Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?


z3

 Bakır saç rengi son yıllarda çok moda olmaya devam ediyor. Burada sizler için bakır saç rengi acil boyama yapacağız. 

Şimdi sizler ile balköpüğü tonlarında bir saç rengini hızlı bir şekilde bakır saç rengine çevirme işlemini anlatacağım. Burada önemli bir konuya açıklık getireceğim. Yaptığımız bu bakır saç rengine çevirme işlemi aslında tam olarak saç boyama işlemi değildir. Bu işlemin adına canlandırma işlemi diyebiliriz.

 Canlandırma işlemi nedir açıklamak gerekir ise bazı bakır ya da kızıl saç renkleri bir ayı bulmadan çabuk solar. Çalışan bayanlar solmuş bir saç rengi ile gezmek istemedikleri için bir ay geçmeden saç renklerinin tekrar canlanmasını isterler.

 İşte bu gibi durumlarda biz solmuş saç renklerini yıkama setinde yaptığımız bir işlem ile 15 dakikada evet yanlış duymadınız 15 dakikada tekrar canlandırabiliyoruz.

 Genel olarak bakır saç rengi, kızıl ve ateş kızılı gibi saç renkleri için kullandığımız bir yöntemdir. Şimdi burada da bakırlığı solmuş balköpüğü tonuna gelmiş bir saçı bakın 15 dakikada nasıl bakır saç rengine çeviriyoruz.

 Önemli bir detayı da aktarayım mutlaka dinleyin bakır ve kızıl ya da ateş kızılı gibi saç boyaları ile saçlarınızı boyama işlemi yapacaksanız mutlaka kaliteli bir saç boyası kullanın çünkü kalitesiz saç boyaları canlı parlak bir bakır saç rengini ya da çekici bir ateş kızılını yaratmıyor.

 Bazen bazı müşteriler kendi boyalarını getiriyor kaliteli olmayan saç boyalarının renk yoğunluğu ya da suni pigmentler de diyebiliriz çok az olduğundan oldukça mat ve rengini tam almamış saçlar ortaya çıkarıyor.

 Yani benim tavsiyem Bakır saç rengi, kızıl saç rengi ya da bakır kahve gibi saç renkleri boyama yapılacak ise  Loreal, Wella , Shwarskopf, Matrix Gibi markalar tercih edilmelidir.

 Konumuza geri dönelim size oldukça pratik bakır saç rengi canlandırmasını tarif edeceğim. Saç sanki yeniden boyanmış gibi olacak.

 Matrix 8.CC saç boyasını tercih ediyorum çünkü çok parlak ve canlı bir bakır saç rengi çıkarıyor.  Neden matrix saç boyası derseniz

DSC_0228

DSC_0176Çok önemli bir nedenim var. Çünkü Matrix saç boyasının formülünde bulunan Jojoba yağı ile saçı besleyerek güçlendiriyor. Hexa Force özel polimeri saçın, içyapısını güçlendiriyor. Formülündeki seramid kompleksi ile de saçın dış yapısını pürüzsüzleştiriyor ki bu benim favorim çünkü saça inanılmaz bir parlaklık katan bir özellik.

 Matrix 8.CC yi yaklaşık 50 gram sıkıyoruz

 içerisine  %12 lik oksidan alarak 60-70 gram ilave ediyoruz.

Ardından son olarak 40 gram kadar ılık çeşme suyu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

(saçın azlığına yada çokluğuna göre oranlar değişebilir)

 Saçı yıkama setine alıyoruz ılık su ile komple saçı bir şampuan yapıyoruz. Çünkü canlandırma işleminden sonra saçı şampuanlama işlemi yapmayacağız.

DSC_0234 - Kopya (2)


 Şampuanladığımız saçın fazla suyunu sıkıyoruz.

Hazırladığımız karışımı ıslak saça yıkama setinde eldiven yardımı ile çok hızlı ve eşit bir şekilde yediriyoruz.  Saçı iki elimizin arasına alım biri birine sürterek boyayı yediriyoruz.

 Çok önemli hızlı ve eşit bir şekilde yedirin.

DSC_0234 - Kopya Ardından vigo ile saçı ısıtın. Saçın her yerine eşit bir şekilde vigo tutun. Eğer vigo tutulamıyor ise streçfilm ya da naylon bir bone takın ve üzerine fön makinesini uzaktan tutun. Ama vigo varsa diğerlerine gerek yok.

 Amaç saçı ısıtmak ve boyayı saça daha hızlı yedirmek. 5-10 dakika boyunca saçı ısıtın. Saçı elinize aldığınızda ılık olacak şekilde. (Saça çok yakın fön tutmayın sadece ısınmasını sağlayacak kadar yani ılık)

DSC_0234 5-10 dakika içinde saçın renginin değiştiğini gözlemleyeceksiniz.

 Saçı toplam 15 dk sonra durulayın. Sadece krem yapın ve fönleyin.

Önemli: Saçı yıkama setinde boyayı sürme işlemi bittikten 15 dakika sonra yıkayın. Vigo tutar iken bir eldiven ile saçı karıştırırsanız daha iyi sonuç alırsınız.

 Resimler de gördüğünüz gibi bakır saç rengi saça oturdu. 10-15 dakikada rengi canlandırdık. Bakır saç rengi kullanıyorsanız ve durmadan soluyor ise bu pratik yöntem ile ara sıra canlandırabilirsiniz.

 Aynı işlem için alternatif saç boyası olarak palette 8.77 tarçın bakır da kullanılabilir.

23DSC_0065DSC_0066

DSC_0069DSC_0070DSC_0071DSC_0071

DSC_0073 (2)DSC_0073z

 z2

 Gördüğünüz gibi saç baştan aşağı bakır saç rengine dönüş yaptı. Bu arada saçın önceki hali de güzeldi fakat müşteri bakırı daha çok sevdiği için uyguluyoruz sürekli. Akınca zaten saç sarıya doğru dönüyor. Yazının başındaki büyük resimde boyanın bitmiş halini daha iyi görebilirsiniz.

2 yorum

  1. Merhaba bben birkaç aydir bu rengi kullanıyorum. Palette 8.77 ve 7.77 karistiriyorum.fakat son boyamamda rengin cok çig olduğunu düşündüğüm için 7.77 ile 7.0 karıştırıp boyadım çok köyü bi renk çıktı.köyü kumral gibi.şimdi biraz aktı 1 parmak dip geldi.rengi kumral bakır gibi.sizce tekrar üzerine 8 ve 7 bakır karıştırıp boyasam dipler ve boyalı kısımlar eşit tutar mi.yada ne yapmam gerek eski bakır rengine dönmem için.birde garnier olia hakkında ne dusunuyosunuz? teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*