Bakır Kızılı Saç Boyama Resimli Uygulama

 Bakır Saç Nasıl Boyanır?DSC_0017

Bakır kızılı saç boyama işlemi yapacağız. Adım adım saçı bakır renge çevireceğiz. Sıktığımız boya numaralarını ve oksidan volümlerini sizler ile paylaşacağız. Tabi unutulmamalıdır ki bir saç boyası rengi her insanın saçında daha farklı çıkabilir.

Çünkü saçların zemin renkleri sürdüğünüz boyanın tonunu değiştirecektir. Bugün burada bakır saç rengi boyayacağımız saçın özelliklerini anlatalım. Uçlarında eskiden röfle kalmış fakat saçın yarısı bakırımsı bir kahve tonu ve dibinden 1 cm kendi rengi uzamış bir saçı bakır renge boyama yapacağız.

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0005 DSC_0007 

Cep telefonu ile çekim yaptığım için görüntü güzel görünmeyebilir ama olsun size bir fikir oluşturur en azından. Resimlerde gördüğünüz gibi diplerden 1 cm uzamış saçın yarısı röfleli yarısı boyalı bir saç. Yani saçta hemen hemen 3 renk var. 

 Şimdi bu 3 renk saçı tek renk yapmaya çalışacağız. Aynı zamanda da saçı komple bakır renge çevireceğiz. Şimdi bu tip bir saçı bakır renge boyama yapar iken ben diplere direk bakır rengi vurmayı sevmiyorum çünkü dipler bakırı direk uygulama yapınca çok fazla turuncu oluyor. Bunun nedeni baş derisinin sıcaklığından dolayı boyayı daha hızlı ve kuvvetli çalıştırmasından kaynaklanıyor.

 Bunu engellemek için ben; örneğin element 8.44 yada matrix 8CC yada palette 8.77 gibi bir boyama yapacaksam, dipler için element 8.44 yada palette 8.77 yada matrix 8.CC (hangisini tercih etmiş isem onu seçerim) yarım tüp sıkıyorum içine de yarım tüp 8.0 sıkıyorum. 8.0 bakırın fazla turuncu olmasını engeller. % 9 luk oksidan ile karıştırıp dipleri boyama yapıyorum.

 ÖR: yarım tüp palette  8.77 + yarım tüp 8.0 %9 luk oksidan diplere geçiyoruz.

Ben Matrix 8.CC ile 8.0 yarı yarıya karıştırdım %9 luk  oksidan ilave ettim. Diplere geçtim.

DSC_0020

 DSC_0019Diplere uzayan siyah saçı güzel bir şekilde boyadım. Yaklaşık olarak bu karışımı diplerde 20-25 dakika beklettim.

 Ardından 8.CC matrix İle Element 8.44 saç boyasını yarı yarıya karıştırdım %9 luk oksidan ilave ettim. Bakır saç rengini canlı olsun istiyorsanız % 9 luk yada %12 lik oksidanlar kullanılmalıdır. 

 Hazırladığım karışımı bütün saça karıştırdım ve tarayarak boyayı saça yedirdim.

 Bakır saç boyasını saça tamamen yedirdikten sonra 20 dakika daha bekledim. Bekler iken bakırın daha canlı olması için saçı bir parça boya örtüsü ile sardım. Streç filim yada bir parça poşet de olabilirdi. Bu şekilde bakır saç rengi daha canlı oluyor. Süre dolunca saçı yıkadım.

DSC_0004 DSC_0005 DSC_0007 DSC_0008

 

 

 

 

 

 

DSC_0010 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013

 

 

 

 

 

 

 Saçı yıkadıktan sonra sizlerinde gördüğü gibi solmuş renkler birbirine karışmış ve dibi uzamış bu saçı yeniden canlandırdık ve güzel bir bakır saç rengine çevirdik. Unutmadan hatırlatayım uzatan dipler için farklı bir saç boyası karışımı yaptık geri kalan yerler için farklı bir karışım yaptık ve sonuç bana göre harika oldu.

DSC_0014 DSC_0017

 

 

4 yorum

  1. Sari rofleli sacimi oriel ile komple acti kuafor sozum ona 3 boyayi karistirdi ama ilk boyamada dipler cok acik oldu uclar sariya donuk oldu karemel bakir istemistim ama ilk yikamada sac rengarenk bir hal aldi.kuafore gidip husrana ugramaktan gercekten bunaldim verdigim paralara yazik lutfen rica etsem bana oneride bulunsaniz ben kendim boyadigim zaman matrix karemel boyuyordum karemelin icine bakir rengi filan mi eklemem gerekir

    • platin sarıdan bakır kızıla dönmek için kuaföre gidin. Önce dore pigment yüklemesi yapılmalı. Saçlar tam platin ise bakır renk boyandığında hiç alakasız bir ton çıkabilir. Ben bu tip saçlara önce dore pigment yükleyip sonra bakır renge boyama yapıyorum. Hoşçakalın…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*