anasayfaSaç Boyama, Dip Boyası İşlemi Detayları › Sea Color 6.7 İle Saç Boyama Resimli

Sea Color 6.7 İle Saç Boyama Resimli

DSC_0038

 Sea color 6.7 ile saç boyama işlemi yaptık. Dip boyası uzamış uçlarındaki renkler solmuş bir saçı boyama işlemi yaptık. Sea color marka saç boyasının beyaz kapatma ve parlaklığı nasıl test ettik. 

 Resimlerde gördüğünüz gibi dipleri uzamış aralarda azda olsa beyaz saçlar mevcut. Bu saç daha önce açma ve boyama işlemine maruz kalmış. Uç kısımları oldukça kuru ve yıpranmış. Muhtemel olarak uç kısımlar tamamen kapanmayacaktır. 

 Çünkü çok yıpranmış saçlar boyayı tam olarak tutamaz aynı zamanda  genellikle boyayı da çabuk bırakır.

 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026

 

 

 

 

 

DSC_0028 DSC_0030DSC_0029

 Sea color 6.7 saç boyasını plastik bir kaseye sıkıyoruz. Ardından %6 lık oksidan ilave ediyoruz. Ve bu karışım ile diplerini boyama işlemi yapıyoruz. Yaklaşık olarak 25 dakika bekledikten sonra ikinci boyayı da bir kaseye sıkıyoruz Ve yine %6 lık oksidan ilave ediyoruz. 

 Ben bu tip uçları yıpranmış saçları boyar iken uçlar için hazırladığım boyanın içine yarım fincan kadar su ilave ederim yada uçları boyar iken saçın uçlarına biraz su sıkar öyle sürerim boyayı.

 Ardından saçın uçlarını boyama işlemini yapıyoruz. 15-20 dakika sonra saçı yıkama setine alıp yıkıyoruz.

DSC_0031 DSC_0032 DSC_0035 DSC_0036

 

 

 

 

 

 

DSC_0037 DSC_0038 DSC_0039

  Gördüğünüz üzere dip boyası olarak baktığımızda beyazları kapanmış be siyah olan saçlar ise kahverengi olarak değişmiş. Yani dip boyası olarak başarılı bir boyama yapıldı sea color 6.7 numara ile. Peki yıpranmış uç kısımlar nasıl oldu?

 Bence yıpranmış bir saç olmasına rağmen uçlarda boyayı güzel bir şekilde tuttu. Çok hafif bir açık kahve görüntüsü var onunda boyanın markası ile ilgisi yok. Sadece saçın önceden oryal ile açılmış olmasından kaynaklandığı bir durum.

 Gayet güzel bir boyama oldu. sea color 6.7 güzel bir ton verdi. Resimler cep tel ile çektiğim için farklı açılarda farklı tonlar görünmekte ama genel olarak bu saç renginin koyu çikolata tonlarında olduğunu söyleyebilirim.