tamamen kurutmak. Yani saçı sarıp tamamen kurutursanız yine tutacaktır. Evde saçı dalgalı yapabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*