Sea Color 6.7 İle Saç Boyama Resimli

DSC_0038

 Sea color 6.7 ile saç boyama işlemi yaptık. Dip boyası uzamış uçlarındaki renkler solmuş bir saçı boyama işlemi yaptık. Sea color marka saç boyasının beyaz kapatma ve parlaklığı nasıl test ettik. 

 Resimlerde gördüğünüz gibi dipleri uzamış aralarda azda olsa beyaz saçlar mevcut. Bu saç daha önce açma ve boyama işlemine maruz kalmış. Uç kısımları oldukça kuru ve yıpranmış. Muhtemel olarak uç kısımlar tamamen kapanmayacaktır. 

 Çünkü çok yıpranmış saçlar boyayı tam olarak tutamaz aynı zamanda  genellikle boyayı da çabuk bırakır.

 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026

 

 

 

 

 

DSC_0028 DSC_0030DSC_0029

 Sea color 6.7 saç boyasını plastik bir kaseye sıkıyoruz. Ardından %6 lık oksidan ilave ediyoruz. Ve bu karışım ile diplerini boyama işlemi yapıyoruz. Yaklaşık olarak 25 dakika bekledikten sonra ikinci boyayı da bir kaseye sıkıyoruz Ve yine %6 lık oksidan ilave ediyoruz. 

 Ben bu tip uçları yıpranmış saçları boyar iken uçlar için hazırladığım boyanın içine yarım fincan kadar su ilave ederim yada uçları boyar iken saçın uçlarına biraz su sıkar öyle sürerim boyayı.

 Ardından saçın uçlarını boyama işlemini yapıyoruz. 15-20 dakika sonra saçı yıkama setine alıp yıkıyoruz.

DSC_0031 DSC_0032 DSC_0035 DSC_0036

 

 

 

 

 

 

DSC_0037 DSC_0038 DSC_0039

  Gördüğünüz üzere dip boyası olarak baktığımızda beyazları kapanmış be siyah olan saçlar ise kahverengi olarak değişmiş. Yani dip boyası olarak başarılı bir boyama yapıldı sea color 6.7 numara ile. Peki yıpranmış uç kısımlar nasıl oldu?

 Bence yıpranmış bir saç olmasına rağmen uçlarda boyayı güzel bir şekilde tuttu. Çok hafif bir açık kahve görüntüsü var onunda boyanın markası ile ilgisi yok. Sadece saçın önceden oryal ile açılmış olmasından kaynaklandığı bir durum.

 Gayet güzel bir boyama oldu. sea color 6.7 güzel bir ton verdi. Resimler cep tel ile çektiğim için farklı açılarda farklı tonlar görünmekte ama genel olarak bu saç renginin koyu çikolata tonlarında olduğunu söyleyebilirim.

“Sea Color 6.7 İle Saç Boyama Resimli” üzerine 9 düşünce

 1. merhaba ben sea color 5/77 yi aldım ama içinde oksidanı bir tüp için kullanabiliceğim yazıyor 2. tüp için ne yapmam lazım ya da sea color ın oksiidanını nerden bulabilirim acaba ?

  1. Şoyle söylesek daha doğru olur. Bir tüp boya örneğin 60 gram ise 60 gram oksidan konulur. Eğer kutunun içinde ikinci tüp var ise oksidadı da yanında olması lazım ama yok ise bir tane 60 gramlık oksidan alıp kullanabilirsiniz. Kutunun içindeki oksidan %6 lık ise sizde %6lık alın ikisi farklı olmasın. %9 luk ise sizde % 9luk oksidan alın.

   1. merhaba sea color 5.77 mi güzel ve koyu renk yoksa 6.7 mi hangisini önerirsiniz şöyle söyleyim eşimin saçının tepe kısımlarına 5 numara kahve yada 6 numara kumral yapıp uçlarınada 6.7 mi yoksa 5.77 yapmalıyım güzel canlı bişey olması için yada sizin bize önere bileceğiniz bir renk varmıdır eşimin teni esmerle buğday arası bilgi verirseniz çok sevinirim

    1. Selam. Tabiki 5.77 saç boyası 6.7 den bir ton daha koyudur. Canlı renkler için kumral saç boyaları iyi bir tercih değildir. Daha çok çikolata tonları tercih edilmelidir. Dip uç tek renge boyanabilir 5.77 ile 6.7 arasında kalmanıza gerek yok birbirlerine çok yakın renkler zaten. 5.77 DAHA YOĞUN ÇİKOLATA ANLAMINA GELİYOR ÇÜNKÜ 5 NUMARADAN SONRA GELEN 7 ÇİFT YANİ 77 buda daha yoğun çikolata kahve anlamında.Yani diğer boyalarda böyle. Sea colorda da böyledir zannedersem. Esmere yakın ten renkleri için çikolata kahve saç renkleri bence ideal. Aynı zamanda ileride saç uçlarına balköpüğü balyajlar da atılabilir. Hoşçakalın

 2. mrb ben saclarin koyu kestaneyken karamele boyattim simdi de sea colordan acik kahve aldim esmer tenliyim sizce gider mi ?

  1. Esmer tenli olduğunuzu söylemişsiniz bu nedenle kahve tonlarında saç renkleri size yakışacaktır. Özellikle çikolata kahve tonları yaptırmaktan korkmayın. Esmer tene çok yakışıyor. Eğer tereddütleriniz var ise esmer tenli bir ünlü olan Eva Mendez in tercih ettiği saç renklerine bir göz atın derim. Buraya tıklayarak İnceleyebilirsiniz

 3. Merhaba ben saçımı bir hafta önce palette bakır kahve yaptım saçım uzun ve üç kısımlarında önceden kalma boya vardı ve renk berbat oldu. Resmen iki ayrı renk çıktı ortaya bunu nasıl tek renk haline getirebilirim?ikincisi sea colour in tütün kumralini aldım tek renk olup normal bir renge döner mi ? Lütfen acil cevap ;(

 4. Bu resimdeki tam olarak nedir kumral 6.7 mi cikolata kahve 6.7 mi bide benim saclarim koyu ilk once actirip sonra yapicam bu rengi

  1. Bu numaradakı 6 kumralı noktadan sonraki 7 de çikolata kahveyi temsil eder. Yani 6 tonunda çikolata kahve diyebiliriz. Sade kumral olması için 6 yada 6.0 olmalıydı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>