Saça Maşa Nasıl Yapılır? Resimli

DSC_0068

Saça maşa nasıl yapılır anlatalım. Maşa ile saça dalga verir iken bazı püf noktalar vardır. Eğer bu püf noktalara dikkat ederseniz saçınıza yapacağınız dalgaların da değişik şekillerde çıkacağını görebilirsiniz.

 Yani saçınıza maşa yapacaksınız fakat boyu kısa durabilir. Başka bir sarım tekniği kullanarak saça maşa yaparsanız saçın boyu çok kısalmaz. Ayrıca saça maşa yapar iken bir teknik spiral dalga verir başka bir teknik maşa ile su dalgası yaratabilir.

 Saça maşa ile dalga verme tekniğinin iki tipini sizler ile paylaştık. Bir teknik saçın boyunu kısaltır iken yay gibi dalga verir. Diğer teknik ise daha deniz dalgası görünümü verir iken saçın boyunu kısaltmaz. Fakat bir maşa dalgası çok iyi diğeri kötüdür diye bir şey yok. İkisi de güzel ikisi de farklı. Herkes zevkine göre saçına uygulama yapabilir.

DSC_0058 DSC_0059 DSC_0060 DSC_0061 (2)  

 

 

 

 

 

DSC_0062 (2) DSC_0063 (2) DSC_0064 DSC_0065

 

 

 

 

 

 

Resimlerde gördüğünüz gibi saça maşa ile dalga verir iken bir tutamını saçı elimizden hiç bırakmadan yuvarlak bir şekilde sarıyoruz. Yani saçı kalın bir ip gibi düşünün o şekilde sarıyoruz.Diğer tutamı ise maşaya daha yassı bir şekilde sarıyoruz. Saça maşa ile dalga vermek için her tutama hafif bir sprey sıkılabilir.

 Yada eğer saç çok zor maşa dalgası alıyor ve hemen bozuluyor ise tutamlar hafif köpük jöle ile köpüklenerek daha sonra sarılabilir. Deneme yaparak sizlerde tecrübe edebilirsiniz. Sadece biraz fazla bekletmeniz gerekecektir. Ben genellikle maşaları sarar iken uzaktan hafif bir sprey sıkar sonra o tutama maşa sararım. saça maşa yaparak dalga verme işlemi bitince saçın tamamına sprey sıkılması önerilir.

DSC_0066 DSC_0067 DSC_0068 DSC_0069

 

 

 

 

 

 

İki tutamı da sardık ve maşa ile dalga verdik. Belki genel olarak birbirlerine benzese de dikkat ederseniz biri uzun biri kısa ve biri daha deniz dalgası diğeri ise daha yay şeklinde görünmekte.

 İlk sardığımız tutamı sanki kalın bir ip şeklinde maşaya doladık. Bu sarım şekli saça daha deniz dalgası görüntüsü verir ve saçın boyunu çok fazla yukarı yönde kısaltmaz. Benimde beğendiğim bir maşa modelidir.

 İkinci sardığımız saç tutamını daha yassı bir şekilde maşa yaptık. Buda daha yassı sarıldığı için saçı yukarı yönde daha fazla çıkardı. Bu maşalama şeklinin bir avantajı da saçınız ince ve hacimsiz ise saçı daha hacimli gösterecektir.

 İki tarz maşa sarım tekniğini sizler ile paylaştık. Sizlerde saçınıza maşa ile dalga yapmak isterseniz hangi tekniği beğendiyseniz o teknik ile saçınıza maşa ile dalga verebilirsiniz. 

 Maşaların kalınlığı da görüntüyü değiştireceği unutulmamalıdır. Ayrıca maşa yapılan saçın tutam kalınlıkları da dalganın görüntüsünü değiştirebilir. Yalnız kalın tutamların dalgası güzel görünse de kalın tutamlar maşalanır iken biraz daha fazla maşada bekletilmelidir. Çünkü kalın sarılan saçların tamamının ısınması daha geç olacaktır.

 Eğer evinizde ince maşa var ise ama sizde kalın dalgalar istiyorsanız; saç tutamlarını daha kalın alıp birinci sardığımız teknikte sararsanız daha kalın dalgalar elde edersiniz.

DSC_0070 DSC_0071

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*